Kadri Veseli: Konkurrenca e bën garën më të mirë, shpresoj të kem rivalë

Kryetari në detyrë i PDK-së, Kadri Veseli, sonte ka qenë mysafirë i gazetares Ilva Tare në emisionin “Tonight”. Në këtë emision, Veseli ka folur për tranzicionin e lidershipit, për reformat në PDK dhe për vizionin e tij si kryetar i partisë më të madhe në Kosovë. Veseli ka thënë se demokracia ka rregullat e veta dhe konkurrenca e bën lojën më të këndëshme, duke shtuar se shpreson të ketë edhe rivalë. “Kur kemi nisur...

Avramopoulos: Të forcohet lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

Komsioneri i BE’së për çështje te brendshme dhe migracion, Dimitris Avramopoulos tha se deri në miratimin e plotë të propozimit për heqjen e vizave,...

Edita Tahiri: Serbia nuk ka pranuar të bisedohet për flet arrestet e ish ushtarëve të UÇK-së

Javën e kaluar dy ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë arrestuar nga autoritetet zvicerane me flet arreste të lëshuara nga...

Çollaku: Arrestimi i Sylës, s’ka lidhje me vendimin e KE-së

(I plotësuar)-Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku ka deklaruar se arrestimi i deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës nuk ka lidhje me vendimin e...

Lajme

Kadri Veseli: Konkurrenca e bën garën më të mirë, shpresoj të kem rivalë

Kryetari në detyrë i PDK-së, Kadri Veseli, sonte ka qenë mysafirë i gazetares Ilva Tare në emisionin “Tonight”. Në këtë emision, Veseli ka folur për tranzicionin e lidershipit, për reformat në PDK dhe për vizionin e tij si kryetar i partisë më të madhe...

Mustafa: EULEX-i do të vazhdojë mandatin në Kosovë edhe pas qershorit

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se mandati i EULEXI-it në vend do të vazhdojë edhe pas qershorit të këtij viti. Tha se për kompetencat e misionit europian...

Spitali i Ferizajt bëhet me morg (Video)

Spitali Rajonal i Ferizajt është bërë me morg. Spitali këtë donacion e morri nga Fatmir Gashi nga kjo komunë. Ai frigoriferin e kishte blerë nga KFOR-i. Ndonëse ky...

Zjarr në një objekt banesor në Dardani, nuk ka të lënduar

Një objekt banesor në lagjen Dardania të kryeqytetit është përfshirë nga zjarri para pak çastesh. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Çaushi: A duhet të festohet shkëmbimi i një padrejtësie me një tjetër?

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, ka shkruar një status në Facebook pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Evropian për heqjen e vizave për...

Sport

I jashtëzakonshëm Bale, shënon gol të bukur, në epërsi Reali (Video)

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, duke shënuar me anë të Bale në minutën e 20’ për  1:0. Ky rezultat e dërgon Realin në finale.  Gareth Bale Goal 1-0 Real Madrid vs Manchester... by gentaa

Është bërë zakon, kush e eliminon Barcelonën, e fiton Ligën e Kampionëve

Të eliminosh Barcelonën nga Liga e Kampionëve, mund të jetë njëra nga sukseset më të mëdha gjatë një edicioni  për një skuadër, por ky sukses...

Flet Shaqiri: Të shtunën luaj për Kosovën, të dielën për Zvicrën (Foto)

Pranimi i Kosovës në UEFA dhe çështja e futbollistëve kosovarë që luajnë në Zvicër, është tema kryesore e medieve evropiane. Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka...

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Manchester City

Janë bërë zyrtare formacionet e gjysmëfinales së dytë të Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Ndeshja e parë në Angli kishte...

Një tjetër lajm i mirë, Ilir Azemi po stërvitet me ekipin e parë të Greuther Fuerth (Video)

Fillimi i muajit maj po del të jetë shumë i begat për futbollin e Kosovës. Pas pranimit në UEFA dhe në pritje për pranim në FIFA, sot sulmuesi i Përfaqësueses, Ilir...

Showbiz

Agnesa Vuthaj në përkrahje të prodhimeve vendore (Foto)

Bukuroshja e njohur Agnesa Vuthaj, kohët e fundit po merr pjesë në aktivitete të ndryshme kulturore dhe artistike. Vuthaj, së fundmi ka shpreh gatishmërinë e saj për të përkrahur prodhimet vendore. “MadeInKosova #event ne perkrahje te prodhimeve vendore dhe prodhuesve”,...

Emina Çumulaj foto seksi me bikini (Foto)

Modelja me prejardhje shqiptare, Emina Çunmulaj para pak javësh sjelli në jetë një vajzë, të cilën e quan Ella Faria. Tani Çunmulaj duket të jetë e...

Eva publikon fotografi e zhveshur në shtrat, s'e harron as Fibin (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare Eva njihet për linjat e saj superseksi. Në llogarinë e saj në Instagram, këngëtarja ka publikuar një fotografi shumë provokuese. Ajo...

Rovena Dilo: Letër e hapur zotërinjve që duan të rrëmbejnë pronën e familjes time!!

Zotërinjve që duan të rrëmbejnë pronën e familjes time!! Kush jeni ju?! Dy fjalë dua t'ju them dhe dua t’jua them duke ju parë në sy. Mënyrë më...

Kjo është familja e “Gjakovarit” të “O sa mirë” (Foto)

Edi Kastrati ose më mirë i njohur si Gjakovari i “O sa mirë”, është njëri ndër aktorët më të komentuar të serialit në fjalë. Kastrati,...

Tech/Auto

Djali 10-vjeçar thyen rrjetin social Instagram, fiton 10,000 dollarë shpërblim

Një haker 10-vjeçar nga Finlanda fitoi 10,000 dollarë nga Facebook, pas njoftimit se ai ka bërë thyerje të sigurisë në shërbimin e "photo-sharing, të rrjetit social Instagram. Djali i cili jeton në Helsinki dhe është identifikuar si Jani, gjeti se ai mund të...

Acer prezanton Aspire V17 Nitro Black (Foto)

Acer së fundmi ka prezantuar një version të përditësuar të laptopit Acer Aspire V17 NitroBlack, çmimi i të cilit fillon nga 930...

Ju mund të ngarkoni iPhone-in tuaj me zjarr (Video)

Le të themi se ju jeni të izoluar në një shkretëtirë, ose thjesht jeni në një kamp dhe dëshironi të ngarkoni telefonin tuaj. Dhe është e dukshme që nuk ka...

Konfirmohet LaFerrari Spider

Shefi i Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne, ka konfirmuar se kompania e tij do të ofrojë një model LaFerrari Spider. Në një intervistë për “Automobile...

OnePlus 3 në dy versione (Foto)

OnePlus 3, është modeli më i ri i telefonit i sjellë në treg nga kompania Oppo, i cili pritet të vijë në dy versione të ndryshme. Dy kompanitë që merren me...

Indeks+

E bukura e dashurisë së vërtet

Të biesh në dashuri, do të thotë të pranosh një njeri për atë që është, ta duash me të mirat dhe me të metat e tij. Gjithashtu një gjë e tillë nënkupton të jesh i lidhur me dikë dhe të dëshirosh të jesh me atë deri në frymën...

Shikoni se si ushqehet një hardhucë me dy koka (Video)

Përmes videos do të shikoni momentin kur hardhuca me dy koka ushqehet me të dyja gojët në të njëjtën kohë. Regjistrimi i këtyre pamjeve është bërë...

Kush ka kaq shumë guxim? (Video)

Heather Larsen, një aventuriere amerikane, ecën me gjakftohtësi mbi një litër në lartësinë 30 metër, që lidhej në dy kullat antike në qytetin e vjetër...

Ja si duhet kërkuar makiato pa shkumë në Paris (Foto)

Pas lajmit për rekomandimin pozitiv për lirinë e lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës, këta të fundit kanë filluar të bëjnë shaka se...

Njihuni me 10 kafshët miliardere

Kafshët shtëpiake më të pasura të të gjitha kohërave Imagjinoni një botë ku nuk do t’ju duhej të punonit nga ora 9 e mëngjesit deri në 5 të...

Opinione

Çka duhet ndryshuar në politikën tonë?

Ditëve të fundit, pas një konfrontimi mes opozitës së bashkuar, është nxjerrë në shesh një diskutim: Krijimin e një partie të re politike?! Vërtetë, a nuk ka mbetur rrugë tjetër, vetëm krijimi i një partie të re politike? A thua pak parti politike kemi?!...

Ja pse duhet të dënohen krimet e komunizmit

Komunizmi ka mbetur si mumia e Leninit në sheshin e Moskës - kufomë e pavarrosur, e cila provokon kërshërinë e shikuesve, por shumë më shumë ngjallë neverinë dhe...

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Ekonomi

BQE heq kartëmonedhën 500 euro

Prerja më e madhe e euros do të dalë nga qarkullimi. Prerja prej 500 eurosh nuk do të jetë më në qarkullim duke filluar nga viti 2018. Vendimi është marrë nga Këshilli drejtues i Bankës Qendrore Europiane. BQE e ka marrë një vendim të tillë me qëllim që...

Rregulla të reja për duhanin në Evropë

Një Gjykatë e Lartë e Bashkimit Evropian mund t’i jap një pengesë industrisë së duhanit, duke aprovuar rregulla të reja që kërkojnë paketim cigaresh të...

Kanadaja do të pranojë 305 mijë emigrantë të rinj në vitin 2016

Qeveria Liberale e Kanadasë ka në plan për të mirëpritur deri në 305,000 banorë të rinj të përhershëm këtë vit – niveli më i lartë i...

Krijuesit e bonove triumfuese të ICT Awards

ICT Awards këtë vit u organizua për herë të katërt me radhë me qëllim prezantimin dhe njohjen e arritjeve më të mëdha në fushën e teknologjisë,...

Kosova e Shqipëria me marrëveshje për nxitjen dhe mbrojtjen e investimeve mes vete (Foto)

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami dhe Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes e Shqipërisë, Milva Ekonomi, kanë nënshkruar sot...

Shëndetësi

Si të largoni lodhjen përmes ushqimeve

Një ditë e gjatë punë është dhe një fund i lodhshëm për të gjithë prandaj është e rëndësishme që të gjeni një zgjidhje në mënyrë që ta bëni sa më të lehtë stresin dhe lodhjen e grumbulluar në fund të...

Shenjat paralajmëruese të Hepatitit C

Hepatiti C është një sëmundje që shoqërohet me infeksion, por zakonisht ai nuk ka simptomë të dukshme derisa mëlçia të jetë dëmtuar rëndë....

Gjashtë truqe për të hequr rrathët e errët poshtë syve

Keni provuar gjithçka, por ende vuani kompleksin e heqjes së rrathëve të errët poshtë syve? Në vend që çdo ditë të aplikoni korrektor, provoni disa nga...

Ja çfarë thotë shkenca për çokollatën

968 persona të moshës 23 deri 98 vjeçare, janë bërë pjesë e një studimi për të zbuluar përfitimet shëndetësore të...

Serbia do të ndalojë solariumin për arsye të rrezikut nga kanceri

Serbia do të jetë edhe një nga vendet e botës që do të ndalojë hyrjen në “solarium” nën moshën 18 vjeçare. Në disa vende të botës...