Ndodheni
Indeksonline / Sport
15:58 / E enjte, 15 Mars 2012
3 Komente
Pezullohet kampionati i futbollit në Maqedoni

Është shtyrë për afat të pacaktuar futbolli i të gjitha kategorive në Maqedoni, pas tensioneve etnike në rritje atje. Lajmin e ka konfirmuar Federata e Futbollit e Maqedonisë. ‘Pas konsultimeve me Ministrinë e Brendshme, kemi vendosur që të shtyjmë ndeshjet e Kategorisë së parë dhe të dytë t’i shtyjmë derisa nuk qetësohet situate në Tetovë”, ka thënë Sekretari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Igor Klimper.

Për sot duhej të zhvillohej derbi i madh Shkëndija – Vardari, por FFM i kërkoi ekipit shqiptar terren neutral e jo Tetovën. Por, gjithsesi pas rekomandimit të Policisë ndeshjet u shtynë krejt.

Kjo vjen pas sulmeve të vazhdueshme të maqedonsave ndaj shqipatarëve./indeksonline/

 


Kendi i komenteve
 • e verteta 15.03.2012 / 17:58
  po bre shoku duhet me u mbledhe por ati ka edhe shqipfole apo,[ udbasha ] e ne qofte se ja u prish rehatin atire e ateher ata na kallin neve si na kallen pak vite me heret
 • drenicaku 15.03.2012 / 17:48
  mir ja kan ba hajde te qohemi krejt shiptaret dhe te marrim prap token pjesen qe na e vodhi jugosllavia me ndihmen e evropes
 • Kalleni Maqedoncin 15.03.2012 / 16:10
  Oj shqype duhet mu mbledh bashk me kall at far maqedoni.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.