Pronari i pompës që kishte bllokuar rrugën: Ministri Zharku ma ka borxh një gjak! (Video)

Pronari i pompës së benzinës “Vëllezërit Dobruna” në fshatin Llozicë, në magjistralen Pejë-Prishtinë, ka kundërshtuar vendimin e inspektorëve të Ministrisë së Infrastrukturës që të fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës qe ishte bllokuar qe gati tri vjet. Ai u ka kërkuar dy javë kohë inspektorëve të MI-së të mos filluar rrënimin e një pjese të biznesit të tij për zgjerimin e rrugës, raporton...

Haradinaj: Qëllimi ynë është fitimi i zgjedhjeve, e fituesi nuk vendos vija të kuqe

Ramush Haradinaj sot ka vizituar qytetin e Suharekës. Ai theksoi se AAK-ja është e gatshme për zgjedhje dhe se qëllimi tyre është që të...

Serbia planifikon ta bllokojë Kosovën në UEFA, siç e bllokoi në UNESCO

Mediat serbe e kanë ndier frikën e pranimit të Kosovës në UEFA. Për këtë ata kanë gati planin kundër këtij vendimi.  Kongresi i 3 majit...

Trajnerit të Belgjikës nuk i pengon nëse Adnan Januzaj zgjedh Përfaqësuesen e Kosovës

Trajneri i Përfaqësueses së Belgjikës, Marc Wilmots, në një konferencë për shtyp është pyetur rreth lajmeve të fundit që qarkulluan në...

Lajme

Radikalët pro-rusë të Dverit mbesin jashtë Parlamentit serb

Komisioni Elektoral Republikan i Serbisë (RIK) ka publikuar rezultatet e fundit të zgjedhjeve parlamentare serbe që u mbajtën më 24 prill, bazuar në 99.82 për qind të materialeve elektorale. Sipas këtij Komisioni, koalicioni mes Partisë Demokratike të Serbisë (DSS) dhe Lëvizjes...

Biden dhe Papa kërkojnë trajtime të kancerit për të gjithë

Papa Françesku dha sot mbështetjen e Vatikanit ndaj fushatës së zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden për të mundur kancerin me trajtime të reja që janë të...

Berisha jep ultimatumin: ’98-a do duket lule!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka paralajmëruar Edi Ramën se nëse do të vazhdojë të mbajë afër bandat dhe Shullazët, “98-a do t’i duket...

Shpend Ahmeti: Nuk e hoqa flamurin kombëtar

Raportimet e disa medieve se kryetari i Prishtinës, e ka hequr flamurin e Shqipërisë apo kombëtar si i referohet në Kosovës gjatë një takimi që ka pasur sot me deputetë...

Arben Gashi: LDK e gatshme për zgjedhje

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se për bindjen e tij nuk ka vullnet nga Partia Demokratike e Kosovës që deputetët e saj të jenë në...

Sport

Van Gaal: Nuk ia prishim festën Leicesterit, por do t’ia shtyjmë

Louis van Gaal dëshiron që t’i shtyjë festën Leicester Cityt, duke e mposhtur në Old Trafford këtë javë. Manchester United dhe Leicesteri do të takohen në Old Trafford, dhe Leicesteri me një fitore eventuale shpallet kampion i Premierligës për herë të parë...

Zyrtare: Standardi e largon Valdesin, kjo është arsyeja

Skuadra belge Standard ka njoftuar se ka vendosur t’i ndërpresë kontratën portierit Victor Valdes këtë fundajvë. Valdes këtë edicion kishte kaluar te Standardi nga...

Trajnerit të Belgjikës nuk i pengon nëse Adnan Januzaj zgjedh Përfaqësuesen e Kosovës

Trajneri i Përfaqësueses së Belgjikës, Marc Wilmots, në një konferencë për shtyp është pyetur rreth lajmeve të fundit që qarkulluan në mediet belge, ku...

Liverpooli me skuadër të dytë ndaj Swansea

Jurgen Klopp në konferencë për shtyp ka paralajmëruar se do të pushojë një pjesë të mirë të skuadrës, për ndeshjen me Swasena. Liverpooli ka...

A ju kujtohet çfarë pati thënë Hummels për Lewandowskin dhe Gotzen që kaluan te Bayerni?!

Vendimi i Mats Hummels për t’iu bashkuar rivalëve të Bayern Munich, ka zemëruar tej mase tifozët e Borussia Dortmundit. Ky do të jetë lojtari i tretë që në...

Showbiz

Vajza e Drenusha Latifit ka edhe një vëlla nga Babai (Foto)

Këngëtarja e njohur Drenusha Latifi muaj më parë u bë nënë e një vajze, të cilën e quan Inva. Është bashkëshorti i Drenushës, ai që nga një lidhje të mëhershme ka edhe një djalë,  detaj për të cilin këngëtarja në...

Shqiptari Ludo Lee pas shumë yjeve botërore, takohet edhe me Mario Di Vaio (Foto)

Ludo Le, është një ndër shqiptarët më të njohur në botë. Këtë ai e ka arritur duke u kujdesur për dukjen e shumë yjeve botërorë. Ludo Lee,...

Ahmeti takoi Blerim Destanin dhe ekipen e filmit ‘Frauen’: Të lumtur me pritjen nga të rinjtë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur sot në takim ekipin e filmit Frauen, ndër ta ishte edhe aktorin, Blerim Destani. “Sot prita në takim ekipin e filmit 'Frauen', i cili u...

Publikohet kënga “Na jena njo” nga Ardian Bujupi dhe Dj Dalool (Video)

Kënga “Na jena njo” ka ngjallur shumë enigma këto ditë. Paralajmërimi i kësaj kënge nga shumë fytyra publikë, ka bërë shumë njerëz të...

Soni paraqet një nga skenat e saj më të mira në videoklipin e ri (Foto)

Këngëtarja Soni Malaj pas bashkëpunimit me reperin Skivi ka mbetur mjaft e kënaqur pasi po vazhdon këngët e saj me bashkëpunime. Ajo këtë herë pritet të publikoj...

Tech/Auto

Microsoft, Cortana nuk do të përdorë më Google

Cortana, asistenti virtual i Windows 10, do të bëj kërkime online për përdoruesit vetëm me brouserin Edge dhe motorin e kërkimit Bing, të dy programe të Microsoft. Ka qënë kompania e Redmond që ka shpjeguar në blogun e saj se Cortana jep më të mirën nga vetja duke...

Kufjet e reja pa tela "smart", shumë komode dhe atraktive

Bragi ka sjellë produktin e tyre më të ri, që mund të bëjë stërvitjet tuaja apo edhe aktivitetet e tjera shumë më të lehta përderisa ju jeni duke përdorur...

Twitter do të kalojë nga një rrjet social në një aplikacion për lajme

Twitter ka ndaluar duke e quajtur veten si një rrjet social, duke zëvendësuar atë me një aplikacion të lajmeve. Kompania nuk ka bërë asnjë deklaratë publike se pse...

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Indeks+

Ja si i merret ushqimi leopardëve (Video)

Një video e pabesueshme po qarkullon ditët e fundit në internet. Dy burra afrikanë që i marrin gjahun leopardëve, të cilët po bëheshin gati për të ngrënë. Burrat me ngjyrë i afrohen leopardëve me vetëm dy shkopinj në duar dhe lëshojnë britma të...

Moska shpenzon 1,32 milionë dollarë për “një mot perfekt” për Pashkë

  Teksa Pashkët po afrohen, Moska është duke e realizuar një projekt për të patur një “mot perfekt” në ditën e 1 majit. Rusia ka ndarë nga buxheti...

Në një park të Spanjës gjinden 600 kilogram monedha romake

Në një park në jug të Spanjës disa punëtorë të cilët ishin duke punuar në rregullimin e tubacioneve kanë gjetur rastësisht 600 kilogramë para të...

Ngacmon një grua në ashensor, por nuk kishte parashikuar reagimin (Video)

Kamerat e sigurisë të një ndërtese në Kinë kanë kapur përpjekjen e një burri për të ngacmuar seksualisht një grua në ashensor. Në pamje, ai shihet...

A mund të gjeni gabimin në këtë foto? Ju keni pesë sekonda (Foto)

Ky mister i shpejtë ka qarkulluar kohëve të fundit nga "Playbuzz", i cili nuk kërkon shumë mund dhe kohë. Keni pesë sekonda për të gjetur...

Opinione

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të afërt mes pezmit dhe delirit: “Ky popull nuk më ka merituar mua”.  E njëjta sindromë ka kapluar me...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Ekonomi

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili ka filluar qysh nga gjysma e dytë e vitit 2015, pritet të finalizohet në Shtator të këtij viti ku do...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Abrashi u mundëson praktikë 15 studentëve në MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi, priti sot në takim një grup studentësh nga Universiteti Amerikan i Kosovës (RIT/A.U.K) dhe i mirëpirti ata duke u ofruar...

Shëndetësi

Pse Shekspiri kishte të drejtë për rozmarinën

Disa shekuj më parë, Shekspiri shkruante: “Hamleti i thotë Ofelisë: Merre këtë rozmarinë, për të kujtuar”. Si për shumë gjëra të tjera, dramaturgu i njohur kishte të drejtë. Aroma e rozmarinës ndihmon të moshuarit të kenë kujtesë të...

Si të fshihni aknet në fytyrë (Video)

Aknet janë një sëmundje e lëkurës që variojnë për nga përmasat dhe karakteristikat e tyre. Ato mund të shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë...

Ushtrimet që djegin më shumë kalori se vrapimi

Zakonisht, kur është fjala për djegien e kalorive  shumë njerëz mendojnë se vrapimi është ushtrimi më efektiv. Sidoqoftë, ka shumë ushtrime tjera të...

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...