0
09:59 / E premte, 05 Shkurt 2016
Shkruan: Jakup Krasniqi

Ka kohë që analistë e pacifistë të ndryshëm nuk ngurojnë të thonë: “Pavarësia e Kosovës është Projekt i ndërkombëtarëve”. Me ketë mënyrë të menduarit, jo vetëm që mohohet përpjekja shekullore e popullit tonë për liri, për gjuhë e komb, për shtet e bashkim kombëtar, por, janë duke e mohuar edhe përgjegjësinë dhe obligimin tonë për të ndërtuar shtetin e së drejtës, shtetin e zhvilluar e të mirëqenies dhe shtetin e dijes e të drejtësisë sociale. Ketë nuk mund ta na bëjnë të tjerët, sikur nuk na e bënë të tjerët as deri t...

›› lexo më shumë
0
16:58 / E mërkurë, 03 Shkurt 2016
Shkruan: Ismail Syla

Në kthesa të mëdha historike, megjithatë barra ka rënë mbi liderët e qendrës së atdheut. Gacën reale të saj të gjallë e kanë marr&...

›› lexo më shumë
0
20:56 / E hënë, 01 Shkurt 2016
Shkruan: Halit Krasniqi

Pas një vendimi kundër propozimeve të Kosovës dhe të miqve të saj, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit Evropian ka kaluar një rezolutë, t...

›› lexo më shumë
0
17:23 / E premte, 29 Janar 2016
Shkruan: Bilall Sherifi

Dështimi i përpjekjeve për të liberalizuar vizat për qytetarët e Kosovës u shoqërua me një revoltë të përgjithshme të qytetarëve k...

›› lexo më shumë
0
19:02 / E enjte, 28 Janar 2016
Shkruan: Andi Bushati

Ata që i kërkuan Clifford Chance pastrimin e Metës sot, janë të njëjtët që i përdorën materialet e kësaj studioje edhe për fillimin e fushat...

›› lexo më shumë
0
09:05 / E mërkurë, 27 Janar 2016
Shkruan: Gazmend Abrashi

Pa asnjë̈ protestë në rrugë, pa asnjë kundërshtim domethënës nga opozita në Parlament, Aleksandar Vuqiq po kërkon zgjedhje të parakohshme. Thotë se do të konfirmojë man...

›› lexo më shumë
0
20:22 / E diel, 24 Janar 2016
Shkruan: Ilir Muçaj

Bllokada politike post-zgjedhore e vitit 2014 e cila zgjati gjashtë muaj, përfundoj ashtu siç nuk pritej, VLAN u shpërbë në VAN. Partitë e mbetura të opozit&e...

›› lexo më shumë
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2016 Portali Indeksonline.