AAK në Istog: Shkuarja e kunatës së Donikës në VV, pjesë e pazareve të pandershme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar për anëtaren e saj që kaloi sot në Vetëvendosje, në degëne  Istogut. AAK thotë se anëtarja është kunata e Donika Kadaj-Bujupit që ishte deputete e AAK dhe kaloi në Vetëvendosje. Këto transferee i quan pazare të pandershme. Ky është reagimi i AAK-së: Sot paska kalu në VV edhe kunata, nga Istogu, e Donikës! Pas largimit të Ilir Dedajt, VV-ja qenka forcuar “tmerrshëm“! Dega e AAK-së...

Policia zvicerane arreston me kërkesë të Serbisë ish-luftëtarin e UÇK-së

Albert S. nuk kishte parandier diçka të keqe kur të martën e kaluar pak para orës 6 iu prish gjumi. Ai hapi derën e banesës së tij në një lagje...

Hoti: Qeveria po zbaton kontratën kolektive për përvojën e punës

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e Kosovës është duke zbatuar kontratën kolektive tash e një vit për të punësuarit në...

Liverpooli ruan lojtarët, mposhtet nga Swansea (Video)

Skuadra e Liverpoolit është mposhtur nga Swansea me rezultat 1 me 3 në xhiron e 36 të Premierligës. Klopp vendosi që t’i ruaj shumicën e lojtarëve...

Lajme

Reagon Nisma: Nuk jemi shuar as në Viti, as në Ferizaj dhe as në Drenas

Nisma ka reaguar për lajmin se dega e kësaj partie në Viti është shuar.  Përmes një komunikate Nisma thotë se dega e kësaj partie nuk është shuar as në Viti, as në Drenas dhe Ferizaj.  “Nisma për Kosovën nuk është shuar as në Viti, as...

Presidenti Thaçi uron Pashkët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës për Pashkët. Thaçi ka uruar edhe në gjuhën serbe, duke shpreh përgëzimet më të...

Tomë Gashi nuk i bjen pishman që serbët i quajti “shkije”

Avokati, Tomë Gashi sot ka reaguar për akuzën  e bërë ndaj tij ku në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosovës, iu ka drejtuar komunitetit serb...

Moti i keq në Britani, kaos nëpër rrugë (Foto)

Rreth 15 centimetra është trashësia e borës që ka rënë në Britani të Madhe. Kjo ka shkaktuar kaos nëpër rrugët e këtij shteti derisa shumë fluturime...

AAK në Istog: Shkuarja e kunatës së Donikës në VV, pjesë e pazareve të pandershme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar për anëtaren e saj që kaloi sot në Vetëvendosje, në degëne  Istogut. AAK thotë se anëtarja...

Sport

Kapiteni i Leicester barazon rezultatin (Video)

Leicester City ka shënuar golin e barazimit nëpërmjet kapitenit Morgan në minutën e 16-të./Indeksonline/

Shënon United (Video)

Manchester United ka shënuar gol në ndeshjen përball Leicester Cityt. Goli u shënua nga Martial në minutën e 7-të./Indeksonline/

Liverpooli ruan lojtarët, mposhtet nga Swansea (Video)

Skuadra e Liverpoolit është mposhtur nga Swansea me rezultat 1 me 3 në xhiron e 36 të Premierligës. Klopp vendosi që t’i ruaj shumicën e lojtarëve kryesorë për...

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Swansea – Liverpool (Video)

Liverpooli dhe Swansea janë duke dhuruar spektakël në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Liberty Stadium’  

Juventusi fiton si kampion, ia rrezikon mbijetesën Carpit (Video)

Skuadra e Juventusit ka arritur një fitore të lehtë përball Carpit për të shijuar sa më shumë titullin e pestë me radhë të Serie A-së. Rezultati i ndeshjes...

Showbiz

Jonida Maliqi telefonon Rovena Dilon: “Pse ke folur keq për mua?”. Ja përgjigja (Video)

Pas një interviste me pyetje të sikletshme në Vip Room të InTV, Jonida Maliqi dhe prezantuesi i emisionit, Kelvi vendosën ta mbyllin me një rreng. Jonida telefonoi këngëtaren Rovena Dilo e cila është edhe mikja e saj, për t’i kërkuar llogari. Supozohet që Rovena Dilo ka...

Fibi, seksi në videoklipin e ri (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare Daniela Kamberi – Fibi, ka përfunduar videoklipin më të ri të quajtur “inat” ndërsa Fibi duket shumë fresh në pamjet e...

Elvir Muriqi dhe Nadi e “kallin” Ferizajn (Video/Foto)

Boksieri i njohur, Elvir Muriqi po qëndron në një vizitë në Kosovë. Ai mbrëmë pati rastin të argëtohet në Ferizaj, në "Coco-Club", transmeton...

Adrola Dushi: Për shkak të sfilatave humba dashurinë e djalit (Foto)

Adrola Dushi është një nga vajzat më të bukura shqiptare. E vlerësuar për tiparet tipike mesdhetare, origjinalitetin e saj dhe bukurinë natyrale, Adrola ka arritur të...

Ja çfarë dhuratash ka marrë sot Ledina Çelo (Foto)

“Nga një mike e rrallë”. Kështu shkruan këngëtarja Ledina Çelo në një foto të postuar në profilin e aj në Instagram për disa dhurata që ka...

Tech/Auto

Përdorimi me kohë të gjatë i mediave sociale ju shkakton depresion

Kushdo që përdor rregullisht mediat sociale do të ketë pasur përvojën e ndjenjës së zilisë për kënaqësinë që miqtë e tyre mund të kenë pasur. Por a është e mundur që këto ndjenja të jenë fillimi i diçkaje më të...

Superavionët 400 miliardë dollarësh kanë një problem jo fort të vogël (Video)

2500 avionët më të përparuar në botë kanë kushtuar plot 400 miliardë dollarë. Avionët nuk kanë “tru” në bazë dhe vëzhguesit...

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka...

Si parashikohet interneti në vitin 2025

Sipas disa studiuesve nga Instituti i Teknologjisë në Masaçusetsit, interneti secilën herë do të bëhet më depërtues, por do të jetë më pak i...

Facebook ka shpenzuar 12.5 milionë $ për mbrojtjen e Zuckerberg që nga viti 2013

Facebook Inc. zbuloi se vitin e kaluar, kanë bërë shpenzime rreth 4.26 dollarë për sigurinë e shefit të rrjetit social më të përdorur në botë, Facebook, Mark...

Indeks+

Pesë lëvizje për t’u pëlqyer të tjerëve brenda 4 sekondash

Takimi i parë, intervistë pune, njohje të reja. Në situate të ndryshme duhet t’u lësh përshtypje të mirë me pamje të parë, personave që mjaftohen me pak sekonda për të formuar një gjykim për personalitetin tuaj. Në bazë të atij gjykimi, ata mund...

A llogaritet seksi si ushtrim? Varet nga ajo se sa jeni dembel…

Për individët të bërit dashuri mund të jetë mundim fizik,ndërsa për disa të tjerë vrapim maratonik. Njerëzit më pak aktivë lehtë mund ta...

Shmangni këto vende për të bërë seks: cilësohen si të pista dhe të ndotura!

Kur ju mendoni për seks në vende interesante, kjo ju bën t ëmendoni për pasion dhe atmosferë të nxehtë, por fakti është se nga kjo mund të përhapen shumë...

Shikoni sa e fuqishme mund të jetë një bletë (Video)

Nxjerrja e një gozhde në murë për të gjithë ato që e kanë provuar këtë sfidë e dinë se sa e vështirë është ta realizojnë shpejt...

Çfarë është sëmundja e cila transmetohet përmes “puthjes”

Nëse keni dëgjuar ndonjëherë se ndokush është sëmurë nga puthjet, me siguri nuk jeni dakord në lidhje me këtë. Mësoni gjithçka nga ky infeksion i...

Opinione

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për rreth, që në pranverën e hershme të vitit 1998 u bënë pjesë e pandarë e radhëve...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Ekonomi

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti nuk ka filluari të realizohet. Konsorciumi fracez “MDP Consulting-Compagnie des Alpes” nuk i siguroi mjetet e...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Shëndetësi

Studim, diabeti dobëson dëgjimin

Sipas një studimi më të fundit të realizuar rezulton se diabeti është një sëmundje që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin. Rezultatet e këtijstudimi janë publikuar në Current Diabetes Reports, janë bazuar në studimin e disa ndërlidhjeve...

Metodat higjienike për t’u ndjerë më mirë

Ndjenja e pastërtisë është një ndjenjë e mrekullueshme që vije si rrjedhojë e pastrimit dhe produkteve të duhura të higjienës. Këto janë metodat...

Ja si ndikon mungesa e gjumit në shëndet

Shpeshherë qëndrojmë deri vonë, qoftë duke u qasur në rrjetet sociale apo duke shikuar TV, edhe pse e dimë që të nesërmen duhet të zgjohemi herët dhe do...

Bel i hollë dhe vithe të formuara për vetëm dy javë – Ja cilat janë ushtrimet!

Keni vënë re se ju ka dalë stomaku? Nuk është ndonjë çudi. Gjatë ditëve të festave zakonisht shtojmë disa kilogramë, dhe palëvizshmëria ndikon...

Studim/ Diabeti dobëson dëgjimin

Sipas një studimi më të fundit të realizuar rezulton se diabeti është një sëmundje që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin. Rezultatet e këtij studimi...