Ndodheni
Indeksonline / Showbiz
10:30 / E mërkurë, 27 Qershor 2012
0 Komente
Rita Ora: Këngët më të mira të të gjitha kohërave

Këngëtarja Rita Ora njihet për sjelljen e atmosferës së festës në skenë, dhe derisa fansat po presin albumin e saj të parë , Rita ka ndarë me ta preferencat muzikore, që i ndihmojnë në performancat e saj.

Rita ka arsyetuar zgjedhjet e këngëve që ajo i dëgjon para daljes në skenë, e që përfshijnë këngë himne të hip hopit, deri tek këngët klasike të zhanrit pop.

Lista e këngëve para performancave:

Mavado – Delilah: “Është këngë dashurie xhamajkane dhe është përfekte.''

Vybz Cartel - Yuh Love: “Kjo me shton disponimin për të dalë. Tingull feste''.

Kanye West dhe Jay-Z - N**gas in Paris: “Mund ta dëgjoj disa herë në rradhë. Himn i vërtetë!''

Chase and Status ft Liam Bailey - Blind Faith: “Kjo këngë më bën t'i ngris duar lartë! Ekipi i grimit nuk është i kënaqur kur lëshohet kjo këngë e unë jam në karrigen e grimit!''

Drake - The Motto: “Kjo më bën të ndjehem sikur po shijoj natën! Ai është njëri nga më të mirët dhe kjo këngë është e madhe.''

Coldplay – Viva La Vida: “‘Kur unë sundoj botën! Me bën të ndjehem sikur mund të bëj gjithçka!! Isha shumë me fat që shkova në turne me Coldplay ''.

Eve ft Gwen Stefani - Who's That Girl: “E dua Eve-n, e dua Gwen dhe kjo këngë më bën të ndjehem e nxehtë! Këngë klasike për mua''.  

Azealia Banks – 212: “Ajo është ''cool'' ! Mezi s'po pres të dëgjoj albumin e saj''.

Albumi i ri i Rita Orës, i titulluar ''ORA'' do të del në treg me 10 shtator. /Indeksonline/


Kendi i komenteve
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.