LAJMI I FUNDIT: Ramiz Kelmendi largohet nga PDK

Biznesmeni dhe deputeti i deritanishëm i PDK-së, Ramiz Kelmendi në një prononcim për Indeksoline ka njoftuar se është larguar nga PDK. Siç u shpreh Kelmendi arsyeja e largimit nga PDK ishe pamundësimi për zhvillim ekonomik. “Jam larguar nga PDK, për arsye se nuk kam mundur t’i arrisë qëllimet e mija për një zhvillim të hovshëm ekonomik në Kosovës”, ka thënë Kelmendi. /Indeksonline/  

Pronari i pompës që kishte bllokuar rrugën: Ministri Zharku ma ka borxh një gjak! (Video)

Pronari i pompës së benzinës “Vëllezërit Dobruna” në fshatin Llozicë, në magjistralen Pejë-Prishtinë, ka kundërshtuar vendimin e...

Gjykata Themelore nesër merr vendim për Azem Sylën

(I plotësuar) - “Prokurori ka kërkuar masën e paraburgimit ndërsa unë e kam kundërshtuar këtë masë”, tha Tomë Gashi, avokat i Azem...

“Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka e kanë derën e hapur te Kosova”

Ndihmësi i përzgjedhësit të Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, Muharrem Sahiti i ftuar në emisionin Info 3 të RTK-së, ka folur për...

Lajme

Historia e djaloshit që u gjend i vdekur në ashensor (Video)

Të premten iu dha lamtumira e fundit, Astrit Shalës, të riut që u gjend i vdekur në ashensorin e një ndërtesë në lagjen Dardania të Prishtinës. Ai u varros të premten në varrezat e qytetit në Arbëri, deri sa ndarjen me të, për familjen ishte e...

Dogana hap zyrë te Parku i Biznesit në Drenas

  Ministri i Financave Avdullah Hoti nëpërmjet Facebook-ut ka njoftuar se Dogana e Kosovës sot ka hapur zyrën te Parku i Biznesit në Komunën e Drenasit, për t’u ofruar...

LAJMI I FUNDIT: Ramiz Kelmendi largohet nga PDK

Biznesmeni dhe deputeti i deritanishëm i PDK-së, Ramiz Kelmendi në një prononcim për Indeksoline ka njoftuar se është larguar nga PDK. Siç u shpreh Kelmendi arsyeja e...

Rast i jashtëzakonshëm, plaka 105 vjeçe i mbijeton infarktit (Video)

Mezi flet, por nga spitali Sherife Gashi nuk doli pa i falënderuar mjekët e klinikës së kardiologjisë. Sipas drejtorit të klinikës, Gani Bajraktarit, rasti i pacientes nga Mramori i...

Krasniqi: Po bisedojmë me partitë në pushtet për zgjedhjet e parakohshme

AAK dhe NISMA po zhvillojnë takime me partitë në pushtet ndërsa çështje e diskutuar nga opozita janë zgjedhjet e parakohshme. KëShtu deklaroi Kryetari i Këshillit...

Sport

“Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka e kanë derën e hapur te Kosova”

Ndihmësi i përzgjedhësit të Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, Muharrem Sahiti i ftuar në emisionin Info 3 të RTK-së, ka folur për votimin e UEFA-s  më 3 maj për pranimin e Kosovës. Sahiti është shprehur optimist se pranimi i Kosovës do të...

Thaçi ndoqi nga afër finalet e Kupës së Kosovës në hendboll: Ndeshje madhështore (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një statusi në Facebook ka thënë se ishte madhështore ndeshjet e finalet e Kupës së Kosovës në...

Freiburgu i Abrashit siguron inkuadrimin në Bundesligë

Freiburgi i Amir Abrashit ka siguruar inkuadrimin në Bundesligën gjermane, pas fitores në udhëtim te Paderborn, me rezultat 1:2. Skuadra gjermane ka siguruar inkuadrimin për herë të...

“Nuk e meritojmë fanellën e Chelsea nëse nuk mposhtim Tottenhamin”

Pedro Rodriguez ka deklaruar se asnjë nga bashkëlojtarët e tij nuk e meriton të jetë lojtar i Chelseas, nëse këtë xhiro në ‘Stamford Bridge’ nuk e mposhtin...

Van Gaal: Nuk ia prishim festën Leicesterit, por do t’ia shtyjmë

Louis van Gaal dëshiron që t’i shtyjë festën Leicester Cityt, duke e mposhtur në Old Trafford këtë javë. Manchester United dhe Leicesteri do të takohen në Old...

Showbiz

Modelja Belen Rodriguez shfaqet pa të brendshme (Foto)

Njëra ndër modelet me linjat më superseksi është Belen Rodriguez. Modelja nga Argjentina gjithnjë ka mahnitur të gjithë me linjat e saj trupore, shkruan Indeksonline. Kështu me rastin e realizimit të reklamës për Guess në Los Angelos, modelja superseksi është shfaqur...

Kush e la pa frymë Ardit Gjebrean? (Foto)

Prezantuesi i njohur Ardit Gjebrea, shquhet për sharmin e tij. Pas tij ka një audiencë të tërë që e pëlqejnë dhe e vlerësojnë tej mase. Gjebrea, duket të...

I kujt është ky gjoks shpërthyes? (Foto)

Vajza e këngëtares, Eli Fara, Marina nuk ndalet së zhveshuri. Ajo kësaj radhe ka publikuar një foto në profilin personal në Instagram, ku ka ekspozuar gjoksin e saj shpërthyes,...

Këto janë këngëtaret që nuk u “rehatuan” me martesën e parë (Foto)

Jo rrallë herë profesioni ndikon edhe në jetën e përditshme. Janë këngëtare të shumta ato që për të angazhuar më tej në karrierë bënë...

Vajza e Drenusha Latifit ka edhe një vëlla nga Babai (Foto)

Këngëtarja e njohur Drenusha Latifi muaj më parë u bë nënë e një vajze, të cilën e quan Inva. Është bashkëshorti i Drenushës, ai që nga...

Tech/Auto

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka qënë kompania e Redmond që ka shpjeguar në blogun e saj se Cortana jep më të mirën nga vetja duke...

Kufjet e reja pa tela "smart", shumë komode dhe atraktive

Bragi ka sjellë produktin e tyre më të ri, që mund të bëjë stërvitjet tuaja apo edhe aktivitetet e tjera shumë më të lehta përderisa ju jeni duke përdorur...

Twitter do të kalojë nga një rrjet social në një aplikacion për lajme

Twitter ka ndaluar duke e quajtur veten si një rrjet social, duke zëvendësuar atë me një aplikacion të lajmeve. Kompania nuk ka bërë asnjë deklaratë publike se pse...

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Indeks+

9 histori të pabesueshme tradhtie

  Nga kinezi me 17 të dashura që u kap në spital, te çifti mashtrues që u zbulua pasi ngecën te njëri-tjetri gjatë seksit te nëna dhe vajza që u kacafytën pasi zbuluan se dilnin me të njëjtin mashkull e deri te gruaja që u martua me 10 burra brenda një shteti....

Ja si i merret ushqimi leopardëve (Video)

Një video e pabesueshme po qarkullon ditët e fundit në internet. Dy burra afrikanë që i marrin gjahun leopardëve, të cilët po bëheshin gati për të...

Moska shpenzon 1,32 milionë dollarë për “një mot perfekt” për Pashkë

  Teksa Pashkët po afrohen, Moska është duke e realizuar një projekt për të patur një “mot perfekt” në ditën e 1 majit. Rusia ka ndarë nga buxheti...

Në një park të Spanjës gjinden 600 kilogram monedha romake

Në një park në jug të Spanjës disa punëtorë të cilët ishin duke punuar në rregullimin e tubacioneve kanë gjetur rastësisht 600 kilogramë para të...

Ngacmon një grua në ashensor, por nuk kishte parashikuar reagimin (Video)

Kamerat e sigurisë të një ndërtese në Kinë kanë kapur përpjekjen e një burri për të ngacmuar seksualisht një grua në ashensor. Në pamje, ai shihet...

Opinione

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të afërt mes pezmit dhe delirit: “Ky popull nuk më ka merituar mua”.  E njëjta sindromë ka kapluar me...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Ekonomi

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili ka filluar qysh nga gjysma e dytë e vitit 2015, pritet të finalizohet në Shtator të këtij viti ku do...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Abrashi u mundëson praktikë 15 studentëve në MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi, priti sot në takim një grup studentësh nga Universiteti Amerikan i Kosovës (RIT/A.U.K) dhe i mirëpirti ata duke u ofruar...

Shëndetësi

Pse Shekspiri kishte të drejtë për rozmarinën

Disa shekuj më parë, Shekspiri shkruante: “Hamleti i thotë Ofelisë: Merre këtë rozmarinë, për të kujtuar”. Si për shumë gjëra të tjera, dramaturgu i njohur kishte të drejtë. Aroma e rozmarinës ndihmon të moshuarit të kenë kujtesë të...

Si të fshihni aknet në fytyrë (Video)

Aknet janë një sëmundje e lëkurës që variojnë për nga përmasat dhe karakteristikat e tyre. Ato mund të shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë...

Ushtrimet që djegin më shumë kalori se vrapimi

Zakonisht, kur është fjala për djegien e kalorive  shumë njerëz mendojnë se vrapimi është ushtrimi më efektiv. Sidoqoftë, ka shumë ushtrime tjera të...

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...