Mediat serbe e quajnë “Hillary Clinton” kryetaren e re shqiptare të Kuvendit Komunal të Preshevës

Ardita Sinani nga Partia për Veprim Demokratik, u zgjodh kryetare e Kuvendit Komunal të Preshevës. Sinani është gruaja e parë në historinë e këtij qytetit, e cila do të menaxhoj një parlamentet lokal. Menjëherë pas zgjedhjeve, Sinani ka dhënë një intervistë për Tanjug, e cila tha se ishte e lumtur që është zgjedhur në këtë post, poashtu ajo thotë se tani ndjejnë një përgjegjësi edhe më të madhe ndaj qytetarëve të...

Bardhyl Meta: Këto dy janë arsyet kryesore pse u prish VLAN-i!

Deputeti i LDK-së, ka thënë se partia që ai e përfaqëson doli humbëse e zgjedhjeve. Dhe sipas tij, LDK së bashku me partitë tjera opozitare janë...

Qeveria ua ndërton shtëpitë, serbët i prishin (Video)

Asnjëra nuk është e banueshme. Një varg shtëpish në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë u ndërtuan nga Qeveria e Kosovës  për serbët, tash...

Thirrja e Lutfi Hazirit për finalen e Kupës: Nesër, krejt Gjilani n’Prishtinë!

Finalja e Kupës së Kosovës që nesër (e shtune) luhet në ‘Stadiumin e Qytetit’ në kryeqytet mes Prishtinës dhe Dritës, premton të...

Lajme

Nesër protestohet kundër barrikadës mbi Ibër

Nesër pranë barrikadës mbi lumin Ibër në Mitrovicë, Iniciativa Qytetare për Veprim organizon aksion protestues për heqjen e barrikadave në veri të Mitrovicës, kthimin e shqiptarëve në shtëpitë dhe pronat e tyre si dhe ndaljen e spastrimit etnik dhe kolonizimit që...

Mediat serbe e quajnë “Hillary Clinton” kryetaren e re shqiptare të Kuvendit Komunal të Preshevës

Ardita Sinani nga Partia për Veprim Demokratik, u zgjodh kryetare e Kuvendit Komunal të Preshevës. Sinani është gruaja e parë në historinë e këtij qytetit, e cila do...

Agim Bahtiri takohet me Ramiz Kelmendin (Foto)

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është pritur sot në takim nga deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiza Kelemendi, i cili është njëri ndër...

Dasma në Vushtrri që alarmoi policinë, banorët dyshuan për pjesëtarë të ISIS-it (Video)

Policia alarmohet për persona me veshje të çuditshme në Samadrexhë të Vushtrrisë, banorët dyshuan se janë pjesëtarë të ISIS-it. Në fshatin...

Dërguti: Kushtëzimi i Kosovës për vizat, i padrejtë

Asnjëri prej shteteve të Ballkanit që e ka marrë liberalizimin e vizave vite më parë nuk ka qenë i kushtëzuar kështu. Prandaj, ky është trajtim diskriminues...

Sport

Dy supergolat e Rey Manaj dërgojnë Interin në gjysmëfinalen e të rinjve (Video)

Rey Manaj me dy gola të bukur ka ndihmuar Interin të mposhtë Palermon në kampionatin italian të të rinjve, duke e dërguar në gjysmëfinale. 19 vjeçari shënoi dy gola në pjesën e dytë për të barazuar në 2:2 rezultatin, pasi në pjesën e parë...

Behrami nuk vjen të luaj për Kosovën, por zgjedh një mënyrë tjetër për të ndihmuar

Edhe në intervistën për ‘TribunedeGeneve’, Valon Behrami nuk ka mundur t’i ikë pyetjes për pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA. Mesfushori i Watfordit...

“Bombardon” Besa, zyrtarizon dy transferime (Foto)

Pas sigurimit të shërbimeve të trajnerit Gani Sejdiu, KF Besa në radhët e veta ka sjellë edhe dy futbollistë cilësorë, nga komshinjtë e Istogut. Skuadra pejane ka...

Thirrja e Lutfi Hazirit për finalen e Kupës: Nesër, krejt Gjilani n’Prishtinë!

Finalja e Kupës së Kosovës që nesër (e shtune) luhet në ‘Stadiumin e Qytetit’ në kryeqytet mes Prishtinës dhe Dritës, premton të jetë një...

Rashford debuton me gol në fitoren e Anglisë ndaj Australisë (Video)

Anglia e ka fituar 2:1 ndeshjen miqësore përgatitëse për Euro 2016 ndaj Australisë. Përfaqësuesja e Roy Hodgson e nisi mirë takimin kur shënoi pas 3 minutash, me anë...

Showbiz

Këtë bukuroshe seksi nuk do e refuzonte askush (Foto)

Ylli televiziv britanez, Megan McKenna ka mahnitur të gjithë derisa ishte duke pozuar me një kostum ngjyrë të zezë në një party. Bukuroshja seksi ka zbuluar hiret e saj bombastike derisa ishte duke u kënaqur në Marbella, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline. McKenna është nuk...

Mariah Carey ekspozon “të gjitha” (Foto)

Këngëtarja e famshme amerikane, Mariah Carey ka shfaqur linjat e saj trupore derisa ishte në mesin e miqve të saj. Mariah  i ka lënë shumë pak vend imagjinatës e veshur me...

Vithet superseksi të Marinës (Foto)

Vajza e këngëtares së njohur, Eli Fara, Marina është njëra ndër femrat më seksi shqiptare, e cila vazhdimisht provokon me postimet e saj. Ajo gjithnjë publikon foto...

Foto të Dua Lipës në momente intime (Foto)

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa vazhdon suksesin e saj në skenën muzikore. Ajo dhe i dashuri i saj, Isaac shpesh herë udhëtojnë së bashku. Në rrjete sociale...

Seksi prezantuesja “pushton” plazhin (Foto)

Seksi prezantuesja dhe aktorja shqiptare, Eliona Pitarka ka përfunduar sezonin në spektaklin humoristik “Apartamenti 2XL” dhe tashmë ka nisur të shijojë momenti relaksi dhe...

Tech/Auto

Facebook dhe Microsoft do të ndërtojnë një kabllo nën det për të lëvizur më shpejtë sasi të mëdha të dhënash

Facebook dhe Microsoft po përpiqen të ndërtojnë një kabllo të ri nënujor i cili do të shtrihet në më shumë se 4,000 milje përmes Oqeanit Atlantik, sipas një njoftimi të ri. Kablloja do të ndihmojë të dyja kompanitë të transferojnë më...

Tre automjetet më gjigante që ka bërë njeriu (Foto)

Këto janë tre makineritë më të mëdha që ka ndërtuar njerëzimi dhe që janë në gjendje të lëvizin. 1. Transportuesit e NASA-s, prodhim amerikan....

Të rinjtë kosovarë krijojnë aplikacion për telefonat e mençur (Video)

"SKIP" është një aplikacion për IOS dhe Android, i cili është një lojë e thjeshtë për t`u luajtur, por e këndshme dhe me shumë ambicie të...

Ky është OnePlus 3

Projektimi final i OnePlus 3 nuk është më një mister, ndërkohë qe rregullatori kinez FCC ka publikuar disa detaje mbi pajisjen e ardhshme, duke përfshirë fotot zyrtare dhe detaje...

Axon 7 është një telefon Android me tipare shumë të mira

Linja Axon mund të jetë e re për ju,por Axon 7 është një telefon inteligjent  që ju nuk do ta harroni- ai do të jetë i vlefshëm për më pak se 500...

Indeks+

Çfarë ka ndodhur më 27 maj?

  927 – Vdiq Simeon i Madh, udhëheqësi i parë bullgar i shpallur i perandor. Fushatat e tij të suksesshme kundër Bizantit, hungarezëve dhe serbëve çuan në zgjerimin e perandorisë bullgare duke e bërë atë shtetin më të fuqishëm në Evropën...

Parku i seksit në Korenë e Jugut (Video/Foto)

Parku “Jeju Loveland” ose parku i seksit u hap në vitin 2004 në ishullin Jeju në Korenë e Jugut me qëllim për të informuar koreanët rreth seksualitetin. Në...

Rreth 30 të rinj që festonin dënohen me 30 goditje kamxhiku

Rreth 30 të rinj, djem dhe vajza, që po festonin në një vilë në veri të Iranit, u dënuan me 99 goditje kamxhik për secilin, një dënim që u aplikua...

Kopshti më i çuditshëm që keni parë (Foto)

Fotot e një kopshti të një shtëpie në Axbridge, Somerset në Angli janë bërë virale në internet. Dhe nuk është aspak e vështirë për të...

Rrahet me kamxhik pasi bënë seks me gruan e tjeter kujt (Video)

Një burrë i cili është zënë duke bërë seks me gruan e një burri tjetër është rrahur  me kamxhik nga burrat e fshatit të tij. Nga pamjet që...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Vetëm 2.5 Euro për transfertet brenda rrjetit të Bankave ProCredit (Video)

Në mënyrë që të mbështesë dhe stimulojë aktivitetet e biznesit ndërkombëtare të klientëve tanë, Banka ProCredit  ofron transferte ndërkombëtare të shpejta dhe me çmime të ulëta. Për çdo transfertë të urdhëruar nga...

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Hamza: Kemi nevojë për sektor bankar të fuqishëm për ekonominë e vendit

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë pas takimit se sot ishte nder që priti...

Shëndetësi

Identifikohet super bakteri në SHBA

Për herë të parë mbërrin në SHBA një super bakter që është rezistent gati ndaj çdolloj antibiotiku, njoftuan shkencëtarët e departamentit amerikan të Mbrojtjes, që individualizuan bakterin “escherichia coli” në urinën e një gruaje nga...

Vera po vjen, ja sekretet për një lëkurë të bukur e pa njolla

Vera tashmë ka ardhur dhe secili prej nesh pret të shijojë avantazhet që ajo na sjell. Megjithatë, dielli dhe temperaturat e larta ndaj të cilave ekspozohemi mbartin efekte negative,...

A është i dëmshëm rrezatimi në trupin tonë?

Shumë aktivitete mbartin njëfarë risku. Që ta konsiderosh diçka të sigurt, zakonisht do të thotë se ajo mbart një risk të vogël, por jo që nuk mbart...

11 përfitime që nuk dinit për ujin me limon

Nëse pini ujë të ngrohtë me mjaltë dhe limon çdo ditë për një vit, rezultatet janë mahnitëse. Por nëse e nisni ditën me një gotë ujë me...

Kosova me rrezikshmëri të ulët nga virusi ZIKA

Kosova është në zonën e rrezikut të ulët të bartjes së virusit Zika. Kështu konsiderojnë zyrtarë të Organizatës Botërore të...