Ndodheni
Indeksonline / Ekonomi
10:16 / E premte, 11 Janar 2013
8 Komente
Qytetarët akuzojnë KEK-un për fryrje të faturave

nstalimi i njehsorëve digjitalë ka bërë që disa qytetarë të ankohen në dyfishimin e faturave të energjisë elektrike. Ata dyshojnë në saktësinë e këtyre njehsorëve, por njëkohësisht akuzojnë KEK-un se edhe me anë të bllok-tarifave po i detyron ata të shpenzojnë më shumë energji.

Drita Pacit, banore e bllokut të parë të banimit në rrugën “Afrim Loxha”, në Prishtinë, i është dyfishuar fatura e energjisë elektrike në periudhën 12-mujore. Ajo, në dhjetorin e vitit 2011, kishte paguar një faturë për harxhimet e energjisë elektrike prej 150 eurosh.

Kurse, për dhjetorin e vitit 2012 asaj i është faturuar për shpenzimet 374 euro. Ajo thotë të mos ketë harxhuar më shumë energji elektrike. Fajin ia vë njehsorit të ri digjital të cilin e kanë montuar Korporata Energjetike e Kosovës, raporton Koha.

Ajo dyshon se njehsori digjital nuk e bën matjen e saktë të kilovatëve të harxhuar. Paci kërkon nga organet kompetente që të bëjnë testimin e këtyre njehsorëve dhe pastaj të tregohet nëse ata bëjnë matjen e saktë. /Indeksonline/


Kendi i komenteve
 • lipjan 07.02.2013 / 15:17
  a e dine se me kete lloje vjedhje keku nuk i ka fajet por njerzit qe punojn dhe do ti vret zoti ata te cilet e vjedhin popullin ne kete menyre.
 • PAGUESI REAL 12.01.2013 / 12:59
  KEK-U U SHIT ME BORXH E BORXHIN E KOJSHISE ,,,TANI PO E PAGUAJN ATA QE NE TE VERTETE PAGUAJNE RRYMEN KJO ESHTE DHURATE E QEVERISE THAQI PER QYTETARIN E KOSOVES!!!??? EDHE KOMENTUESIT TJER E KAN MIRE,,,,,SEPSE ATA DOJN ME SHIT RRYMEN SI ME KILOGRAM,,,DHE AQ PARE DOJN NE FUND TE MUAJIT,,,EEE KUJT DHE SA I BIE SJU INTERESON
 • ylberi 12.01.2013 / 09:28
  Ani popull,ani pritni se kane me i zbrit faturat, o njerz askund nuk ka hajni si ne kete vend, qe kater (4) vjet i kane vendos ne lagjen Arberia njehsoret digjital po ju them se 3o deri ne 40 % paguajme ma teper energji se sa ata me njehesoret mekanik , andaj vazhdoni e pritni ,o duhet me reagua se na rjepen me hajni.
 • Tafa 11.01.2013 / 19:16
  TRAGJEDI ESHTE QKA PO NDODH ME NE TURP TURP PER KEK
 • lipjan 11.01.2013 / 13:31
  popo qysh po dojin po bajin kita hajna kita llapova kita badita kitu kitu asht jeta si shteti etopjan a somali kin me dali me lyp shum shpejit jeat o ardh e shtir shum ishal dani zoti naji mrekulli njerzit krimnela e kemi poshteti kita na kan pro ksi gjendje mjreshome
 • pz 11.01.2013 / 11:04
  katastrof
 • NIMETULLAHU 11.01.2013 / 10:34
  ZONJES PO I TREGOJ SE TAQI ESHT PAK ME I MEQEM SE JU NE TE GJITHE PSE? SEPSE ATA NUK DUAN TE LODHEN ME POPULL JO E VJEDH JO SE VJEDH KESHTU QE ME ORET DIGITAL ESHT SHUME MA LEHT PER TA NESE TI E VJEDH ORA TY TE VJEDH KUPTO; SEPSE ORET ECIN ME SHPEJTSI SHUEM ME TA MADHE SE ATO QE KANE PERPARA
 • veternik 11.01.2013 / 10:31
  mu ka trefishu fatura prej mujit tkalum edhe pse nuk e kam matsin digjital kjo o vjedhje
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!

 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.