Sot një seancë e re dhe vazhdimi i seancës së kaluar

Sot do të mbahen dy seanca plenare në Kuvendin e Kosovës, një e re dhe një vazhdim i seancës së kaluar. Sipas zyrës për media të Kuvendit të Kosovës, vazhdimi i seancës së kaluar do të fillojë paradite me shtatë pika të rendit të ditës, ndërsa seanca e re do të mbahet pas përfundimit të shqyrtimit të pikave të mbetura. Në seancën e re të rregullt do të diskutohen katër pika të rendit të ditës, ndërsa, pikë e...

Eurozona zhbllokon kredinë prej 10.3 miliardë euro për Greqinë

Ministrat e Financave të Eurozonës kanë rënë dakord për të zgjeruar kredi të mëtejshme për Greqinë, si dhe lehtësimin e borxheve, duke e...

Blair: ISIS-i të luftohet në tokë

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se ndaj grupit militant Shteti islamik (ISIS) nuk mund të ketë fitore po qe se forcat tokësore nuk nisin...

Zyrtare: Serbia e dërgon në CAS çështjen e pranimit të Kosovës në UEFA, beson në fitore

Federata e Futbollit të Serbisë ka dërguar ankesë në Gjykatën Sportive të Arbitrazhit në Lozanë Zvicrës, në lidhje me pranimin e Kosovës...

Lajme

Sot një seancë e re dhe vazhdimi i seancës së kaluar

Sot do të mbahen dy seanca plenare në Kuvendin e Kosovës, një e re dhe një vazhdim i seancës së kaluar. Sipas zyrës për media të Kuvendit të Kosovës, vazhdimi i seancës së kaluar do të fillojë paradite me shtatë pika të rendit të ditës,...

Eurozona zhbllokon kredinë prej 10.3 miliardë euro për Greqinë

Ministrat e Financave të Eurozonës kanë rënë dakord për të zgjeruar kredi të mëtejshme për Greqinë, si dhe lehtësimin e borxheve, duke e quajtur një...

Blair: ISIS-i të luftohet në tokë

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se ndaj grupit militant Shteti islamik (ISIS) nuk mund të ketë fitore po qe se forcat tokësore nuk nisin në luftë...

Sot hapet Festivali i Gjelbër

Empower Private Sector Kosovo më përkrahje të Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) organizon sot Festivalin e Gjelbër i cili mbahet në Pallatin e Rinisë...

Sot seanca gjyqësore, një punëtor i Trepçës kundër AKP-së

Dhoma e Posaçme e Gjykatës Supreme, sot do të mbajë seancë të hapur dëgjimore, ku e paditur është Agjencia Kosovare e Privatizimit, në emër të...

Sport

Manchester United arrin marrëveshje me Jose Mourihnon

Jose Mourinho ka arritur marrëveshje me Manchester Unitedin. ‘SkySports’ raporton se portugezi ka arritur marrëveshje personale me skuadrën nga ‘Old Trafford’. Sipas ‘Sky Sports’, të dy palët janë pajtuar për kohëzgjatjen e kontratës dhe pagën, por...

A jeni gati për përballjet e titanëve?

Premierliga është duke shkuar për t’u bërë më interesante se kurrë asnjëherë më parë. Trajnerët më më emër viteve të fundit, do...

Griezmann kërcënon Realin

Antonio Griezmann ka paralajmëruar se Ateletico Madridi do të jep gjithçka për të fituar në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit. Dy skuadrat nga kryeqyteti...

Dita e dytë e stërvitjes së Kombëtares në Austri (Video)

Kombëtarja Shqiptare gjatë ditës së sotme ka vazhduar përgatitjet për Euro 2016. Kuqezinjtë po qëndrojnë në Austri për këto përgatitje, ndërsa...

A e dini sa kushton kjo Porche e Ibrahimovicit? (Foto)

Zlatan Ibrahimovic i është bashkuar ekipit kombëtar të Suedisë, për përgatitjet për Euro 2016. Suedia ka siguruar pjesëmarrjen në Euro 2016, dhe është...

Showbiz

Seksi modelja “pushton” plazhin (Foto)

Modelja Daisy Lea ka mahnitur të gjithë me të pasmet e saj bombastike. Bukuroshja seksi ka realizuar një fotosesion në plazhin e Malibusë, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline. Linjat e modeles kanë “çmendur” të pushuesit në plazh të cilët qëlluan të...

Nicki Minaj mund t’iu lë pa frymë (Foto)

Rep këngëtarja Nicki Minaj është e njohur për linjat e saj trupore. Shpesh herë paraqitjet e saj kanë qenë kryetituj të mediave rozë, shkruan Indeksonline. Në...

Kjo bukuroshe është e dashura e re e Shpat Kasapit (Foto)

Shpat Kasapi që nga koha që ishte në lidhje me Afërdita Dreshaj nuk e ka publikuar asnjë lidhje tjetër. Por siç duket tani ka vendosur të lidhet me bukuroshen nga Kosova,...

Prezantuesja seksi nuk di të ndalet (Foto)

Ajo u bë e njohur si prezantuese e lajmeve në njërin prej televizioneve lokale në Shqipëri. Fjala është për bukuroshen seksi, Eliona Pitarka e cila bëri bum duke...

Ky është gjoksi që qoi peshë mediat angleze (Foto)

Fotot e Katie Price të para disa ditëve vazhdojnë të bëjnë bujë në mediat rozë. E gjithë kjo ka të bëjë mbi pretendimet nëse Katie ka operuar...

Tech/Auto

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime me 140 karaktere, por do të kenë mundësi të postojnë fotot, video dhe përmbajtje pa asnjë...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Bastiset zyra e gjigantit Google në Paris

Zyrtarët e financave në Francë kanë bastisur zyrat e gjigantit amerikan të internetit, Google, në Paris. Bastisja thuhet se është pjesë e një hetimi për mashtrim...

Mbroni të dhënat e bisedave tuaja nga hakerat me aplikacionet Confid dhe Dstrux

Ofruesit e shërbimeve të e-mail-it, mesazheve, chatit apo aplikacioneve të ngjashme pëpiqen të na thonë se jemi duke komunikuar privatisht por kohët e fundit sulme të ndryshme nga...

Ky "top" mund t'ju shpëtojë jetën (Foto)

Mund të duket si një gur gjigant bilardoje, por kjo kapsulë sferike mund t'ju shpëtojë jetën në raste katastrofash. Kapsuala e Mbijetesës është disenjuar t'i...

Indeks+

10 rregulla të arta për të marrë fëmijët në restorant

Këshillat që çdo prind duhet t’i dijë në rast se dëshiron ta përjetojë eksperiencën e një restoranti pa makthin që sjellin fëmijët për familjen, por edhe për klientët e tjerë.  Marrja e fëmijëve të vegjël me vete në...

Ja si i shpëton motoçiklisti vdekjes (Video)

Një video e frikshme ka filluar të qarkullojë në internet, ku drejtuesi i një motori në Kinë i shpëtoi për qime vdekjes, kur një kamion i ngarkuar me rërë...

Si të mësojmë 30 gjuhë të huaja?

Disa njerëz mund të flasin një numër të shumtë gjuhësh të huaja. Si arrijnë ata ta bëjnë një gjë të tillë, pyet David Robson, dhe si mund...

Djalli, një “biografi” e paautorizuar

 “Askush që nuk ka kuptuar të vërtetën mbi djallin dhe engjëjt e tij, apo që nuk e ka kuptuar se cili ishte ai përpara se të bëhej demon, dhe si u bë, nuk do...

Vendosen kamera në kuzhinën e shkollës, ajo çfarë bëjnë kuzhinierët japonezë do t’ju lë pa tekst (Video)

Në Japoni, fëmijët që në moshën e re mësojnë gjërat të cilat janë të rëndësishme në jetë, e para sipas tyre është...

Opinione

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i madh në raport me numrin e popullsisë që ka Kosova. Fillimisht donacionet janë dhënë për...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Falemnderit bashkëqytetarë!

Ka shume per te protestuar ne Kosoven tone. Ka shume qe nuk pajtohen me çka po behet dhe çka nuk po behet ne vendin tone. Keta mijera njerez, te cilet nuk pajtohen me qindra probleme qe u kane marre...

Ekonomi

IPKO lanson “Hej Teen”, e zgjeron komunitetin edhe për tinejxherët më të rinj

Si platforma e parë dhe më e madhe për të rinj, në shtetin më të ri të Evropës , Hej tani është zgjeruar përtej limitit të moshës 16-28 vjeç, për t’ua bërë të mundur edhe tinejxherëve më të rinj të përfitojnë nga...

Coca Cola ndalon prodhimin në Venezuelë

Mungesa e sheqerit ka detyruar Coca Cola-n të ndalojë përkohësisht prodhimin e pijes në Venezuelë. Coca Cola ka thënë se furnizuesit e saj në Venezuelë “do...

Qeveria i ofron ndihmë ndërmarrjes Ferronikel

Qeveria e Kosovës i ka ofruar ndihmë kompleksit metalurgjik “Ferronikeli” në Drenas. Ministria e Financave, përmes një komunikate të dërguar për media,ka...

Vidhen miliona dollarë nga bankomatët në Japoni

Trembëdhjetë milionë dollarë, para të gatshme, janë vjedhur nga bankomatët në Japoni. Paratë janë nxjerrë me kredit-kartela të krijuara me të...

Reshjet e vazhdueshme të shiut shqetësojnë fermerët

Prodhuesit e perimeve nga Komuna e Rahovecit kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me vonimin e prodhimit për këtë vit, si pasojë e reshjeve të vazhdueshme të shiut. Sipas...

Shëndetësi

Kujdes! Vjen një sëmundje seksuale më e rrezikshme se SIDA

Një sëmundje seksualisht transmetueshme ka prekur shumë njerëz dhe mund të atakojë edhe shumë të tjerë, sepse nuk ka simptoma. Shkencëtarët kanë kërkuar më shumë kujdes, sepse sëmundja Mycoplasma genitalium, është duke marrë hov të madh. Deri...

Sëmundjet që kuron limoni

Limoni përmban vitaminë C dhe acid citrik. Ato janë gjithashtu të pasura në fibra që ndihmon në reduktimin kapsllëkut, mostretjes dhe obezitetit. Limoni përmban vitamina...

Pse duhet të hani çamçakëz

Çamçakazi ka një rol të rëndësishëm në shendetin tonë. Studimet kanë treguar se një numër i madh të mirash vjen nga përtypja e një...

Si të eleminoni të gërhiturën

E gërhitura është një fenomen i bezdishëm te disa persona. Kjo është një veprim i pakontrolluar që bëhet nga vetë personat që e mbartin këtë...

Qelizat e miut afrikan, armë kundër tumorit (Foto)

Shkencëtarët japonezë kanë vërejtur që minjtë qerosë afrikanë janë shumë të rrallë dhe nuk sëmuren nga kanceri. Kafsha e verbër dhe pa qime do...