Njësia Speciale kontrolle të rrepta në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës

Forca të Njësisë Speciale ka filluar të zhvillojë kontrolle të rrepta në Aeroportin ndërkombëtarë të Prishtinës , që nga ora 18:00 e ditës së sotme, raporton Indeksonline. Të gjitha hyrje daljet ne Aeroport po kontrollohen nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës të cilët po patrullojnë nëpër Aeroport me armë të gjata./Indeksonline/

Auditori gjen dallavere në tenderë dhe staf në Komunën e Mitrovicës Veriore

Komunat me shumicë serbe po dalin të jenë më problematiket në shpenzimin e buxhetit, sipas raportit të Auditorit për vitin 2015. Komuna e Mitrovicës së...

Demarkacioni mund të prodhoj “Kumanovën 2” (Video)

Kontestimi i marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi nga ana e banorëve të asaj zonë mund të provokojë tensionim të...

Zhegra, Shaqirit: Vendlindja thërret, eja luaj për Kosovën (Video)

Të gjithë shqiptarët duan që ta shohin Xherdan Shaqirin duke luajtur për Kosovë, por gjithsesi kjo nuk varet nga ta po nga vet lojtari. Në veçanti,...

Lajme

Daut Haradinaj: Jabllanoviqi duhet t’i mbush kamionët me lule dhe t’i vendos në Beograd (Video)

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka një mesazh të fortë për njeriun i cili vazhdimisht provokon qytetarët e vendit, ai është Aleksander Jabllanoviq i cili tash së fundi ka dërguar lule në vendin ku është zhvilluar beteja e...

Njësia Speciale kontrolle të rrepta në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës

Forca të Njësisë Speciale ka filluar të zhvillojë kontrolle të rrepta në Aeroportin ndërkombëtarë të Prishtinës , që nga ora 18:00 e ditës së...

Kelmendi: Haradinaj po donë të na bind që shqiptarët kanë qenë ushtarë të Car Llazarit (Video)

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi duke folur për aktualitetin në vend dhe situatën pas sulmeve në Turqi ka thënë se shqiptarve të Turqisë, Kosova nuk iu jep...

Abdixhiku godet 'Donald Trumpat' e Kosovës

Analisti Lumir Abdixhiku ka thënë se terrorizmi nuk njeh fe. “Donald Trumpat” e Kosovës po e akuzojnë vetëm një religjion për terrorizëm, viktimat e terrorit...

“Shtegu ballkanas”, arrestohen 39 trafikantë emigrantësh

Në një aksion të koordinuar të kryer nga Europol në vende të ndryshme të së ashtuquajturit “shtegu ballkanas” janë arrestuar 39 persona të akuzuar për...

Sport

I bëhet refuzimi i parë Federatës së Futbollit të Anglisë

Gareth Southgate ka refuzuar ofertën e Federatës Angleze për të marrë përkohësisht drejtimin e kombëtares, pas dorëheqjes së Roy Hodgson. Kombëtarja e Anglisë ka mbetur pa trajner pas dorëheqjes së Roy Hodgson, i cili dha dorëheqje me t’u eliminuar nga Kampionati...

Zhegra, Shaqirit: Vendlindja thërret, eja luaj për Kosovën (Video)

Të gjithë shqiptarët duan që ta shohin Xherdan Shaqirin duke luajtur për Kosovë, por gjithsesi kjo nuk varet nga ta po nga vet lojtari. Në veçanti, Shaqirin duan ta shohin...

Një vit më parë luajtën në finale të Europa League, sot janë pranë shuarjes

Në vitin 2014 arritën deri në finale të Europa League, ku u mundën nga Sevilla, por sot po përballen me probleme të mëdha financiare, duke rrezikuar edhe shuarjen si...

Leicesteri bën zyrtarizimin e dytë këtë afat

Leicester City ka bërë të ditur se ka siguruar shërbimet e sulmuesit të ri spanjoll të Rayo Vallecane, Raul Uche Rubio. Uche Rubio do të nënshkruajë kontratë...

Ekskluzive: Kjo është lista e Kosovës për Lojërat Olimpike të Rios

Kosova për herë të parë do të do të jetë pjesëmarrëse në Lojërat Olimpike që këtë verë mbahen në Rio të Brazilit. Pas pranimit...

Showbiz

Marnie Simpson mahnitë të gjithë me dukjen e saj (Foto)

Ylli televiziv Marnie Simpson ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj që ka bërë në qytetin Ayia Napa në ishullin e Qipros. Ajo është parë në njërin nga lokalet e natës të këtij qyteti me një kostum banjoje ku tërhoqi vëmendjen e të gjithëve,...

Anjeza Branka dhe gjoksi i saj përpjetë ... (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria Anjeza Branka nuk përton të bëjë stila për tu dukur sa më tërheqëse. Derisa ka qenë duke shijuar rrezet e diellit,...

Supermodelja Rodriguez çmend pushuesit (Foto)

Supermodelja e famshme, Belen Rodriguez është e njohur për linjat e saj superseksi. Janë shtëpitë e modës ato që e kanë cilësuar si njërën ndër modelet...

Ja vlen t’i shihni këto foto seksi nga Aurela Hoxha (Foto)

Shquhet si njëra ndër modelet më seksi shqiptare, kujtojmë se ajo mori këtë epitet pas ndërhyrjeve të shumta estetike që bëri tek vetja e saj. Ditët e nxehta...

Enca me fotosesion tejet të “nxehtë” (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Enca Haxhia këto ditë të nxehta ka realizuar një fotosesion mjaftë seksi. Teksa në llogarinë e saj në Instagram ka...

Tech/Auto

12 celularët më të mirë për momentin (Foto)

Viti 2016 pritet të sjellë celularë të tjerë konkurrues, por, për momentin, këta janë ata që shihen si më të mirët në treg. Ndërkohë, për të parë celularët më të mirë që ofrohen nga Kina, mund të shikoni...

Mercedesi me pamje të një bishe të tërbuar (Foto)

Mercedesi i ri AMG GTR ka një pamje të një bishe të tërbuar dhe ngjyrë të gjelbër. AMG GTR posedon 577 kuaj fuqi dhe 516 rrotullime të motorit. Performanca e tij...

Xhaketa e cila ua mbush telefonin

Në vitin 2017 ju do të mundni që ta mbushni telefonin tuaj pa pasur nevojë për një prizë elektrike, sepse në treg do të dal xhaketa e cila ua mbush telefonin. Hiral...

Si do jetë bota në vitin 2036 sipas amerikanëve (Foto)

Është viti 2036. Njerëzit e klonuar do të ecin mbi tokë, inteligjenca artificiale do të jetë në krye të korporatave më të madha dhe pica do të shpërndahet...

Smartfoni që kushton 4 dollarë

Këtë vit u njoftua një smartfon 4-dollarësh për tregun indian dhe jo të gjithë e besuan, por lajmi është i vërtetë. Shitjet e celularit Freedom 251 do të...

Indeks+

10-vjeçari më i shëndoshë në botë (Foto)

Djaloshi më i shëndoshë në botë, që peshon 192 kilogramë është vendosur nën një dietë të rreptë nga mjekët, që tremben për jetën e tij. Arya Permana, një indionezin 10-vjeçar jeton në një fshat indonezian. 5 vite më parë ai...

20 gjërat që çdo femër duhet ti dijë “patjetër

Secila femër meriton të jetojë një jetë të mrekullueshme dhe ne kemi gjetur çelësin e suksesit për këtë. Këtu po ju paraqesim 20 gjërat që...

Pse duhet të flini në anën e majtë?

Përderisa kohëzgjatja e gjumit është esenciale për shëndetin mental dhe atë fizik, pozita e gjumit mund të jetë një tjetër faktor shumë i...

Opinione

Është e papranueshme neglizhenca e Kosovës ndaj Grupit të Kumanovës

Shteti i Kosovës nuk po bënë asgjë për të mbrojtur shtetasit e vet që padrejtësisht mbahen, gjykohen dhe trajtohen në burgjet sllavo-maqedone. Secili qytetar ka të drejtë kushtetuese të mbrohet dhe ti garantohet gjykim i drejt, e kur rasti është duke u trajtuar në një...

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Ekonomi

UNDP lufton korrupsionin edhe në industrinë nxjerrëse

Zyra e Programit Zhvillimor të OKB-së në Kosovë (UNDP) organizon sot tryezë diskutimi me temën “Vlerësimi i rrezikut nga korrupsioni në industrinë nxjerrëse: Gjetjet dhe rekomandimet”.  Në këtë tryezë do të prezentohet raporti mbi gjendjen dhe...

Humbje në tregjet globale për shkak të shqetësimeve për Brexit

Votimi në Britani për largim nga Bashkimi Evropian ka ndikuar një një valë tjetër të rënies së tregjeve globale gjatë ditës së djeshme, me ç’rast...

22 për qind e bizneseve synojnë të zhvendosen nga Britania

 Rreth 50 udhëheqës të kompanive britanike synojnë të spostojnë një pjesë të aktivitetit të tyre dhe dy të tretat vlerësojnë se zgjedhja e...

IPKO PIKA lanson uebsajtin e ri, zgjeron rrjetin e partnerëve dhe dhuratave

Pas katër vitesh aktivitete ku janë shpërndarë mbi 48 mijë dhurata për mëse 350 mijë anëtarë, programi i parë i lojalitetit në Kosovë,  Pika, i...

MSA-ja, 5 milionë euro më pak inkasim në Dogana

Hyrja në fuqi e MSA ka bërë që doganat të inkasojnë 5 milionë euro më pak të të hyrave Këto humbje sipas drejtorit të përgjithshëm të...

Shëndetësi

Gjumi i ëmbël..

Për ata që dëshirojnë të bëjnë gjumë të qetë gjatë natës, idealja është që përpara tij të konsumojnë çokollatë të zezë, por jo duke e tepruar. Ky produkt është i pasur me magnez, një mineral thelbësor që...

3 shprehi të shëndetshme që të gjithë duhet ti respektojmë!

Konsumimi i  mjaftueshëm i lëngjeve në trup ndikon që lëkura juaj të duket më e shëndetshme, më rinore dhe mirë e hidratuar. Gjëja e parë që duhet...

Venat e zgjëruara – si t’i trajtojmë në mënyrë natyrale

Venat e zgjëruara sot janë problem i shumicës. Duket si luftë e përhershme me to. Po ju japim disa këshilla se si në mënyrë natyrale ta trajtoni këtë...

Ushqimet dhe ilaçet që nuk duhet të konsumohen së bashku

Disa ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë efekte anësore të rrezikshme. Dr Aisling Hillick, ka treguar për...

Recetë natyrale për problemet me gjëndrrën tiroide

Të gjithë ata që vuajnë nga sëmundja e gjëndrës tiroide, e dijnë sa e vështirë është dhe se sa shumë mund ti shkatërrojë funksionet e...