Delawie: Është nderë të festoj pavarësinë e SHBA-ve në mesin e kosovarëve (Foto)

Me rastin e shënimit të ditës së pavarësisë së SHBA-ve, ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka organizuar pritje për politikanët, shoqërinë civile dhe mediet. Në këtë ceremoni Delawie, ka thënë se është nder të festoj pavarësinë e SHBA-ve me popullin e Kosovës. “Sot ne po e festojmë 4 korrikun, është një nder për ne që SHBA-të ndajnë këtë ditë të festës me Republikën e...

Bulliqi: Veprimi i Vetëvendosjes mund t’i përkeqësojë raportet me Malin e Zi

Shpejtim Bulliqi,  deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, i cili është edhe gjeograf është i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës. Me Bulliqin...

Në zyrën e kryeministrit “lulëzon korrupsioni”, Mustafa thotë se është vetëm percepcion

Një ditë pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit i cili e vlerësonte si endemik korrupsionin në Kosovë, Mustafa kishte thënë...

A do të jetë ky formacioni i Unitedit edicionin e ardhshëm? (Foto)

Manchester United sot zyrtarizoi sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, me të cilin ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Çështje orësh sipas medieve...

Lajme

Delawie: Është nderë të festoj pavarësinë e SHBA-ve në mesin e kosovarëve (Foto)

Me rastin e shënimit të ditës së pavarësisë së SHBA-ve, ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka organizuar pritje për politikanët, shoqërinë civile dhe mediet. Në këtë ceremoni Delawie, ka thënë se është nder të festoj...

Thaçi: I sigurojë qytetarët se periudha e pandëshkueshmërisë ka marr fund

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ceremonisë së pritjes për nder të pavarësisë së SHBA-së ka thënë se populli i Kosovës është...

Parashikimi i motit për vikend

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës gjatë këtyre dy ditëve të vikendit ka parashikuar mot të vranët dhe me  intervale me diell .  Vranësirat  gjatë...

Beograd: Një major serb kërcënon me djegie të vetes para Ministrisë së Mbrojtjes

Majori i ushtrisë serbe Danilo Mladenoviq kërcënon se do të djegë veten me benzinë para ndërtesës së Ministrisë së Mbrojtjes në Beograd. Siç raporton...

Kompanitë nesër do ta bllokojnë autostradën për Shkup, paralajmërojnë protesta

Tri kompanitë private, “Xella Kosova L.L.C”, “Eskavatori” dhe “Dino” kanë lajmëruar se të shtunën do të bllokojnë punimet në autostradën...

Sport

A do të jetë ky formacioni i Unitedit edicionin e ardhshëm? (Foto)

Manchester United sot zyrtarizoi sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, me të cilin ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Çështje orësh sipas medieve në Angli, është edhe Henrik Mkhitaryan, ylli i Borussia Dortmundit, i cili pritet të bëhet transferimi i tretë i Mourihos,...

Formacionet zyrtare: Uellsi - Belgjika

Sonte do të mësojmë edhe çerekfinalistin e dytë të Kampionatit Evropian. Uellsi dhe Belgjika, do të kërkojnë kalimin në çerekfinale, ku atje i pret...

Përcilleni në sheshin Skënderbeu ndeshjet çerekfinale të Euro 2016

Kampionati Evropian i futbollit EURO 2016, ka mbërritur në çerekfinale, ku çdo ndeshje është bërë e rëndësishme, pasi tashmë fituesi shkon tutje, kurse...

Fjalët e mëdha të Mourinhos për Zlatan Ibrahimovicin

Jose Mourinho e ka vlerësuar lartë Zlatan Ibrahimovicin, pas zyrtarizimit të këtij të fundit si lojtar i Manchester United. Suedezi bëhet futbollisti i dytë i epokës së...

Fjalët e para të Ibrahimovicit si lojtar i Unitedit

Zlatan Ibrahimovi është deklaruar shumë i kënaqur që i është bashkuar Manchester Unitedit, duke shtuar se mezi po pret të punojë sërish me Jose Mourinhon, me të...

Showbiz

Pse i kujton kaq shpesh fotot me bikini Rozana Radi? (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria Rozana Radi është kthyer pas në kohë. Me anë të një fotografie  të postuar në profilin e saj në Instagram, ajo ka kujtuar kohën kur kishte linja të mira trupore, shkruan Indeksonline. Rozi përndryshe është beqare...

E bukur dhe e thjeshtë sikurse Xhesika Berberi (Foto)

Modelja e famshme me prejardhje shqiptare, Xhesika Berberi shquhet për linjat e saj trupore. Berberi, poashtu njihet edhe për thjeshtësinë e saj, shkruan Indeksonline. Për dallim nga...

Elvana Gjata super seksi në projektin ‘Njësoj’ (Video)

Këngëtarja shumë e kërkuar Elvana Gjata sapo ka lansuar projektin e saj më të ri muzikor. Kënga titullohet ‘Njësoj’ dhe është prodhim nga...

Kristela Gjoka para dhe pas ndryshimeve (Foto)

Prezantuesja seksi e Top Chanel, Kristela Gjoka po mahnitë me bukurinë e saj. Por, rrallë kush është në dijeni se edhe Kristela ka bërë ndërhyrje estetike për të...

Ja kush është njeriu më i bukur sipas Adrola Dushit (Foto)

Adrola Dushi shquhet si nëjra ndër femrat më të bukura shqiptare. Gjithë bukuria e saj është natyrale, dhe se deri më tani ajo nuk ka bërë as edhe një...

Tech/Auto

Facebook me probleme, i bllokohen fondet

Një gjykatë në Brazil ka ngrirë më shumë se $6 milionë fonde të kompanisë Facebook, për shkak se WhatsApp dështoi të zbulonte mesazhet e një kontrabande me kokainë. Policia tha se rrjeti social në pronësi të Facebook i kundërshtoi haptazi urdhrat për...

Makinat më të mira verore për 2016-ën (Foto)

Me ditët e gjata të verës para nesh - si dhe ato net të ngrohta - a keni imagjinuar ndonjëherë veten në bregdet apo në ndonjë kodër mbi qytet me ndonjë makinë...

Makina me trup të gdhendur, të artë (Foto)

Kuhl Racing, të njohur për modifikime makinash, paraqiti këtë Nissan GT-R të modifikuar në Tokyo Auto Salon 2016. Nissan GT-R është një nga makinat që mund të...

Volkswagen në telashe

?Nëse po përpiqeni të gjeni vendin perfekt të punës, nuk ka dyshim që është kompania gjermane Volkswagen, e cila pavarësisht telasheve që po heq, nuk ka ndërmend...

Steve Jobs vodhi iPhone?

Një person që pretendon se “Apple” ka vjedhur idenë e tij për krijimin e “iPhone”, “iPad” dhe “iPod” ka paditur gjigantin e teknologjisë për...

Indeks+

Evoluimi i veshjeve intime të femrave në 100 vitet e fundit (Foto)

Prej fillimit të shekullit XX, veshjet intime të femrave kanë pësuar shumë ndryshime revolucionare. Në ditët e sotme ato nuk janë diçka që duhen fshehur me rrobat e tjera, por një komponent i rëndësishëm i imazhit të një femre. Por si kanë ndryshuar prej...

Ja çfarë ndodh në botë çdo 5 sekonda (Foto)

Pesë sekonda mund t'ju duken pak, por, në botë ndodhin shumë gjëra në këtë hark kohor kaq të shkurtër. Ja çfarë ndodh, nëse nuk e keni...

Vrima e Ozonit po mbyllet

Shkencëtarët thonë se kanë gjetur provat e para të qarta se famëkeqja “vrima e ozonit” mbi Antarktidë po mbyllet. Teknikisht nuk bëhet fjalë për një...

7 cilësi që meshkujt preferojnë tek femrat

Shkencëtarët (kryesisht meshkujt), kanë bërë qindra  kërkime se çfarë pëlqen një femër tek një mashkull. Por ka shumë më pak kërkime se...

Situata të sikletshme për njerëz të gjatë (Foto)

Duke qenë më të gjatë se mesatarja mund të shkaktohen mjaft probleme në jetë për disa persona. Ka shumë situata për të cilat nëse je me të...

Opinione

Çfarë po ndodh me Ferronikelin?

Në fillim të këtij shkrimi dua t’i rikujtoj publikut një pjesë të shkurtër nga diskursi i debatit “ferronikel” gjatë këtyr 32 viteve të jetës së tij. Që nga viti 1974, kur ishte marr vendimi për themelimin e Ferronikelit, rrinë pezull pyetja; A do...

BE i duhen tani udhërrëfyes të mirë

"Keep calm and carry on" - në fakt janë britanikët ata që gjithmonë ruajnë qetësinë. Por këtë herë jo. Prandaj Merkel, Hollande dhe Renzi u treguan...

Është e papranueshme neglizhenca e Kosovës ndaj Grupit të Kumanovës

Shteti i Kosovës nuk po bënë asgjë për të mbrojtur shtetasit e vet që padrejtësisht mbahen, gjykohen dhe trajtohen në burgjet sllavo-maqedone. Secili qytetar ka të...

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Ekonomi

Internet falas për të gjithë përdoruesit e rinj të IPKO-së

·IPKO ka lansuar ofertën më të re dhe atraktive me internet pa limit për të gjithë përdoruesit e rinj të cilët i bashkohen rrethit të këtij operatori. · Përdoruesit e rinj që blejnë numra të IPKO-së, marrin pa limit internet 4G falas, të...

Inflacioni rikthehet në eurozonë

Sipas statistikave të Eurostat-it, niveli i inflacionit në eurozonë arriti në 0.1% në bazë vjetore në qershor, rritja e parë në indeks. Rezultati ka tejkaluar pritjet...

Ndikimi i MSA-së në rritje të eksportit

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot tryezë, në të cilën do të diskutohet për mundësitë e shfrytëzimit të Marrëveshjes...

UNDP dhe MPMS ndajnë grante të vetë-punësimit në Mitrovicë

 Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) do të ndajnë 39 grante përfituesve të programit të...

"Fitch Ratings" paralajmëron rënie të investimeve në Britani

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit të kreditit "Fitch Ratings" pret që investimi në vitin e ardhshëm në Britani të Madhe të ulet për 5 për qind dhe...

Shëndetësi

Çaji i zi sekreti i nxirjes së lëkurës

Të gjitha vajzat do të dëshironin të kishin një lëkurë perfekte me një tonalitet çokollate, por shumë prej nesh janë shumë larg këtij realiteti. Mundohemi në sa e sa mënyra të nxihemi e të kemi një lëkurë sa më të shkëlqyeshme,...

Grejpfruti i kuq ulë nivelin e kolesterolit!

A e keni ditur se nën lëvoren e trashë të grejpfrutit të kuq fshihet një thesar shëndeti? Konsumimi i vetëm një grejpfruti në ditë është shumë i...

Zbulohet çfarë e shkakton migrenën

Një studim i ri ka zbuluar se migrena shkaktohet kryesisht nga probleme që lidhen me furnizimin e sistemit trupor me gjak. Të dhënat janë tepër të rëndësishme, pasi mund...

Studim: A është xhenxhefili më i mirë se kimioterapia për shkatërrimin e kancerit?

Fatkeqësisht, disa forma të kimioterapisë më shumë shkaktojnë dëme sesa dobi, pasi që e rritin normën e metastazës, gjë që e bën kancerin të shfaqet...

Dieta braziliane, humbni 12 kilogramë për 1 muaj

Dieta braziliane është ndër dietat më të famshme, e cila mund t’ju bëj të humbni edhe 10 kilogramë për dy javë. Kjo dietë ekziston në dy variante: e...