LIVE: Kongresi i 40-të i UEFA-s (Foto/Video)

Sapo ka filluar Kongresi i 40-të i UEFA-s në Budapest. Fadil Vokrri dhe Eroll Salihu janë prezent në Kongres ku do të ndjekin nga afër zhvillimet nga afër pjesë e së cilës është edhe pranimi i Kosovës në UEFA. /Indeksonline/ Live: Kongresi i 40-të i UEFA-s (10:35) UEFA: 54 shtete të pranishme në Kongresin e 40-të Kongresi i 40-të i UEFA ka nisur punimet në Budapest të Hungarisë. UEFA ka konfirmuar se të gjitha shtetet anëtare, 54, janë...

400 banesa të shqiptarëve janë të uzurpuara në veri

Edhe pas tri vjetësh nga Marrëveshja e arritur në Bruksel në mes të ish-kryeministrave, Thaçi e Daçiq, për normalizimin e raporteve në mes të...

Kjo është letra e Albert Bunjakut në ditën historike (Foto)

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku ka thënë fjalët e tij të fundit para vendimit historik  për futbollin e Kosovës në Kongresin e UEFA-s në...

Rita Ora ua mbyllë gojën të gjithëve, e takon live Beyoncen, ja çfarë bëri me të (Foto)

Mbrëmja që bashkon yjet në Amerikë, "Met Gala" ka bërë bashkë Rita Orën me çiftin e famshëm, Beyonce dhe Jay Z.  Të...

Lajme

Duda lutet për Kosovën

Deputetja e Kuvendit nga radhët e komuniteteve, Duda Balje është lutur që Kosova të pranohet në UEFA. Ajo në një status në rrjetin social “Facebook” nëpërmjet tri gjuhëve ka uruar që vendi ynë të bëhet pjesë e kësaj...

Foto ekskluzive të gjendjes së aeroplanit që rrëshqiti mbrëmë nga pista (Foto)

Mbrëmë aeroplani i “Turkish Airilines” ka rrëshqitur nga pista, duke bllokuar punën e aeroportit dhe fluturimet. Ndërsa sot zëdhënësja e Aeroportit të...

Kenia: Një vajzë gjendet e gjallë tri ditë pas shembjes së ndërtesës

Punëtorët e shpëtimit kanë nxjerr një vajzë një-vjeçare nga rrënojat e një ndërtese në kryeqytetin e Kenias të martën në mëngjes, më...

I dehuri nga Shqipëria godet marketin, i shkakton dëme 5 mijë euro

Policia rajonale e Prizrenit ka njoftuar se një person shtetas i Shqipërisë, i cili po voziste në gjendje të dehur më 1 maj, si pasojë e mospërshtatjes së...

47 aksidente për 24 orë, dy me fatalitet

Si pasojë e kushteve atmosferike, vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 aksidente, dy prej të cilave kanë rezultuar me fatalitet, 13 të tjera me të...

Sport

UEFA: 54 shtete të pranishme në Kongresin e 40-të

Kongresi i 40-të i UEFA ka nisur punimet në Budapest të Hungarisë. UEFA ka konfirmuar se të gjitha shtetet anëtare, 54, janë të pranishme në Kongres. Një nga pikat e ditës së këtij Kongresi, është edhe votimi për pranimin e Kosovës. Kosovës i duhen...

Infantino ndezë sinjalin: Kosova në agjendën e FIFA-s

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka deklaruar se Kosova është pjesë e agjendës së FIFIA. Infantino beson se Kosova së pari do të pranohet në UEFA, para hapit të...

Ekskluzive, Fadil Vokrri: Dita e sotme historike për Kosovën (Video)

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, nga salla ku do të mbahet Kongresi i 40-të i UEFA-s, në të cilin edhe do të votohet për pranimin e...

Mediet e huaja parashohin Kongres të “nxehtë” të UEFA-s shkaku i Kosovës

3 maj është dita e historisë për Kosovën. Sot futbolli kosovar mund të thyej izolimin disavjeçar për t’iu bashkuar shteteve të Evropës në shtëpinë...

Shikojeni këtë moment, Guss Hiddink bije në "tunelin" e stadiumit (Video)

Një përleshje mes lojtarëve të Tottenhamit dhe Chelseat është parë pas ndeshjes mbrëmë që përfundoi në barazim 2-2.  Më së keqi nga kjo...

Showbiz

Hirushja e jetës reale (Foto)

Claire Danes ka qënë mahnitëse në Met Gala ku dukej në fakt si Hirushja e jetës reale.  Fillimisht fustani dukej si ata të zakonshmit mondan, shkruan Buzzfeed, por në fakt nuk ishte i tillë. Në errësirë fustani ka një shkëlqim mahnitës, që ka tërhequr...

Stresi largohet përkohësisht nga muzika

Pak ditë më parë realizuam një intervistë me të ku na tha se do të rikthehej shumë shpejt në muzikë me dy hite shumë të fuqishme. Por sot na ka rrëfyer...

Rita Ora ua mbyllë gojën të gjithëve, e takon live Beyoncen, ja çfarë bëri me të (Foto)

Mbrëmja që bashkon yjet në Amerikë, "Met Gala" ka bërë bashkë Rita Orën me çiftin e famshëm, Beyonce dhe Jay Z.  Të shumëpërfolur...

Martohet Tarkan, këto janë fotot e dasmës (Foto)

Ylli turk i muzikës pop, Tarkan, është martuar me fansen e tij 13 vjet më të re, Pinar Dilek. Zëdhënësit e këngëtarit kanë bërë të ditur se...

Era Rusi me “vithe” si të Nicki Minaj (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria Era Rusi sonte në spektaklin televiziv “Your Face Sound Familiar” ka interpretuar një këngë të Nicki Minaj. Rusi, duke dashur...

Tech/Auto

WhatsApp bllokohet përsëri në Brazil, mosmarrëveshje për të dhënat

Shërbimi për këmbimin e mesazheve dhe për thirrje WhatsApp, i cili është nën ombrellën e Facebook Inc, është urdhërua për tu bllokuar në Brazil për herë të dytë në më pak se gjashtë muaj për dështimin për ta dhënë të...

Objektivi i Microsoft, të ruajë të dhënat tek ADN

Aftësia e ADN-së për të ruajtur informacion është e mahnitëshme dhe prej dekadash është objekt studimi për biologë, mjekë dhe shkencëtarë të...

Prezantohet Huawei Honor 5C (Video)

Huawei ka prezantuar së fundmi modelin më të ri Honor 5C. Ai është i përbërë prej metali, dhevjen me ekran prej 5.2 inçësh IPS LCD, me rezolucion...

Ja çfarë nuk keni ditur se mund t’i bëni me Messenger

Messenger, është një nga aplikacionet më të përdorur, pasi tashmë numëron rreth 900 milionë përdorues. Për ti bërë njerëzit që të kthehen...

Autoritetet shqiptare përgjojnë Facebook-un

Të gjithë personat të cilët kanë akses në rrjetin social Facebook, nëse do të kryenin një krim, ata mund të përgjoheshin. Rrjeti social është...

Indeks+

Provon të bëj "selfie" duke mbajtur armë, mbytë veten

Një i ri në Indi ka mbytë veten me armën e babait të tij, përderisa ishte duke provuar për të bërë një selfie me armë. 15-vjeçari thuhet se është fotografuar me pistoletë të premten, kur ai e tërhoqi këmbëzën. Djaloshi indian pasi që...

Kur lindi loja e shahut?

Ndoshta në vitin 600 pas lindjes së Krishtit, në Indi. Përmendja e parë e kësaj loje shkon prapa në atë periudhë dhe gjendet në një roman të quajtur...

Vetëm për guximtarët...(Foto)

Një vend i “tmerrshëm” për turistët është hapur në afërsi të Pekinit vetëm një ditë më parë. Një platformë xhami...

Pacienti merr flakë në sallën e operacionit

Një pacient është përfshirë nga zjarri derisa ndodhej në sallën e operacionit. Megjithatë një raport i sapodalë lidhur me incidentin e ndodhur në New York në...

9 fakte mahnitëse për leopardët e dëborës

1 – Leopardët e borës jetojnë në zona të ashpra e të thyera alpine në Azinë Qendrore. Ata mund të gjenden në lartësi nga 3 mijë deri në 4500...

Opinione

Ja pse duhet të dënohen krimet e komunizmit

Komunizmi ka mbetur si mumia e Leninit në sheshin e Moskës - kufomë e pavarrosur, e cila provokon kërshërinë e shikuesve, por shumë më shumë ngjallë neverinë dhe tmerrin e tyre. Edhe bartësit e krimeve në emër të komunizmit ndër shqiptarë, në histori...

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Ekonomi

Që nga 5 maji vezët do të shiten vetëm me kod

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë së Kosovës njofton të gjithë fermerët prodhues të vezëve dhe qytetarët si konsumatorë se duke filluar nga data 5 maj në tregun e brendshëm, do të lejohen të qarkullojnë për konsum vetëm vezët të cilat janë...

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Shëndetësi

Efekti i pabesueshëm i patëllxhanit në kancerin e lëkurës

Shkencëtarët kanë thënë se BEC5 mbyt qelizat e kancerit, por nuk dëmton qelizat tjera të shëndetshme në trupin e njeriut. Gjithashtu mund të përdoret për trajtim të keratozës, si dhe kundër djegies së lëkurës nga dielli ose edhe kundër...

Mjekët: Ja si duhet të ushqeheni sipas grupit të gjakut

Nëse jeni duke u përpjekur të humbisni peshë apo të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm, mundohuni të keni parasysh ushqimet që duhet dhe...

Domatja, ilaçi natyror kundër plakjes dhe efektet për ulcerën e zemrën

Domatja është një nga perimet më të njohura për vlerat e saj kuruese. Perimet luajnë një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut në çdo...

Zbulimi i fundit që u jep shpresë femrave

Nje e re duke iu nenshtruar testit te mamografise Femrat përballen shumë shpesh me këtë rrezik, madje mund të konsiderohet si sëmundja më e shpeshtë që prek ato, e...

Trajtim natyror për kancerin e lëkurës

Çdo rritje abnormale e qelizave të lëkurës quhet kanceri i lëkurës. Kanceri i lëkurës mund të trajtohet me terapi mjeksore, si operacioni, rrezatimi dhe kimioterapia,...