Kryesia e NISMË-s në Ferizaj jep dorëheqje, kundër koalicionit me AAK-në

Kryetari i NISMË-s në Ferizaj, Valon Ramadani së bashku me të gjithë anëtarët e Kryesisë së kësaj partie në këtë komunë kanë dhënë dorëheqje nga partia e Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit, për shkak se NISMA ka arritur një koalicion parazgjedhor me AAK-në e Ramush Haradinajt. Më poshtë mund të lexoni të plotë vendimin e Kryesisë së NISMË-s në Ferizaj pas një mbledhje që ka mbajtur Këshillit Iniciues i kësaj...

Mustafa e Haradinaj u takuan në aeroportin e Frankfurtit (Video)

Isa Mustafa në Bruksel e Ramush Haradinaj në Suedi. Këto ishin destinacionet e kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e...

Shtatorja e Adem Jasharit do të vendoset në Dragash, komuniteti boshnjako-goran kundërshton (Video)

Edhe pse komuniteti boshnjako-goran ishte kundër, Kuvendi i Dragashit mori vendim për vendosjen e shtatores së Adem Jasharit në qendër të qytezës. Atje u propozua...

Vdes një pjesëtar i FSK-së

Sot ka ndërruar jetë pjesëtari i FSK-së, Lavdim Ademi me shërbim në Regjimentin e Mbrojtjes Civile (RMC), në Kazermën e FSK-së në...

Lajme

Kryesia e NISMË-s në Ferizaj jep dorëheqje, kundër koalicionit me AAK-në

Kryetari i NISMË-s në Ferizaj, Valon Ramadani së bashku me të gjithë anëtarët e Kryesisë së kësaj partie në këtë komunë kanë dhënë dorëheqje nga partia e Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit, për shkak se NISMA ka arritur një koalicion parazgjedhor me...

Mbeturinat para Komunës së Ferizajt, rrezik dhe pasiguri nga qentë endacakë

Rrjeti i OJQ-ve Avonet, shpreh shqetësimin për gjendjen e mos menaxhimit të mbeturinave në qytetin e Ferizajt, një gjendje që kjo organizatë e ka parë në afërsi të...

Mustafa e Haradinaj u takuan në aeroportin e Frankfurtit (Video)

Isa Mustafa në Bruksel e Ramush Haradinaj në Suedi. Këto ishin destinacionet e kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës para pak...

Të dorëhequrit e Nismës në Drenas, mohojnë kalimin e Izet Ibrahimit në Vetëvendosje

Ish udhëheqësit e Nisma për Kosovën në Drenas, kanë mohuar se Izet Ibrahimi do të kaloj në Vetëvendosje, pas largimit nga Nisma. “Pas keqpërdorimit të...

Ramiz Kelmendi tregon pse la PDK-në

Deputeti Ramiz Kelmendi nuk është më pjesë e PDK-së. Deputeti i Kuvendit të Kosovës u largua dje nga kjo parti. Ishte raportuar se ai donte postin e zëvendëskryeministrit por...

Sport

Megjithatë kreu është i Barcelonës (Video)

Barcelona është rikthyer në krye të La Ligas pas ka shënuar fitore 0:2 në udhëtim te Betisi, në kuadër të xhiros së 36-të. Skuadra e Luis Enrique e ndan kreun e Atletico Madridin, me nga 85 pikë. Rakitic në minutën e 50’ dhe Suarez në minutën e...

KB Rahoveci inkuadrohet në Superligë

 KB Rahoveci është kampion i Ligës së Parë të basketbollit, duke siguruar inkuadrimin në Superligë për edicionin e ardhshëm. Skuadra e drejtuar nga Valentin...

Ekskluzive: Edhe Kosova zyrtarizon miqësoren e 3 qershorit me Ishujt Faroe (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll më 3 qershor do të zhvillojë miqësoren e radhës. Është kombëtarja e Ishujve Faroe, kundërshtari i radhës i...

Ishujt Faroe zyrtarizojnë miqësoren me Kosovën, luhet më 3 qershor (Foto)

Federata e Futbollit të Ishujve Faroe ka zyrtarizuar një miqësore me Përfaqësuesen e Kosovës, e cila thuhet se do të luhet më 3 qershor në Frankfurt të...

Fitore minimale e Arsenalit (Video)

Arsenali ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Norwichit, në ‘Emirates Stadium”. Tre pikë skuadrës së Aresene Wenger ia solli sulmuesi Welbeck, me një gol të shënuar...

Showbiz

Kushtet që duhet të plotësoj bashkëshortja e Blerim Destanit

Aktori shqiptar nga Tetova e Maqedonisë, Blerim Destani është ndër aktorët më të njohur shqiptar. Karriera e tij ka arritur famë ndërkombëtare, falë angazhimit dhe përkushtimit të tij. Mirëpo për nga statusi social, ai mbetet ende beqar ndërsa thotë se...

Ja mbreti i Suzana Mushkolajt (Foto)

Marrë parasysh vitet e saj Suzana është prej këngëtareve më seksi të estradës.  Është po ashtu nëna e këngëtares Argjentinë Ramosaj, shkruan...

Momenti kur Kristinë Prengaj i dhuron puthje një mashkulli (Foto)

Modelja shqiptare Kristinë Prengaj shquhet për bukurinë dhe sharmin e saj. Ajo vazhdon të jetë aktive në rrjete sociale, ku poston foto të ndryshme provokative. Kësaj radhe,...

Vildane Zeneli thjeshtë si “peshkë” (Foto)

Ka disa ditë që modelja me prejardhje shqiptare, Vildane Zeneli nuk ka dhënë “shenja jete” në rrjetet sociale. Sot ajo është kthyer me një foto seksi, në...

Bebe Rexha prezanton reperin "legjendë" (Foto)

Këngëtarja Bebe Rexha është një nga shqiptaret që po shijon suksesin më të mirë në botë. Ajo përpos bashkëpunimit me këngëtaren Nicki Minaj,...

Tech/Auto

Superavionët 400 miliardë dollarësh kanë një problem jo fort të vogël (Video)

2500 avionët më të përparuar në botë kanë kushtuar plot 400 miliardë dollarë. Avionët nuk kanë “tru” në bazë dhe vëzhguesit federalë thonë se problemet mund të jenë komplekse në sistemin e software-ve. Bëhet fjalë për...

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka...

Si parashikohet interneti në vitin 2025

Sipas disa studiuesve nga Instituti i Teknologjisë në Masaçusetsit, interneti secilën herë do të bëhet më depërtues, por do të jetë më pak i...

Facebook ka shpenzuar 12.5 milionë $ për mbrojtjen e Zuckerberg që nga viti 2013

Facebook Inc. zbuloi se vitin e kaluar, kanë bërë shpenzime rreth 4.26 dollarë për sigurinë e shefit të rrjetit social më të përdorur në botë, Facebook, Mark...

NASA mëson me ekrane gjigante astronautët si të fluturojnë në hapësirë (Video)

Para se astronautët e NASA-s të fluturojnë në anijen e re nga Boeing dhe SpaceX, ata do të duhet të kalojnë qindra orë të praktikës në stimulatorët e...

Indeks+

Shmangni këto vende për të bërë seks: cilësohen si të pista dhe të ndotura!

Kur ju mendoni për seks në vende interesante, kjo ju bën t ëmendoni për pasion dhe atmosferë të nxehtë, por fakti është se nga kjo mund të përhapen shumë rreziqe, duke përfshirë edhe bakteriet. Fantazitë janë një gjë, ndërsa realiteti...

Shikoni sa e fuqishme mund të jetë një bletë (Video)

Nxjerrja e një gozhde në murë për të gjithë ato që e kanë provuar këtë sfidë e dinë se sa e vështirë është ta realizojnë shpejt...

Çfarë është sëmundja e cila transmetohet përmes “puthjes”

Nëse keni dëgjuar ndonjëherë se ndokush është sëmurë nga puthjet, me siguri nuk jeni dakord në lidhje me këtë. Mësoni gjithçka nga ky infeksion i...

Kjo është fuqia e grimit (Video)

?Nuk do të thotë gjithsesi të jeni e bukur dhe të keni një lëkurë të bukur për t’u dukur dhe për t’u ndjerë e bukur. Kjo pasi që grimi ka...

Kafsha unike: 10 fakte mahnitëse për zebrat

1 – Loja e emrit Ka tre lloje zebrash: Grevy, malore dhe fushore. Zebrat fushore janë ato më të zakonshmet. Zebrat fushore janë të ndara në 6 nënkategori, ndërsa ato...

Opinione

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për rreth, që në pranverën e hershme të vitit 1998 u bënë pjesë e pandarë e radhëve...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Ekonomi

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti nuk ka filluari të realizohet. Konsorciumi fracez “MDP Consulting-Compagnie des Alpes” nuk i siguroi mjetet e...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Shëndetësi

Metodat higjienike për t’u ndjerë më mirë

Ndjenja e pastërtisë është një ndjenjë e mrekullueshme që vije si rrjedhojë e pastrimit dhe produkteve të duhura të higjienës. Këto janë metodat higjienike të cilat do t’iu bëjnë të ndjeheni më mirë: Përdorni vaj kokosi për...

Ja si ndikon mungesa e gjumit në shëndet

Shpeshherë qëndrojmë deri vonë, qoftë duke u qasur në rrjetet sociale apo duke shikuar TV, edhe pse e dimë që të nesërmen duhet të zgjohemi herët dhe do...

Bel i hollë dhe vithe të formuara për vetëm dy javë – Ja cilat janë ushtrimet!

Keni vënë re se ju ka dalë stomaku? Nuk është ndonjë çudi. Gjatë ditëve të festave zakonisht shtojmë disa kilogramë, dhe palëvizshmëria ndikon...

Studim/ Diabeti dobëson dëgjimin

Sipas një studimi më të fundit të realizuar rezulton se diabeti është një sëmundje që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin. Rezultatet e këtij studimi...

Konsumoni rregullisht këtë frut nëse doni të mos verboheni

Të hash banane të pengon që të verbohesh. Kështu thuhet në një studim të ri. Fruti është një burim i pasur kaliumi, një mineral thelbësor për...