Ekskluzive: Shikojeni momentin e arrestimit të personit që deshi t’i therte me thikë policët (Video)

Indeksonline ka siguruar një video ku shihen dy policë duke e arrestuar një person, pasi ky i fundit dyshohet se i ka sulmuar me thikë policinë. Rasti ka ndodhur sot pas ditë në fshatin Orlloviq të qytetit të Obliqit, raporton Indeksonline. Në videon që e ka siguruar Indeksonline, i dyshuari i reziston arrestimit të policisë. /Indeksonline/  

Hapet konkursi më madh pas lufte në Podujevë, mbi 650 vende pune

Kompania Philippos Food Kosovo L.L.C. degë e kompanisë “Philipoos Holding GmbH & Co. KG„ me seli në Gjermani, e cila ka veprimtari kryesore përpunimin e...

Aktakuzë kundër ish-kryetarit të Apelit të Kosovës dhe tre të tjerëve

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës sot ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurve: Sali Mekaj, Vlora...

Mourinho porositë Guardioan: Mos të merremi me njëri-tjetrin, se do të humbasim të dytë!

Trajneri i sapo emëruar i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka porositur rivalin e tij të Manchester City, Pep Guardiola, që të mos merren me njëri-tjetrin, pasi që...

Lajme

Kalaja që mbeti e pazbuluar, varret mbeten të hapura

?Kalaja e Kastercit është pasuria e vjetër arkeoologjike e komunës së Therandës, e cila kurrë nuk u zbulua në tërësi për shkak të ndërprerjes së punimeve, të cilat erdhën si pasojë e mungesës së mjeteve financiare. Megjithatë, edhe ajo që u...

Nobelistja Ebadi në Prishtinë: Shamia s’është obligim për myslimanet

Bartja e shamisë nga femrat, sipas islamit nuk është detyruese. Kështu u shpreh në Prishtinë, Shirin Ebadi, aktivistja iraniane për të drejtat e njeriut dhe fituese e...

Një e treta e gjermanëve duan daljen nga BE-ja

Një hulumtim i publikuar sot tregon se një e treta e gjermanëve duan që shteti i tyre të dal nga Bashkimi Evropian, raporton Reuters. Një nga arsyet kryesore besohet të jetë...

Ekskluzive: Shikojeni momentin e arrestimit të personit që deshi t’i therte me thikë policët (Video)

Indeksonline ka siguruar një video ku shihen dy policë duke e arrestuar një person, pasi ky i fundit dyshohet se i ka sulmuar me thikë policinë. Rasti ka ndodhur sot pas ditë në...

Pajtohen LDK e PDK, aprovohet rishikimi i buxhetit

Në seancë të jashtëzakonshme Kuvendi Komunal i Pejës ka miratuar rishikimin e buxhetit. Në votim morën pjesë edhe dy drejtorët nga radhët e PDK-së, të...

Sport

Në pritje të 23 emrave që do të shkruajnë historinë me Shqipërinë në Euro 2016

Vazhdon pritja deri në limitin e afatit zyrtar të publikimit të listës së 23 lojtarëve që do të shkojnë në Francë. Ende nuk janë zbardhur 4 emrat që do të kthehen, nga Austria në shtëpinë e tyre, për ta ndjekur këtë Europian nga televizori si...

Listën e zbulon edhe Belgjika (Foto)

Marc Wilmots ka zbuluar listën më 23 lojtarët që do të përfaqësojnë Belgjikën në Euro 2016, që mbahet në Francë. Ndryshe nga botërori i Brazilit,...

Mourinho porositë Guardioan: Mos të merremi me njëri-tjetrin, se do të humbasim të dytë!

Trajneri i sapo emëruar i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka porositur rivalin e tij të Manchester City, Pep Guardiola, që të mos merren me njëri-tjetrin, pasi që në fund mund...

Lista përfundimtare e Spanjës për Euro 2016 (Foto)

Edhe përzgjedhësi i Spanjës, Vicente Del Bosque, ka bërë publike listën me 23 lojtarët e ftuar për Kampionatin Evropian. Del Bosque ka vendosur që të mos marrë...

Kjo është lista e Francës për Euro 2016, s’ka befasi (Foto)

Didier Deschamps ka zbardhur listën përfundimtare me 23 futbollistë që do të përfaqësojnë Francën në Euro 2016. Franca është nikoqire e këtij...

Showbiz

Eva Ndoja në “siket” me gjoksin (Foto)

Këngëtarja e njohur Eva Ndoja nuk ndalet së provokuari me foto të ndryshme. Në llogarinë e saj në Instagram ajo ka shpërndarë një foto teksa njëherit ka “reklamuar” edhe të brendshmet, shkruan Indeksonline. Megjithatë, ajo çfarë bie më shumë...

Chantelle Connelly nuk përmbahet (Foto)

Ylli televiziv Chantelle Connelly ka mahnitur të gjithë me linjat e saj superseksi. Ajo është fotografuar e zhveshur duke pushuar në plazhet atraktive të Marokut. Skenat provokuese...

Bebe Rexha për “Bild”: Ndjehem shqiptare, kërkoj burrë shqiptar

Ajo ka qëndruar e kënduar së bashku me Iggy Azalea dhe Nicki Minaj, ka kënduar për David Guetta dhe Fall Out Boy.  Tani Bebe Rexha fillon të pavarësohet dhe të...

Kim e vë vajzën e saj në ‘Kimoji’ (Foto)

‘Kimoji’ janë figurat të cilat përdoren në Internet dhe në to imazh i vetëm është ylli Kim Kardashian. Por, në ‘Kimoji’ do shihet edhe një...

Të hënën lansohet ‘Pa Namaz’ nga Gold AG

‘Pa Namaz’ quhet kënga më e re e Gold Ag që vije në duet me Dulin. E ky projekt muzikor, pritet të lansohet këtë të hënë me 6 qershor, në ditën...

Tech/Auto

Duhen vërtet 6 GB RAM në celular?

Asus Zenfone 3 dhe ZTE Axon 7 paraqiti celularët me 6 GB Ram, e ndërkohë që plot kompani të tjera premtojnë ta çojnë deri në 8 GB në të ardhmen, me daljen e procesorit Snapdragon 830. Kjo normalisht ngre pyetjen se çfarë mund të bëjë celulari me aq shumë...

Nuk keni pse i skanoni fotografitë e vjetra

Kompania izraelite Photomyne ka mbledhur 2.6 milionë dollarë fonde nga investues të ndryshëm për të vënë në zbatim aplikacionin që skanon dhe riparon fotot e...

Kthehen celularët me kapakë

Lajme të mira për ata që dëshirojnë të ketë një celular me kapakë. “Motorola” do të rikthhet sërish me telefonat e saj që dikur u bën masiv...

Telefonat e lakueshëm të vijnë më shpejtë sesa ne prisnim! (Video)

Sipas Bloomberg, një kompani kineze e quajtur moxi Group do të lansojë telefonin e parë të mençur me ekran që lakohet dhe rrotullohet. Ky model i ri i telefonit pritet të...

Supertelefoni i ZTE

Në tregun e telefonave inteligjentë, ZTE është një kompani pak e njohur dhe që ka zënë vend në Kinë dhe disa vende të tjera të varfra. Por kjo mund të...

Opinione

Fletë nga ditari i një lideri që nuk udhëheq

Sot u ndjeva ngushtë. Më pyetën se përse nuk bëj një akt të guximshëm, një akt politik. Ky do ishte veprim prej lideri, më thanë. Nuk u dhashë përgjigje, pasi disa gjëra mund t’ia thuash vetëm vetes. Problemi është se, për të bërë...

Si po i trajtojmë ndërtimet në Kosovë

Nuk është aspak fshehtësi se procesi i ndërtimeve në Kosovë,në vitet e pas luftës, kishte shërbye si mjet për pastrimin e parave,kjo ka ndodhur edhe në vendet e...

Sistemi i arsimit, a është duke i mbështetur nevojat e tregut?!

Çdo vit nga shkollat e mesme nxjerrim rreth 36 mijë nxënës, të cilët ishte dashur të jenë të përgatitur për të mbështetur kërkesat e tregut, si...

Sikur të mos luanin të gjithë në sulm

Një udhëheqës një herë tha “Mos pyet se çfarë mund të bëjë vendi yt për ty, pyet çfarë mund të bësh ti për vendin...

Xhemajl Fetahaj- shembulli si luftohet dhe vdiset për liri

T’i kujtosh dhe t’i bësh publike përjetimet e së kaluarës si dhe opinionin tënd për ngjarje të caktuara historike apo dhe personalitete të veçanta,...

Ekonomi

IPKO me dyqan të ri në Podujevë, hapësirë dhe përvojë moderne e shërbimit për konsumatorë (Foto)

Në qendër të qytetit të Podujevës, IPKO po e realizon vizionin e saj për shërbim modern ndaj konsumatorëve të saj. Në dyqanin e saj të ri dhe shumë modern, IPKO do të ofrojë përvojë unike për të gjitha produktet dhe shërbimet e saj, kujdesin...

Sot dihet për fatin e Brezovicës

Kanë mbetur vetëm edhe pak orë të afatit shtesë për përmbushjen e kushteve kontraktuare për fituesin e projektit zhvillimor për kompleksin turistik “Brezovica”....

Hapet panairi i punësimit (Video)

Kompani nga Kosova, Gjermania, Zvicra dhe Austria, po mbajnë Panairin e Punës, për të cilin tashmë janë paralajmëruar se do të ketë mbi 900 vende të lira. Ky...

Sot hapet panairi i punësimit, pritet të ketë mbi 900 vende të lira

Kompani nga Kosova, Gjermania, Zvicra dhe Austria, do të mbajnë Panairin e Punës, për të cilin tashmë janë paralajmëruar se do të ketë mbi 900 vende të...

Forumit të Grave Ndërmarrëse nga Serbia dhe Kosova, urë lidhëse në mes Institucioneve

Zëvendësministrja e Zhvillimit Ekonomik, Besa Zogaj-Gashi së bashku me zëvendësministrin e Administrimit të Pushteti Lokal (MAPL) dhe njëherit këshilltar i Kryeministrit për...

Shëndetësi

Rëndësia e stërvitjes në natyrë

Ushtrimet sportive në natyrë kanë një rëndësi të veccantë për shëndetin e organizmi tonë ato kanë një sërë përfitimesh shëndetsore. Disa mënyra shumë të mira për t’u ndier në formë mendërisht dhe fizikisht janë të...

Projekti i MBPZHR-së për parandalimin e etheve hemorragjike ka dhënë rezultate pozitive

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, edhe sivjet ka ndarë 400 mijë euro për të realizuar fushatën për parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo dhe...

Si të qetësoni dhimbjet përmes kapëses së rrobave (Foto)

Zgjidhja e dhimbjeve të ndryshme që mund të jenë të padurueshme është pësrdorimi i mënyrave të ndryshme, një ndër këto veprime është...

E rrallë, 1-vjeçari indian po kalon pubertetin

Periudha e puberteti është një periudhë që të djemtë zakonisht shtrihet në moshën nga 12 deri në 16 vjeç, kur nis rritja e nivelit të testosteronit që...

Nuk mund të besoni se çfarë sëmundje shëron banania e vluar

Shpeshherë pagjumësia shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, si depresioni, stresi, shqetësimi etj. Thuajse çdo natë, para se të shkoni të flini, mendja fillon të...