Ndodheni
Indeksonline / Showbiz
23:36 / E premte, 21 Shkurt 2014
172 Komente
Gold AG 'shan' Jahjagën, Mustafën, Dedën, Buzhalën...

Reperi preshevar Gold AG ka dal me këngën e tij të re të titulluar “Shqiptar”.

Në këtë këngë përmes së cilës kritikohet aktualiteti në udhëheqësinë kosovare, të Shqipërisë e të Luginës, Gold AG, si gjithmonë nuk kursen fjalët kur kemi të bëjmë për padrejtësi.

Në një moment ai kritikon edhe kryetarin e komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, duke i sugjeruar këtij të fundit që të lë politikën, me fjalët “Pshurr n’to Ragmi se për ty nuk është politika”

Këngëtari poashtu i drejtohet të gjithë udhëheqësisë me fjalët “Allahu ju dënoftë për krejt këto që po i bëni, rrenca, mashtrues, ju as veten nuk e doni”.

Kënga e re e preshevarit drejton kritika të shumta edhe rreth veprimeve të fundit për ligjet kundër zhurmës, në të cilën përfshihej edhe ezani, derisa mbron hoxhallarë e ata që bartin mjekra.

Ai i rikujton udhëheqësisë kosovare se në Kosovë jetojnë 95 për qind popullatë me përkatësi fetare islame.

Në fund të videokëngës, i cili u bë publikë sot në kanalin YouTube, preshevari djeg foto të politikanëve, në mesin e tyre janë edhe ata të Luginës.  


Kendi i komenteve
 • dauti 11.03.2015 / 08:23
  si peshembull ilir deda per do njerz qe se din eofendon islamin efendon shamin aj nanen eka shkin ekta qafira jan kunder teje
 • Mrizi 28.11.2014 / 08:35
  Zotri "Ndrushk AG" po qfare Goldi ti, ne Lugine Shqiptaret kan nevoj per paqe, pune, arsim e kto nuk vijn nga gjuha e urrejtjes por nga vullneti dhe pune per te mire. Lufta me arm ka mbaru, tash eshte lufta e diplomacise dhe e dijes. Qe ju merrni / keni aq shume klikime / shikime per gjuhen plot helm, kjo tregon se qfare mendje sillet ne "miletin" tone. Popull, mbajuni per idet e Gjergj Kastriotit, Naim Frasherit, Isa Boletinit etc., se ata ma vshtire se na e kan pase ne ate kohe, edhe prap nuk jan dorzu para se keqes, se shemtuares, se intrigave.
 • PESHKOPIA 12.08.2014 / 12:25
  bravo gold ag mire e ke qit ket keng ZOTI TA SHPERBLEFT mir va ke bo ktyne PD
 • peskopia 12.08.2014 / 12:23
  bravo gold ag mir po va bone atyne pushtetarve tuj po un po du me bo nje keng per kto hajdutat e shqipnis qe jan bo milionera e populli skan buk me ngren. ZOTI TE SHPERBLEFT, e kisha dhe dicka per kto qe te shajn e ste pelqejn por mos ua ver veshin se ato shkije jan se shqiptar nuk jan po jan pedera
 • bela 27.03.2014 / 10:14
  Ngoj borllokat shqiptar qe janne krah te hajnave sju pelqen konga si mund ta thirrni vetin shqiptar kur e shiheni qdo dite se qka po bajn keto udheheqsat tone kemi familje pa kulm mbi koke e thac muti ka rrogen ma te madhe se presidenti i amerikes
 • Mrizi 24.02.2014 / 22:02
  Si zhapin be djal....mbeturine e osmanlive...
 • beli 23.02.2014 / 23:29
  Ky perveq qe mundet me qen nje shpijun serbe edhe psikopat qenka bre zoti e hupt kete far te keqe qe perzihet, botha e tij po din me shah njerze qe mundohen per kete vend mu ba ma mire, si naj qen leh pa lidhje kishe po e boj namin.
 • ANTI pdky 23.02.2014 / 23:28
  @ per ty antipdky @ Ore i hupt .. nuk e kem thene ne ate aspekt POR e them : LEHTE E KA GOLD AG TE SHPREHET KESHTU NE MES PRISHTINE .. NE PRESHEVE DO ISHTE PROBLEM PER TE .. LEHTE E KA hashimi TE SHPALL PAVARESI I RRETHUAR ME FORCAT E NATO-s .. dhe gjera te tilla .. A PO TA KAP ... S'BESOJ ... UNE I PARI JAM PER BASHKIMIN KOMBETAR .. ku po te dhemb pra pdky-c ?! TI JE PRO BASHKIMIT ME Arabine .. A PO ?! He he he !
 • albania% first 23.02.2014 / 23:02
  Une veq shqiptar jam edu flamurin kuq e zi
 • albania% first 23.02.2014 / 23:02
  Une veq shqiptar jam edu flamurin kuq e zi
 • per ty antipdky 23.02.2014 / 22:26
  veq shqiptar jom ..ky djali ska lidhje i kahit o i trojeve shqiptare ky le te nin veten ntok tvet...e kanga o nrm art ....ti anti pdky je i komunitetit homo,
 • XHEVDET 23.02.2014 / 22:04
  MORE KY FAR PISI KY ASHT DROGIRASH PO QKA DIN KY QKA ASHT MIR E QKA KEQ KUR I MBUSH HUNT HASHASH
 • New York 23.02.2014 / 21:47
  Me kon si Ilir Deda pa e nxon e me ja rreh koqet pajser se kisha lon. Hajt se qitash i del Unikkatili me naj diss ja bon repin bajat kti anti shqiptari
 • ev ev 23.02.2014 / 21:36
  Qe 18 vjet nuk ngoj muzik mirpo kur e pash kete tipin vetem kete jom ka e ndegjoj po ku e kishe qillu fort mire bravo te koft e veq vazhdo e tash nje ramush kalit me na qit se i pershtatet atij me kete term muzike me magar e lopbravo le te plasin keta hajna e udbasha
 • albania%first 23.02.2014 / 21:33
  o marre e kti rruagqit e tana ata qe ithojn mir ksaj pune. po shqiptart e kan shit veten jan ba turq e kan shit trunin e jeten e jan ba musliman. krejtve qe folkin kunder herojve shqiptar si skenda jan turq se qatyne jau ka q... robt aj e ka mbrojt flamurin kuq e zi e ju tan qe folni keq kunder skenderbeut nuk keni as drejt me permend flamurin kuq e zi
 • Albaner gehören in den Schweinestall sie fressen sich gegenseitig bei Hungersnot wie die Schweine. 23.02.2014 / 21:10
  Koment shum i qelluar nga nje Analist..
 • luli 23.02.2014 / 20:27
  shume mire jav ke ba ketyre idiotave ketyre hajnave bile nje njeri dul publikisht
 • prishtina ag 23.02.2014 / 20:11
  Me nvend e ka krejt edhe qe spo ju pelqe se jeni te mykte ju qe e kundershtoni,,,Ketu me te vertet eshte katastrofe,, qe 15 vite liri ne vend se me u hap fabrika te reja per punesimin e te rinjeve ,edhe qato qa ken i mbylle e i bane depo,nuk ka kurrfare perspektive ne kete vend ,akoma njerezit ikin nga ky vend i shesin shtepit edhe ikin per mos me u kthye kurre me ne Kosove sejane zhgenjye ,,, eshte nje gjenerat komplet e deshtume , nuk shihet kerkund ardhemeria ne kete vend,,, ata te cilet kane pozita po pasurohen e pasurohen ndersa 90 Perqind e popullit po varfrohen ,, edhe eshte shtue gjthashtu edhe islamofobia ,,ata te cilet kane pozita mundohen me presion me e mbajte popullin nen kontroll, por populli eshte lodhe ,, besoj se se shpejti edhe ketu do te shperthen populli si ne Ukraine
 • Popullata 23.02.2014 / 20:03
  E more popull budall qe kurr mend su mushet,spo kem buk me honger tu na vjedh njersen ton kta Politikana e tona te zezat tu naj bo,edhe e sho ktu ju vjen merzi qe e paska bo ni kong Golden G ,e qe e ka than me se te verteten...kush prekt nga kjo kang dije qe eshte qasi hamami si qata hajnat e kriminelt Politikan...
 • beni 23.02.2014 / 19:58
  Oooo hallall gjini i nanes o Arian Agushi. E kta shkiet TAN katalikt e kosoves let shajn ata veq ngoj mujn me ta mar.... Made in Lugina
 • lumi bardh 23.02.2014 / 19:34
  Po ti nuk je myslimani i vertet, po ti je hajvan apo lope e gjalle.Muslimant nuk qesin mute per goje e nuk ofendon keshtu si ata flilqtanat e qe na bane kahre.
 • Pleqt kan than 23.02.2014 / 19:31
  Pleqt kan than qisaj nuk i thojn puna e mbarë.Kur dikush e ka ba nji veper qe ka qenë ne dëm te tjetrit.E ky GD edhe pse hiq nuk me pelqen I.D e shum tjer qe i permend është turp me i ofendu.Mendoni me mendjen e shendosh dhe thoni stop ofendimeve e sharjeve edhe punes te keqe mos i thoni se e ka mir.
 • rabit bllaca 23.02.2014 / 19:28
  halla te qoft gold ag je super ylli shqiptaris qe javthu te kqiat ner sy ketyne dilingjive se shum lypin meja ba at pun qe jan kundra teje kundershtaret e tu jan matrapaza e ateis e pedera pedofila e bigjozgji e sjav kanet kjo keng e jotja brravooooooo all llahu te shperbleft
 • Hoxh Maxhupi 23.02.2014 / 19:24
  Drejtesia ka ardhe moti ne lugine,Nenes tende duhet ta quash ,,Majka` . 10 shqipfolsa e 12 parti politke. Per Cdo fshat XHami burrash e Xhami femrash. loja Vazhdone.
 • bujanovci per kastrot shikun 23.02.2014 / 19:10
  pondlafc. nexhat daci. ka tru aju keni dru. ah shuplo
 • koment. 23.02.2014 / 19:00
  tash realiteti osht qaq i hidhur saqe nevojiten frazat e goldit bash me kete ritem e me kete gjuhe me pershkru sa ma real realitetin te cilin po jetojme.Bash amo bash qashtu..
 • gashi 23.02.2014 / 18:53
  Ky pordhagji as vet nuk din cka ka dashte me thone. I ka perzi hajnat, religjionin, plus racizmin me nji thes! Katastrofe i pa kjarte ky gomare.
 • Atdhetari 23.02.2014 / 18:39
  Respekt Gold Ag Rinia është me ty Ta kuptojmë fjalorin/lirikat e mprehta se arsyjet janë të vrazhda..... Koha ka ardhë për një revulucion
 • shpresa 23.02.2014 / 18:32
  marre marre per ket djal,per fjalorin e ti te keq ti mundesh me flliq qfar te duash me goj po tu kisha lut kerkoj falje ilir dedes per fyerjet si i ke ba se edhe nana e ilirit esht femer sikurse nana ,motra jote mjer ato qe te kan ty.
 • allahu ekber 23.02.2014 / 18:04
  hallall te koft shum me vend e ki qit ket kong per kta qafira se embyten popullin kta hajna
 • E verteta 23.02.2014 / 17:55
  TE LUMTE AG DHE PERGZIME JE MA I MERITORI KE THEN TE VERTETEN SE ME TE VERTETK NA KANE MBULUAR HAJNAT, KORRUPCOINI, BIXHOZI,PROSTUTICIONI,ALKOHOLI,FAJDEQIT ETJJJJ...E SA I PERKET ATYRE QE JANE KUNDER ATA E KANE MIZEN NER KAPUQ HALLALL TE KOFT
 • Prizreni 23.02.2014 / 17:52
  Shko mar ne rrot sames o gold ag, kishe po foli diqka. Shum Palidhje
 • Lola 23.02.2014 / 17:46
  Shko more ndreqi punen n Preshev e mos u perzi ne Kosove
 • E verteta 23.02.2014 / 17:45
  TE LUMTE AG DHE PERGZIME JE MA I MERITORI KE THEN TE VERTETEN SE ME TE VERTETK NA KANE MBULUAR HAJNAT, KORRUPCOINI, BIXHOZI,PROSTUTICIONI,ALKOHOLI,FAJDEQIT ETJJJJ...E SA I PERKET ATYRE QE JANE KUNDER ATA E KANE MIZEN NER KAPUQ HALLALL TE KOFT
 • Fush kosova 23.02.2014 / 17:39
  Gold ag shum mir ja ke ba qe i ke permend kta islamafoba po veq ke pas edhe shum islamafoba edhe ma te mdhaj se buzhala ramush qenin ka duft me permend se ky ramush krimineli eshte armiku nr 1 i islamit ky ramushi e ka nenqmu ma se shumti islamin e per qeta ka duft me permend ramush pisin perndryshe te uroj shum shendet goldi vetum perpara se i fort je
 • hasani 23.02.2014 / 17:23
  Kënge me plaidhje as skam ndegju as mos ndegjofsha ,,,,, Pshty perpjet e te bje syve kjo kange ,,, po e ofendon veten :( Turp
 • tmerr 23.02.2014 / 17:08
  disa shkijeshqipfoles dhe sllobodancka te vegjel ka vetem ketu qe po komentojn po ti she gjall Slloba jau ka ter Sllobicka bolet e juve si suxhukin neper tel. Per qe sju ka bere gje po trimrohi per Milloshin dhe Serbin shkoni n rss te gjith ju shkije shqipfoles.
 • Kosovar 23.02.2014 / 16:56
  Hallall te qofte kriminelet hajnat larg kosove
 • ylberja, 23.02.2014 / 16:47
  Por qfar hallall bre, Ramushi keta I ka quajt flliqsana , e jo Ilir Deda, e Atifete Jahjaga, more mini I mullunit,le te kritikon , por jo me emra, le ta gjejne , kush don veten aty,
 • mitrovica 23.02.2014 / 16:33
  Respekt 😎
 • Bini 23.02.2014 / 16:05
  Ty dhe mjekrroshave tjer jau kisha pshurr mjekrrat
 • Kastriot 23.02.2014 / 15:52
  Ky nuk me perfaqeson mu. Shko ne Presheve ka je ardh. Une me sa e di thuhet qe islami eshte feja ma paqesore. Nuk ka paqe kur thu se ju vras e mu mys e ju q... nanen. Hec more i drogum.
 • KastriotSHIKu 23.02.2014 / 15:31
  e paska harru Nexhat Dacin, kjo pjell e flliqt I pa-edukat.
 • tavniku 23.02.2014 / 15:17
  une vetem ni e di se ky e ka shprehur relitetin se si po jetojm ne kosov hallall per kete qe e ka ber ta dim se ma nuk bon keshtu
 • njani 23.02.2014 / 14:37
  zerin e shumices se popullit po e thot,kjo eshte me se e vertet.
 • Gilani 23.02.2014 / 13:39
  Ooooo hallall te koft zdi qa te thom po qai beni qe ka lyp pizotit mutaku me G hajde be ngilan se shuum po du mett aki ty e unne tani te kallxoj ty heee krejt qka i kiii pedin tasht
 • riza halimi deputet bg 23.02.2014 / 13:35
  bravo kusho. pshtova une ti edi. preshevar qitetar jena. ani na thojn zorragji. ok na per interes ekina. populli ajt lop osht haaaaaaaaa 5000 euro iki a ragmijes. n.i keng 15000 iki haaaaaaa
 • ANTI pdky 23.02.2014 / 13:20
  @ STUDENTI @ Me vet FAKTIN qe iu ke BASHKANGJITUR mjekrraxhive ..ty ZOTI TASHME TE KA DENUAR .. JUVE NUK U DOJNE AS NE SHTETET E JUAJA ame sikur: Iraku,Irani,Afganistani,Jemeni ?! He he he !
 • ABC 22.02.2014 / 23:59
  Brravo GOLD Ag shume e vertet...veq se i ke harru edhe do emra me i shtije ne kange sidoqofte ne kangen e ardheshme mos i harro edhe do tjer....e ke perkrahjen e shumices,mos u erzit do qe hajn mut sepse veq ata qe jane te perlym dhe e kan mizen mas kapuqit e pritin mizen!
 • 99% e sakte dhe e vertetet 22.02.2014 / 22:29
  Vetem 1%nuke eshte e sakte qe jem shtet Islam,Kosova eshte shtet LAIK,JEMI SHQIPTARE MUSLIMAN EDHE KRENAR,kujna i vjen marre me than qe jem Shqiptare Musliman ne ta then QAFEN NE SERBI.GOLD veq vazhdo kshtu,e jo mu ba PATERICA TE QEVERISI si do Repera tjerpsh si MEMLI KRASNIQI.
 • Runa zot kosoven ton te dashur 22.02.2014 / 21:24
  Ha ha kur eshte bo ky far pishpiriku te fol per fe ecni more drogirasha se ti e tuna e shum kurva e Kurvana te estrades son nje pytje o pishpirik qe shitesh fetar a ke paguar per kosove tatim per Musiken tande qe e ben joo ju rat e naj prishte fen ton more pishpirik ti Shaj politikanet po mos perzi fen
 • Muslim4liffe ArditKRasniqi 22.02.2014 / 21:13
  MAi Madhi
 • me hajna nuk ka shtet 22.02.2014 / 20:48
  Allahu te udhzoft gold ag dhe te lumt per ket vidoklip ,se krejt me vend i ke theksu keto fjali ne keng ne ket videoklip .se keshtu e meritojm keta hajna kriminela pushtetar qe na rjepen per se gjalli duke u ber milonera ne kurriz te popullit Allahu hakun ua dhasht
 • Gezimi 22.02.2014 / 20:24
  Une pajtona me te gjitha fjalet per politikanet tane por jo kurr qe ne jemi shtet islam ne jemi popell Shqipetar dhe te gjitha ata deshmor qe i permendi ky rrugaq nuk kane ditur se qfare eshte shahadeti dhe nuk jane vrar per fe dhe nuk kane luftuar kunder fes kristiane se neve fale fese kristiane te bill klintonit e toni blerit jemi te lire sote
 • 99% e sakte dhe e vertetet 22.02.2014 / 20:09
  Per udheheqsin e KOSOVES ja ka qellu qysh po thote,per at far Ragipin qe nuke dha dorheqje ja ka qellu,KULMI I KSAJE kange qe ja ka qellu eshte per udhehqsin e SHQIPRISE per DROGIRASHIN QE PO E UDHEHEQ SHQIPRIN KONKRET PER DROGIRASHIN EDVIN KRISTAQ RAMEN ,HALLALL TE KOFTE GOLD ,kujna i dhem skena shka me i ba
 • prishtina 22.02.2014 / 19:51
  Mendoj se krejt kjo osht reale
 • ky a 22.02.2014 / 18:42
  ky osht i pagun prej Serbise per me perqa Popullin shqiptare asgje me shume!.
 • Hysi 22.02.2014 / 17:02
  Të gjitha i ka me vend, perkrahet kënga si esht realitet. Telumtë, kendofsh gjithmond
 • xhahili 22.02.2014 / 16:41
  O ti me pseudonimin beni une takona me ty ne vend golden ag bravo golden
 • Verona 22.02.2014 / 16:34
  Ky qfar majmuni qysh mun me shajt Ilir Deden qysh si vjen turp nashti ehe ky e ka nanen shkin .. Kush mundet me zgjedh nanen more ti trullan :(
 • Studenti 22.02.2014 / 16:27
  Ty anti PDK qe shkrun shum Allahu te denoft Hallall hallall realiteti i hidhur por kjo esht e vertetA e dynjas o njerz
 • Blerti 22.02.2014 / 16:06
  Edhe pse e shpreh realitetin, nuk perfaqeson gjuhen islame dhe menyren se si muslimani duhet ti qaset problemeve. Dyshohet se krejt kjo cak po ndodhe me ngacmimin e ndjenjave te muslimaneve (ndalesa e shamise ne shkolla, mos dhenia e vendit per xhami ne qender te Prishtines, aty ku jane dy kishat politike, cenimi i "mjekrrave", zhurma e ezanit etj etj.)kane per qellim te nxjerrin reagime si ky i Golden AG, e qe pastaj te sulmohet krejt islami dhe muslimanet permes sulmit ndaj tij. "Ja, keshtu jeni ju muslimanet..." Islami eshte fe e paqes dhe e miresise, fe e lutjes dhe e faljes. Askush nuk mund ta identifikoj dhe personifikoj Islamin permes individeve qe edhe ashtu nuk e njohin Islamin. Islami e ka shembelltyren e vet, Muhamedin a.s. dhe shoket e tij. Cdo interpretim tjeter i Islamit eshte dendencioz dhe si i tillë edhe i deshtuar me kohe. Musliman, veproni per kauzen tuaj, edukoni gjeneratat ne ate qe eshte paqe miresis dhe progres, hiqnu nga provokimet e politikajve dhe islamofobëve, se ata me kohe do te gjinden ose ne rrugen e vertete, ose do t'u dal fytyra dhe shpirti i shitur per ca lekë....
 • gazi Prizren 22.02.2014 / 15:33
  texti i kenges nuk eshte vetem text por eshte realitet vet
 • Gold AG 22.02.2014 / 15:28
  Rrespect Per ANANIN
 • relativisht mir 22.02.2014 / 15:11
  e mir kanga mir pe pershkrun realitetin fatkeqsisht i till ne vendin tonë, por pak e ka prish me Ilir Deden spse mos harojm as njeri nga ne nuk mund ta zgjedim nënen edhe plus asaj vet emri qe ja ka lan edhe nese sja ka lan vet spaku ka pranu me ja lan emrin ILIR kjo nuk ban mu gjyku ne ket form...
 • Muslimkosove 22.02.2014 / 14:48
  @ antiPydyky a te pengoj feja islame a, se si zakonisht ty tpengon islami, por me vie keq se ne po shtohemi me shumice. Muslim kosovaaaaaa
 • Sarah 22.02.2014 / 14:45
  Guxim i madhe per te pershkruar realitetin. Per 8 min keni pershkruar gjendjen reale , ku udheheqesise tone ju eshte dashur 14 vite per shkaterim total.Urime per kengen, veshet dhe mendjen na keni freskuar.
 • Mimi 22.02.2014 / 14:42
  Urime urime per realitetin e hidhur. Urime urime hallall hallall.
 • ANTI pdky 22.02.2014 / 14:33
  Ky far KASTRAVECI te shkoj ne Presheve me MJEKERR e RRAHIN derisa te psh...et ?! He he he !
 • Prishtina ime 22.02.2014 / 14:21
  Pergezime per kengen, hallall hallall
 • Mili 22.02.2014 / 14:18
  Hallall
 • Sara 22.02.2014 / 14:18
  Shume kenge e mire,por shumicen i ka vra sepse u dasht me u sill rrotull si te tjeret.Ky e ka bo direkt,e pergezoj per guximin.Me ta knaq shpirtin 8 min. kenge qe deri me tani ska bo dikush.Me ne fund nje kenge e degjoj me endje.
 • Dea 22.02.2014 / 14:14
  bravo t'koft Golden Ag,krejt atyne qe ju pengon kjo kang jane t'perfshire ne pislleqhane,prandaj mundohen me qu pluhun.Bravo edhe nihere
 • Muslimani 22.02.2014 / 14:11
  Hallall hallall hallall
 • Adolf 22.02.2014 / 13:48
  Anti sllavi, ku ishe izbeglic ti dhe nana jote ne 1999?
 • Hallall 22.02.2014 / 13:47
  Hallall hallall hallall
 • lugina. per andi sllavin 22.02.2014 / 13:42
  ti klloshare kur ka kris lufta. ju kini luftu. shum. me rambon. fjala izbeglic vjen prej tije. qe ki ardh preshev buj. na. tkena pranu picka ti mater. maxhupin e nones ta cifsha. fejen boshnjakin e nones
 • Dardani 22.02.2014 / 13:33
  Ue ,paskan nis me knu edhe gjoja.. edhe psiokopatat, edhe narkomanat...Ue paska me u ba kjameti valla.. Kurre qesi gjaje spasna pa, po gja e gjys koka.. Me pas shtet ky shkon ne burge...ne burg e ka venin e nini qfar shamjesj ban kafsha...
 • Populli 22.02.2014 / 13:14
  Sa I perket tekstit 90 perqind eshte e qelluar,shumica prej neve kemi tnjetin mendim sa i perket politikanave e bash kurgjo spo bojn,e vertet osht se I I ofendon por zemra e plast edhe ofendon. Pak e ka tepru me fe ngase ika jep kahje tjeter kenges ma shum fetare sikutbta kishte lene vetem me marret e politikanve kish me qene perkryer,edhe pse faktet reth islamit jane te verteta dhe kta po prekin ndjenat e besimtarve te devotshem te cilet nuk duhen. Sipas mendimt tim ajo qka nuk osht dasht te thuhet ne kenge eshte fakti reth Ilir Dedes ngase ne nuk jemi ata qe zgjedhim nenen,nena na sjell ne jete.Nuk eshte faji I Ilirit qe e ka nenen shkin.Mirpo njeriu duhet te matet qka flet kshtu qe nese Iliti ka prek fen qe besojn 95% e popullit athere prite ofendimin. Respekt per ket djalosh qe ka guximin ta thete te verteten...
 • nas 22.02.2014 / 12:44
  Preshevar I madh ne zemer te Kosoves ti je zeri yn o trimi I Shqipnisss.. hallall per fjalet ua ke ul bishtin tan hajnave e fajdegjive e kriminelve e drogagjive e pederave e t korruptunve e te ligjve e t'tranunve ;)
 • prishtina 22.02.2014 / 12:39
  Hallall te qoft veq perpara se realitetin e ke folë.
 • Per kete gold ag leshi 22.02.2014 / 12:28
  Te lutna, mos e perzi fejen me muzik ok!,, Edhe lixo, amo lixo shume
 • Fans i Unikkatilit 22.02.2014 / 12:25
  1. Gold AG ka thene se nese do kishte mundsi mi hek tatuazhet do ti hiqte, por eshte e pamundur 2. Ky pe fol realitetin dhe kerkon drejtsine
 • prishtina qytetare 22.02.2014 / 12:22
  mese e qelluar, realitet qe cdo njeri normal e ndien pornuk guxon te flase, pergezime per tekstin, deri tani ju i kenduat shqiptarise, qe vuan cdo dite nga udheheqesia shqipetare!!!!.E ju komentuesit negativ sigurt jeni pjese e qeverise, ku po jua tregon vendin me kenge. pergezime per guximin .
 • ANTI SLLAVI 22.02.2014 / 12:08
  PATA VETEM NJE PYETJE PER TERE KETO IZBEGLICA QE PO NA VIN KTU NE KOSOVE E KOGJA PO JA VJERRIN LART SI NGA SERRBIJA MAKEDONIJA ALBANIJA PO SHKONI MORE NE VEND TE JUAJ ANDEJ NGA JENI MOS NA FLLIQNI TOKEN KU SHKELNI SEPSE SA PER MUA JENI VETEM CA FUNDRRINA SLLAVE OSE IZBEGLICA
 • bujanovci 22.02.2014 / 12:01
  emir vetem. e kishe harru. riza komunustin perbetum. 4+4+4. porlament flaka pi del aj osht numer 1. aj osht zorrazhi flaka idel per serbi. duhesh me ardh me votu. komunidtin vetem per bethen e vet
 • ucpmb 22.02.2014 / 11:33
  o fshat i evropes prishtina. na. jena katundar. jena qitetar jena. shqiptar. nuk jena magar. ti je prishtinali mendon meshku serbi. me mar dozvolen qupri.
 • po pra 22.02.2014 / 11:17
  qyre edhe kur e ka mir shqiptart prap disa e disa e shajn konge ma te qellume nder vite ska pas tlumt gold ag nuk o piken agresive se dikush e tha ma nelt po duhet keshtu me dal te gjidh te bashkum me rrcu ket qeveri te hajnave a pe she qa po boin ne ukrain e vende tjera po na jem popull gjumasha
 • Beni 22.02.2014 / 11:08
  Ooo golden. Ti po lypsheeeee nejse spo foi e ishallaa mtakon zoti me ty e shef tanaaa kush jam une
 • prishtinali 22.02.2014 / 11:07
  O katunar i Presheves, trimeri te lapidari jo midis prishtine, more zdral po ke rrshit duhet me ta lshu rrugen more zdral. Lej ti politikanat rahat, se e vertete eshte qe do do se meritojne prej tynev, mos fol palidhje mos gjyko shume ti ke me mbet ma i gjykumi!!!
 • Saladini 22.02.2014 / 11:02
  Turpi i fejes Islami.mazi si ai oxha qe vajton ne xhamie e madhe ne pr.harram je,si do femnat tonat qe komentojne po kur eshte puna me qit shamijen,,ja dej aty sjemi thojne,feja Islami ndalon muziken dhe femnat qe dalen pa shami.kshtu mos na e merre ftyren se boll kemi si jy ne Ks.
 • vetoni 22.02.2014 / 11:01
  Edhe dardan qenin e ka sha mos ja hupni
 • Uck.ja 22.02.2014 / 10:58
  E ti nanen turku magjupe.kallxoj dove edhepse Ramushin,Thaqin,Rexhep selimi ske shajt ? E more selak i gjupave edhe zanin e ki tmagjupve
 • Mangupi 22.02.2014 / 10:48
  Un shok e kam arijan agushin nuk ka djal maj mir pa drejten sja bon kuj veq qae ka nuk ja ngjet trim
 • Uqk 22.02.2014 / 10:46
  Kush e ofendon nanen e ka ..... Prej meje
 • Bravo 22.02.2014 / 10:42
  Je shum i fort jav ke qi motrat reperave i ke shkel duhet mi shkel edhe kta hajna
 • Gjilani 22.02.2014 / 10:37
  Une tutna prej Zotin jo si ti prej Eulexit :S:S;
 • Maj forti 22.02.2014 / 10:37
  Kush ja ka inati robt
 • bislimpieva@gmail.com 22.02.2014 / 10:31
  Nuk ka as nje dyshim qe ky eshte paguar nga Fuad Ramiqi per kete kenge qe ofendon shum persona dhe shum shtresa te njerzve, ky ja ka shit bo**n fuadit dhe mjekrave per ket kang per lek, Ky knon per fe a tan veren rrin neper Klube me Kur*a a Knej e shan Tunen.
 • veriu 22.02.2014 / 10:26
  Garant ata qe e kundershtojn jane bijet e ndonje shkine,ateista dhe UDB-asha.e sa per patriotizem qe pe kundrrshtojn ne kosove jena patriota me baterija qe nuk mushen kurrrrr shumices qitu po ju vjen inati qe po ja shan ndonje anetar te familjes. Nuk po dojna shumica mu bo as italian as grek. Po tregohet nje realitet shume I vertet qe politikanet tone jam bo milionera prr 5 vite tmmmmeeeerrrrr rrofsh gold ag posht shkijeve dhe armiqeve te shtetit tone
 • shokii 22.02.2014 / 10:26
  Po me pas pasen shtetin dhe qeverin si duhet as Gold Ag nuk ish lodh me bo ket keng. A pe kuptoni tash pse e ka kendu per me u vedisu qeverija per na Kosova mu kon shtet se nuk jemi shtet jemi hajna
 • eko 22.02.2014 / 10:20
  Ilahi Rep ma shum koka kjo ...
 • Komentusi 22.02.2014 / 10:09
  Gold pse nuk pe shan Ramushin more ?? Besoj qe ke harru ose nuk tu ka pershtat ne TEX :P
 • xili 22.02.2014 / 10:07
  pashko vasa ka thene mos shikoni kisha ,xhamia se feja e shiptarit eshte shiptaria ,e ty tu paska perzi po knojke per leshe . shpresoj te zgjohen shqiptaret e ti kendojn kombit .
 • kujta 22.02.2014 / 10:07
  nuk jon tu na vy njerz ne ksov qe veq e hapin gojen bojn premtime e tekste te ndryshme po na vyin nje njeri qe me te vertet vepron so so kurgjo kjo dil thuj diqka se ksi kem sa dush po na duhet dikush qe bon vepra e ndryshime se per fjal i kem boll qita qe i ka sha vet goldi
 • Vicianum 22.02.2014 / 10:04
  Ky djali lope krejt...
 • Prishtina 22.02.2014 / 10:01
  Ik shko ne Serbi atje prej ku ke ardh e mos e infekto rinine tone.
 • Pa.numer 22.02.2014 / 10:01
  Kenga ma e mir jo vetem keng por thirrje Eee ju. Qe pe shani golldi. Qe eka keq ky e mir qeveria e buzhal merrn nshpi mani jav qin motrat. Se na qe jem muslimna si tutum askujt. Pos ZOTIT Fuck. Qeveria. Fuck ateista. E kush esht aj qa ma shan fen me nxan ja qi ropt. E qa ka e faroj krejt. Ni dit ktu kan me sunu. Muslimant inshallah mutat ma shum e kritikoj. Shefqetin qe fol te verteten se. Hajnat e qeveris pedeerrat
 • vali 22.02.2014 / 09:54
  bravo se mamire nuk kishe me dale nryshe se kta politikanet tane krej punte ne terezi i qiten vetem mu marre me muslimant BRAVVO GOLDEN AG
 • edi 22.02.2014 / 09:43
  Ndoshta pak si agresiv tingellon, por çdo fjal e vertet ndonjëher duhet dikush mi kalu vijat e kuqe per mu vetëdisu të tjeret.
 • Poli 22.02.2014 / 09:27
  BRAVOOOOO BRAVOOOO BRAVOOOO SIDOMOS PER PERFSHIRJEN E LLAPOQIT NE TEXT. AI ESHTE SIC PO SHIHET PJATE LEPIRES.
 • besi 22.02.2014 / 09:27
  Hahah duhet me te shpall non grata si vulinin se eshe ti shka je me ata qe te kan leju me publiku ket keng e ty me ezan me xhami me qa ki ti shelofsha more perqares musli- lesh je ti
 • GOLD AG 22.02.2014 / 09:25
  A poo juu dhemmm qetoo qka i tha Goldi a oooo muta jeniii e ropt jav qifsha krejtve juve qe po komentoni kunder Goldit ktuuu
 • ¥£ 22.02.2014 / 09:25
  Ky djal meriton cdo lavdat!!
 • shukrija 22.02.2014 / 09:24
  keng shum e qelluar
 • deni 22.02.2014 / 09:20
  Ta kajsha arabine presheves shko atje shaj shkit o i pa vler ta ka dhen naj lek zogi i milazim krasniqit ai memli a e pro ruso-arab krejt jeni asi ju preshev mitrovic muhagjer te part shki i keni
 • Ardi 22.02.2014 / 09:08
  Edhe Ramushin e ki sha me kit kong pse sja ke permen Emerin hahaha tutaaa
 • petriti 22.02.2014 / 09:07
  cdo dite e me shume po shifet sa primitiv eshte islamizmi, kthjelli shqype leni fene kapni librat e shkencen se metem n fun t pusit
 • Ard 22.02.2014 / 09:05
  Ani kush po na jep keshilla e kush po akuzon se..po me vjen keq qe kur ky tipi ta qet nj DIS ajo i bjen kompliment prej shumices ...larg oshy ky edhe prej atdhedashurise edhw muzikes ...dashnija e tij osht veq narkomania..lee se ju ka q...nana ketij shteti kush u met me i dhon leksione???
 • Faty 22.02.2014 / 09:03
  Unë përsonalishtë pagova me Gjak që ne ta fitojm Lirinë dhe bashk me Lirin ta largojm Robërin edhe Shamin. Kurse Nëna ime nuk i dha Djemt që ti "Golden Ag" ti thuash Shkin vetëm pse unë i Biri i sajë nuk e dua Robërin e as Shamin që janë të pa ndara! Ne o "Golden Ag" paguam shumë shtrenjët Lirin dhe Demokracin por nuk e paguam kaq shtrenjët që ti o "Golden Ag" të na shajsh direkt nga Televizioni. Për Njerzë si ti që jeni vetëm parazit të Demokraci duhët të ket disa rregulla edhe Demokracia. Për ty "Golden Ag" që shfrytëzon Lirinë dhe Demokracin për ti bërë propagand të mirë Robëris dhe Shamis duhët të ket një rregull apo Ligjë. Përndryshe ne do të vdesim prap sepse për gjakun e atyre që dhan Jetën për Liri nuk do ju durojm kështu përgjithmon! NË FUND NJË LUTJE PËR INDEKSIN! JU LUTËM MA POSTONI KOMENTIN. SEPSE "Golden Ag" Përdor gjuhë shumë më të ashpër se unë, ju falëminderit për mirkuptim.
 • patrioti me p te vogel 22.02.2014 / 08:59
  Ragmi Mustafa more patriot i mutit kurre nuk e leshoi Presheven kurse ti nga Kosova po i shet mend atij qe po qendron atje me popullin."In medias res" thot nje fjale e urte.
 • Ai 22.02.2014 / 08:30
  Nje politikan do te thonte, ky cun duhet te denohet sepse fyen politikanet shqiptare te votuar nga populli, sepse thote fjalet banale dhe duhet te cenzurohet, nxit urrejtje te populli, meson femijeve skena dhune etj. Dhe del para popullit,para 1000 budallenjeve merr lavdata per punen e bere dhe cfare pune ka bere, ka denuar nje REALIST, nje BESIMTAR dhe vazhdon avazin e tij akoma dhe nje dite do e quajne hero ate politikan.a nuk eshte ky krim,a duhet edhe ne te bejme sikur ukrainasit apo te vazhdojme keshtu dhe qdo vit KOSOVES ti avullohet miliona euro dhe askush te mos denohet,cdo dite te hapen pompa benzine, kontrollime teknike, auto sallone, markete te medha, sigurime, univerzitete e shume te tjera ce te ne kemi ne shumice dhe edhe ai pak tregu i vogel qe eshte ketu tek ne u prish.e kjo per faj te politikes eshte per faj se pabuksat ba udheheqin dhe normale eshte ata do mbushin barkun e vet zoterinje.
 • haveri 22.02.2014 / 08:25
  Ju preshevaret ,s ka dyshim qe jeni shume patriote,mirepo eshte mire qe patriotizmin ta shitni ne Presheve, Bujanoc e medvegje e jo ne Kosove,se ketu kemi mjaft patriote dhe ne tash kemi kaluar ne nje faze tjeter te zhvillimit .
 • keki 22.02.2014 / 07:05
  krejt qa po komentoni kunder muzikes ateista jeni fuck you gold you are the best babess
 • KushtrA 22.02.2014 / 05:31
  Qka Pi bjen kjo , ilahi rap ... A qka osht ky zhanderr ..
 • Prishtina 22.02.2014 / 03:28
  BRAVOOOO
 • njani 22.02.2014 / 03:24
  respekt per textin ndersa ky raperi zanin e ka katastrofal bash binak i Prince Double H ahahha fort identik
 • Erioni 22.02.2014 / 02:58
  Halla bish e gjall jee Allahu te shperbleft me te mirat e ti mburrem me tyyy
 • Baki 22.02.2014 / 02:55
  Te lumt ky knon 8 min kangen e as nje fjal e njejt ne 8 minuta te kanges!!! e jo si kta rrugaqat qe knojn 2 min ni kang e gjdo sec fjalt e njeta halla te koft GOLD AG
 • Besi besi 22.02.2014 / 02:51
  Te lumt ni kang shum e mir me ni text te jashtzakonsheme gjith kja osht raliteti qe na e jetojm sot! Thjesht LEGEND je Gold AG. Allahu te shperbleft me te mira. Ishalla e nidin kit kang shum njerz qe ike permend e ju vje marre pak prej vetes po kta as marre skan
 • drini 22.02.2014 / 02:20
  te nderuar komentues, te nderuar shqiptar. me falni ju lutem per fjalorin se gjithmone i urrej njerzit qe ofendojn ne menyra te ndryshme por kesaj here nanen e nanes atyre qe e shajne kete kenge.
 • FADILI 22.02.2014 / 02:16
  texti i shlelqyshem interpretimi shembullor muzila nice e qka keni ju kunder po ky asht nje yll bre zoti kta e bekoft se shum mir e ka knu e ju komentust qe po folni kunder skeni faj se ju shajti ju tha hajna pa fe bit e shkines
 • Hertici 22.02.2014 / 01:59
  Kuna nuk pi pelqen kjo kang e paska gjet veten mrena saj
 • gashi 22.02.2014 / 01:52
  Ky edhe fetyren e hajnit e ka. Pisi nga Serbija na tregon patriotizem primitive ku cdo njeri normal do te gerditet nga teksti i keti lahperi. Me pase shtet, ky lahpere eshte dashte te burgoset.
 • gazi 22.02.2014 / 01:19
  shumicen ja ke qellu veq me fol per ragmi mustafen dr shkence i vogel je duhesh me cu nkom kur tfolsh per to
 • ihaaa 22.02.2014 / 01:04
  qdoo fjal e ka me vend
 • Marrsh 22.02.2014 / 01:03
  Titulli e ki gabim, duhesh me ba Arrnaut ose Psiko. Edhe ni send, shko ne vend tanin kendo se neve s'na duhet "muzika" jote.
 • Ajkuku 22.02.2014 / 00:48
  Ajkuku per neve
 • shqiponja e pa njollousr prej aziaktikeve 22.02.2014 / 00:40
  Cfare kaosi kulturor... Shprelarja e trurit. Kjo kange propaganduese 'fundamentaliste' eshte KUNDER SHQIPTAREVE. Nuk jemi musliman. Ilasmi na ka ardhe me teh t´shpates. Ka me na mallku gjaku i paraardhesve tone. Ata qe luftuan per shlirimin e tokave tona prej armiqeve aziatik otoman.
 • oki 22.02.2014 / 00:39
  oooo udbashat e PDK cofshi te gjithe
 • KONTRABANDISTI 22.02.2014 / 00:38
  Kete "njeri" duhet me e depertu anej ka ka ardhe - ne Serbi. Ky zog i shkines oshte vet. Kta duhet me e qit ne burg urgjent me akuzen per perhapje te gjuhes se urrejtjes. Ptuuuuu.... jazek ju qofte.
 • agron 22.02.2014 / 00:33
  te lumt shum me ven kur do populli mu vedisu edhe mu qu e mi nal kta hajna kta utbasha
 • Meri 22.02.2014 / 00:33
  Moti kange ma te mire nuk paskna ndegju
 • Eulexi 22.02.2014 / 00:18
  Gold AG a ke harru sa lekun e ke marr per spote prej kompania "play4win"... e tash po thu nuk i vizitoj casinot a :)
 • Shtiriboko 22.02.2014 / 00:15
  Ti Lili koke psikopat spo ma rrok qe pasmi fe tradicionale na,
 • Vetvetja 22.02.2014 / 00:14
  Te lumtë. All-llahu (s.t.) te shperblefte ne te mirat e tij. Cdo fjale ja ke qelluar. E keta qe nuk e njofin politiken, fejen, kombin, le te kritikojne koti. Je numer 1 ne shqiptari. Paq trimerine cdohere ne shpirt o trim.
 • Haha 22.02.2014 / 00:13
  Te kqyrmi a peja kthen buzhala mir ja ka ba se aj kudr mashkell osht edhe ilir dedes edhe mustafes
 • E pa besushme 22.02.2014 / 00:11
  E pa besushme.po e vertet shok e kam ska qe e tut per pod sllaut
 • E pa besushme 22.02.2014 / 00:11
  E pa besushme.po e vertet shok e kam ska qe e tut per pod sllaut
 • tatamata 22.02.2014 / 00:08
  Hallall te koft, shum i fort je. Text ma t' mir hala nuk kom ni. Jo 8 min por 8 vjet munesh me shkru pa u nal per kta pisa, hajna , kriminela
 • Maj forti 22.02.2014 / 00:06
  Golden ag sekiraqa boss sekiraqa maj fortienver bosi golden aga
 • Kenn 22.02.2014 / 00:05
  Bravooo Gold
 • padrino 22.02.2014 / 00:05
  Ruju haver se fort po ju sillshe Skenderbeut, ai e ka shpaten...
 • Huti 22.02.2014 / 00:05
  Sen nuk paska rrejt...
 • uranks 22.02.2014 / 00:05
  qysh esht more ky kali, qe i shan njerzit publikisht, po a ka shtet more kit qenef mi shti ne bur g
 • Bigg bosssssss 22.02.2014 / 00:03
  Golden ag sekiraqa
 • ard 22.02.2014 / 00:02
  reagojn keq ata qe sun e pranojn realitetin qe e thot gold ag
 • KOMENTUSI 22.02.2014 / 00:01
  Krejt ne rregull?? Kanga e mire sidomos per "politikant" e vertet qe e shajn fejen e bojn 100 te zeza e mire po ja u bon GOLD-AG, edhe une jom MUSLIM po oooooo vllaaaaaaaa o GOLD nese e sheh qita ja kno per FE ja kno per KOMB se menxi spo presin me na u gjujt mandej?? Ti po knon per fe e ne mramje neper diskoteka aty ne GRAND e vende tjer? Lej kto sene ALLAHU TE UDHEZOFT po mos u bo i luhatshum se edhe ty FAMA po te prish po te devijon. Edhe BABASTARS allahile mos ju GJUJ se moti e bojn ata 1# MOOOTI !!!
 • Bigg boss 22.02.2014 / 00:01
  Bigg boss golden ag oj i madh o trim bravo je maj forti
 • realisti 22.02.2014 / 00:00
  Ju komentues qe po shkruni kunder kesaj kengee, a jeni mir, a shihni mir, a ndegjoni mir, krejt qa ka than nkit këngë eshte diqka reale qe po ndodh në Kosovë, e mos komentoni ktu lidhje e palidhje, se qaj qe nuk e përkrah kit këngë eshe budall me fakultet privat.
 • kiki 21.02.2014 / 23:59
  bravoo
 • O bos allahu t dhasht 21.02.2014 / 23:58
  Shum i fort je
 • O i fort 21.02.2014 / 23:57
  O boss kuje o golden argjend o trim o i madh
 • Intelegjenti 21.02.2014 / 23:57
  Shume kong e fortt , bravo t koft Goldi , pom pelqen qe po fol per Buzhalen , per Tunen , per Jahjagen , bravo Goldi .
 • Lili 21.02.2014 / 23:56
  Une jam musliman qekjo nuk po me pelqen hiq une e kisha burgos po i ofendon fet e tjera sidomos fen tradicionale tonen , turkut ja kemi pa sherrin shum , kto jan pasojat.
 • krejt ne ven i ka !!! 21.02.2014 / 23:55
  .
 • Rusi 21.02.2014 / 23:53
  Shum i fort golden ag je jes bravo hallall zoti ta dhasht qysh ta ka jep trimnin
 • Iliri 21.02.2014 / 23:48
  Psikopat..!
 • hasha 21.02.2014 / 23:47
  Ky qenka pevaq nga Serbija ..trus aty ku je e mos na shurdho b.othen...
 • Lyon 21.02.2014 / 23:46
  O pasi qe nuk kena shtet se ty te kisha pshurr burg more klloshar
 • KosoWar 21.02.2014 / 23:43
  Hallall Hallall Hallall Hallall
 • Shipi 21.02.2014 / 23:39
  Muzika ma mir nvitet e fundit.. hallall Goldit!
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2016 Portali Indeksonline.