Isa Mustafa: Vlerësimet për pasurinë time të pavërteta, nuk jam milioner

(I plotësuar)   I pari i Qeverisë ka folur edhe për çështjen e demarkacionit ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës. “Demarkacioni duhet të zgjidhet sa më shpejt se nuk kemi afat shumë të madh pasi që vjen koha e pushimeve të parlamentit. Që nga java e ardhme do te bisedoj me kryetarin e parlamentit dhe me presidentin dhe do të zgjedhim kur do të bëhet procedimi. Janë vërejtje  që mund të ratifikohen. edhe pala malazeze ka deklaruar se nesh ka ndodhur...

Greg Delawie: Jam i lumtur për gjërat e mira që po ndodhin për Kosovën (Foto)

Ambasadori amerikanë në Kosovë, Greg Delawi, ka shpërndarë një postim në rrjetin social Tëitter, duke shkruar se për Kosovën ka qenë një...

Edhe flamuri i Kosovës në Eurovizion, EBU jep këtë njoftim

Unioni i Transmetuesve Evropian,EBU ka njoftuar para pak minutash se ka marrë vendim për tëlejuar flamujt e tjerë në Eurovizion.  Ky vendim vije pas ankesave të...

SHTETI në aksion, Kryeprokurori Lumezi: 8 milionë euro asete të sekuestruara në Prishtinë e Ferizaj

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës për lirimin e pronave të uzurpuara, ka thënë se vlera e...

Lajme

Dështon seanca për "Ballistin"

Është shtyrë për të dytën herë pretenca për Ismail Morinën, i njohur ndryshe si “Ballisti”. Ai akuzohet për armëmbajtje pa leje. Bëhet e ditur se shkak është bërë mungesa e prokurorit, i cili do të paraqesë konkluzionet përfundimtare...

Mustafa: Shpresoj që para pushimit veror qytetarët të lëvizin pa viza

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në një konferencë për media tha se shpreson që qytetarët të lëvizin pa viza para pushimit veror, raporton Indeksonline. “Data e...

Demarkacioni me Malin e Zi do të ratifikohet para pushimit veror të Kuvendit

I pari i Qeverisë, Isa Mustafa,  ka folur edhe për çështjen e demarkacionit ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës. “Demarkacioni duhet të zgjidhet sa më shpejt se...

Haradinaj: Lavdi e përjetshme Luanit dhe gjithë dëshmorëve të kombit

Në 19 vjetorin e rënies së heroit Luan Haradinaj, shumë njerëz kanë vendosur që të kujtojnë gjithë heroizmin e tij për Kosovën. Përmes një statusi...

Isa Mustafa: Vlerësimet për pasurinë time të pavërteta, nuk jam milioner

(I plotësuar)   I pari i Qeverisë ka folur edhe për çështjen e demarkacionit ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës. “Demarkacioni duhet të zgjidhet...

Sport

Ky është urimi i Gianni De Biasit për Kosovën pas pranimit në UEFA

Edhe përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka uruar Kosovën për anëtarësim në UEFA. Më 3 maj Kosova mori votat e mjaftueshme në Kongresin e UEFA-s për t’u bërë anëtarja e 55-të. Sot FFK-ja ka njoftuar se një telegram urimi kanë...

Ka lajme për Schumacherin, nuk janë aspak të mira

Përkeqësohet gjendja fizike e Michael Schumaker, aq sa jeta e tij mund të konsiderohet në fije të perit. Konfirmimi vjen nga e përditshmja amerikane NewsEveryDay, që citon një...

Louis Van Gaal fillon planet për vitin tjetër, me Man United

Louis Van Gaal se ka ndërmend të largohet nga Manchester United. Trajneri holandez ka filluar që tani të bëjë planet me gjigantin anglez për edicionin e ardhshëm.  Van...

E çuditshme, me çfarë do të udhëtojë Suedia në "Euro 2016"

Kombëtarja e Suedisë do të udhëtojë me transportues mobiliesh në “Euro 2016”. Ekipi ka menduar të bëjë diçka ndryshe për Evropianin e Francës....

Ministri Shala e pret në takim Besim Hasanin e KOK-ut

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot kryetarin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasanin, me të cilin biseduar rreth zhvillimeve në sportin e...

Showbiz

Ariana përpos vokalit të mrekullueshëm, e tillë duket edhe në një fustan të zi (Foto)

Ariana Grande, ka shokuar shumë njerëz me vokalin e saj kohët e fundit. Ajo ka një vokal të mrekullueshëm e ky talent i mrekullueshëm është vërejtur edhe më shumë kur ajo ka kënduar një koleksion të këngëve të ndryshme kështu duke arritur t’i...

"Do të pendohet", e refuzoi këtë super femër (Foto)

Boksieri i famshëm amerikan, Anthony Joshua i ka dhënë fund spekulimeve në media që e lidhnin atë me femrën e njohur të shoëbizit në Amerikë, Chantelle...

Edhe flamuri i Kosovës në Eurovizion, EBU jep këtë njoftim

Unioni i Transmetuesve Evropian,EBU ka njoftuar para pak minutash se ka marrë vendim për tëlejuar flamujt e tjerë në Eurovizion.  Ky vendim vije pas ankesave të disa shteteve dhe...

Nesër publikohet kënga më e re nga Dafina Zeqiri dhe Kaos (Video)

Këngëtarja Dafina Zeqiri, ka disa kohë që nuk ka publikuar ndonjë bashkëpunim. Por në anën tjetër janë grupi Kaos, që kanë realizuar disa dhe të gjitha...

Jeniffer Lopez publikon këngën "Ain't Your Mama" (Foto/Video)

Jeniffer Lopez është një ndër kënëgëtaret më të kërkuara në botë. Ajo edhe pse është 46 vjeçare format e saj trupore janë më të...

Tech/Auto

iPhone 7 vjen me risi të reja

iPhone 7 deri më tani është përfolur se do të vijë me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 6S dhe se modeli i ardhshëm i telefonit të Apple do të vijë vetëm me përmirësime tjera të pavërejtshme, sikurse procesori i...

Instagram së shpejti me një profil biznesi (Foto)

Së shpejti pritet që Instagram të japë mundësi të gjithë personave të cilët duan të promovojnë biznesin e tyre në këtë rrjet social të kenë...

Hakerët rusë vjedhin 270 milionë llogari të e-mail adresave

Qindra miliona përdoruesve u janë thyer llogaritë e e-mailave  dhe faqet e internetit, të cilat janë duke u tregtuar në nëntokën kriminale të Rusisë, ka...

WhatsApp së shpejti në Windows (Foto)

Përdoruesit e WhatsApp tashmë do të kenë mundësi dërgimin e mesazheve përmes këtij rrjeti social mund ta realizojnë dhe në versionin për Windows dhe...

Përdoruesit e Periscope tani mund të ruajnë i transmetimet e tyre përgjithmonë

Transmetimet e drejtpërdrejta të ngarkuara në aplikacionin "Periscope" janë bërë tashmë të përhershme. Përdoruesit e aplikacionit i cili është...

Indeks+

A e keni ditur se këto janë objektet më të pista?! (Foto)

Hulumtuesit nga "Earth Ecoo", kanë studiuar gjëra të ndryshme të cilat preken në baza ditore, dhe ka gjetur adrenosine trisphosphate, që tregojnë shenja të mbetjeve organike dhe baktereve. Ekzistojnë shumë objekte që ne mund të përdorim që cilësohen si...

Rilindi dyvjeçar e gjysmë, di të lexojë (Video)

Rilind Abaz Jashari është nga Prekazi i Skenderajt, por jeton në Danimarkë. Rilindi është dyvjeçar e gjysmë, por ajo çfarë të lë pa “tekst”,...

Pamje që tregojnë ushqimet nga fluturimet e klasës së parë të pasagjerëve në Norvegji (Foto)

Disa fotografi të viteve 1950-1980 kanë arritur të tregojnë se si pasagjerët në atë kohë ushqeheshin me ushqime të shumta dhe nga më të ndryshmet. Ata...

Kur një mik i pazakontë të troket në derë (Video)

Përmes kësaj video ju do të shikoni një vizitë të pazakontë që ka pritur një familje në Karolinën e jugut. Nga pamjet ne shikojmë se si një krokodil i ka...

Peshkaqeni 3.5 metra terrorizon peshkatarët (Video)

Një grup peshkatarësh në Australi kanë filmuar momentin e tmerrshëm kur një peshkaqen masiv, rreth 3.5 metra i gjatë, vjen rrotull varkës së tyre, përpara së...

Opinione

Çka duhet ndryshuar në politikën tonë?

Ditëve të fundit, pas një konfrontimi mes opozitës së bashkuar, është nxjerrë në shesh një diskutim: Krijimin e një partie të re politike?! Vërtetë, a nuk ka mbetur rrugë tjetër, vetëm krijimi i një partie të re politike? A thua pak parti politike kemi?!...

Ja pse duhet të dënohen krimet e komunizmit

Komunizmi ka mbetur si mumia e Leninit në sheshin e Moskës - kufomë e pavarrosur, e cila provokon kërshërinë e shikuesve, por shumë më shumë ngjallë neverinë dhe...

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Ekonomi

Shqipëria paguan naftën më shtrenjtë se Franca dhe Gjermania

Një grafik i publikuar në datën 2 Maj në faqen globalpetrolprices.com, që tregon çmimet e naftës në dollarë për litër e rendisin Shqipërinë në vendin e 13 në botë. Çmimet variojnë nga taksat që vendos çdo vend për konsumatorët,...

Kalifornia rrit moshën për duhan në 21 vjeç

Kalifornia ka rritur moshën ligjore për blerjen e prodhimeve të duhanit nga 18 në 21 vjeç. Ligji i ri e bën të paligjshme shitjen e duhanit për njerëzit nën 21...

MBPZHR-ja mbështet kulturat e reja bujqësore (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi, ka marrë pjesë në promovimin e shpargut/asparagut, që u mbajt sot në Prishtinë, ku...

Për herë të parë në Zvicër panair për kompanitë nga Kosova dhe rajoni (Foto)

Kompania “Albpress” me seli në Winterthur të Zvicrës në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës (OEK) dhe Oden Ekonomike të Maqedonisë, organizon në...

Trashëgimitë dhe atraksionet e Kosovës, vizitohen nga tur- operatorët e huaj

Përfaqësues të medieve dhe agjencive ndërkombëtare të specializuara në turizmin aventurier po qëndrojnë në Kosovë gjatë udhëtimit familjarizues “FAM...

Shëndetësi

Ja pse duhet të pastroheni me ujë të ftohtë

?Shumica e njerëzve as që do ta merrnin në konsideratë që të bëjnë një dush me ujë të ftohtë, mirëpo kjo gjë nuk është edhe për t’u anashkaluar, sepse ka disa të mira që ju përfitoni dushi me ujë të ftohtë. Këto...

Këto janë bimët që pastrojnë ajrin e shtëpisë

Bimët që rriten në shtëpitë tona nuk janë përgjegjës vetëm për më shumë oksigjen, por ato gjithashtu posedojnë aftësinë për të...

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por shpesh shumë prej nesh për arsye nga më të ndryshmet nuk e konsumojmë. Një...

Si të kontrolloni stresin

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e gjithsecilit, prandaj është e rëndësishme që ne të kujdesemi në mënyra të ndryshme që të...

Ultrazëri më unik dhe efikas për trajtime komsetologjike të lëkurës SonoStar Matrix

Ultrazëri është term për valët zanore që nuk mund të dëgjohen nga veshi i njeriut. Ato janë valë zanore me frekuenca shumë të larta në diapazon më...