Demanton Policia e Kosovës: Malazezët nuk kanë shkelur për asnjë centimetër në Kullë

Policia e Kosova ka reaguar pas raportimeve dhe fotove të plasuara nga disa qytetarë, se Policia e Malit të Zi, respektivisht Njësia Speciale e saj, ka hyrë brenda territorit të Kosovës, në Kullë, duke legjitimuar veturat e Kosovës, ka reaguar Policia e Kosovës. Duke iu përgjigjur interesimit të emisionit ‘Alo Mirëmëngjesi’, të Radio Dukagjinit, Daut Hoxha – Zëdhënës i Policisë së Kosovës – ka demantuar informatën e tillë. “Informatat...

220 policë nën llupën e IPK-së

Policia e Kosovës, është ndër institucionet më kredibile në vend, mirëpo jo rrallëherë ky institucion është ballafaquar me skandale të...

Conte: Ndaj Gjermanisë luajm me 120%!

Antonio Conte është shprehur i ndërgjegjshëm për forcën e kundërshtarit në prag të sfidës me Gjermaninë, dhe për të arritur suksesin e...

Thaçi harron Këshillin Kundër Korrupsionit që e themeloi Jahjaga

Hashim Thaçi që nga fillimi i mandatit të tij në krye të shtetit nuk e ka mbledhur asnjëherë Këshillin Kombëtar Kundër Korrupsionit, që...

Lajme

Bangladesh: Janë vrarë 20 persona të jashtëm të rrëmbyer

Një zyrtar ushtarak në Bangladesh thotë se 20 persona të jashtëm të rrëmbyer, janë vrarë gjatë një operacioni në kryeqytetin Daka, ku forcat e sigurisë depërtuan me dhunë në një restorant, duke i vrarë 6 persona të aramtosur, që i mbanin të...

Ban: Duhet forcuar masat parandaluese kundër ekstremizmit

Natyra e terrorizmit, duke përfshirë rritjen e radikalizimin të individëve nëpërmjet mediat sociale, ka ndryshuar gjatë dekadës së fundit dhe ekstremizmi i dhunshëm mund...

Ushtria turke shkatërron 27 objektiva të terroristëve në veri të Irakut

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë në një deklaratë për shtyp ka njoftuar se ka shkatërruar 27 objektiva të organizatës terroriste PKK në veri të...

Konfiskohen gjashtë transportues me masë drunore ilegale në Prishtinë (Foto)

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Agjencinë e Pyjeve të Kosovës kanë ndërmarrë një aksion të gjerë veprimi me qëllim të parandalimit të...

Tentuan të kontrabandonin njerëz në Kosovë, 6 të arrestuar në operacionin “Kalimashi”

Policia e Kukësit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Kalimashi”, në kuadër të të cilit ka arrestuar në flagrancë 6 shtetas për  veprat penale...

Sport

Conte: Ndaj Gjermanisë luajm me 120%!

Antonio Conte është shprehur i ndërgjegjshëm për forcën e kundërshtarit në prag të sfidës me Gjermaninë, dhe për të arritur suksesin e radhës në Euro 2016, strategu italian u shpreh se lojtarët duhet të japin 120% të tyre në këtë...

Koritet ylli i Uellsit: Bale, më i mirë se Messi e Ronaldo

Gareth Bale është më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Kështu mendon heroi i Uellsit, Hal Robson-Kanu. Këtë koment Robson-Kanu e ka bërë pas fitores ndaj...

Të turpshëm polakët, midis Maqedonie këndojnë "Vrisni shqiptarët" (Video)

Tifozët polakët vazhdimisht kanë treguar qëndrim proserb dhe urrejtje ndaj shqiptarëve. Njëjtë vepruan edhe në ndeshjen e së enjtës që Cracovia e zhvilloi ndaj...

Trajneri i Belgjikës përleshet fizikisht me Cortouis!

Mediat belge raportojnë se pas humbjes së Belgjikës ndaj Uellsit në zhveshtoren e tyre ka patur tensione. Madje thuhet se ka patur një përleshje fizike mes selektorit Marc Wilmots dhe...

Edhe Alex Witsel në Premierligë, arrinë marrëveshje me këtë skuadër

Ylli i famshëm belg, Alex Witsel do ta vazhdojë karrierën në Premierligë. Mesfushori i Zenitit do ta braktisë kampionatin rus duke zgjedhur Evertonin.  Marrëveshja...

Showbiz

Gold Ag letër prekëse për vdekjen e Almirit (Foto)

Urrejtja etnike është shkaku që Almir Aliu, djali 4 vjeçar nga Kumanova nuk jeton më. Shkak i kësaj duket të ketë qenë një zënie në mes të atit të Almirit dhe kryerësit të krimit me inicialet B.I. Kjo ngjarje duket të ketë prekur e njëherish edhe...

Shikoni sa shumë "MILF-a" janë bërë (Foto/Video)

Kim Kardashian dhe Chrissy Teigen i janë bashkuar Fergie-t në videoklipin e këngës së re të këngëtares me titull “M.I.L.F.$”. 41-vjeçarja, e cila ka një...

Bëhet "modë" zvogëlimi i gjoksit, e bën tani edhe një shqiptare e njohur (Foto)

Pas eksperiencës më të fundit të këngëtares seksi, Çiljeta Xhilaga, edhe këngëtarja Rozana Radi ka zbuluar se do të bëjë një operacion për të...

Soni Malaj dështoi keq me operacionet plastike (Foto)

Një fotografi e postuar nga faqja “Vipat e Bllokut” në Instagram ka shokuar shumë njerëz. Faqja në fjalë ka vënë në pah fytyrën e këngëtares...

Apple kërkon të blejë “Jay Z”-në për 100 milionë $

Apple është një nga konkurrentët më të fuqishëm në tregun muzikor, bashkë me Spotify, Pandora dhe së fundmi Tidal. Sipas burimeve brenda Apple, kjo e fundit...

Tech/Auto

HP fiton 3 milionë $ nga gjyqi me Oracle

Një juri në Kaliforni urdhëroi Oracle Corp  të paguaj në llogarinë e Hewlett-Packard Enterprise Company 3 miliard $ dëme pas ngjarjes ne lidhje me serverat Itanium të HP-së, tha një zëdhënëse e Oracle të enjten. Oracle tha se do të apelojë vendimin. Procesori i...

Facebook me probleme, i bllokohen fondet

Një gjykatë në Brazil ka ngrirë më shumë se $6 milionë fonde të kompanisë Facebook, për shkak se WhatsApp dështoi të zbulonte mesazhet e një kontrabande...

Makinat më të mira verore për 2016-ën (Foto)

Me ditët e gjata të verës para nesh - si dhe ato net të ngrohta - a keni imagjinuar ndonjëherë veten në bregdet apo në ndonjë kodër mbi qytet me ndonjë makinë...

Makina me trup të gdhendur, të artë (Foto)

Kuhl Racing, të njohur për modifikime makinash, paraqiti këtë Nissan GT-R të modifikuar në Tokyo Auto Salon 2016. Nissan GT-R është një nga makinat që mund të...

Volkswagen në telashe

?Nëse po përpiqeni të gjeni vendin perfekt të punës, nuk ka dyshim që është kompania gjermane Volkswagen, e cila pavarësisht telasheve që po heq, nuk ka ndërmend...

Indeks+

Çfarë ndodh pas vdekjes? Të mbijetuarit rrëfejnë eksperiencat e tyre

Një ndër pyetjet që askush nuk i di përgjigjen është se çfarë vjen pas vdekjes… Qeniet njërëzore kanë qenë kureshtare për vdekjen prej miliona vitesh, duke krijuar rituale, imagjinata dhe teori të ndryshme për atë që ndodh pas largimit nga kjo...

Çfarë ka ndodhur më 2 korrik?

437 – Valentinian III fillon mbretërimin mbi Perandorinë Romake të Perëndimit. Nëna e tij Galla Placidia (nga familja konstandiniane) përfundoi regjencën, por vazhdoi të...

Veprimet që e dëmtojnë lidhjen më shumë se tradhtia

Ne të gjithë mendojmë se tradhtia i jep fund një lidhjeje, por ka edhe shumë detaje të vogla të përditshme, të cilat kur mblidhen së bashku mund të jenë edhe...

Hapat që duhen ndjekur për të marrë një vendim të rëndësishëm në jetë

Jeni përpara një dileme dhe nuk e dini si të gjeni përgjigjen e duhur? Këshillat e mëposhtme nga meditimi, deri te largimi i frikës do t’ju ndihmojnë të dëgjoni...

Evoluimi i veshjeve intime të femrave në 100 vitet e fundit (Foto)

Prej fillimit të shekullit XX, veshjet intime të femrave kanë pësuar shumë ndryshime revolucionare. Në ditët e sotme ato nuk janë diçka që duhen fshehur me rrobat e...

Opinione

Çfarë po ndodh me Ferronikelin?

Në fillim të këtij shkrimi dua t’i rikujtoj publikut një pjesë të shkurtër nga diskursi i debatit “ferronikel” gjatë këtyr 32 viteve të jetës së tij. Që nga viti 1974, kur ishte marr vendimi për themelimin e Ferronikelit, rrinë pezull pyetja; A do...

BE i duhen tani udhërrëfyes të mirë

"Keep calm and carry on" - në fakt janë britanikët ata që gjithmonë ruajnë qetësinë. Por këtë herë jo. Prandaj Merkel, Hollande dhe Renzi u treguan...

Është e papranueshme neglizhenca e Kosovës ndaj Grupit të Kumanovës

Shteti i Kosovës nuk po bënë asgjë për të mbrojtur shtetasit e vet që padrejtësisht mbahen, gjykohen dhe trajtohen në burgjet sllavo-maqedone. Secili qytetar ka të...

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Ekonomi

Hapet afati për dorëzimin e kuponëve fiskal

Qytetarët të cilët kanë mbledhur Kuponët Fiskalë gjatë periudhës, Prill, Maj dhe Qershor të këtij viti, tani mund t’i dërgojnë për rimbursim të mjeteve. Afati për dërgimin e Kuponëve Fiskal është hapur nga dje, më 1 Korrik dhe zgjatë...

Internet falas për të gjithë përdoruesit e rinj të IPKO-së

·IPKO ka lansuar ofertën më të re dhe atraktive me internet pa limit për të gjithë përdoruesit e rinj të cilët i bashkohen rrethit të këtij...

Inflacioni rikthehet në eurozonë

Sipas statistikave të Eurostat-it, niveli i inflacionit në eurozonë arriti në 0.1% në bazë vjetore në qershor, rritja e parë në indeks. Rezultati ka tejkaluar pritjet...

Ndikimi i MSA-së në rritje të eksportit

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot tryezë, në të cilën do të diskutohet për mundësitë e shfrytëzimit të Marrëveshjes...

UNDP dhe MPMS ndajnë grante të vetë-punësimit në Mitrovicë

 Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) do të ndajnë 39 grante përfituesve të programit të...

Shëndetësi

11 ushqimet me më shumë fibra, përfitimet për zemrën, peshën dhe energjinë

Fillojeni ditën tuaj me drithëra integrale Mesatarisht, ne marrim më shumë se gjysmën e asaj që kemi nevojë nga ky lloj ushqimi që mundet të ulë kolesterolin, parandalojë kapsllëkun dhe të përmirësojë tretjen. Shumica e drithërave integrale janë një...

Ja receta që do t’iu shpëtojë nga djegiet në plazh!

Të gjithëve na ka ndodhur që pas disa orësh në plazh të jemi skuqur dhe për këtë kemi provuar disa mënyra për të lehtësuar dhimbjet. Një zgjidhje...

Ka një lidhje mes paracetamolit dhe autizmit, ja çfarë duhet të dinë gratë shtatzëna

Një studim i ri ka gjetur lidhje mes paracetamolit dhe autizmit. Sipas studiuesve, nënat që marrin paracetamol gjatë shtatzënisë rrezikojnë të sjellin në jetë...

Çaji i zi sekreti i nxirjes së lëkurës

Të gjitha vajzat do të dëshironin të kishin një lëkurë perfekte me një tonalitet çokollate, por shumë prej nesh janë shumë larg këtij...

Grejpfruti i kuq ulë nivelin e kolesterolit!

A e keni ditur se nën lëvoren e trashë të grejpfrutit të kuq fshihet një thesar shëndeti? Konsumimi i vetëm një grejpfruti në ditë është shumë i...