Skandali i zyrtarit të FFK-së, deshi t’ia merrte me dhunë topin fotografit të Indeksonline (Foto)

Kosova të martën festoi pranimin historik në UEFA, federatën evropiane të futbollit. Në Kongresin e UEFA-s që u mbajt në Budapest, Federata e Futbollit të Kosovës arriti që me 28 vota të bëhet vendi anëtar i 55-të, duke i hapur rrugë kështu edhe anëtarësimit më 13 maj në FIFA. Jehonë të madhe gjithandej botës i dha edhe një top futbolli i dizajnuar enkas për këtë ngjarje nga fotoreporteri i Indeksonline, Blerim Uka. Mediat në mbarë...

AAK e quan të parëndësishëm takimin Thaçi-Haradinaj

Në AAK takimin në mes të Presidentit Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinajt e quajnë të parëndësishëm, madje sipas Pal Lekajt ishte Presidenti Thaçi...

Veseli në Twitter, Mustafa aty, Veseli në Instagram, Mustafa edhe aty! (Foto)

Kryetari në detyrë i PDK-së dhe kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie në Konventën e nesërme, Kadri Veseli ditëve të fundit...

Rilindja e Realit nga Zidane, 6 momentet kyçe që e shpëtuan sezonin (Foto)

Florentino Perez më 4 janar mori njërin nga vendimet më të rrezikshme si president i Real Madridit, ia besuar skuadrën Zinedine Zidanes, i cili stërviste skuadrën e...

Lajme

Flet Mirjeta Kalludra, deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës (Video)

Deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike, Mirjeta Kalludra, sonte ka dhënë intervistën e parë në një studio televizive. Ajo ishte e ftuar në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel ku ka folur për angazhimin e saj në jetën politike dhe...

Obama fushatën e Trumpit e quan “spektakël cirk"

Presidenti amerikan, Barak Obama i bëri thirrje mediave amerikane dhe publiku për të shqyrtuar deklaratat e mëparshme të kandidati republikan për president, Donald Trump dhe se nuk duhet...

Negociatat e korrupsionit në Prizren (Video)

Në një hulumtim ekskluziv, i cili është transmetuar të premten, emisioni “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar pamjet e filmuara të negociatave në mes...

Mustafa: Fehmi Agani, ka merita të posaçme për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka kujtuar intelektualin, Fehmi Aganin, ai është përulur sot në vendin ku prehet ai. Mustafa e quan Aganin kolos të mendimit, veprimit dhe...

Veseli: Orientimi gjeostrategjik i Skënderbeut mësim dhe amanet që do ta mbrojmë më fanatizëm

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka kujtuar heroin kombëtarë, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Vepra e tij ka...

Sport

Rilindja e Realit nga Zidane, 6 momentet kyçe që e shpëtuan sezonin (Foto)

Florentino Perez më 4 janar mori njërin nga vendimet më të rrezikshme si president i Real Madridit, ia besuar skuadrën Zinedine Zidanes, i cili stërviste skuadrën e të rinjve të Realit, shkruan Marca. Gazeta spanjolle sjell në kujtesë gjendjen e krijuar në medie pas emërimit...

Goditet edhe Italia, e humb mesfushorin e njohur për Euro 2016

Italia nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Marco Verrati për Kampionatin Evropian që mbahet në Francë gjatë kësaj vere. Mesfushori do t’i...

Wenger tregon se cili lojtar i Arsenalit mund t’i bashkohet Cityt

Arsene Wenger ka konfirmuar se mesfushori Mikel Arteta mund t’i bashkohet Manchester Cityt gjatë kësaj vere. Artetas i përfundon kontrata me Arsenalin gjatë kësaj vere, dhe spanjolli...

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës: Kemi pritur gjatë për pranimin në UEFA

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alban Pnishi, i cili vesh fanellën e Grasshopper në Zvicër është deklaruar shumë i lumtur për pranimin e FFK-së...

E tmerrshme: Portieri i Boca Juniors bie pa vetëdije në tokë (Video)

Një rrëzim pa vetëdije në tok i portierit të Boca Juniors, Auguston Orion, ka heshtur për një moment të gjithë stadiumin ‘Bombera’. Agustin Orion ra pa...

Showbiz

Vlonjatja sexy Iva Aliko: Jam e lidhur me deputetin kosovar me 4 fëmijë, e di edhe gruaja (Foto)

Iva Aliko vlonjatja simpatike e cila i ka hyrë botës së muzikës më shumë se nga ky fakt, është bërë e famshme për shkak të një lidhje dashurie që thotë se ka nisur me një deputet të Kuvendit të Kosovës, emrin e të cilit nuk e... Iva Aliko...

Vildane Zeneli kthehet me foto seksi (Foto)

Modelja me prejardhje shqiptare Vildane Zeneli, pas disa ditësh mungesë në rrjetet sociale është rikthyer fuqishëm. Në llogarinë e saj në Instagram ajo ka postuar një...

Rita Ora në zi (Foto)

Një vdekje e papritur e ka shokuar këngëtaren Rita Ora. Bëhet fjalë për ndarjen nga kjo jetë të Matt Irwin, fotografit të njohur britanez që ndërroi jetë...

Arian Çani prek vithet e Ivës. A janë të vërteta? (Foto)

Këngëtarja kontraverse nga Shqipëria, Iva Aliko ishte e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, tek Arian Çani. Ndër të tjera ajo ka pranuar se i’u...

Premierë: Fibi superseksi në klipin e ri (Video)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Daniela Kamberi – Fibi, ka përfunduar videoklipin më të ri të quajtur “Inat”, ndërsa Fibi duket shumë fresh në video-klipin...

Tech/Auto

Një pirat kibernetik po shet 57 milionë llogari në ueb-in e zi

Një pirat kibernetik i njohur si Peace ka ofruar një bazë të dhënash  për shitje në ueb-in e zi që përmban informacione mbi 57milionë njerëz, por është një mister se nga vjen kjo bazë të dhënash. Seti i të dhënave thuhet se është...

Galaxy Note 6 Lite projekti më i fundit i Samsung (Foto)

Samsung duket se nuk do të ndalet përkrah smartfonëve të rinj Galaxy Note 6 dhe Note 6 Edge, që pritet të prezantohen nga mesi i korrikut, tashmë ka filluar të flitet për...

iPhone 7 vjen me risi të reja

iPhone 7 deri më tani është përfolur se do të vijë me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 6S dhe se modeli i ardhshëm i telefonit...

Instagram së shpejti me një profil biznesi (Foto)

Së shpejti pritet që Instagram të japë mundësi të gjithë personave të cilët duan të promovojnë biznesin e tyre në këtë rrjet social të kenë...

Hakerët rusë vjedhin 270 milionë llogari të e-mail adresave

Qindra miliona përdoruesve u janë thyer llogaritë e e-mailave  dhe faqet e internetit, të cilat janë duke u tregtuar në nëntokën kriminale të Rusisë, ka...

Indeks+

Këto janë arsyet që këpucët iu duken të lira

Këpucët janë një detaj shumë i rëndësishëm të cilat e prishin ose e ndreqin dukjen Këto janë gjërat që duhet t’i keni parasysh para se të blini këpucë: Pjesa para është shumë e lartë Assesi nuk duhet t`iu bien më të...

Ja si stërvitet Batalioni i Forcave Speciale Shqiptare (Video)

Ky është Batalioni i Forcave Speciale Shqiptare, pjesë e Forcave të Armatosura. Video e publikuar sot nga Ministria e Mbrojtjes, tregon sesi 300 komando stërviten me plumba realë...

Ujëvara e mrekullueshme e Libanit (Foto)

Fotot e mëposhtme tregojnë një vend të mrekullueshëm në veri të Libanit: ujëvarën Baatara, pranë Tanurinit, në veri të vendit. Pamjet e...

Opinione

Letër e hapur Fatmir Limajt dhe disa komandantëve që po heshtin

Tregoni hapur pse u takuat me Bllacën. Tregoni burrërinë, se unë do t’ua publikojë emrat. Fatmir bëhu burrë trego pse je takuar me Bllacën pas ardhjes së tij nga Beogradi. Fatmir, a kanë qenë dëshmitar në rastin Kelçka dëshmitë. Fatmir unë kam...

Çka duhet ndryshuar në politikën tonë?

Ditëve të fundit, pas një konfrontimi mes opozitës së bashkuar, është nxjerrë në shesh një diskutim: Krijimin e një partie të re politike?! Vërtetë,...

Ja pse duhet të dënohen krimet e komunizmit

Komunizmi ka mbetur si mumia e Leninit në sheshin e Moskës - kufomë e pavarrosur, e cila provokon kërshërinë e shikuesve, por shumë më shumë ngjallë neverinë dhe...

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Ekonomi

Shqipëria paguan naftën më shtrenjtë se Franca dhe Gjermania

Një grafik i publikuar në datën 2 Maj në faqen globalpetrolprices.com, që tregon çmimet e naftës në dollarë për litër e rendisin Shqipërinë në vendin e 13 në botë. Çmimet variojnë nga taksat që vendos çdo vend për konsumatorët,...

Kalifornia rrit moshën për duhan në 21 vjeç

Kalifornia ka rritur moshën ligjore për blerjen e prodhimeve të duhanit nga 18 në 21 vjeç. Ligji i ri e bën të paligjshme shitjen e duhanit për njerëzit nën 21...

MBPZHR-ja mbështet kulturat e reja bujqësore (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi, ka marrë pjesë në promovimin e shpargut/asparagut, që u mbajt sot në Prishtinë, ku...

Për herë të parë në Zvicër panair për kompanitë nga Kosova dhe rajoni (Foto)

Kompania “Albpress” me seli në Winterthur të Zvicrës në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës (OEK) dhe Oden Ekonomike të Maqedonisë, organizon në...

Trashëgimitë dhe atraksionet e Kosovës, vizitohen nga tur- operatorët e huaj

Përfaqësues të medieve dhe agjencive ndërkombëtare të specializuara në turizmin aventurier po qëndrojnë në Kosovë gjatë udhëtimit familjarizues “FAM...

Shëndetësi

Ja pse duhet ta pastroni fytyrën me uthull molle…

Uthulla e mollës është një produkt ideal që mund të përdoret për të kuruar një fytyrë me puçra. Uthulla e mollës balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës dhe shmang vetitë antibakteriale dhe antiseptike për puçrrat e shkaktuara nga faktorët e...

Mënyrat e thjeshta për të qenë një person i pastër

Ndonjëherë është e lehtë që të merresh me pastrimin e gjërave, kështu që vetëm duhet t`i kushtoni pak rëndësi dhe do të jeni një person i...

Ja pse duhet të pastroheni me ujë të ftohtë

?Shumica e njerëzve as që do ta merrnin në konsideratë që të bëjnë një dush me ujë të ftohtë, mirëpo kjo gjë nuk është edhe për...

Këto janë bimët që pastrojnë ajrin e shtëpisë

Bimët që rriten në shtëpitë tona nuk janë përgjegjës vetëm për më shumë oksigjen, por ato gjithashtu posedojnë aftësinë për të...

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por shpesh shumë prej nesh për arsye nga më të ndryshmet nuk e konsumojmë. Një...