Plagosje me armë zjarri në Prishtinë, një person në gjendje të rëndë (Foto)

Në lagjen “Hani i Dilit” në Prishtinë në mesditë është plagosur një person, i cili me urgjencë është dërguar në QKUK, raporton Indeksonline. Gjendja e personit ende nuk dihet nëse është jashtë rrezikut për jetë, por Indeksonline merr vesh se personi i plagosur ka pasur gjakderdhje të madhe dhe tani ai është duke u trajtuar nga mjekët. Sipas informacioneve personat të cilët janë gjuajtur me armë, kanë qenë familjarë. Motivet e...

Nesër nis faza e dytë e EURO 2016, në orar janë tre super-ndeshje

Pas pauzës prej dy ditësh, nesër kthehen sërish emocionet e Kampionatit Evropian me fazën e 1/8 të finales. Kjo fazë e dytë nis me tre ndeshje shumë...

Çollaku: Liberalizimi këtë vit, dalja e Britanisë nga BE-ja nuk ndikon në këtë proces

Ministri i Integrimeve Eurpiane Bekim Çollaku thotë se dalja e Britanisë së Madhe nga Unioni Europian nuk do të ndikoj në procesin e liberalizimit të vizave...

Rexhep Selimi zbulon një foto në Kumanovë, jep edhe një përgjigje për listën e zezë të SHBA-ve

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka publikuar një fotografi në Facebook , duke reaguar kështu për publikimin e Listës së...

Lajme

Plagosje me armë zjarri në Prishtinë, një person në gjendje të rëndë (Foto)

Në lagjen “Hani i Dilit” në Prishtinë në mesditë është plagosur një person, i cili me urgjencë është dërguar në QKUK, raporton Indeksonline. Gjendja e personit ende nuk dihet nëse është jashtë rrezikut për jetë, por Indeksonline merr vesh...

Çudira shqiptare: Gjyqtarja ia ‘merr’ tokën qytetarit nga Kruja, ia ‘jep’ një gruaje nga Korça (Video)

Në Gjykatat shqiptare ndodhin çudira! Pa qenë prezent, ti mund të bëhesh pjesë e një procesi gjyqësor, apo më keq: çështjen ta fitojë një njeri...

Haxha: Kufiri administrativ në veri s’mund të ndryshohet pa pëlqimin e banorëve (Video)

Anëtari i Kuvendit Komunal në Mitrovicë, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mehdi Haxha, ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna”, në Tribuna Channel se...

Obama bisedon me udhëheqësit evropianë për Brexit

Presidenti Barack Obama tha të premten se kishte biseduar me Kryeministrin britanik David Cameron dhe është i bindur se Britania është e angazhuar për një tranzicion të rregullt...

Sulmohet para xhamisë imami shqiptar

Imami Tahir Kukaj është sulmuar derisa i dyshuari është arrestuar. Policia ka arrestuar për krim të urrejtjes një person që sulmoi me një tub në dorë imamim...

Sport

Ibra, Cana, Sterling... dështimet e fazës së grupeve në Euro 2016

Kampionati Evropian i futbollit që po mbahet në Francë, ka përfunduar fazën e parë me përfundimin e tre xhirove të fazës së grupeve. Ashtu siç është pritur, edhe ky Evropian ka rezervuar befasitë e tij, në 24 ndeshjet e para. Por në këto 24 ndeshje, jo...

20 vjeçari nga Kosova huazohet në Premierligën e Skocisë

Sulmuesi nga Kosova,Florent Bojaj, ka kaluar në formulën e huazimit nga skuadra e ligës së dytë angleze, Huddersfield Town te skuadra nga Premierliga e Skocisë, Kilmarnock. 20...

Nesër nis faza e dytë e EURO 2016, në orar janë tre super-ndeshje

Pas pauzës prej dy ditësh, nesër kthehen sërish emocionet e Kampionatit Evropian me fazën e 1/8 të finales. Kjo fazë e dytë nis me tre ndeshje shumë interesante, ku...

Klitschko i zhgënjyer për shtyrjen e meçit me Furyn

Wladimir Klitschko është shprehur i zhgënjyer për shtyrjen e meçit me Tyson Fury. Ukrainasi duhet të presë deri më 29 tetor për revanshin me britanikun Tyson Fury, pasi...

Flet babai i Taulant Xhakës për përleshjen me De Biasin dhe largimin nga Kombëtarja

“Xhaka nuk do të largohet nga Kombëtarja shqiptare”, kështu ka thënë babai i Taulantit, Ragip Xhaka. Gjatë ditës së premte u raportua se në kampin kuq e zi nuk...

Showbiz

Ai momenti kur era i’a zbulon “zogun” Kelly Brook (Foto)

Ajo është e njohur për format e saj trupore të cilat nuk heziton asnjëherë t’i ekspozojë. Kelly Brook është paraqitur të premten në St Albans Hertfordshire me ç’rast fryu një erë e madhe dhe i’a ekspozojë “zogun”, shkruan Daily Mail,...

Marnie Simpson tregon më shumë se ç’duhet (Foto)

Ylli televiziv, Marnie Simpson, e njohur në reality shoë ”Geordie Shore”, duket se është “tradhtuar” nga veshja e saj në festë së bashku me miqtë e...

Kendall Jenner shfaqet pa sutjena në Paris (Foto)

Ylli televiziv, Kendall Jener është parë të marrë pjesë në Men’s Fashion Week në Paris. Ajo shokoi fansat e saj, me ç’rast u paraqit fare pa sutjena, shkruan...

Era e kall atmosferën në Top Awards me “Bon bon” (Video)

Këngëtarja e mirënjohur Era Istrefi ka performuar me “Bon bon” në Top Awards. Performanca e saj ka qenë perfekte, ku ka bërë që i gjithë publiku të...

Ledri triumfon ndaj Elvana Gjates dhe Noizyt

Reperi nga Kosova Ledri Vula, ka fituar çmimin " My Music Hit of the Year ", me këngën "Kings". Vula me këtë këngë ka lënë mbrapa...

Tech/Auto

Këtij celulari nuk ia ka marrë dot askush për kamera

Deri në fillim të vitit 2016, “iPhone 6S Plus” ishte telefoni me kamerën më të mirë në treg, por kjo ndryshoi shpejt. “Samsung Galaxy S7” hyri në shkurt të vitit 2016 me kamera edhe më të mirë. Por tani që kanë kaluar disa muaj, celularë të...

Ja sa do të kushtojë iPhone 7

Apple shfaq dhe detajet e para të publikimit të pajisjes iPhone 7, i cili pritet të vijë në shtator. Sipas raportimeve më të fundit rezulton se iPhone i ri do të ketë...

Shpiken syzet që iu lejojnë vetëm ju ta shihni telefonin tuaj

CelalGoger, një 40 vjeçar nga Turqia po pretendon se ka shpikur syzet të cilat iu lejojnë vetëm ju të shihni se çfarë shfaqet në telefonin tuaj. Ai këtë e ka...

Përdorimi i telefonit në errësisë mund të ju verbërojë!

Përdorimi i telefonit në terr është një fenomen shqetësues pasi mund të sjellë verbëri tek përdoruesit. Përdorimi i telefonitnë...

Milk VR bëhet Samsung VR, tani çdokush mund të ngarkojë video 360°.

VR, (Realiteti Virtual) është e reja më e fundit e teknologjisë dhe shumë kompani kanë nisur të kërkojnë “hakun” e tyre në këtë industri. Youtube...

Indeks+

Verbohen dy gra duke shikuar në telefon

Dy gra janë verbuar përkohësisht në Londër, derisa ishin duke shikuar në telefonin e tyre gjatë kohës që gjendeshin në shtrat. Sipas The Independent, ato kishin njërin sy të mbuluar nga jastëku dhe tjetrin duke shikuar në telefon kur ka ndodhur ngjarja. Mjekët...

Babë e bijë çmendin internetin me flokët e tyre

Benny Harlem nga New York, është këngëtar, kompozitor, model dhe më e rëndësishmja një baba i mrekullueshëm. Ai dhe vajza e tij 6 vjeçare Jaxyn, kanë...

10 raste kur anakondat sulmojnë njerëzit (Video)

Anakonda, kryesisht në Ballkan nuk jetojnë, por në vendet afrikane, aziatike dhe latino amerikane. Njerëzit shpesh janë pre e tyre, që janë në gjendje ta gëlltisin,...

Studimi: Alienët do t’i takojmë pas 1 mijë vitesh

Në komunitetin e shkencëtarëve dhe studiuesve të hapësirës, ata që nuk besojnë në ekzistencën e një forme tjetër jetë inteligjente numërohen me...

Ja ku ndodhet fisi më i izoluar në botë (Foto)

Zo’e-të është fisi më i vogël i cili jeton i izoluar nga bota. Ai është një fis që gjendet në Amazonë dhe dallohet nga fiset e tjera për shkak...

Opinione

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe ekranët televizivë, revista gjermane Spiegel vendosi mbishkrimin: “Nëse kjo fotografi nuk e ndryshon botën,...

Nepotizmi ka ngufatur Kosovën

Jemi dëshmitar tash e sa kohë që vendi ynë ka ngecur në shumë fusha. Varfëria dhe kriza ekonomiko- sociale sa po vjen e po shtohet në vendin tonë. Këto plagë...

Një copëz Shqipërie pa fotoshop

Dhimo Koten e njeh shumëkush, por pak kanë shkuar ta vizitojnë në parajsën e tij, afër Qafë Botës. Unë kur shkova për herë të parë, ndodhi se...

Ligji Ferid, ligji, jo Zoti!

Ministri Ferid Agani thotë se llogari i jep vetëm Zotit. Raporti me Zotin është punë e tij personale, por rreth dyshimeve për keqpërdorime ai duhet t'iu jep llogari ligjit dhe...

Aksidentet rrugore, fatkeqësi apo faj?

Shkruan: Erdonit Hoxha Titujt me lajme për aksidentet rrugore janë titujt më të shpeshta që lexohen kudo në portalet vendore. ‘Aksident fatal në hyrje të...

Ekonomi

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në Kosovë dhe Ministrit të Financave Z. Avdullah  Hoti dhe Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë Znj. Hykmete...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Thellohet kriza ekonomike në Rusi

Në vlerësimin e publikuar nga ekspertët në web faqen e Shkollës së Lartë të Ekonomisë, një ndër universitetet kryesore në Rusi, thuhet se ekonomia ruse ende...

Shëndetësi

Ja sëmundjet që shërohen nga brokoli

Nje studim i fundit tregon ngrënia e brokolit mund të ulë rrezikun nga sëmundjet e zemrës, tipit 2 të diabetit dhe disa llojeve të kancerit. Flavanoidet të gjetur në këtë “super-ushqim” mund të rrisin përgjigjen e trupit ndaj sëmundjeve, pretendojnë...

Ja si ta parandaloni kancerin

Një në pesë rastet e kancerit mund të parandalohen nëse njerëzit ndjekin një jetesë më të shëndetshme, thonë ekspertët. Ndryshimet e thjeshta si...

Gjashtë arsye bindëse pse duhet të zgjoheni në orën 6

Njerëzit shpesh e lidhin suksesin e tyre me zgjimin herët në mëngjes. Blogeri Eghosa Aihie, i cili ka ndjekur një rutinë të tillë për dy vjet pranon se zgjimi në...

6 minuta lexim, terapi për trurin

Në epokën e globalizmit shoqëritë e kulturat e ndryshme gjithnjë e më shumë po shkëmbejnë me njëra tjetrën komunikimin falë hapësirave virtuale....

Kolegjiumi i Klinikës së Kardiologjisë letër të hapur kryeministrit

Kolegji i Klinikës së Kardiologjisë i ka drejtuar një letër të hapur presidentit të vendit, kryeministrit, ministrit të Drejtësisë, ministrit të...