Ndodheni
Indeksonline / Lajme
10:21 / E premte, 10 Janar 2014
83 Komente
Ahmeti: Flamurin e kam në zyre

(E plotësuar) I menjëhershëm ka qenë reagimi i Kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti në lidhje me përgjigjen e Ministrisë së Pushtetit Lokal lidhur me përdorimin e simboleve të shtetit në objektet e Komunës, si dhe fotografive të personaliteteve politike që duhet të jenë brenda zyrave.

Ai në një deklaratë të shkurtër për Indeksonline ka thënë se, flamuri është në zyrën e tij dhe në kuvendin komunal.

“Ashtu siç edhe e kemi pas ne në letër. Ne kemi thënë që flamuri është në zyrën e kryetarit dhe në kuvend komunal, andaj nuk ka nevojë për ndryshime”, ka thënë Ahmeti, duke shtuar se, është mirë që po ju shkon krejt komunave kjo shkresë.

-----------------

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Besnik Osmani, si dhe Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Administratës Publike, Fitim Sadiku, i janë përgjigjur letrës që ua ka dërguar këtyre ministrive javë më parë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Kryetari Ahmeti kishte kërkuar interpretim ligjor lidhur me përdorimin e simboleve të shtetit në objektet e Komunës, si dhe fotografive të personaliteteve politike që duhet të jenë brenda zyrave.

Kjo është përgjigja e Ministrisë së Pushtetit Lokal, e cila i ka sqaruar se si dhe ku duhet të vendosen simbolet e Republikës së Kosovës pas kërkesë së Kryetarit të ri të Prishtinës.

"Sa i përket përdorimit te flamurit shtetëror ne mjediset e brendshme, meqenëse Kuvendi i Komunës dhe Kryetari i Komunës, janë organet kryesore të Komunës, flamuri shtetëror duhet te vendoset edhe ne mjediset e brendshme, konkretisht, ne sallën e Kuvendit te Komunës dhe ne zyrën e Kryetarit te Komunës. Flamuri shtetëror mund te vendoset edhe ne mjedise tjera te brendshme te zyrave publike dhe ne këto raste, flamuri qëndron ne te djathte te vendit kryesor apo ne tavolinën e punës", thuhet në përgjigjen e MAPL.

"Kushtetuta e Republikës se Kosovës përcakton se simbole shtetërore janë: Flamuri, stema dhe himni. Prandaj, të gjitha institucionet shtetërore dhe publike obligohen të përdorin simbolet shtetërore ashtu siç përcaktohet me nenin 6 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës", thuhet më tej në përgjigje.

MAPL ia ka bërë të qartë Shpend Ahmetit se nëse nuk i respekton simbolet shtetërore atëherë do të merren masa ligjore dhe kushtetuese ndaj të gjithë atyre që nuk respektojnë simbolet shtetërore.

"Ne rastin konkret, flamuri shtetërore është i obligueshëm të vendoset ne mjediset e brendshme dhe te jashtme te institucioneve shtetërore dhe publike, prandaj, flamuri dhe sterna detyrimisht duhet te vendosen ne hyrje te ndërtesës së Komunës"./Indeksonline/


 


Kendi i komenteve
 • bukoshi 11.01.2014 / 16:54
  Pushtetareve shqiptare ne kosove/qe praktikisht jane duke i sherbyer Serbise/, lejojne qe serbet te thone se jemi serb ne krahinen serbe - Kosmet, ti bartin simbolet e Serbise , ti injorojne simbolet e Kosoves e tj e tj, ckat t'ua do qefi!!! E, shqiptaret nuk bene ti thone vetit shqiptare po kosovare, mos ti perdorin simbolet kombetare po nje flamur te dhene me zor qe u shkon pershtati pompave te karburantit,nje "hym n" pa fjale/ i vetmi nelemshin e dheut!!! Haj Hash "Tu prift e mbara" ti per mas e shkit perpara!!!
 • Ulpiana 11.01.2014 / 00:49
  Kryetar urgjent te lutem pastroj trotuaret prej kerreve tparkune djali jem sot psoi shkaku qe trotuari nxan te lutem urgjent bon diqka ulpiana eshte e bllokuar
 • hahahaahhaahhah 10.01.2014 / 22:18
  hahahahaha kehy ne vendin e gabushem aty partit tjera ta kan dhan voten per me te shantazhu o puss se ati vendi nukmundesh mi dal zott.
 • VV 10.01.2014 / 19:21
  Shpeeeeeend hjeki kombibusat prapa LAKRISHTES Te luteeeeeeeemmm... Shekulli 21
 • do te vije koha 10.01.2014 / 18:56
  keto jan kurtha te LDKsë qe populli te hutohet po keshtu vetem q ytetari po demtohet o ju zagarte e partive qe nuk ja doni te miren Prishtines
 • do te vije koha 10.01.2014 / 18:54
  keto jan kurtha te LDKsë qe populli te hutohet po keshtu vetem q ytetari po demtohet o ju zagarte e partive qe nuk ja doni te miren Prishtines
 • do te vije koha 10.01.2014 / 18:54
  keto jan kurtha te LDKsë qe populli te hutohet po keshtu vetem q ytetari po demtohet o ju zagarte e partive qe nuk ja doni te miren Prishtines
 • do te vije koha 10.01.2014 / 18:54
  keto jan kurtha te LDKsë qe populli te hutohet po keshtu vetem q ytetari po demtohet o ju zagarte e partive qe nuk ja doni te miren Prishtines
 • Urime Prishtali 10.01.2014 / 18:48
  Ky eshte Shpendi qe thojshit shume modern ka me nreq Prishtinen e sdi qa tjeter. Jau futi drejtora krejt te huejt qe as le e rrit nuk jan ne Prishtine. Lun loje sllobodaniane zgjidh probleme duke krijuar probleme me flamura jo po i vej jo po i hjeki. Duroni tash 4 vjet prishtinali, kom kujtu qe jeni te meqem po ju ishin pak ma budallenj se pjesa tjeter e Kosoves.
 • Drini 10.01.2014 / 18:47
  Kushe po thot qe Shpendi ska punu azgja se veq 14 dite ka qe e mure pushtetin. Une them mir ja ka nis. I hjeki flamurin e fotot nga zytet e prap i kthej. U deklaru qe ska ushqim per nxansa. Po ndertohen objekte pa leje edhe me shume e ky menjeher i qon ispeksionin sa mu pa qe kane dal. Uji po don me na lane krejt prej qe erdh ky shpendi. Ne gjitha fshatrat na kan nal krejt, a sashte edhe kjo pune a. Kem lyp ndryshime e ja kajtem nanen veti me kta katunar e pa ditur e rrugaqa
 • Votuesi i deshpruar 2 10.01.2014 / 18:01
  Edhe ky si te tjeret vetem fjale, e asgje konkrete, po punohet pa leje POMPA KARBURNATI (AL PETROL) NE HYRJE TE PRISHTINES(VETERNIK) E GJITHKUND TJETER ndertesa tjera e ky flen dhe luan me voten e qytetarve qe e votuam per te ber ndryshime, le te jet ne ndergjegjen e tij.
 • KOSOVA 10.01.2014 / 17:36
  Tash është momenti qe ti Shpend te I lesh fjalët dhe retoriken e vetvendosjes dhe të punosh e të shohim ndryshime positive. Qe ne start e hoqe flamurin tek rrethi dhe në komunë. Bravo!!!??? ja u bëre shembull I minimit të identitetit tone Shtetëror Kosovar në sinergizem me komunat e Veriut. Për flamur kombëtar shqiptar dhe serb do të këshilloja kurdo të merr malli ta 1vizitosh cilendo kishë ortodokes nga Pasjani qe e ndërtuan Gjinollët dhe deri në Moskë ku do ta gjesh shqiponjen dykrenare të zezë apo të bardhë. Nese nuk ke identitet shtetformues Kosovar largohu sa më pare e mos shit pallavra se nuk të shiten.
 • qeveria 10.01.2014 / 17:25
  A shet flamura a cka o puna jote? qe 1 muaj me flamura, me parket e me sene triviale je ka merresh.
 • Izeti 10.01.2014 / 17:05
  Pse more mi lan flamurin qa po thoni ashtu me kto komente palidhje. Po nese e len flamurin qysh po thoni ju le ta len edhe komunen. Lexoni pak me shum per flamurin kombetar e ateher vini me perfundim. Me shekuj te ter jan vra e masakru populli yne vetem e vetem me brojt ket flamur. E jo flamurin e ahtisarit. Mos ja futni kot. Mos e le hiq po kap qite ne ball te komunes edhe mos lsho pee. Ai valevon krenar ne trojet tona. Uroj dhe shpresoj te valevoj ne SHQIPERIN ETNIKE.
 • Kosovari i vertete 10.01.2014 / 16:52
  Votova pse besova. Nese ti Shpend nuk e respekton idenntitetin time gjegjesidhte tone shteterore, atehere ti nuk duhesh te jeshe aty!!!??. Ke kujdes je I zgjidhure per te na e bere kryeqytetin te mire per ne qytetaret dhe per te dhene shembull se si duhet te qeveriset ne te mire te pergjithshme. Asesi nuk te lejohet ta shuhesh kete shprese gjithepopullore per te nesermen me te mire.Ke pasur fatin qe ta ndezesh kandilin e shpreses per qytetaret e Prishtines dhe ke shume pergjegjesi ta mbashe ate te ndezur.
 • BASHK KOMB 10.01.2014 / 16:48
  PER ATA QE KAN MEND EDHE KUPTOJN SHPENDI JA KA NGUL QEVERIS EDHE GJYKATAVE QEVERIJA LETE DEKLAROHET A VLEN LIGJI EDHE KUSHTETUTA NE VERI APO VETEMSE NESE SHPENDI SE PERFILL LIGJIN PER SIMBOLET DOTE PERGJIGJET PARA DREJTSIS.NESE PER VERIUN NUK PO VLEJKA LETE DEKLAROHET QEVERUJA CFAR STATUTI KA VERIU.JU DISA KOMENTUS INATCOR QE LDK E HUMBI PRISHTINEN KERKONI NGA QWVERIJA LETE DEKLAROHET VALL MOS I KAN DHEN NDONJI STATUS SPECIAL VERIUT E LENE SHPENDIN LETE KRYEN PUNEN E VET SIKURSE QE E KA SHTI QEVERIN EDHE GJYKATEN ATI KU SEN DEL VLEN LIGJI DHE KUSHTETUTA NE VERI APO NUK VLEN .TE NDERUAR KOMRNTUS KERKONE KET PERGJEGJE DOTE ISHTE ME E NDERGJEGJSHME PER CDO SHQIPTAR QE PAK JA DON TE MIREN KTIJ POPULLI
 • Realiteti 10.01.2014 / 16:36
  Shpendi e ka marre postin e kryetarit te Prishtines me 26 dhjetor. Dmth qe 14 dite. E a po pritni qe per 14 dite me i zgjidh problemet a? Gjithashtu, shume mire qe i ka sqaru gjerat lidhur me flamurin dhe simbolet sepse ka pas tendenca qe me e barazu Shpend Ahmetin me kryetart e komunave serbe qe kinse spo e respektojne ligjin as Shpendi e as kryetart e Komunave serbe. Kerkesa e Shpendit e ka mundesu qe sqarimi se cfare simbole duhet me pas ne komune te ju dergohet edhe komunave serbe. Mos harroni qe keto komuna serbe i keni si dhurate nga PDK-LDK-AAK, sepse keto tri parti vazhdimisht i kane bere pranimet ne bisedime.
 • josif visaronoviq-kurti 10.01.2014 / 16:12
  ne emer te partise dhe popullit kurre pula pa pendla nuk e bene vene pa kukuriz
 • Sheshi Nena Tereza 10.01.2014 / 16:03
  Kap puno najsen o Shpend e lej muhalifet. Nuk te kam votu me nejt ne zyre po me punu. Cka ke hup kshtu? Tu ka mush sheshi me stershitsa te lodrave e po i vjen era sheshit stervine. Dil pak ka sheshi e bindu.
 • partia kuqe 10.01.2014 / 15:59
  Lenin lej rekuizitar e fjalorin politik grahi punes.
 • Tushaina 10.01.2014 / 15:30
  Pse po ngutni bre burra e gra,se shpendi e qet flamurin e babes vet te jugosllavis se baba,xhaxhi elez e ka pasur ne shpirt.
 • Prishtina 10.01.2014 / 15:27
  shpendi prej se u xgidh kryetar .deri me sot ka qene ne autobuz ne nje emision , te labi per nje kafe , po shtyhet per do falmura , dhe qka eshte me rendesi nuk e ka marr asnje vendim se qka me bo . O trashullak ti as enderr nuk e ke pa qe do te bhesh kryetar per qata sspo din qka me bo veq je met me do flamura tu katrrrithhh.
 • Prishtina 10.01.2014 / 15:27
  shpendi prej se u xgidh kryetar .deri me sot ka qene ne autobuz ne nje emision , te labi per nje kafe , po shtyhet per do falmura , dhe qka eshte me rendesi nuk e ka marr asnje vendim se qka me bo . O trashullak ti as enderr nuk e ke pa qe do te bhesh kryetar per qata sspo din qka me bo veq je met me do flamura tu katrrrithhh.
 • istogu 10.01.2014 / 14:43
  KANE MET LE DE KE CAT PA PUNE,tashe ju doket si termet se jane mshu mi kasirat Qytetart e Prishtines,kta ne fillim kane Plaqkit Mergimtart 3% BUKOSHI ME ISAKUN,edhe ne Prisjtine ju ka ec kogja po shyqyr ju nderpre Tagjija e TASHE QESIN SHKELMA NEPER PORTALE,dojshin mi qu gishtat per bisedime me serbi,tashe me mujt i kishin qite ata gishta ne cekullar mi sharrit,shyqyr se ne PRISHTIN KA ME MBETE PERGJITHEMONE LVV
 • Pejani. 10.01.2014 / 14:16
  Ky asht nji far Shpendi nje mjeran si vitrina ndhome,eshte barikaduar ne zyre dhe as vete nuk e dine se qka ka mrenda,Po me dhimen nxenesit se mbeten pa burek se ju pat premtuar.e shum e shum tjera kan me i dal genjeshtra.
 • Bashkimi 10.01.2014 / 14:08
  Haha haha Vendosmeri ala vetvendosqe ne menfjes foto pa flamur e pasdit me flamur.
 • Flamuri 10.01.2014 / 14:03
  Shpendi e ka bere nje broshure nepermjet te ciles ka kerkuar qe ta percjellin qytetaret se a po i realizon premtimet. Ai flert per qanta te femijve- dmth ka harruar se problemi i ti eshte qytetari. Ai flet per flamuj- ka harruar se brenga e tije duhet te jet uji- per flamurin ka kush mirret, atij vec do t'i urdherohet qite kete, kete dhe pike. Ai flet dhe polemizon me Ashton- ka harruar se tani duhet te mirret seriozisht edhe shakta, ai flet per kifle- ka harruar per rrethin te hyrja nga spitali, ai flet per cka nuk flet, vetem per pune te veten deri tash nuk foli. Leri dokrrat, merru me probleme te qytetari! Ndimesi i juaj Dardani ne FB thoshte: Ka lezet Prishtina! Mbasi je ne te tash dija lezetin. You asckt for it! Prandaj pervile manget se nuk mundesh me pas perkrahjen e atyre qe deri dje te perkrahen. Nje pjese e tyre kane pritur dhe presin me shume se sa qe ti ke menduar!
 • austriaku 10.01.2014 / 13:58
  ani se e bjen flamurin e ish jugosllavis qe ja ka lan baba amanet d.m.th.ali ahmeti shpiuni i udb-se jugosllave
 • për- " aak" 10.01.2014 / 13:49
  o ti mutin ma hangsh e krejt robt ti qifsha. po shko merja n goj shpendit pra.
 • per pulen pa penla( shpenin) 10.01.2014 / 13:45
  o faqe zi nuk ke pas nevoj me i shkru slobes per pune qe je duht me i dit qysh ne diten e pare, bre zoti te marroft po i thu vetit intelektual
 • Per Bashkim hupqin 10.01.2014 / 13:36
  @Bashkim i hupti, a nuk pe sheh flamurin e Kosoves ne foto a???VV veproi me mend, e beri kerkesen me e shti ne kurth qeverin, se ligji i njejte duhet me vlejt edhe ne Veri.
 • Diaronrin 10.01.2014 / 13:35
  Ahmeti gjun larg, e ka bo kete kerkese ne menyre qe qeveria me reagu me shkrese zyrtare dhe mos me thone masanej per ne veri bon valla edhe pa flamur. Bravo zotri Ahmeti, po shihet prej fotos qe flamuri i Kosoves eshte ne zyre. Kerkesa juaj ka qene me vend.
 • PDK janë PISAti 10.01.2014 / 13:31
  Ky ashte SORR ky fare HASHKALI VLLA HASHKALI. ky ska kurfare shenja te SHQIPTARIT,bile mose kofte GABEL,se edhe banesen qashtu e ka si vllaznit e vet pra HASHKALI E GABEL.
 • aak 10.01.2014 / 13:19
  o do komentus qe po flni keq per shpendin spo ju vjen bre marre me fol a per 1 muj po pritni ky prishtinen me jav ndreq si parisin a po lej flamurat se qeveria e thaqit pse nuk po shkon ne komunt serbe me i than qitni flamurat e kosoves se po jav qi nanen krjetve qka folni keq per shpendin aak jam po jarani ka punu edhe ka fitu edhe ishalla e gzon kat fuck inatgji.
 • DILEMA 10.01.2014 / 13:18
  Nisja merru me pune ,apo ke ardhe aty me rreh gjoks ku ka mberri ALBINI Me administrate ka me u marre stafi ,por po i kam friken se Ti nuk po din qka me bo as qka me punue e as qysh me vjedhe kjo i bjen qe vendi i Kryetarit eshte VAKANT Grithe do asfallt apo mbille ndonji bli!
 • DILEMA 10.01.2014 / 13:18
  Nisja merru me pune ,apo ke ardhe aty me rreh gjoks ku ka mberri ALBINI Me administrate ka me u marre stafi ,por po i kam friken se Ti nuk po din qka me bo as qka me punue e as qysh me vjedhe kjo i bjen qe vendi i Kryetarit eshte VAKANT Grithe do asfallt apo mbille ndonji bli!
 • E çuditeshme 10.01.2014 / 13:17
  Eshte e çuditeshme qe veprimin e pare qe e ka bere shpend pula ka qene letra per sllobodanin...dmth sllobodani me na tregu se çka me ba...bravo bre na rrofshi bre nipat e komunistave...po gjysma prej juve keni punu (spiunu) per unmikun.
 • VETONI 10.01.2014 / 13:15
  IVIZlLON KEPUCAT MEAT HAREN
 • drenusha 10.01.2014 / 13:11
  kta te vv jan ka e bajn ni patriotizem te tepruar ose vonuar, parmendoni ministri shka me emrin sllobodan e urdheron me qit flamurin e shtetit tone, se ky nuk pe dika,a as mu nuk um pelqen, por nese jan qaq patriota le ta nrrojn e jo ta hudhin,,
 • SENATORI 10.01.2014 / 13:08
  MOS PO DONI QE SHPENDI TE JU ZGJEDHE EDHE PROBLEMET E JUJAJA SKESUALE(IMPOTENCEN). TURP PER JUVE. VV DHE SHPEND PDRPARA mos u ndalni
 • TANDI 10.01.2014 / 13:07
  O SHPEND LEJ TI FLAMURAT SE NUK JE ZGJEDH TI PER MU MARR ME KTO PUNE. DIL KAPAK KQYR KUSH PO BON NDERTIME T'EGRA E PA LEJE.
 • SHPATI 10.01.2014 / 13:07
  Punët i kemi qitur në terezi... Merremi me flamura !!!
 • ideshpruari/10-1-2014/12.34 10.01.2014 / 12:32
  ku je more shpend na ke pa lodh me ni krue tu e rekllamu neper media e portale po flitet edhe tre muj uj ku don me marr ujt vetem ndoshta ke mendu se emrin e ke shpend e i ndon do krih artificial e fluturon ne qiell e bjen uji ne qytet me endrra nuk jetohet turp
 • prishtinas 10.01.2014 / 12:17
  eu e keni ba komunen zyre te wc veq per jarana e jaranesha,hajde nashta del ndonje sex skandal
 • BUKOSHI 10.01.2014 / 12:17
  mir bane qe i shkyme kto propaganda te ises se sju kam mbet gja tjerer veq propaganda
 • agimi 10.01.2014 / 12:10
  kur ju si respektoni flamurin e shtetin tane ku me respektu shkiet ju kini me na pru mbrapa
 • niki 10.01.2014 / 12:06
  po qfar krytari ky far viqi
 • GU 10.01.2014 / 12:06
  Votusit te deshpruar dhe votusve te deshpruar evntual FLM qe r keni votuar Shpendin.Mos u beni te pa dijshem e "HAMAKA".Shpendi nuk mundet me i zgjedhe te gjitha problemet e juja per 10 dite sa kohe e ka marre pushtetin VV dhe Shpendi.
 • 17... 10.01.2014 / 12:05
  KU JE SHPEND AHMETI, QE VETE GOJA JOTE KA THENE SHUME E SHUME HERE QE FLAMURI I TASHEM I KOSOVES KURR NUK DO TE QES ATY KU JAM. A PO E SHEF QKA ESHTE POLITIKA - NJENEN DUEHT ME E THENE E TJETEREN DUHET ME E BA. ME KANE ALBERTI NE VENDIN TANE - EDHE TE SHKIEVE KLISH ME E QITE, NDRYSHE KENI ME VEPRUAR TE GJITHE JU TE VV. VETM SA TE HYPNI NE PUSHTET.
 • lili 10.01.2014 / 12:05
  O Shoend Ahmeti mos u ban ma pap se papa lei teket personale e mos u trego shqiptar me flamur po me pune.n,qofse ju nuk e respektoni flamurin shtetror si ka mundesi ta kerkojme kete prej serbve,ju duhet te punoni ma shume se te mireni me patriotizem se voten ta kam dhanun e mose me zhgenje se vitet kalojne shpejt.
 • "popullisti" 10.01.2014 / 12:03
  Patriotit me bateria (Shpendt) ia paskan rrash SHUPLAKE dy Ministri....i kane kalxu ku e ka vendin. Ky ne vend se te merret me rrenimi e mbindertimit te tij ILEGAL, merret me popullizma te flamurit dhe e RREN opinionin se e kam flamurin ne zyre. Nji here e hoqi, masanej e lepiu ate qe pshtyu edhe e kthej ne zyre flamurin e Kosoves. I mire i keq...duhet te mesohemi ta respektojme kushtetuten dhe ligjet e simbolet tona. TAsh kape puno e leji popullizmat e foret tuja
 • Leshi 10.01.2014 / 12:00
  E ftyre e ftyre kishe qene e gjere.Patriotizmi ,Shkurte Fejza ,Zaranfina..............edhe sa?kesi paftyrsie.Tash vjen show Rama Taqi ne Lidhejen e Prezerenit IV
 • Petiriti 10.01.2014 / 11:52
  E Drenic he Clirimtra.............INFLACION!!!!matrapaza
 • ken30 10.01.2014 / 11:49
  Populli është në mjerim kurse politkanët po mirren me flamurat e Ahtisarit ashtu kështu. Ju mbetet politikanve që tani të mirren edhe per kuaj e magare se qfar ngjyre janë e populli le të mbetet në mjerim.
 • jeta 10.01.2014 / 11:34
  Hjekma rugoven prej muri se sen ska bo ai ka qen alkoholik .
 • osokuka 10.01.2014 / 11:26
  Valla tash qite edhe te serbise,pasi deri ketu ja prune punen vetit,me tregu sllobodani se duhet me respektu repubiken e kosoves. Marri te kjofte e manavrate qe je ka i bene prej si zgjedhe ne ket poste.
 • Limi 10.01.2014 / 11:25
  E kisha sygjeru ket te Deshpruarin mos u deshpro se per 14 dite e as per 100 dite nuk mundemi te presim mrekullina leja kohes ne vazhdim e besoj se do pendohesh pse ska qen Kryetar edhe mandate tjera.
 • MUKI 10.01.2014 / 11:24
  O Ju dy sekretaret e Ministrive dhe ti kryetar I Komunes se Prishtines shiqone ligjin dhe ate Listen e Asambleisteve te Prishtines.Jane betuar disa asambleiste qe jane edhe Sherbyes civil qe eshte ne kundershtim me ligjin. Ata punojne: Ne ndermarrje publike Komunale,Biblioteke, stadion,ministri si zyrtare,ministra,arsim, shendetesi.Jane ne boorde dhe punojne ne ndermarrje komunale etj. Edhe keto jane shkelje te ligjeve ne fuqi.Shpendi eshte duke u marr me pune te nivelit Qendrore e jo per ate qe e mori vote.
 • gok 10.01.2014 / 11:16
  Pse ne komune te graqanices e novoberdes nuk ndodhe nje gje e tille e mos te flasim per komunat ne veri te vendit . Njemend prsini qe fotografia e Jahjages te qendroje ne zyren e krstimir panticit a kurre jo. Ta shohim si po e zbatoni ligjin ne veri
 • Per Votusin e deshperuar 10.01.2014 / 11:13
  Ti bre zotni skoke ne toke te bukes, percjelli lajmet dhe mundesh me i pa ndryshimet. Sipas teje kto pune duhet me u kry per 2 dite, kap lexo najsen mos rri badihava.
 • O votue i deshprum 10.01.2014 / 11:11
  Deri tash sa ka punu jan veq 10 dit pune o i lodht a po do paris me ta ba a?
 • hakija 10.01.2014 / 11:08
  XhaXhi 10.01.2014 / 10:41,ti xhaxhi mos ke mbet pa pune ne Prishtine,Haki Rugova po lyp hyzmetqar me jau la kamt,ose munesh me qite kerkes te isa nashta i nevoitesh me ja dhez kaftorrin natje,ka pun boll LDKAJA po spo dine mu gjine se jeni terrmek prej humbjes
 • hajdar shtimja 10.01.2014 / 11:07
  po bre gjith e dojn a flamurin kombtar pako eahtisarit naj ka servu ket flamur po problemi qendron se tash nuk mundesh mej than shkive mos e veni flamurin e serbis ne zyret e komunes edhe ata thirren ne komb te vetin
 • mir 10.01.2014 / 11:03
  mir shum shpend po nja duhet me dit a je me kosoven a me arushen me duket je me arushen ti je tu ja ba si ne veri flamurin serb ata ti dykrenaren shiponjen por pa dyshim se shqiponja esht e kombit shiptar pa e mohu por kosoven e kemi dasht shtet mir apo keq duhet me rrespektu ket flamur shtetformues te kosoves mos citoni fragmente z,shpend mos e teproni me psudo patriotizem sepse as ma shum e as ma pak se un se dueni shqiponjen por ma se shumti duhet me dasht shtetin tan e ai asht kosova shtet kosova e pamvarne me te gjitha e pamvarne ti e din mir edhe un e di qe cili shqiptar qe mer frym shqip cili nuk e don shtetin me te gjitha trojet e veta por sake kaqit ti per ket nuk e di nashta ki spo di.Por shpend te punojm per shtetin e kosoves ta forcojm ti rregullojm mir e mire punet tona tani e bajm shulevek kallaj asht kur i ban senet hala shend si ke ba senet per nje shiptari te madhe mirmir po te presim qa po mun ban
 • mir 10.01.2014 / 11:03
  mir shum shpend po nja duhet me dit a je me kosoven a me arushen me duket je me arushen ti je tu ja ba si ne veri flamurin serb ata ti dykrenaren shiponjen por pa dyshim se shqiponja esht e kombit shiptar pa e mohu por kosoven e kemi dasht shtet mir apo keq duhet me rrespektu ket flamur shtetformues te kosoves mos citoni fragmente z,shpend mos e teproni me psudo patriotizem sepse as ma shum e as ma pak se un se dueni shqiponjen por ma se shumti duhet me dasht shtetin tan e ai asht kosova shtet kosova e pamvarne me te gjitha e pamvarne ti e din mir edhe un e di qe cili shqiptar qe mer frym shqip cili nuk e don shtetin me te gjitha trojet e veta por sake kaqit ti per ket nuk e di nashta ki spo di.Por shpend te punojm per shtetin e kosoves ta forcojm ti rregullojm mir e mire punet tona tani e bajm shulevek kallaj asht kur i ban senet hala shend si ke ba senet per nje shiptari te madhe mirmir po te presim qa po mun ban
 • BASHKIMI PZ 10.01.2014 / 10:59
  Pse spi tregoni si duhet me vendos flamurin e hashim thaqit ne 9 komunat sewrbe si duhet me vendos...phuuu nonen e qetnikave....
 • istogu 10.01.2014 / 10:58
  PO FLAMURI ATY KOKA qka jane lodhe me shkru letra jo kthe jo anej piffffff
 • Gillete 10.01.2014 / 10:57
  Cilat masa do te ndermirren nese nuk respektohen simbolet shteterore ne komunat e kontrolluara nga pakica serbe? Ne veri te Kosoves per shembull ...
 • KONTRABANDISTI 10.01.2014 / 10:55
  Shume shpejte u bo bajat qiky Shpendi a. Edhe i sugjeroj ketij Shpendit me kesh sa ma rralle se shume keq po del (shih foto)
 • Muki 10.01.2014 / 10:49
  Shiqoni si eshte e mundur qe Asambleistet te japing betimin dhe ata te jene sherbyes civil neper ministrysi zyrtare dhe punetore qe punojne ne ndermarrje pulike komunale e biblioteke. Keta te gjithe marrin te ardhura nga buxhetei dhe nga Kuvendi Komunal te Prishtines.
 • Duhet rrespektuar deri ne ndrrimin e tyre 10.01.2014 / 10:47
  A vlen ky ligje,edhe per pakicat,sidomose per ate serrbe.mbase jane me te priviligjuarit ,nga qeveria,dhe njeherit ,shkelsit me te mdheje te ligjeve te shtetit te Kosoves.deri me sote te gjitha vendbanimet serrbe,i shfrytezojne te gjitha te mirat nga shteti i Kosoves,ndersa punojn dhe jetojn me ligje dhe simbole serrbe.athua ligjet nuk vlejn per serrbet.sa i perket simboleve te Kosoves dhe "himnit" bajate dhe pa tekste,rast ky i vetmi ne Bote,duhen patjeter te nderrohen.sepse jane te imponuara ,nga nderkombetaret,per hater te kriminelve serrbe,te cilet ashtu kshtu ,nuk i perdorin fare,edhe pse te bera enkas per ta,si dhurate,nga BE , qeveria ,dhe kuvendi i Kosoves,pere:dhunimet,djegjet,masakrimet,vjedhjet,dhe deportimet ,e shqiptarve autoktone nga trojet e tyre.
 • BKA 10.01.2014 / 10:45
  Ooo nuk po na interesojn fotot po na intereson permisimi i jetes se qytetarit, hajde shpendi filloja ma punes hajde Nqender ki pun mjaft veq nRr Rexhep Luci ki qka me punu
 • peci 10.01.2014 / 10:44
  NUK DINE TJETER GJE VETEM KTHEJE FLAMURIN,1 miliun probleme tjera qe e varferun kosoven dhe thojne ktheje flamurin qe nuk ka qene me pelsimin e qytetarve aj flamur me 6 yje,ESHTE ME RENDESI TE ECET PERPARA ME SUNDIMIN E LIGJIT,e jo se eshte diqka problem flamuri i nji grupi qe e shpiku me rastin e pamvarsise,pasi qe nuk eshte e njohur qe sa perkrahet nga qytetaret ai flamur me 6 yje nuk ka te drejt kurkushe me thane as qite e as hjeke,KUQ E ZI E KEMI QE 50 VITE EDHE VEQ POLITIKANET E KUNDERSHTOJNE SE QYTETARET NUK E GJEJN VETEN TE NDONJI FLAMUR TJETER;PO ESHTE NE KOSOVE SHPESH HERE I VARGISIN KA 10 FLAMUJ NEPER FUNKCIONE TE NDRYSHME
 • XhaXhi 10.01.2014 / 10:41
  Kap puno najsen e lej kto cikrrime o haver, puno qysh ke premtu e mos na e teshni rakin me kto far senesh palidhje.
 • Talushi 10.01.2014 / 10:41
  Mbaje per vete zoteri Fitim Sadiku, tregoj edhe Ministrit per Pushtetin Lokal. Shpend Ahmeti eshte shqiptar i vertete dhe nuk pranon flamur te sajuar sipas recetave te Hashim Thacit me kompani , sipas recetave te Dacicit me kompani. Mbajeni ju qe e keni sajuar dhe pranuar, per zoteri Shpendin flamuri me gjashte yje eshte inegzistent dhe nuk ka te beje asgje me shqiptari dhe me Kosoven ne pergjithesi.
 • dosti 10.01.2014 / 10:40
  Sa i perket fotografive nuk paskan dhene sqarim
 • flamuri 10.01.2014 / 10:39
  Ju sekretare te ndershem, ma mire eshte me punu dhe me i pastru breket e juaja qe i keni plot mut se me u marr me simbolika! Shume shpejt i vjen koha qe me referendum te hjeket flamuri yt qe i mungon edhe jogurti
 • Fllanza_PR 10.01.2014 / 10:39
  Shpendi jemi me ty, je me i miri. Let bojn kta qfar do krahasime ama ti dhe VV jeni me te miret. Flamuri u kan edhe ne seance edhe ne komune kurse ne zyre nuk e kom pa ama ti vendos qa me pas e qka jo ne zyre ku punonon ti, jo tjeter kush. VV shpresat i kemi ne juve. 25 vjeqarja
 • q.M 10.01.2014 / 10:38
  ky shpendi mukon nmen skish ba keshtu por site dalin shkijet me flamur shkinez dhe i varin kudo qe gjinden qa ban populli e ky far harami i rruges po don mei shti shkijet qeta perdorin flamurin e tyre
 • hhhyyyyy 10.01.2014 / 10:36
  Valla bre mir ja paska ba. Se ky ma me qef e kish vnu flamurin e serbis. se shpendi kryekput osht njeri i hashimit.
 • Bashkimi 10.01.2014 / 10:34
  Jo ,jo Shpendi nuk e vendos Flamurin e Shtetit te Kosoves sepse po e beri kete kishte me i len pa alibi Serbet te cilet sikunder po vepron edhe Shpendi me grupin e ti po e kundershtojn konstituimin e kuvendeve komunale me simbole te Kosoves duke e imituar keshtu Shpendin me shoke(kete fakt deklarativisht e permendi edhe zv Kryeministri serb Vuqiq,i cili duke ju referu veprim turperues e skandaloz te Shpendit krijoi nje alibi te mjaftueshme per bashkekombesit e ti qe mos ti binden kushtetutes se Kosoves e per kete te marrin shembull Shpendin)Nuk kam pritur ndonje potez me te menqur nga VV por jam i befasuar se si bie pre e ketyre amatorlleqeve politike Shpendi per te cilin ende po mendoja qe te pakten rruga deri ne Harvard i ka dhen diqka.
 • Shkelqyeshem 10.01.2014 / 10:27
  Tash, duhet MAPL te kerkoj prej kryetareve te komunave me kryetar Serb ta respektojne te njejten gje. VV dhe Shpendi u treguan te zgjuar. Tash ligji duhet te zbatohet ne tere Kosoven. Bravo VV dhe SHpend.
 • Votuesi i deshperuar 10.01.2014 / 10:23
  Allahile a e keni pa Shpendin ndojkund keto dite? Ka hup krejt e cka eshte me e keqja une e kam votu ate. A ka dicka konkrete o Shpend apo vetem me shminka je ka mirreh. Nuk e pas asnje aksion te vetem apo vendim qe e ke jap per keto dite. Ah mire ma bane qe te votova.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2016 Portali Indeksonline.