Ndodheni
Indeksonline / Shëndetësi
21:32 / E mërkurë, 10 Tetor 2012
0 Komente
Si të heqim celulitin

Celuliti është një nga problemet që shqetësojnë më shumë femrat. Arsyet e krijimit të tij janë: ushqimi (që duhet të jetë në sasi jo të mëdha) dhe genet: ka femra të shëndosha pa celulit dhe femra të dobëta me celulit.

Terapia më e fundit që ka dalë për të hequr celulitin janë kupat. Kjo metodë përdorej në kohët e lashta. Vendosen kupat në kofshë dhe bëhet masazh. Ditët e para do të ketë shenja të zeza, por që do të largohen pas disa ditësh, transmeton TCH.


Masazhi me kupa bëhet rreth 30 minuta, më pas vendoset kremi anti-celulit dhe bëhet sërish masazh. Kremi mbahet tetë orë e pastaj lahet.


Ky proces bëhet tre herë në javë. Celuliti i këmbës është më i vështirë të largohet se sa celuliti i barkut./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
  • Të fundit
  • Më të lexuara
  • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.