Deputetet e LVV-së vendosin shenjën e kufirit me Malin e Zi (Foto)

Pese deputetet të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, Fisnik Ismaili, Donika Kadaj-Bujupi dhe Smajl Kurteshi kanë vendosur logon e Republikës së Kosovës, afër kufirit me Malin e Zi. Deputeti i LVV-së, Fisnik Ismaili nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka shpjeguar arsyen e këtij veprimi. “Kjo pikë është kufiri i vërtetë në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, ku ne, Deputetët e Republikës së Kosovës, e vendosëm...

Andi Lila tregon ofendimin që ia tha Pogba

Andi Lila ka zbuluar se çfarë i ka thënë Paul Pogba gjatë një bisede të shkurtër në fushën e lojës në ndeshjes mes Shqipërisë...

Era me performancë fantastike në New-York (Video)

Këngëtarja shqiptare e cila ka arritur suksesin më të madh këtë vit Era Istrefi ka performuar natën e kaluar në New-York të Amerikës. Era,...

Shefkiu godet hajnin dhe ia kthen pensionistit gjerman paratë e vjedhura

Në bankën postare në qendër të qytetit gjerman Mönchenhgladbach të mërkurën, një pensionist nxjerr nga sporteli një shumë...

Lajme

Shefkiu godet hajnin dhe ia kthen pensionistit gjerman paratë e vjedhura

Në bankën postare në qendër të qytetit gjerman Mönchenhgladbach të mërkurën, një pensionist nxjerr nga sporteli një shumë katërshifrore parash, shkruan bilde.de. Një i panjohur po provonte që me një trik të ulët t`i vidhte pensionistit sa më...

Arrestohen dy kosovarë në Durrës, ja emrat dhe arsyeja

Bajar Bala e Elvis Shala, 34-vjeç e 26, banues në Gjakovë e Pejë janë arrestuar të dielën nga Policia Kufitare e Shqipërisë. Arrestimi i të dyshuarve është...

Policia maqedonase plagos shqiptarin që po transportonte emigrantë

?Dramë e vërtetë ka ndodhur në autostradën Veles – Shkup, gjatë ndjekjes nga policia të një makine që po transportonte refugjatë. Një patrullë policie...

Gjermania hedh poshtë mundësinë e bisedimeve joformale më Britaninë

Një zëdhënës i kancelares gjermane Angela Merkel, Steffen Seibert, tha sot se nuk mund të ketë bisedime joformale në Londër para se qeveria britanike të paraqesë...

Mustafa: Kosova nuk shfrytëzon sa duhet potencialet e ekonomisë digjitale (Foto)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa mori pjesë në konferencën lansuese të “Strategjisë së Kosovës për Teknologji Informative”, gjatë të cilës...

Sport

Andi Lila tregon ofendimin që ia tha Pogba

Andi Lila ka zbuluar se çfarë i ka thënë Paul Pogba gjatë një bisede të shkurtër në fushën e lojës në ndeshjes mes Shqipërisë dhe Francës. Lila ka qenë një nga protagonistët pozitivë të Shqipërisë në Euro 2016, duke spikatur me...

Hitzfeld, Shaqirit: S'je për Stoke, shpejt te ndonjë gjigant

Otmar Hitzfeld është i bindur se Xherdan Shaqiri shpejt do të gjejë ndonjë skuadër më të madhe se sa Stoke City. Ish selektori i Zvicrës ka thënë se Shaqa e meriton...

Argjentinasit fillojnë fushatën në rrjetet sociale, për ta rikthyer Messin (Foto)

Largimi i Lionelit Messit nga përfaqësuesja ka qenë "bombë" e vërtetë për tifozët e kësaj përfaqësuese. Pas humbjes se finales në Copa America, Messi...

Rritet dukshëm vlera e Kombëtares Shqiptare

Pas paraqitjes mbresëlënëse në finalet e Kampionatit Europian, rritet vlera e Kombëtares shqiptare në merkato. Sipas faqes së specializuar “Transfermarkt”, tashmë...

Para kualifikimeve në Champions League, Hajvaliaset "bekohen" nga ministri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot drejtuesit e Klubit të futbollit të femrave “Hajvalia” dhe futbollistet e këtij klubi, të cilët i...

Showbiz

Robert Berisha fillon xhirimet e klipit të dytë (Foto)

Këngëtari Robert Berisha ka filluar xhirimet e klipit të ri. Ai aktualisht po qëndron në Turqi ku po i bën xhirimet dhe kënga pritet të dal në fillim të muajit korrik, pas festës së Fitër Bajramit, shkruan Indeksonline. Roberti ka postuar një fotografi në Instagram...

Producenti Kledi sqaron statusin e vënë për tekstin e këngës ‘Ajo’ (Foto)

Producenti i njohur Kledi Bahiti, ka komentuar tekstin e këngës ‘Ajo’ të realizuar nga Ghetto Geasy. Ai këtë gjë e ka bërë me shaka, por të gjithë menduan...

Era me performancë fantastike në New-York (Video)

Këngëtarja shqiptare e cila ka arritur suksesin më të madh këtë vit Era Istrefi ka performuar natën e kaluar në New-York të Amerikës. Era, këtë...

Enca: Çfarë ditë është? Por të gjithë sytë tek trupi i saj (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhia, ka filluar pushimet që në muajin qershor. Ajo ditë pas dite është duke publikuar fotografi të shumta, duke zbuluar linjat e saj trupore. Por si duket...

Adriani i gatshëm për verën (Foto)

Adrian Gaxha është një nga këngëtarët kosovarë i cili shpeshherë është veçuar për fizikun e tij. Ai është shumë aktiv në...

Tech/Auto

Roboti i ri nga Boston Dynamics (Foto/Video)

Boston Dynamics mund të jetë një nga kompanitë më pararojë për sa i përket robotëve, në bashkëpuniim me Google, dhe sapo kanë paraqitur më të fundit, robotin që ka befasuar po njësoj si të tjerët më parë. SpotMini është roboti më i...

Të lundrosh me “Mercedes Benz”… (Foto)

Keni ëndërruar të bëni një xhiro me “Mercedes Benz” edhe në det? Kjo tashmë është e mundur fal “Arrow 460-Granturismo”. Ky është jahti i...

Lansohet Strategjia e Kosovës për Teknologji Informative

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, në bashkëpunim me Shoqatën për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK, do të organizojë sot konferencën lansuese...

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë...

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë...

Indeks+

A do e donit edhe ju një të tillë?

Ëndrra e shumë prej nesh kur kemi qenë fëmijë ka qenë të mbanim një këlysh në shtëpi, për disa kjo u bë realitet, për disa të tjerë jo. E ndërsa ne rritemi po ashtu ndodh edhe me “miqtë” tanë, e disa prej tyre janë bërë edhe...

Fotografi të mrekullueshme dasmash

Martesa është një nga ngjarjet më të rëndësishme të njeriut dhe fotot e dasmës zënë një vend shumë të veçantë në zemrën e...

Në cilin qytet mund të argëtoheni më së miri në Evropë?

Londra, Parisi, Venediku, Vjena, Barcelona, Stambolli, Roma, Amsterdami, Athina janë disa qytete metropolitane disa prej të cilave kanë një histori dhe kulturë interesante dhe të...

27 qershori në histori

1358 – Themelohet Republika e Dubrovnikut; kulmin tregtar e arriti në shekujt e XV – XVI, nën protektoratin e Perandorisë Osmane, para se të pushtohej nga Perandoria franceze e Napoleonit...

Gjendet pas 145 vitesh trupi i 3-vjeçares, ja çfarë mbante në duar

Në SHBA, në San Francisko, disa punëtorë të cilët po merreshin me rinovimin e një shkolle të vjetër kanë gjetur një arkivol të vogël, brenda të cilit...

Opinione

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një gjë të tillë. Të ndryshosh është guxim, ndërsa guximi është vlerë që mund ta...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Ekonomi

MSA-ja, 5 milionë euro më pak inkasim në Dogana

Hyrja në fuqi e MSA ka bërë që doganat të inkasojnë 5 milionë euro më pak të të hyrave Këto humbje sipas drejtorit të përgjithshëm të Doganave Lulzim Rafuna këto humbje nuk kanë ndikuar në të hyrat e përgjithshme . Sipas tij deri tash Doganat...

Kontabilistët dhe Auditorët promovojmë specializimin profesional

 Shoqata e Kontabilistëve të Certifikuar dhe Auditorëve të Kosovës (ShKÇAK) organizon sot forumin e parë për profesionistët e fushave të ndryshme me qëllim...

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Shëndetësi

Akulli, lëngu magjik për fytyrën tuaj

Produkti i ri kozmetik që do t’i zgjidhë problemet tuaja të lëkurës është akulli. Por, kur i përdorni kokrrat e akullit për fytyrë, i mbështillni me garzë, sepse me aplikim direkt të akullit mund të shkaktoni shpërthim të kapilarëve. Në vijim lexoni...

Ja pse njerëzit duhet të pikturojnë…

Një studim amerikan ka zbuluar se piktura ndihmon për të luftuar çrregullimet e ankthit dhe sulmet e panikut. Nuk ka nevojë të jeni piktorë apo artist. Ajo që rezulton...

Çfarë ndodh me trupin nëse nuk hani darkë?

Shumë persona kur bëhet fjalë për dietën mendojnë se eliminimi i darkës do të jetë një ndihmë që ato të kenë një organizëm sa më...

Flini pa ngrënë darkë? Gabim që s’duhet bërë!

Shpesh na ndodh që të shtrihemi për të fjetur pa ngrënë darkë. Po a është ky një veprim i gabuar? Studimet e fundit të kryera në Britani, thonë se...

Pasojat që vijnë nga kequshqyerja

Ushqimet e pasura me shumë yndyra e me pak fibra, po bëhen gjithmonë e tepër shkaktarë të mbipeshës dhe shfaqjes së sëmundjeve të ndryshme, ku së fundmi...