Ky është serbi “144 vjeçar” që në Viti votoi për Aleksandar Vuçiqin (Foto)

Sretan Brankoviq ka deklaruar sot në Beograd se ai është votuesi për të cilin opozita serbe thotë se ka votuar në moshën 144 vjeçare. Ai u ka treguar gazetarëve dokumentin personal dhe ka thënë se nuk e dinë se si ka ardhur te gabimi në të dhëna në numrin e tij të amzës në listën zgjedhore, transmeton Indeksonline. “Supozoj se mi kanë ndërruar numrat dhe në vend të numrit nëntë e kanë vendosur tetë dhe këtu, mendoj, është...

Barazim në Old Trafford, Leicesteri shpreson te Chelsea, Unitedi rrezikon Ligën e Kampionëve (Video)

Manchester United dhe Leicester City kanë luajtur barazim 1:1 në ‘Old Trafford’, në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës, në...

Gjendet vajza e humbur në Viti

Njësiti policor ka arrit të gjejë viktimën femër e cila ishte e raportuar si e humbur në Viti. Së bashku me viktimën është shoqëruar...

Prishtina shënon fitore të madhe, kampionët munden në Mitrovicë

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Prishtina e ka fituar kryendeshjen ndaj Dritës 3:2, për t’i ikur zonës...

Lajme

1 Maji shtyn ankesën për Azem Sylën

Për shkak se institucionet e vendit nuk punojnë të hënën, Sylës do i duhet të qëndrojë në burgun e Dyzit të paktën deri të martën. Festa e 1 Majit e ka shtyrë edhe vendimin për ankesën ndaj paraburgimit për ish-deputetin e PDK-së, Azem...

Vetura rrokulliset në lagjen “Ulpiana” të kryeqytetit (Foto)

Një veturë është rrokullisur në lagjen Ulpiana të kryeqytetit. Indeksonline ka siguruar fotografitë ku vetura e tipit “VW” ka rënë poshtë pjesës ku...

Në Prishtinë, festa e 1 majit kaloi pa ndonjë incident

Komuna e Prishtinës është përkujdesur që festën e 1 majit qytetarët e saj ta kalojnë në parkun e Germisë. Përmes një komunikatë për komuna ka...

Ky është serbi “144 vjeçar” që në Viti votoi për Aleksandar Vuçiqin (Foto)

Sretan Brankoviq ka deklaruar sot në Beograd se ai është votuesi për të cilin opozita serbe thotë se ka votuar në moshën 144 vjeçare. Ai u ka treguar gazetarëve...

Vetëvendosje dënon arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së nga policia zvicerane

Lëvizja Vetëvendosje me anë të një postimi në faqen zyrtare në Facebook ka reaguar për arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së nga policia zvicerane. Ish-ushtari u...

Sport

Rezultatet, tabela dhe ndeshjet e xhiros së ardhshme në Superligë (Foto)

Është përmbyllur java e 28-të e Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Kampionët e Feronikelit u mundën nga Trepça’89 3:1 në Mitrovicë, ndërsa Prishtina në kryeqyteti shënoi fitore shumë të rëndësishme ndaj Dritës,...

Prishtina shënon fitore të madhe, kampionët munden në Mitrovicë

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Prishtina e ka fituar kryendeshjen ndaj Dritës 3:2, për t’i ikur zonës së...

Edhe Frosinone i merr pikë Milanit në San Siro (Video)

Milani ka arritur të nxjerr një pikën fund të takimit duke barazuar 3:3 në San Siro ndaj Frosinone të Arlind Ajetit. Goli që e shpëtoi Milanin nga Humbja, u shënua në...

Barazim në Old Trafford, Leicesteri shpreson te Chelsea, Unitedi rrezikon Ligën e Kampionëve (Video)

Manchester United dhe Leicester City kanë luajtur barazim 1:1 në ‘Old Trafford’, në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës, në një ndeshje kruciale...

Lippi përzgjedhës i Italisë, Pellegrini në Milan ?

Në fund të Euro 2016, Antonio Conte i cili është përzgjedhës i kombëtares së Italisë do të largohet pasi ka nënshkruar kontratë me klubin anglez...

Showbiz

Premierë, Capital T dhe Granit Dërguti lansojnë “Thirrem n'Telefon” (Video)

Capital T dhe Granit Dërguti, kanë lansuar këngën e tyre të re me titull “Thirrem n'telefon”. Kënga është publikuar edhe me një spot të përgatitur nga këngëtarët dhe mendohet se do të mirëpritet nga publiku shqiptar. Është hera e...

Bebe Rexha, shkëlqen në festivalin Stagecoach (Video)

Shqiptarja Bebe Rexha ka marrë pjesë në festivalin Stagecoach në Indo, Kaliforni në Amerikë. Ajo ka performuar në skenë bashkë me Sam Hunt, Snoop Dogg dhe G-Eazy, me hitin...

Jonida Maliqi telefonon Rovena Dilon: “Pse ke folur keq për mua?”. Ja përgjigja (Video)

Pas një interviste me pyetje të sikletshme në Vip Room të InTV, Jonida Maliqi dhe prezantuesi i emisionit, Kelvi vendosën ta mbyllin me një rreng. Jonida telefonoi këngëtaren...

Fibi, seksi në videoklipin e ri (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare Daniela Kamberi – Fibi, ka përfunduar videoklipin më të ri të quajtur “inat” ndërsa Fibi duket shumë fresh në pamjet e...

Elvir Muriqi dhe Nadi e “kallin” Ferizajn (Video/Foto)

Boksieri i njohur, Elvir Muriqi po qëndron në një vizitë në Kosovë. Ai mbrëmë pati rastin të argëtohet në Ferizaj, në "Coco-Club", transmeton...

Tech/Auto

Përdorimi me kohë të gjatë i mediave sociale ju shkakton depresion

Kushdo që përdor rregullisht mediat sociale do të ketë pasur përvojën e ndjenjës së zilisë për kënaqësinë që miqtë e tyre mund të kenë pasur. Por a është e mundur që këto ndjenja të jenë fillimi i diçkaje më të...

Superavionët 400 miliardë dollarësh kanë një problem jo fort të vogël (Video)

2500 avionët më të përparuar në botë kanë kushtuar plot 400 miliardë dollarë. Avionët nuk kanë “tru” në bazë dhe vëzhguesit...

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka...

Si parashikohet interneti në vitin 2025

Sipas disa studiuesve nga Instituti i Teknologjisë në Masaçusetsit, interneti secilën herë do të bëhet më depërtues, por do të jetë më pak i...

Facebook ka shpenzuar 12.5 milionë $ për mbrojtjen e Zuckerberg që nga viti 2013

Facebook Inc. zbuloi se vitin e kaluar, kanë bërë shpenzime rreth 4.26 dollarë për sigurinë e shefit të rrjetit social më të përdorur në botë, Facebook, Mark...

Indeks+

Pesë lëvizje për t’u pëlqyer të tjerëve brenda 4 sekondash

Takimi i parë, intervistë pune, njohje të reja. Në situate të ndryshme duhet t’u lësh përshtypje të mirë me pamje të parë, personave që mjaftohen me pak sekonda për të formuar një gjykim për personalitetin tuaj. Në bazë të atij gjykimi, ata mund...

A llogaritet seksi si ushtrim? Varet nga ajo se sa jeni dembel…

Për individët të bërit dashuri mund të jetë mundim fizik,ndërsa për disa të tjerë vrapim maratonik. Njerëzit më pak aktivë lehtë mund ta...

Shmangni këto vende për të bërë seks: cilësohen si të pista dhe të ndotura!

Kur ju mendoni për seks në vende interesante, kjo ju bën t ëmendoni për pasion dhe atmosferë të nxehtë, por fakti është se nga kjo mund të përhapen shumë...

Shikoni sa e fuqishme mund të jetë një bletë (Video)

Nxjerrja e një gozhde në murë për të gjithë ato që e kanë provuar këtë sfidë e dinë se sa e vështirë është ta realizojnë shpejt...

Çfarë është sëmundja e cila transmetohet përmes “puthjes”

Nëse keni dëgjuar ndonjëherë se ndokush është sëmurë nga puthjet, me siguri nuk jeni dakord në lidhje me këtë. Mësoni gjithçka nga ky infeksion i...

Opinione

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për rreth, që në pranverën e hershme të vitit 1998 u bënë pjesë e pandarë e radhëve...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Ekonomi

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti nuk ka filluari të realizohet. Konsorciumi fracez “MDP Consulting-Compagnie des Alpes” nuk i siguroi mjetet e...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Shëndetësi

Përfitimet shëndetsore nga ushqimet jeshile

Ushqimet jeshile kanë një rëndësi të veccantë në shëndetin e organizmin tonë. Konsumimi i tyre jep sa më shumë energji dhe përshpejtojnë metabolizmin tuaj. Janë një liste me një shumëllojshmëri produktesh si;  Kivi Kivi përmban 85 % të...

Studim, diabeti dobëson dëgjimin

Sipas një studimi më të fundit të realizuar rezulton se diabeti është një sëmundje që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin. Rezultatet e...

Metodat higjienike për t’u ndjerë më mirë

Ndjenja e pastërtisë është një ndjenjë e mrekullueshme që vije si rrjedhojë e pastrimit dhe produkteve të duhura të higjienës. Këto janë metodat...

Ja si ndikon mungesa e gjumit në shëndet

Shpeshherë qëndrojmë deri vonë, qoftë duke u qasur në rrjetet sociale apo duke shikuar TV, edhe pse e dimë që të nesërmen duhet të zgjohemi herët dhe do...

Bel i hollë dhe vithe të formuara për vetëm dy javë – Ja cilat janë ushtrimet!

Keni vënë re se ju ka dalë stomaku? Nuk është ndonjë çudi. Gjatë ditëve të festave zakonisht shtojmë disa kilogramë, dhe palëvizshmëria ndikon...