Papërgjegjësia e Agjencisë së Ushqimit krijon borxh prej gjysmë milioni euro ndaj “EuroLonës”

Të gjitha kafshët e konfiskuara nëpër kufijtë e Kosovës nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë dërgoheshin në karantinën e fermës “EuroLona”, pronar i së cilës është Milazim Berisha. Nga viti 2009 e deri tash AUV-së i është grumbulluar një borxh prej 486 mijë euro ndaj “EuroLonës”, për shkak se kjo e fundit i mbikëqyr, ushqen dhe strehon kafshët e konfiskuara. Ky borxh rrjedh nga një kontratë në mes AUV-së dhe...

BE mbështet Kosovën në luftimin e krimeve ekonomike

Zyra e Bashkimi Evropian në Kosovë (ZBE) dhe Këshilli i Evropës (KE) organizojnë sot një konferencë lansusese të nivelit të lartë, për të...

De Biasi: Sadikut do ia ngrehi veshin, do i bëj mirë

Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku, pasi shpëtoi Vaduz-in e tij, ka kërkoi që të mos luajë në sfidën e fundit mes ekipit të tanishëm dhe Zürich-ut...

Mustafa: E mirëpresim ndihmën e BE-së për luftën kundën korrupsionit

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se BE-ja është e mirëpritur për ta ndihmuar Kosovën në luftën kundër krimit ekonomik, njofton Klan...

Lajme

Nju Jork: Nga të shtënat në koncert, një i vrarë

Një person është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur mbrëmë vonë gjatë një koncerti ku parashihej të këndonte reperi i njohur T. I., ka njoftuar policia. Dëshmitarët kanë raportuar se mbrëmë vonë, pak para se T. I., reper nga Atlanta, me histori...

Mustafa: E mirëpresim ndihmën e BE-së për luftën kundën korrupsionit

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se BE-ja është e mirëpritur për ta ndihmuar Kosovën në luftën kundër krimit ekonomik, njofton Klan Kosova. “Kosova...

Punëtorët francezë pezullojnë punën në centralet nukleare

Punëtorët e centraleve bërthamore në Francë kanë planifikuar një grevë një ditore, në shenjë kundërshtimi ndaj reformës së punëtorëve...

Një person nga Beogradi arrestohet nga Policia e Kosovës, u kap me sasi të madhe të drogës

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Serbisë, nga Beogradi, pasi i njëjti është kapur me një sasi të madhe të drogës në...

Projekti kundër krimit ekonomik: Kosova ka ligje të mira por mungon zbatimi i tyre

Qeveria dhe institucionet e Kosovës janë përcaktuar për integrime evropiane dhe ndërtimin e një shteti ligjor dhe se prioritet mbetet lufta kundër korrupsionit. Kështu tha...

Sport

De Biasi: Sadikut do ia ngrehi veshin, do i bëj mirë

Sulmuesi shqiptar Armando Sadiku, pasi shpëtoi Vaduz-in e tij, ka kërkoi që të mos luajë në sfidën e fundit mes ekipit të tanishëm dhe Zürich-ut që e ka huazuar, për të mos i prishur punë ekipit që zotëron kartonin. Dhe në fakt mbrëmë kështu,...

Tre yje e braktisin Jorge Mendesin, menaxherin e famshëm

Koncentrimi i Jorge Mendes për të punuar me njerëz të famshëm të futbollit si Cristiano Ronaldo e Jose Mourinho po i kushton menaxherit më të mirë në...

Ish mbrojtësi i Arsenalit: Wenger, Xhaka është Pirlo i ri

Ish futbollisti i Arsenalit, Johan Djorou e ka përshëndetur transferimin e Granit Xhakës te Arsenali. Djorou e ka quajtur Xhakën si Pirlon e ri të futbollit duke mos kursyer lëvdatat...

Fansi katolik i del në mbrojtje Mavrajt: Respekt, s’e ofendove askënd! (Foto)

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ka refuzuar ta vesh fanellën në të cilin gjendej sponsori i kombëtares “Birra Peja”. Ky gjest i mbrojtësit ka...

Huliganët pushtojnë Zurichun, shikojeni se si sulmohet skuadra e Burim Kukelit (Video)

Fitorja e Zurich e arritur mbrëmë ndaj Vaduz me rezultat 3-1 ka qenë e pavlefshme pasi që skuadra e famshme zvicëriane ka rënë nga liga për herë të parë në...

Showbiz

Ja çka thotë Gold AG për veprimin e Mergim Mavraj për mos reklamimin e alkoolit në fanellë (Foto)

Mergim Mavraj, lojtari i Kombëtares Shqiptare që nga dje është bërë temë diskutimi nga mediet për shkak se ka refuzuar që reklama e Birra Peja që është sponsor krenar i Kombëtares të jetë në fanellën e tij. Për këtë veprim të tij, komente e...

Krim gjatë koncertit të reperit amerikan (Video)

Rreth orës 22:00 sipas kohës sonë lokale, në “Union Square” të qytetit më të madh amerikan janë dëgjuar të shtëna në koncertin e reperit amerikan...

Një hungarez po e akuzon Kanye Westin: Më ke vjedhur këngën (Video)

Gabor Presser, një muzikant hungarez, ka ngritur një padi kundrejt reperit në gjykatën federale të Manhatanit, me pretendimin se “New Slaves” është një këngë...

Çelini sytë me këtë femër superseksi (Foto)

Përveç që i ka milionat, Demi Rose i ka edhe të gjitha ato që shumë femra në botë i ëndërrojnë. Modelja amerikane të mahnitë me bukurinë e saj e...

Sa ka ndryshuar bukuroshja Chloe Ferry? (Foto)

Së fundi bukuroshja seksi është bërë pjesë e qendrave të fitnesit në Tiranë./Indeksonline/ Ylli televiziv, Chloe Ferry ka pësuar ndryshime drastike pas intervenimit...

Tech/Auto

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë lojtar i lojës së telefonave të vjetër “Snake” (Gjarpri). Ju filloni lojën si një krimb...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Indeks+

Pse disa çifte bëjnë më tepër seks?

Në martesë, lumturia e çiftit lidhet me jetën seksuale. Dhe në qoftë se ju doni të dini se sa një çift sapomartuar është duke e shijuar apo sa marrëdhënie seksuale ka? Mjafton të shohim në personalitetet e tyre. Në mënyrë të veçantë,...

Shtëpi e mahnitshme e pret familjen Obama, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë (Foto)

Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama kanë gati shtëpinë ku do të jetojnë pas përfundimit të mandatit në Shtëpinë e Bardhë. Shtëpia...

Prekëse, kjo mund të ishte nëna jonë, ja çfarë i kanë bërë policët (Video)

Nëse ligjet e këtij vendi duhet të zbatohen, atëherë kjo le të fillojë nga vetë ata që i kanë hartuar në Kuvend. Por meqenëse në Shqipëri do...

Ja makinat super të shpejta të policisë në Tokio (Video)

Policia në Tokio të Japonisë po përdor makina vërtet të shpejta. Prodhuesi vendas “Nissan” ka pajisur uniformat blu me vetura 300z Nismos. Për momentin kanë...

U lind foshnja më e rëndë në botë (Foto)

Në Indi u lind foshnja më e rëndë në botë dhe peshon 6.803 kilogram. Nëna e saj Nandini është 19 vjeçare dhe ka thënë se kishte një shtatzëni pa...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Çmimet e naftës rriten për të parën herë këtë vit

Në tregun aziatik, çmimi i naftës së papërpunuar sot ka shënuar rritje në mbi 50 dollarë për një fuçi, për të parën herë këtë vit, duke u dhënë shtytje ekonomive të vendeve prodhuese të naftës prej Rusisë e Kazakistanit, e deri...

ATK gjobit TEB Bankën

Teb Banka është gjobitur nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), për shkak të organizimit të Lojës Shpërblyese pa leje nga ATK-ja. Gjobitja prej dy mijë eurosh vjen pas...

Ferronikeli kërkon ulje të tarifave të energjisë ose leje për import të energjisë

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa sot në mbledhjen e rregullt të Qeverisë ka folur për ndërmarrjen Ferronikeli, ku informoi kabinetin e tij për takimin që...

Rritje rekorde e shpalljeve për vende të lira pune në Zvicër

Nga janari deri në maj mesatarisht 5 për qind më shumë shpallje për vende të lira punë në Zvicër janë publikuar se në të njëjtën periudhë...

BQE: Bankat e Eurozonës drejt vështirësive

Bankat evropiane pritet të hasin shumë vështirësi në sigurimin e përfitimeve gjatë muajve në vijim, ndërsa shumë prej tyre mund t’iu duhet të shkurtojnë...

Shëndetësi

Shtohen pacientët e prekur nga kanceri

Instituti i Onkologjisë është mbushur me pacientë të prekur nga kanceri. Këtë fillimvit janë regjistruar 68 raste të reja, që i bije 10 për qind më shumë se në vitin e kaluar në mesin e të cilave prin kanceri i gjirit. Por sipas mjekëve, kjo ngritje...

Spinaqi: Më shumë se hekur, ushqim për trurin sytë dhe harresën

Për të gjithë ju që nuk e dinit: Spinaqi nuk përmban vetëm hekur, ai përmban edhe proteina gjithashtu. Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur...

Doni të lini duhanin?! Ja si ju ndihmon soda e bukës!

Soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi efektet e saj...

Kujdes! Vjen një sëmundje seksuale më e rrezikshme se SIDA

Një sëmundje seksualisht transmetueshme ka prekur shumë njerëz dhe mund të atakojë edhe shumë të tjerë, sepse nuk ka simptoma. Shkencëtarët kanë kërkuar...

Sëmundjet që kuron limoni

Limoni përmban vitaminë C dhe acid citrik. Ato janë gjithashtu të pasura në fibra që ndihmon në reduktimin kapsllëkut, mostretjes dhe obezitetit. Limoni përmban vitamina...