Arrin në 37 numri i studentëve të helmuar në Gjakovë

Plotësim: 37 studentë të konviktit në Gjakovë janë helmuar si pasojë e ushqimit në menzë. Studentët e helmuar kanë kërkuar ndihmë në spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, ku edhe po trajtohen. Konvikti, ku gjendeshin studentët do të mbyllet përkohësisht. .......... Helmohen 31 studentë në konviktin e Gjakovës 31 studentë të konviktit në Gjakovë kanë kërkuar ndihmë në Spitalin “Isa Grezda” në...

Merkel tregon dhëmbët: Nuk më intereson për marrëveshjen mes BE-së dhe Turqisë

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të premten se nuk është e shqetësuar për marrëveshjen midis Bashkimit Evropian dhe Turqisë, e cili synon të ndalojë...

FIBA Europe shkruan për sukseset e Sigal Prishtinës (Foto)

FIBA Europe në faqen zyrtare të tyre i kanë kushtuar një artikull skuadrës kampione të Kosovës, Sigal Prishtinës. Në këtë artikull shkruhet...

Zyrtare: Benitez nënshkruan kontratë të re me Newcastel United

Rafael Benitez do të mbetet trajneri i Newcastle United edhe pas rënies një kategori më poshtë. Skuadra e njohur angleze ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë...

Lajme

Shikojeni në çfarë gjendje është Audi Q7, që Shpend Ahmeti premtoi se do ta shiste menjëherë (Video)

Audia Q7 me të cilën udhëtonte Isa Mustafa sa ishte në krye të Prishtinës, vazhdon të qëndrojë në garazh që kur Shpend Ahmeti erdhi në pushtet, njofton Klan Kosova. Ani pse për blerjen e tij u dhanë rreth 76 mijë euro, në vitin 2014 dështoi të shitet edhe...

Gjermania miraton ligjin për integrimin e emigrantëve

Autoritetet në Gjermani kanë miratuar ligjin për integrimin e emigrantëve. Ky ligj detyron të gjithë azilantët e papunë t’i nënshtrohen mësimit të...

Dënime milionëshe për financuesit e terrorizmit (Video)

Miratimi i Projektligjit për Parandalimin e Pastrimit të Parave dhe Luftimin e Financimit të Terrorizmit po shihet si mjaftë i rëndësishëm nga njohësit e rrethanave të...

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, ka pasur ofertë për të qenë agjent i UDB

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Flamur Noka, ka pranuar se ka marrë një ofertë zyrtare për të qenë agjent i UDB, duke qëndruar në ish- Jugosllavi në...

Këto janë gratë e ISIS-it: “Mrs terror” me mesazh të ri kërcënues në rrjetet sociale (Video/Foto)

Një nga gratë më të njohur të ISIS është britanikja e cila ka kaluar në xhihad. Së fundi ajo ka lëshuar një mesazh kërcënues dhe trishtues ndaj...

Sport

Neymar: E dimë të gjithë kush është më i miri në botë

Para se të nisë pushimet verore në Ibiza të Spanjës, sulmuesi i Barcelonës Neymar foli ekskluzivisht për Barca TV për ndjesitë që i dhanë dy trofetë e fituar në fund të sezonit, titulli kampion dhe Kupa e Mbretit, të cilëve u shtohet edhe Superkupa e Europës dhe...

Zyrtare: Benitez nënshkruan kontratë të re me Newcastel United

Rafael Benitez do të mbetet trajneri i Newcastle United edhe pas rënies një kategori më poshtë. Skuadra e njohur angleze ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me...

FIBA Europe shkruan për sukseset e Sigal Prishtinës (Foto)

FIBA Europe në faqen zyrtare të tyre i kanë kushtuar një artikull skuadrës kampione të Kosovës, Sigal Prishtinës. Në këtë artikull shkruhet për sukseset e...

Reali ia vazhdon kontratën Ronaldos?

Cristiano Ronaldo pritet të rinovojë kontratën me Real Madridin edhe për tre vite të tjera, me të cilën do të zgjasë qëndrimin në ‘Santiago Bernabeu’...

Mourinho lë Londrën, nisët për Mançester (Foto)

Jose Mourinho ka lënë shtëpinë e tij në Londër për të marrë rrugën për në Mançester,  për t’u zyrtarizuar si trajner i Manchester...

Showbiz

Gold AG së shpejti lanson projektin e ri

Rep këngëtari i njohur, Gold AG ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se shumë shpejt do të publikojë klipin e ri. Ai ka theksuar se më 6 korrik pritet të bëhet lansimi i klipit, shkruan Indeksonline. Ky njoftim është pritur me komente pozitive nga fansat e Gold AG./Indeksonline/

Shfaqen zëra se Michael Jackson është gjallë!? (Foto)

Fotografia e ikonës së muzikës botërore, Michael Jackson është shkrepur gjatë një tubimi, shkruajnë mediat në Angli. Në foto duket fytyra e Michael Jackson,...

“Të betohem” kënga më e re e Shkumbin Ismailit (Video)

Këngëtari i njohur shqiptar nga Maqedonia, Shkumbin Ismaili, ka publikuar projektin e tij më të ri. “Të betohem” është projekti i ri i këngëtarit, që vjen...

Besa Kokëdhima sot është shumë seksi, por ja si ishte dikur (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Besa Kokëdhima ka kryer ndërhyrje të shumta estetike. Po të marrim disa foto të realizuara vite më parë dhe të krahasojmë...

Rozana Radi: Në jetën time kam bërë shumë armiq (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Rozana Radi, shquhet energjinë dhe potencialin e saj që gjithmonë e tregon në skenë. Duket sikur këto ditë atë e ka...

Tech/Auto

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë lojtar i lojës së telefonave të vjetër “Snake” (Gjarpri). Ju filloni lojën si një krimb...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Indeks+

Ja makinat super të shpejta të policisë në Tokio (Video)

Policia në Tokio të Japonisë po përdor makina vërtet të shpejta. Prodhuesi vendas “Nissan” ka pajisur uniformat blu me vetura 300z Nismos. Për momentin kanë nisur të qarkullojnë vetëm tre vetura të këtij modeli, ndërkohë që numri i makinave pritet...

U lind foshnja më e rëndë në botë (Foto)

Në Indi u lind foshnja më e rëndë në botë dhe peshon 6.803 kilogram. Nëna e saj Nandini është 19 vjeçare dhe ka thënë se kishte një shtatzëni pa...

Aktoret e filmave porno zbulojë gabimet që bëjnë burrat gjatë seksit (Video)

Kur është fjala për seks nuk ka ekspertë më të mirë se sa aktorët e filmave porno. Porno-aktoret këtë herë tregojnë se cilat janë gabimet më...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

ATK gjobit TEB Bankën

Teb Banka është gjobitur nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), për shkak të organizimit të Lojës Shpërblyese pa leje nga ATK-ja. Gjobitja prej dy mijë eurosh vjen pas raportimit nga Radio Kosova për Lojëra Shpërblyese, ku Teb banka ka kërkuar pagesë shtesë nga...

Ferronikeli kërkon ulje të tarifave të energjisë ose leje për import të energjisë

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa sot në mbledhjen e rregullt të Qeverisë ka folur për ndërmarrjen Ferronikeli, ku informoi kabinetin e tij për takimin që...

Rritje rekorde e shpalljeve për vende të lira pune në Zvicër

Nga janari deri në maj mesatarisht 5 për qind më shumë shpallje për vende të lira punë në Zvicër janë publikuar se në të njëjtën periudhë...

BQE: Bankat e Eurozonës drejt vështirësive

Bankat evropiane pritet të hasin shumë vështirësi në sigurimin e përfitimeve gjatë muajve në vijim, ndërsa shumë prej tyre mund t’iu duhet të shkurtojnë...

IPKO lanson “Hej Teen”, e zgjeron komunitetin edhe për tinejxherët më të rinj

Si platforma e parë dhe më e madhe për të rinj, në shtetin më të ri të Evropës , Hej tani është zgjeruar përtej limitit të moshës 16-28 vjeç,...

Shëndetësi

Spinaqi: Më shumë se hekur, ushqim për trurin sytë dhe harresën

Për të gjithë ju që nuk e dinit: Spinaqi nuk përmban vetëm hekur, ai përmban edhe proteina gjithashtu. Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur një ushqim i shkëlqyer për trurin. Kaliumi ndihmon në funksionimin e trurit. Spinaqi është i mbushur me...

Doni të lini duhanin?! Ja si ju ndihmon soda e bukës!

Soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi efektet e saj...

Kujdes! Vjen një sëmundje seksuale më e rrezikshme se SIDA

Një sëmundje seksualisht transmetueshme ka prekur shumë njerëz dhe mund të atakojë edhe shumë të tjerë, sepse nuk ka simptoma. Shkencëtarët kanë kërkuar...

Sëmundjet që kuron limoni

Limoni përmban vitaminë C dhe acid citrik. Ato janë gjithashtu të pasura në fibra që ndihmon në reduktimin kapsllëkut, mostretjes dhe obezitetit. Limoni përmban vitamina...

Pse duhet të hani çamçakëz

Çamçakazi ka një rol të rëndësishëm në shendetin tonë. Studimet kanë treguar se një numër i madh të mirash vjen nga përtypja e një...