Ndodheni
Indeksonline / Lajme
13:58 / E martë, 10 Dhjetor 2013
139 Komente
Smakiqi presion mbi çdo institucion, si në vitet e 90’ta
Foto-montazh

Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Bashkim Smakaj, (i njohur edhe me mbiemrat Smakiqi dhe Smaka) edhe pas raportimit në media se institucioni i tij po bënë presion ndaj Indeksonline, nuk ka të ndalur.

Ai më të kuptuar se rasti i kanosjes nga AKI ndaj pronarit Shoshi është raportuar në Stacionin “Qendra” në Prishtinë, ka angazhuar ekipin e tij që të përkujdeset për t’a përcjellë këtë rast.

Burimet e Indeksonline kanë thënë se, një pjesëtar i AKI-së është interesuar të dijë shumë në lidhje me rastin e raportuar në polici. Madje sipas burimit, ai ka dhënë edhe rekomandime se cilët policë duhet të hetojnë këtë rast.

Bashkim Smakaj, ish pjesëtar i Policisë së Kosovës, ishte i hetuar nga një hetues amerikan, Roberto Martinez.

Ai poashtu ishte i suspenduar për korrupsion gjatë ushtrimit të detyrës si Drejtor i Prokurimit në ShPK, ka angazhuar agjentët e tij që te kenë gjithçka nën kontroll sa i përket rastit me Indeksonline duke mos munguar edhe presioni i tij në institucione të ndryshme që të bëhet sa më parë mbyllja e Indeksonline.

Bashkim Smakaj i paditur në gjykatë për uzurpim qëndron shumë mirë me kushtet ekonomike. Ai madje ka luks të madh në shtëpinë e tij e cila ndodhet në lagjen e Spitalit.


(Padia për uzurpim ndaj Bashkim Smakajt)

Pronari i Indeksonline është kontaktuar edhe nga njerëz brenda burgut, të cilëve Indeksonline kishte në plan t’ua publikonte identitetin për lidhjet e tyre me punonjësit e AKI-së.

Befas të dënuarit për një mori krimesh të rënda, ranë në numrin e telefonit privat të pronarit të Indeksonline të cilit u është tërhequr vërejtja për shkrimet që Indeksonline kishte në plan t’i publikojë.

Për të gjitha këto, Indeksonline ka prova dhe dëshmi. Redaksia e Indeksonline i përkujton drejtorit të AKI-së, që edhe përkundër presionit të tij të viteve të 90-ta, nuk do të ndalet në asnjë moment për të raportuar të këqijat e këtij vendi.

z.Smakaj as ju dhe as institucioni që përfaqësoni nuk mund të na trembni me frikësime. Ne do të vazhdojmë punën tonë dhe do t’a përcjellim këtë rast derisa organet e drejtësisë t’a thonë fjalën e tyre përfundimtare.

Ja ky është oborri i Bashkimit Smakaj 


Kendi i komenteve
 • Prishtinalia 12.12.2013 / 12:25
  Cfare njerez, po pse po besoni krejt cka thojne. Na si popull kemi qef veq me sha. Po cfare shantazhi. Njehere shiku, tash aki, cka po mendoni me ja lane ne duar njerzve me ba cka dojne. Jo valla, duhet me i verifiku te gjithe. Pse po ju dhemb, se po doni me ba cka doni. Sa palidhje, ne baze te ftyres e percaktoni se a eshte kriminel apo jo. Nuk pe njof, veq dije krejt partit politike e lavduan, andaj ju qe shkruani keq, keni ndonje vije tjeter, se nuk i perkisni asnje partie shqiptare. veq ja jeni vet shantazhera, ja jeni te ndonje vije qe keni qef me njollos cdo gje ne kosove. Kush mbeti i mire per ju? askush. Po nese jeni te meqem, jepni ndoj alternative dhe jo veq me shajt krejt boten. veq folni nga intatet personale, se per alternativa nuk kenu kry.
 • Prishtinalia 12.12.2013 / 12:24
  Cfare njerez, po pse po besoni krejt cka thojne. Na si popull kemi qef veq me sha. Po cfare shantazhi. Njehere shiku, tash aki, cka po mendoni me ja lane ne duar njerzve me ba cka dojne. Jo valla, duhet me i verifiku te gjithe. Pse po ju dhemb, se po doni me ba cka doni. Sa palidhje, ne baze te ftyres e percaktoni se a eshte kriminel apo jo. Nuk pe njof, veq dije krejt partit politike e lavduan, andaj ju qe shkruani keq, keni ndonje vije tjeter, se nuk i perkisni asnje partie shqiptare. veq ja jeni vet shantazhera, ja jeni te ndonje vije qe keni qef me njollos cdo gje ne kosove. Kush mbeti i mire per ju? askush. Po nese jeni te meqem, jepni ndoj alternative dhe jo veq me shajt krejt boten. veq folni nga intatet personale, se per alternativa nuk kenu kry.
 • APELI 12.12.2013 / 11:11
  Ka munguar vetëm vullneti politik për të zbatuar ligjin nga Komisioni Parlamentarë për Siguri. Politika vijon të luajë me AKI-në një segment të cilin ajo e ka manipuluar e keqpërdorur në vite, për të fshehur e justifikuar zullumet e saj. Në AKI ka nevojë për një hetim, hetimi konsiston në verifikimin e “lëvizjeve” së këtyre personave jashtë rreullave të instuticonit që ata përfaqësojnë, bile shumë në kahë të kundërt, duke u pozicionuar krah krimit dhe korrupcionit,, Kët ë e konfirmon edhe përfaqësimi jo dinjitoz, për me thën skandaloz në komisionin parlamentar për siguri, Kamishi merre me mend!!!!! , këti dhe shokëve të tij ja tregoj vedin Z.RUBIN, pastaj ai njifet për miqësin që ka me Smakiqët. Burim Ramadani, kryefjala e dështimit të AAK në Prishtinë (“Partia e Haraqit” don njerëz të haraqit dhe korrupcionit në Instuticione të sojit Smakiq), edhe këti të gjori Smakiqi i ka premtu dicka, e din ky!!!!! . Një fjalë e urtë popullore thot: UJKU DON MJEGULL, e me Smakiqin Krijesa të llojit Kamishi VS B. Ramadani e kanë këtë teren!!!! Edhe reagimet e klasës politike për AKI-së janë dhe vazhdojnë të jenë ose të rrëmujshme, ose hipokrite, si provë e qartë e mungesës së vullnetit politik. Nga njëra anë qeveria duket se nuk e ka ende të qartë se nga do ta nisë procesin e shëndoshjes së AKI-së. Nga ana tjetër, opozita që vazhdon të ngulmojë për ruajtjen e status quo-së, duke i mëshuar parimit të garantizmit, më shumë sesa nevojës për ndryshime rrënjësore. Politika vijon të luajë me drejtësinë dhe me AKI-në, segmente të ciliat ajo i ka manipuluar e keqpërdorur në vite, për të fshehur e justifikuar zullumet e saj. Këtë opinion e vërteton fakti me përfaqësimin e partisë në pushtet në komisionin paralmentar me njeri të sojit Kamishi!!!. Prandaj zoti Kryeministër, ne nuk e keqkuptuam Z.RUBIN, por e paskit keqkuptuar JU, JU te i cili ne patëm shumë besim, the cdo ditë e më shumë po na e zbehë këtë besim me mos veprim, apo me veprim në kahë të kundërt!!! Rroftë EULEXI, EULEX FOR EVER.
 • ari 12.12.2013 / 09:19
  bashkim smakiqeviq ka me shkuee ne dubrav ose ne ket burgu e ri per korrupsion_hajni_haraq.
 • Pytje?? 12.12.2013 / 01:11
  Qa u ba me skandalin e djalit osa mustafes pronto ldk pse u harru a doni mu msu me ju shku punve deri nfund naj her oo popull a pe she qe ju sakatun me lloj lloj skandale hajni tana ju tu i komentu pa dal me than Ndal kush ku duhet hajde mor sa hupni koh drejtonju kryprokurorit me leter keni boll qa i shkruni ktu sqojn pesh as atje po bile adresoni mas 100vjete thojn paska pas njerz tzgjut po perime pushteti i paska pas fajet se kshtu kta kan me dal paq pa as ni ankes zyrtare ligjore prej populli hajde tjau bllokojm adresat me ankesa
 • ANTI pdky 12.12.2013 / 00:02
  RTK = RTS !!!
 • ANTI pdky 11.12.2013 / 23:59
  RTK = RTS !!!
 • ANTI pdky 11.12.2013 / 23:50
  Phuuu qfare fytyre ... ky BERLLOG Smakoviqi .....
 • sherbimi 11.12.2013 / 22:53
  ju se e keshni aki a i ngut lajmet e rtk sod pse shoshi nuk i qet lajmet e mira po ky asht naj idiot a naj rrugaq zog shkau
 • ?? 11.12.2013 / 22:24
  une do te kursehem nga komenti i gjate,por ta dini se; smakiqet e shume tjere jane produkt i demaqit e i markesizem leninizmit ,kan thane e asht vertetue se ujku qimen e ndrron e zanatin nuk e ndrron .nje her ne jave duhet me u puth me daqiqin ne bruksel. braco srbi ,edhe ket fjal na paska qpik rugova po.
 • Fatmiri 11.12.2013 / 20:42
  Ka fat Kosova qe ka njeri si Bashkimi Smakaj, veq ata qe nuk ja dojn vendit te mire folin keq per to.
 • Arbeni 11.12.2013 / 20:41
  smakiq hallall te qoft se shum e njerin e ke zbulu po kur te behen kta me dit qa punon sherbimi ma mir me mshel krejt thojshin spo punon aki ja ka nis me ju hi tuta kriminelve prej aki shuni o popull se mos me kan aki moti e kisha leshu kosoven rroft sherbimi secret i kosoves rrnoft bashkim smakiqi sa tasht jeta
 • Arbeni 11.12.2013 / 20:40
  smakiq hallall te qoft se shum e njerin e ke zbulu po kur te behen kta me dit qa punon sherbimi ma mir me mshel krejt thojshin spo punon aki ja ka nis me ju hi tuta kriminelve prej aki shuni o popull se mos me kan aki moti e kisha leshu kosoven rroft sherbimi secret i kosoves rrnoft bashkim smakiqi sa tasht jeta
 • kuku 11.12.2013 / 13:32
  shyqyr populli nuk i din hajnit e bashkim smaka smakiqit se ne qytet e kishin pshtye. po a per hajn me pas aty kemi luftue. hajni nuk ndryshon kurre veq sa ti ipet rasti
 • per coli 11.12.2013 / 13:27
  po get qe coli koka kriminel dhe klan i bashkos. bashko a te kujtohen ditet e i italise kur bashke kemi .............
 • coli 11.12.2013 / 12:44
  te nderuar komentues te realitetit jo te te intrigave pasi atyre intrigasheve nuk ju lejohen nderime, po shifet se kultura e jone kurr nuk ka me na len te ecim kurr perpara shifni se qfare komente per njeriun e pare te AKI shifni se nuk lam deri sot kend ne ket toke pa e ndyre e perlyer ore mjerana ore te mjere shiqojeni more punen e juaj e mos u merrni me lajka e rrena te nje njeriu qe ka marr nje zallog nga ndonje rival i smakaj ose ndonje dashakqe i tije po reflektoni ma mire e mos perlueni njerz se ferri ju zen e me pas ska shpetim per ju
 • flaka 11.12.2013 / 11:22
  ku del tyme do del edhe flake se sbehet ndryshe. kur do ti del flaka kisaj pune, a din kush??????????????
 • klinasi 11.12.2013 / 11:20
  na more ftyren bashkim me keto sene krejt klines po qka eshte keshtu
 • Puntori 11.12.2013 / 11:17
  Qka u bo meqato paret e mia o Bashkimsmakiqi. Ke borgj a, Hajzer Krasnqiq
 • Qytetari 11.12.2013 / 11:12
  I beje thirrje te gjithe qytetareve qe Bashkimi me Klanin e tij ju ka marre HARAQ#RYSHFET ta lajmerojne te prokurori i shtetit.
 • Qeveria 11.12.2013 / 11:09
  KETE KRIMINEL DUHET ME SHTI NE BURG TE DUBRAVES. NESE KA VJEDHE DHE PRAP ESHTE I LIRE, KY KA ME VJEDHE TERE JETEN. BURG SMAKIQ KRIMINELIN
 • lati 11.12.2013 / 09:15
  JU LUMT INDECS VEQ PER PARA .MOS U DORZONI PARA KETYRE KRIMINELAVE
 • Diaspora 11.12.2013 / 09:05
  Shteti ynë i shtrenjët, a nuk patëm ndonjë figur më të mirë për këtë institucion por HAJNIN/HAJNIN u deshtë me vendosur aty. Kjo o shteti ynë nuk të falet dhe do të na kushtojë. Të paktën o Shtet largone ma shpejtë këtë HAJN dhe vendosne dikë që nuk është HAJN, se njeri nuk paska e fëtyrë as marre as njerëzi.
 • Qytetaria 11.12.2013 / 08:40
  AKI-ja, aktorë të një skenari hipokrit, sa herë që angazhohemi në retorikën antikorrupsion, aq më shumë largohemi nga objektivi që synojmë. AKI, Shakaxhinj të korrupsionit, jeni gati ta shisni vendin 1 euro, por jo 1 milion euro, mjaft të sugjestionoheni a panikoseni sipas rastit. Ndryshe nga çdo krim, i cili zbulohet sipas drejtimit gjurmë-objekt, AKI-ja(korrupsioni) ndjek vektorin e kundërt, objekt-gjurmë. “Yale Unevirsity”(Matiqan University) nuk është e nevojshme të “plasësh sytë” për ta pikasur tër atë empiri që ka ngritur B.Smakiqi, por ju doni ta ta shihini nga sateliti apo avioni spiun i “007” (që po shikojka shumë Televizion, i nderuar 007, je me vjet drite larg agjentit “origjinal 007”, mbetesh vetëm një emitator i dobët i sojit Maskot). Më pas na duket sikur kemi parë film. Aq na bën, kur korrupsioni godet më shumë të pambrojturin, madje korrupton me shumë të pambrojturin. “Yale University” nuk ka nevojë të pish gjithë detin për të shijuar shijen e kripës. B.Smakiqi e shpalos këtë në 360 gradë. Në vend që të ndalet te rasti konkret, të bëjë përgjithësimin për egzorcizmin e së keqes, “Yale Unevirsity” bën të kundërtën. Togat e zeza akuzojnë “spekulantët”, që i bie të jenë Smakiqi prej AKI-së. Madje, edhe “Media”(Index Online) rrezikon të dekurajohet në shenjtërinë e misionit të gazetarisë investigative (“Yale Unevirsity” po ta rikujtoj fushën e aktivitetit të medias, Aktivitet ky i shejtë). B.Smakiqi I ka analizuar shkaqet dhe rrethanat e korrupsionit, gjithmonë si ai kalorësi që numëron gjithkënd veç vetes dhe i del numri mangët. Mangësi dhepamjaftueshmëri edhe këtu Smakiq. Me sytë te “qyqari prej AKI-së” përvijojmë ide dhe skenarë shumë më realiste, sesa butaforia e politikave të mëdha, pasuar me blogje urrejtjeje personale, ku gjithkush rezulton i përlyer. Punë komunikimi edhe kjo! Një gazetarë në kërkim të lajmit dhe një Zyrtari të korruptuar të AKI-së në kërkim të lexuesit tjerrin muhabet. “Yale Unevirsity” Misioni i gazetarit është “për të drejtën e informimit”. Dilema mes të vërtetave gjysmake apo gënjeshtrave me bisht ka kohë që favorizon të korruptuarit e “planetit” që e quajmë administrate, pushtet, shtet. Me këto komente (ne komentuesit) nuk kemi shpikur asgjë të re, pra, madje jemi shumë vonë, për të hedhur hapa të shpejtë, në drejtim të normalizimit të një situate në sistemin e sigurisë, që mund të konsiderohet pa më të voglën mëdyshje si një emergjencë kombëtare. Konsideroj këtë ”debate organike” proces ky kaq i natyrshëm e i domosdoshëm, “Yale Unevirsity” këtë ”debate organike” po e kthen në debat hipokrit, të pavërtetë e për pasojë pak të besueshëm. Neve Komentuesve na imunizon pafuqia, ne jemi ruajtës të nderit të këti vendi. Eshtë kjo qasjeje proaktive, luftë kjo serioze ndaj korrupsionit dhe të korruptuarve të pakorruptuar të sojit Smakiq VS Company. Sipas “Yale Unevirsity”qytetarët duhet ta kenë një sy qorr e një vesh shurdh për korrupsionin e Smakiqit VS Company. Eshtë më se e vërtetë. Korrupsioni galopant (si rasti i AKI-së) në vendin tonë nuk ka ardhur nga ndonjë mungesë a boshllëk ligjor. Rregullat e lojës për të luftuar këtë fenomen kanë qenë dhe janë aty. Ka munguar vetëm vullneti politik për të zbatuar ligjin, por mos bë asi krahasime me të Madhen Amerikë dhe CIA-ej, se vetëm ti krahasosh me AKI-në është gabim. Në Amerikë sistemi gjygjësor funksionon për mrekulli, kurse te ne qalon. Edhe reagimet e klasës politike për rastin e “Smakiqit VS Company” ishin dhe vazhdojnë të jenë ose të rrëmujshme, ose hipokrite, si provë e qartë e mungesës së vullnetit politik. Nga njëra anë qeveria duket se nuk e ka ende të qartë se nga do ta nisë procesin e shëndoshjes së AKI-në. Nga ana tjetër, opozita vazhdon të ngulmojë për ruajtjen e status quo-së, duke i mëshuar parimit të garantizmit, më shumë sesa nevojës për ndryshime rrënjësore. “Yale Unevirsity”,sot kushdo që jeton në këtë vend, paguan taksat e voton, ka të drejtën të bëjë një pyetje fare të thjeshtë: çfarë tjetër duhet, që zyrtari i shfaqur në fotografi të marrin një dënim të shpejtë dhe të merituar, sipas dispozitave përkatëse ligjore?! Dhe prej këtej, problemi zgjerohet me të tjera dilema e pikëpyetje. Çfarë duhet, për të kuptuar se kasta e Smakiqit VS Company të këtij vendi, ka një standard jetese që kurrsesi s’mund të jetë fryti i një pune të ndershme “me rrogën e muajit”?! Edhe sa prova të tjera, si ajo e Index Online, duhen për të bindur institucionet që kanë vulën dhe firmën, për të lëvizur nga vendi?! Me fjalë të tjera, një stil jetese që përkon me vilat e makinat luksoze Harliqa që ky komunitet (Smakiqit VS Company ) përdor çdo ditë në këtë vend. Verifikime si këto të mësipërmet sot i disponon edhe kupola e drejtësisë në Kosovë. Faktet janë të njohura, por askush nuk merr ndonjë masë konkrete. I “nderu” (që po të vjen era Smakiq)e gjitha kjo, në sfondin e rezultateve të indeksit të perceptimit të korrupsionit, të publikuar nga “Transparency International”, ku Kosova renditej krahas vendeve si Tanzania dhe Etiopia. Këtu biseda merr baticë. Ky pozicion alarmant i vendit tonë në listën e korrupsionit botëror, duhet të bëjë të mendojnë seriozisht politikanët dhe shtetarët, që kanë përgjegjësi për imazhin e tij. Po ti denonconim këto fakte në gjegjësi ndoshta po trokasim në derën e gabuar, sepse gjygjësia është një tjetër sektor i krimbur në korrupsion i shoqërisë Kosovare.(edhe rasti i AKI-së do të ishte njëra ndër skemat e rëndomta që konsumohen nëpër cepat e gjykatave kosovare, me gjyqtarë e prokurorë ryshfetxhinj që u marrin “edhe mishin, edhe kockën” hallexhinjve, e me sekserë që numërojnë paratë me shkathtësinë e një biletashitësi stadiumi) Por fatkeqësisht nuk ka derë tjetër, është e vetmja që ofron sistemi. E sa për Policin e Kosovës që e përmende i I “nderu” “Yale Unevirsity” kurrë nuk ka qenë më në nivel dhe më profesionale dhe e paanshme, një fjalë e urtë popullore thotë i akuzuari (B. Smakiqi) të akuzon. Në fund të fundit I “nderuari” B.Smakiqi, Gazetari pyet për deklaratat e pasurisë së qeveritarëve, përgjigjja i jepet me kundërpyetjen se “përse i doni?!” Ligji i jep të drejtën çdo qytetari të kërkojë dokumente, edhe pa dhënë shpjegim se përse i do. Kur themi “çdo qytetari”, kjo do të thotë se, edhe “çdo gazetari”. Zyrtari ka detyrimin të kthejë përgjigje me shkrim, dhe po me shkrim të japë arsyet e refuzimit. Retorika keqkuptohet, mendimi devijon. I nderuar ...... Sa për siguri, pupulli i Kosovës çështjen e sigurisë ja ka besuar aleatëve të shejtë të saj NATO (KFOR-it) EULEXIT, këta që u përkujdesën për clirimin e Kososvës derisa Smakiqi bredhte rrugëve të Gjermanisë dhe Italisë, e jo bashibuzukave të sojit “Smakiqit VS Company”, flej dath i nderuar sa për çështje sigurie. Pastaj kostoja e ndërtimin të një bazeni të përmasave të Smakiqit kushton disa dhjetëra mijëra Euro, llogaritur këtu disa ton çimento, super-izolimin, pllakat, si dhe mjeshtërinë, duke ja shtuar dhe faktin se ajo pishinë Olimpike është ndërtuar në pronë të uzurpuar, pyte Ardian Mehemtin kumaren e uzurpimit për këtë fakt , që po mundohet ta mbajë problemin në “menagjim” në raport me Preshevarët, prandaj dhe u ngrit në pozitë. Mos u mundo ta relativizosh këtë fakt, se po bien hajgaregji. JUVE TE AKI-së JU KA INSTALU KRIMI I SHORTUN ME PARAPOLITIKEN, PRANDAJ JENI NE FUNKSION TE KRIMIT!!!!!
 • Dritoni 11.12.2013 / 07:26
  Disa komente ne favor te Smakiqit dhe thojn qe shumica e komentuesve jan Polic, une nuk e di per te tjere veq po foli per veti se nuk jam polic, jam qytetar i thjeshte nuk jemi kunder institucionit por na dhemn shum se cfar fundrina i udheheqin keto institucione. Mos vet per popullin tone. Sa ma i paftyr i paskrupullt, zhvates, hajn dhe keqberes per ket vend shperblimet jan me te medha si rasti i ketij tipi. Ejjjjjj veq pak mendoni po a e dini qe ve nende tjera veq nje kundervajtje ta kish pas ky tipi skish mujt me u ba shef i asaj agjencie kaq te rendesishme per shtetin e le ma me u akuzue per korrupcion as zyrtar te thjeshte se kishin lan. E ky tipi njejt si ne polici qe i ka fsheh veprat tash prap e shfrytezon poziten me i kidnapue njerezit e me intervenue ne gjykata e prokutori e polici se nuk guxon kush me ja prish tymin. Te gjithe duhet me shkrue kunder tij. Mjer institucionet se kush i udheheq. nese kryeministri nuk nderhyn me e shkarkue ket berllog ateher era veq ka me i ardh ma shum. Qaj komentuesi Yale university mir ka shkrue po se din qfar berlloga neve na udheheqin, nuk jemi kunder institucionit jo. Nese nje person eshte vertetuar se eshte uzurpator, kriminel( krim ekonomik), zhvates etj etj cka o njerez po ptitni neser te del me pistoleten zyrtare edhe ti qelloj njerezit qe pak ja nxejn rrugen.... Turp per te Turp.,
 • Shqiptari 11.12.2013 / 06:52
  Mendoni nje here mire, kujt i konvenon sulmi i kreut dhe vete AKI. Dihet Serbis, aleateve te saj brenda dhe jasht. Komentuesit i kisha lute mos u bani argat te dreqit. Nje duhet ta dini Smaka dhe AKI ju mbrojne ju dhe familjet e juaja nga armiqet e Shqiptareve, shpiuneve te tyre ne Kosove si dhe krimit te organizuar. Edhe nje mos po ju duket e rastesishme qe sulmet kane filluar tani nje muaj para zgjedhjes se drejtorit te AKI. Mendoni mire para se te komentoni, qe komentet e juaja te mos qojne uje ne mullirin e armiqeve tane.
 • per shoshin 11.12.2013 / 01:47
  kjo tok se po del ktu e vertet se bashkimi ka pas problem edhe une jam kojshi i bashkimit me kujtohet fort mir kur familja e bashkimit e ka ble per nje her me mu ne vitin 96 ne prishtin at koh e kam ble edhe une po aj se na ka shit neve ket tok ka qen i njajti pronar dhe me dokomenta te rregullta po ash ne pytje se kan ardh do nga presheva me dokomenta te turkis gjoja se ka qen toka e tyre une as nuk e njo mir as nuk po du me mbrojt veq nja e di se une e bashkim e shum te tjer rrehtit aty e kemi ble at tok ja kemi dhan paret me njersen ton e sa per uzopim te garantoj se nuk asht e ozopune dikun ka 2600 marka e kemi ble arin me respekt prishtinalia
 • guxha 11.12.2013 / 01:09
  posht hajnat tane hajna janeeee
 • Toni 11.12.2013 / 00:34
  Indeksonline me gjith respektin ju kisha lutë mas pari rune veten kosova asht ni vend qe qfar dush skandali qfar dush lajmi ky popull nuk leviz dot u pajtu me tkeqen kosov ska siguri nqofse veq doni me vazhdu me jau publiku hajnit shkoni naj vend sigurt edhe publikoni per mbrenda kosoves inshalla zoti ju run.
 • ???? 11.12.2013 / 00:14
  Ku mbeti fusha e golfit
 • fshatari 11.12.2013 / 00:11
  Nese z. Smakaj ka shkel mbi ligjin, lejoni drejtesine ta bene te veten. Nuk e njohe ket djale, por ja njohe funksionin qe mbane. Eshte funsioni me i besuar i shtetit. Z. Smakaj, ka detyre morale, dhe obligim shteteror, e juridike te jete i pa korruptuar, ti ndjeke te tjeret nga drejtesiaj e vet mos te ndiqet. Ne te kaluaren kombit tone shpirtin ja kan hanger Kryesoiunat Serb, Malazias, Maqedon etj. Na pruni Zoti qe Kryespiuni te jete shqipetar dhe te flet shqip.
 • per smakiqin 11.12.2013 / 00:09
  Me fat asht kosova se te ka ksi njerz lindin rrall gjdo njeqind vjet lind nje per te miren e vendit krenohem me ju
 • per linden 11.12.2013 / 00:04
  linda kqyr mos e ki neser renin mu gatu se skini tjeter pun ju hajt me bacen dil pije naj kaffe
 • Dreni 10.12.2013 / 23:56
  Per MERGIMTARIN , nashti krejt qashtu osht qysh po thu ti po shiqo ma lart ku te ko deshmi per uzurpim , valla tash qka me bo qe ky te ko hajn edhe pse te part e ti kokan kon "Pordozimaq" ne ndertimin e Jugosllavis.
 • Dreni 10.12.2013 / 23:56
  Per MERGIMTARIN , nashti krejt qashtu osht qysh po thu ti po shiqo ma lart ku te ko deshmi per uzurpim , valla tash qka me bo qe ky te ko hajn edhe pse te part e ti kokan kon "Pordozimaq" ne ndertimin e Jugosllavis.
 • Linda 10.12.2013 / 23:52
  E ky dokumenti qe tregon se Smakaj eshte I akuzuar qka thot ai , thot se Smakaj eshte I dushuar per Uzurpim Prone , dhe kjo eshte e qart , dhe se ne Policin e Kosoves ka qen I suspenduar per korrupsion eshte e qart , a nuk paska ky popull nje njeri ma te paster per ta udheheq ket institucion? . Paramendo me ket te kaluar kriminale a mundet dikush me kon Drejtor I CIA-s me siguri jo , dhe me sa po shoh ketu as kush nuk eshte kunder AKI por kunder hajnave dhe kriminelav qe jan instalu aty e po e dhunojn demokracin dhe vlerat e keti populli . Faktet po flasin vet se bashku me qytetaret e mrekullullushem te keti vendi.
 • antoni 10.12.2013 / 23:49
  bashkim je ma i forti veq perpara mos ja ve veshin shkrimev nja e di se kur te folin njerzt keq per ty dije se i ke punt mas mirti tash zgjedhjet jan kry gazetart duhet me shkru diqka skan me kun mu merr duhet me ty mas teje e gjajn dikun tjeter qeshtu asht jeta veq puno o burr e suksese
 • Yale University 10.12.2013 / 23:39
  @ Nimoni - Aliasi !!!??? Bastardizem i Gjuhes Shqipe.
 • Rrapi 10.12.2013 / 23:34
  Se pari Duhet te Largohet sa me pare kete murtus nga ky funksion. Pastaj te hulumtohet dhe konstatohet se cfar beri deri tani ne kete funsion. Ku mori para per te ngritur kete standard. etje etj.
 • mergimtar 10.12.2013 / 23:33
  nja e di se bashkim smakiqi nuk e ka nje histori te familes me lidhje me udb e as me tradhtin bashkimi ka nje familje patriotike bashkimi ka gjak patrioti 100 perqin e jo si tjert lider gjak shkau bashkimi nuk asht nje njeri qe esht rritur me buk e kryp bashkimi rrjedh prej nje familje te pasne familja smakiqi ka qen nje nder familet ma te pasne ne klin familja smakiqi kur ka pasur auto ne klin as krytari klines nuk ka pas me kutjohet ne vitet 60 shkojsha me kqyr tv ne shpi te bashkimit ne oden e tahir smakiqti se esht od me za ne at rreth baba i bashkimit ka qen bylbyli dugagjinit neper oda per pajtime per te pane familja smakiqi kan pasur firmen e ndertimtaris ne vitet e 75 kan ndertun neper kroaci po shuni se sen sasht kjo shpi per ta gjysen e kosoves e kan ndertu baba i bashkimit para vitev 99 me puntor te vet familja amnskiqi numron mas pakti 40 burra ne kpuz nja 30 i kan ne gyrbet me respekt per ket famile atdhetare
 • gogu 10.12.2013 / 23:31
  Ka fat Kosova qe ka njeri si Bashkimi, veq ata qe nuk ja dojn vendit te mire folin keq per to.
 • Yale University 10.12.2013 / 23:27
  @Usa..tu pas parasysh shkrimet e Juaja u mundova me Ju pershat Juve i nderuar. Nje pytej: Qka kane marre Pozitive se nuk po kuptojme? Shume je injorant nese e identifikon shkrimin tim si Bashkim.
 • gjakova 10.12.2013 / 23:26
  bashkim respekt per ty e mimozen me ju pas si ti e mimoza te tjert kosova moti ma mir i kish punt sa i perket gazetarve kini me qka mu merr e lene aki rahat
 • pejoni 10.12.2013 / 23:23
  bashkim njeva se e kishe morr edhe mandatin e dyt urime ishalla e gzon e mas kti mandati me duket po bajshe vend te atifetit urime
 • dugagjini 10.12.2013 / 23:22
  respekt per bashkimin
 • kpuzi 10.12.2013 / 23:21
  o bashkim burri mos u ndal duke punuar per ket shtet se ta kan msy kriminelat me te hek po zor e kan se sa te ki usa mas mos ta ndin
 • klina 10.12.2013 / 23:20
  bashkim jemi krenar se te kemi lum klina se te ka respekt per ty dhe familen smakiqi
 • njani 10.12.2013 / 22:58
  smakiq hallall te qoft se shum e njerin e ke zbulu po kur te behen kta me dit qa punon sherbimi ma mir me mshel krejt thojshin spo punon aki ja ka nis me ju hi tuta kriminelve prej aki shuni o popull se mos me kan aki moti e kisha leshu kosoven rroft sherbimi secret i kosoves rrnoft bashkim smakiqi sa tasht jeta
 • SUHAREKA 10.12.2013 / 22:49
  PER ME DIT QKA KA AIK, VETNI KUSH ESHT ISUF LUMI-MUSTEQJA-FAJDEGJIA KRYSOR NE PRIZEREN E TON KOSOVEN. ISUF LUMI-MUSTEQJA. MA FAJDEGJIKUME QU MA
 • gyrbetqari 10.12.2013 / 22:48
  po qa jini lidh per bazeni o shqiptar nje bazen e maron gjith kush po 200 euro 1000 kg cement ta maroj bazenin e zllakoqanit jo 2 me 2 po ju qa i bani senet te mdhaja o bashkim burri po mir te paska ra shpija ne prishtin se pasna pa te uroj e gzofsh me famile e sa per hajni nese ke vjedh hallall ti baft zoti te gjitha mase je tuj punu edhe duhet me i meritu urime edhe mandatin e dyt e gzofsh
 • Nimoni 10.12.2013 / 22:47
  @ Yale University, pike se pari msohu me perdor ç ne ÇKA e jo QKA. Eshte turp me kete shkrim e fshehesh pas nje aliasi(nickname) te till.@ USA valla ti mire e ki po me doket ai Bashkimi koka tu e mbrojt veten nen emrin e tjeter kujna
 • Usa 10.12.2013 / 22:22
  @Yale University Mos u lodh mu arsytu o Bashkim se ka prova e besoj qe ti nukmtutesh qe po te hekin prej punes po mos po ti zbulojn keqperdorime qe i ke bo objekin qe ta kan bo firma e njet dy objektet
 • Usa 10.12.2013 / 22:20
  @007 sa te mjer jeni ju te Akis po shihet qe vunii per me qen Xhes Bonda ja edhe emri juaj tregon 007 hahahha e more mjerana
 • Yale University 10.12.2013 / 21:47
  Te dashur komentues, Pata kohen qe ti lexoj te gjitha komentet e juaja dhe arrita te kuptoje qe shumica e komenentuesve jane/apo kane qene pjestare te policise. Ajo qe me beri pershtypje ishte qe popullin jone i dashur i beson shume me shume pales nderkombetare se asaj shqiptare. cit."me mire dreqi jot, se melaqja e huj". Nuk pe kuptoje arsyen pse kaq shume me pas besimin e juaj Eulex-i perderisa nuk kam pa diqka konkrete qe kane kryer deri me sot. Shume te etshem per kritika dhe komente..te nisemi prej vetes QKA KEMI BO NA PER KETE SHTET? Nuk eshte patjeter me qene pjese e institucioneve per me deshmu virtytet dhe moralin tone. Patriotizmi i odave tani eshte transformu ne patriotizem te facebookut dhe portaleve informative. Nuk e kuptoj se si mundeni me komentu per nje insitucion kaq te rensishem te nje shtetit kurse ne gjithe boten puna e tyre fateqesisht apo fatemiresisht nuk eshte publike. Per me qene kritik i mire duhet me qene autokritik i mire. Besoje qe te gjithe e dine dhe keni degju per skandalin e shefit te CIA vitin e kaluar..As edhe nje amerikan i vetem nuk ka komentuar apo keqperdor emrin e institucionit te tyre. Per hire te respektit dhe rendsine qe ia japin vete qytetaret ketij institucioni. Duhemi me qene shume me largpames dhe secili te krijoj bindjen e vete politike dhe opinionin e vete duke pas nje baze te fort mbi ate opinion. Jeta individuale e askujt nuk duhet prekur as komentuar..Shtepia,bazeni,toka etj etj..jane gjera individuale te cilat i takojn secilit individ. Une nuk mundem me kritiku askendper keto gjera perderisa vete kam qene pjese e nje rasti te till dhe kam lende ne gjykate. Besoje qe shumica prej juve e keni hase ne kesi lloj problemesh. A do te thote qe edhe ne jemi uzurpues apo hajan te ketij shteti? Nese dikush ka fakte kaq te forta sikurse qe jane komentet e juaja te dashur komentues atehere drejtojun ne organet tona te drejtesise. Nuk eshte kultur te perlyejm emrin e askujt perderisa kemi vetem fjale te ndegjuara nga "ni tvogel pa shkum"... Niveli jone akademik duhet me u tregu me maturi e te gjykohet me maturi dhe te krijojm opinionin tone individual. Nese secili institucion ne kete vend eshte i korruptuar kjo lene me nenkuptu qe qdo shqiptare eshte i korruptuar. Keta jane njerz te familjeve tona shqipare. @USA ju i nderuar duke qendruar para Pc e duke pritur se cili eshte titulli i radhes qe do te postojn gazetat tona, keto lloje ankese apo shqetesim mundesh me i drejtu tek organet kompetente e jo portaleve informative. Kete e deshmon ne raste se ke lajmru nje gje te till dhe askush nuk e ka marr parasysh. Ka mekanizma te ndryshem qe munden me u perdor ne qoftese nuk keni/kemi ndonje parregullsi.
 • 007 10.12.2013 / 20:35
  Sqarim per USA, Ajo gova per te cilen flet ti e mori pozitiv sepse rasti i saj ishte mbyllur nga Fitim Shishani dhe Valbona Osmani te cilet vijn nga IPK-ja. E nese te intereson se perse ishte mbyllur ai rast, po te tregoi. Ne at rast behej fjal per skandalin e patent shoferave dhe njerezit e parapolitikes te cilet e udheheqin IPKN, sigurisht qe kan ndikuar dhe e kan mbyllur rastin dhe tani ajo eshte e pafajshme, por un nje gje di sepse kto gjera nje dit do te dalin ne shesh.
 • bashkim smakaj 10.12.2013 / 20:27
  Hajt mos ma teshni fort.se une i kom 4 vllazen ngjermani.
 • 123456 10.12.2013 / 20:11
  shum udbasha i ka ngren kosova do ti vjen radha edhe ketij.
 • Mesuesi 10.12.2013 / 19:59
  Kete kriminel e ka bere qeveria Thaqi edhe hajn se eshte abriak kjo i shkon per fytyre, por ske qi bene populli prap i voton kriminelat dhe mire ua bejne prap votoni.
 • Drenica 10.12.2013 / 19:30
  Sillet rrota sillet edhe ky do ta shijoj t'keqen si nkete bote ashtu edhe ne tjetren se nuk jetohet me zhvatje e kercnim
 • EMERGJENCA KOMBETARE 10.12.2013 / 18:56
  Pronari I Portalit “Index Online” ka zbardhur me detaje njërën ndër skemat e rëndomta që konsumohen nëpër cepat AKI-së. Ku është krijuar një mbivendosje, mbingarkesë, kontrollë dhe devijim i punës së këti organi Një reformë në AKI-së është një proces që nuk e ka shpikur as qeveria “Thaci” dhe as klasa politike Kosovare. Për reformë në Siguri flasin e debatojnë sot e gjithë ditën shoqëri shumë më të avancuara se e jona. Në parlamentet e Italisë, Francës e vendeve të tjera europiane, reforma në sigurii, janë debate organike të klasave politike drejtuese e institucioneve demokratike. Nuk kemi shpikur asgjë të re, pra, madje jemi shumë vonë, për të hedhur hapa të shpejtë, në drejtim të normalizimit të një situate në sistemin e sigurisë,, që mund të konsiderohet pa më të voglën mëdyshje si një emergjencë kombëtare. Por ka një element që edhe këtë instuticion kaq të rëndësisjëm e të domosdoshëm, e kthen në hipokrit, të pavërtetë e për pasojë pak të besueshëm.. Megjithëse bën pjesë tek ato institucione që kanë bërë një sy qorr e një vesh shurdh për korrupsionin dhe krimin, e nepotizmin,,si dhe servilizmin. Instuticion ky që mundohet të vras dhe kindapoj lirin e fjalës dhe shtypit nga shefi I saj Bashkim Smaka, I njohur më pare për organet e ndjekjes si abuzues me prokuimin shtetëror sa ishte shef I prokurimit në Policin e Kosovës. Zoti B. Smaka njihet dhe si uzupues I prones publike dhe private, tashmë aferë e njohur për opinion pasi që egziston edhe një kallxim penal në gjykatë nga një grup qytetarësh Rregullat e lojës për të luftuar këto fenomene në AKI kanë qenë dhe janë aty. Ka munguar vetëm vullneti politik për të zbatuar ligjin nga Komisioni Parlamentarë për Siguri. Politika vijon të luajë me AKI-në një segment të cilin ajo e ka manipuluar e keqpërdorur në vite, për të fshehur e justifikuar zullumet e saj. Në AKI ka nevojë për një hetim, hetimi konsiston në verifikimin e “lëvizjeve” së këtyre personave jashtë rreullave të instuticonit që ata përfaqësojnë, bile shumë në kahë të kundërt, duke u pozicionuar krah krimit dhe korrupcionit, (JU KUJTOHET RASTI I FUNDIT, KUR NJE PJESTAR I AKI-së U KAP NE FLAGRANCE GJAT NJE PLACKITJE ME ARME NE NJE FILIAL BANKE NE PRISHTINE) befasuese, por dhe shokuse.. Me fjalë të tjera, një stil “jetese e pune” që përkon me krimin e organizuar. AKI, ky instuticion përgjegjës për imazhin e Kosovës po kthehet në një instuticion që po e degradon dhe rënon cdo ditë e më shumë kët imazh
 • REaliteti 10.12.2013 / 18:55
  Këta janë konglomerate njerëzish që i ka vendosur krimi në këto pozicione instuticionale”. Dhe pyetja që bëhet është: Quo vadis domine?… (ku po shkon zotëri?) Bashkim Smaka, bashkudhëtarë i pandarë i së keqes, krimit dhe korrupsionit. Na doli ky, kur shteti i së drejtës sapo ka filluar të belbëzojë, kishte kohë që kur shteti i së drejtës fare nuk komunikonte, por funksiononte si shteti elokuent i së shtrembrës. Me korrupsion apo krim të organizuar, nuk na lejojnë të hyjmë në atë Bashkim Evropian, se krimi ka qenë i lidhur me këta njerëz. Lufta kundër krimit të sojit B.Smaka VS Comapny .Por kjo është rruga e vetme për të shkuar aty ku pretendohet, në Bashkimin Europian. “Ne flasim, por nuk bashkohemi; e njohim të keqen, por nuk dimë ta luftojmë dhe, më në fund: e dimë të vërtetën, gjithmonë e kemi ditur dhe gjithmonë kemi pasur frikë prej saj. Dëgjojmë gjithashtu të flitet edhe për luftën kundër korrupsionit, madje, nganjëherë edhe nga vetë të korruptuarit apo korruptuesit. Korrupsioni në administratën shtetërore, së bashku me këtë kumbarën e vet B. Smaka, pra, me të korruptuarin dhe korruptuesin po aq të pakorruptueshëm, (I korruptuari i pakorruptueshëm). Porfesionalisht jo korrekt, por i pasionuar sidomos pas luksit (villave, veturave, parave) që i bënë ndershmërisht për vete edhe abuzuesit më të mëdhej në historin e abuzuesve . Por si po duket në Republikën tonë të Kosovës, nuk do të dalë vullnetarisht asnjë deputet dhe ti thotë STOP këti abuzuesi, që as gjenetika më e re ingjinjerike nuk do të munde tia përmisonte hartën “kriminale” gjenetike me asnjë permutacion Të nderura deputet e keni për obligim politik, kushtetues, e moral të punoni për më shumë cilësi e standarde në këtë instuticion që është kryefjala e sigurisë shtetërore e kombëtare. Çdo iniciativë, çdo nismë për t’i bërë shtetin e Kosovës më të sigurt, ju siguroj që do të ketë mbështetjen tonë si qytetarë të Kosovës. Sot më shumë se kurrë jam i bindur se më mirë një rrugë më pak, por më shumë siguri për gazetar, mësues, putorë dhe cdo qytetar Çdo shqiptar ka përgjegjësi për atë që ndodhi me rastin e gazetarit të Portalit Index Online
 • Dukagjini 10.12.2013 / 18:39
  O bashki smaka do mjerana po mundohen me ta demtu imaxhin po nuk do te ja arrine kurre hallall te qofte per punen qe e ki ba deri tani shume shpejt do te kemi president
 • Lina 10.12.2013 / 18:35
  Bravo Shoshi veq vazhdo vllau jem qiti ne drit kriminelet.
 • LIGJI 10.12.2013 / 18:06
  EDHE NUHI UKA KA KESO PASURI
 • besi 10.12.2013 / 17:50
  po normal se kta te aki-se shumica kriminela jon kshyra ftyren e udbashit eka
 • Mentori PR 10.12.2013 / 17:49
  O ti DUKAGJIN qa je kap vlla per atfar motoqiklete kurgjo nuk eshte ajo ishkreti me dit qe sa dom i bon ne veshke e shet meniher se sherri i sajna po i ftofen veshkt e tani duhet mi nrru ha ha
 • revulucioni 10.12.2013 / 17:48
  hajde o faton shoshi ta honksha loqken se 1shii je, allahu t rujt se ni qisi portali i guximshem i ka vyjt krejt shqiptarise, po presim edhe fakte tjera per institucione te kprruptuara. veq perpara
 • kosovari 10.12.2013 / 17:47
  Po ndjej keqardhje per te gjitha komentet e analfebeteve ketu...mesohuni se pari shkrim-lexim pastaj komentoni! Ty Bashkim burri te qoft hallall gjini I nanes se veq tu I qit ne shesh hajnat ecim perpara. E per komentet e adhuruesve te Shkinis e din ku e kan venin.
 • Kukulla 10.12.2013 / 17:43
  O ky asht vetem kukull e kanit Pronto, qekjo esh ma e keqj se ne qdo qeliz asht infiltrum ky Shiku por qfar AKI vetem fasad po shoejt ju ra boja.Shefi i madh Apo Bosi i Bosav rash ne Dubrav Eper qeta ka nis te marrim frym .Thirrne shkrunjs ni tekst Demaqit ta mertret me boren se nuk ja tema ta tjera . Se Mulaimin Zeken mo nuk po guxon me rrejt .nuk po di disa njerz kan fetyr ta mbrojn , kat hajn nuk efi sa vepra neper gjykata ika po qka ka Shpija kallxon Femija
 • iZgjedhuni 10.12.2013 / 17:24
  Edhe rrugen e paskan laku veq shpijen me maru ma tmadhe
 • une vet 10.12.2013 / 17:19
  O smakiq shko vet nburg o i pafytyr po a hala ne pun je a, oh more i mjer sa pom vjen keq per ty.... Fytyra te tegon si je breda tmerr jasht tmerr ne shpir, mosvet per ty o hajnnnnn.
 • Pronto 10.12.2013 / 17:18
  Mafia Pronto e ka caktu si drejtor te AKI dhe i ka duert e lira me ba cka don ne KS. Kam firke se Indeksonline do te pson sikur viktimat ne Rusi qe publikonin veprat e mafise. Rujuni se ka ardh kohe e keqe ne KS. Frike prej shkaut, frike prej shiptarit
 • Kushtrimi 10.12.2013 / 17:11
  Bravo juve Indeksonline qe pasqyroni kete te vertete te madhe dhe gjendjen e veshtire qe e ka katandise Kosoven me njerez si ky Smakaj. Familja e tij pra e Smakaj ne fshatin Kpuz te Klines, eshte bastistur nga njesia specjale para dy viteve per dyshime vrasje ja kane thy me dyer e dritare, e tash e kane qite shef te AKI-se njeriun qe ka bere 1000 te zeza paramendoni shtetin tone te mjere
 • Nacionalisti modern 10.12.2013 / 17:09
  Indeksonline dhe pronari Shoshi, ju kisha lutur te shkoni deri ne fund me te gjithe qeshtjet. Mos harroni jeni portali me i lexuar dhe i respketuar ne shoqerine kosovare. Jeni tu na hap syte me keto raste te shkeljeve flagrante te zyrtareve publik. Ju lus te kerkoni ndihme nga perfqesite e huaja diplomatike, pasi ata mund te ju ndihmojne te keni mbrojtje.
 • Kosova 10.12.2013 / 16:58
  Kadri Arifi osht tu i kry krejt verifikimet edhe tu ja pastru vetit terenin per me u kthy ne majat e policis ket loj osht tu e lujt Fatmir Xhelili i cili e shktrroj ne at koh policin e tash po e shkatrron Akin Bashkim smaka osht vegel e Fatmir Xelilit
 • Usa 10.12.2013 / 16:55
  @007 boll na keni rrejt gjoja per ket pun qe keni largu kriminela pse pjestarje e krimeve ekonmike e cila e kishte mar komplet dosjen edhe e kishte harruar ne nje nga kfiterit e ka mar pozitiv nga Aki pse nje pjesta i policis qe e ka rastin ne polici duke u hetur per trafikim me qenje njerzore morinpozitiv
 • topi 10.12.2013 / 16:51
  Lum ata shqiptar qe jetojn dhe banojn jasht atdheut,te gjesh nje shtet te till te udhehequr nga njerzit e qartun per pasuri dhe pushtet ish taksirat.Besomni se ne vitet e 70-80 ska pas keso hajni ju qumeni si te doni ama e verteta asht e vertet.Drejtoret e organizatave siq asht Ballkani,Trepqa,Amortizatort,Minijerat, Napredaku,Posta,Elektroekonomija,Llamkosie shum e shum organizata profitabile ane e mban Kosoves kan pas disa benificione ama me vjedh total shtetin shansa skan pas.Po nejse,kovt kjo ne dom te popullit se ishim msu me na sundu gjithmon dikush.E tash i ka ardh koha njo 20 vite shqiptart me dominu e dikur na kthehen prap turqit,pastaj shkit dhe kjo histori e perseritjes ska me pas te ndalur kurr.Vujtje tradhti sundim perqarje friksim dhe ne fund plaqkitje.Kurgjo spaskan plaqkit shkit pas ikjes se tyre nga Kosova,qka po bajn kta komandantantat e krimit.
 • Toka publike dhe privat te uzurpuara 10.12.2013 / 16:29
  Eshte keqe qe njeri kryesor i AKI-se me uzurpu toke poblike dhe private. Nese keto jane te verteta, per toke eshte e vertet e dine te gjithe ka fatkte te bazuara. Hallall i kofte Indeksonline per publikim, tek e fundit kjo eshte puna e gazetarise hulumtuese- ketu nuk pas nevoje per shume hulumtim po po bie fjala me thene. Larg institucioneve keqperdoriuesit, se do te na vret gjaku i deshmoreve, djersa e luftetareve te lires, burgu i te burgosureve politik, djersa e mesueseve tane. Stop mashtrimeve. Stok keqperdorimeve. TURP boll ma te ndertojme nje shtete me standarde te BE-se e jo me standarde te dreqit birit.
 • 007 10.12.2013 / 16:29
  O nese dikush eshte tyj punu sa do pak ne ket shtet te leshit, eshte AKI dhe Bashkim Smaka, po problemi eshte se me punu ne ket shtet jau prish rehatin kriminelve te cilet vin ekxkluzivisht nga SHIKU i famshem, e kur i nguc ata pastaj kshtu e ke. AKI-ja ka bere nje pun te shkelqyr me verifikimin e pjestareve te policis se kosoves dhe pikrisht ktu eshte problemi i ksaj pune se kan ra ne verifikim krejt operativcat e SHIK-ut. Bashkim Smaken apo smakiqin si te doni quajeni e pAten zgjedhur SHIKU per shef te AKI se, jo sepse ishte personi ma i mir ne kosov per ta ber ket pun por sepse paten menduar se sdotjua prishte kurr terzin atyre, tani problemi eshte se ai po duhet te veproj kunder tyre sepse kta jan kriminelet ne kosov. Pse bash tani po del qe bashkimi na paska nje kontest ne gjykat athua vetem se tash po i skadon mandati dhe se interesi i SHIKOVCAVE eshte qe te mos i vazhdohet mandati apo qka.
 • Hashimi 10.12.2013 / 16:26
  zdinkish po ju qendron mrapa Zoti Shoshi veq te lumt gjiri i nenes
 • Kosova 10.12.2013 / 16:24
  Indeksonline=Revulocion veq ishalla sjav pergaditin ndoj montazh se shiku e dim qafre jon
 • fuka 10.12.2013 / 16:19
  pa mar parasysh kush ka vidh duhet me burgos edhe me ja dhan 20 vjet burg se ndryshe nuk mahet shteti shefi i intlezhenses kur vjedh po do mate vegjel e masakrojn vendin edhe per ata duhet me forc mei ndalue keto flliqni
 • Gzimi 10.12.2013 / 16:19
  Eulekex te lutem ne akcion per burgosje se u flliq Kosova!!!!!!!!!!
 • Boll 10.12.2013 / 16:17
  Eulex qa po pret vepro , qa te nevoitet ma shum se keto prova materiale . Ambasad Amerikane fillo veprimin e largoj keto hiena grabitqare se po fillojn me i ngran popullin per se gjalli !!
 • drini 10.12.2013 / 16:11
  Po quditem me kryeministrin se si ka mundur te ja besoj kete detyre keti deshtaku ,ky njeri nukne meriton as ne sigurim te porta me punu ne aki e jo me udheheq aki , eshte shembulli me I keq qe ky person na prezanton kete institucion , urgjent duhet te filloj hetimet ndaj keti personi dhe grupit qe I perket pasurin qe e ka krijuar gjate kohes sa ka qene ne aki le ta arsyeton gjithe ate shtepi qe e ka ndertuar le te ja vlersojn ekspertat sa ka kushtuar eshte turp qe ky person miliona euro e ka demtuar bugjetin e ks.duke dhene tendera nje murimor ,duke blere vetura pa nevoje etj. Le te fillon nje hetim I thjesht dhe do te dalin gjerat ne shesh
 • shaljani 10.12.2013 / 16:09
  Njeri i UDBs o ky bashk me thaqin e kadri veselin kta e dirigjen veseli e veselin SERRBIA
 • drini 10.12.2013 / 16:00
  Bravo indeksonline, qe nuk po dorzoheni para keti njeri te deshtuar ,se I njejeti edhe gjykates po I bene presion qe mos me ja trajtu lendet qe ju ka kthy pa argumente negative policve qe I urren ky njeri I deshtuar . Mos u ndale se ke shancen me godite krimin e organizuar ne Aki dhe polici ky person nuk I sherben shtetit por interesave te ngushta klanore
 • emini 10.12.2013 / 15:59
  Ju qe po merrni me mualife, merruni me punen e juve, ni fjal e urte thot" ni krane rreth b''' tane', nese dikush eshte i ndershem ateher ky eshte 1-shi. Veq vazhdo Bashkim se veq deshtaket injorojne dhe etiketojne :D
 • Trt 10.12.2013 / 15:56
  Ai spo marre vesh edhe ket pune, nje pronar portali me shkru aq per nje njeri qe ja kan besu punen ne AKI, sja vlen me u diskutu, por edhe nese I disponon pishinat e shpija pushimore duhet te paguhet per mos ta paguar te tjeret, pamvaresishte si I ka fitu ato pervec nje perjashtimi nese ka pagu dikushe e qe eshte armik I Kosoves.
 • kuku nane 10.12.2013 / 15:50
  AKI duhet te ekzistoi, por si UDB te mos veproi. Duhet te kete shtepi me merite e jo te tjeret tue i plaqkite. Nuk eshte mire me vjedhe se nje dite ka me i vjelle. Edhe te tjeret kan femije Do ti digjet shpirti i zi. Shume kujt jeten ja ka nxi Mos kofsha ne lekuren e tije. Nuk ja vlene te shkruaj me teper Po e la per heren tjeter. E ajo ditë do te jete dita e pas ghykimit.
 • luli 10.12.2013 / 15:50
  Une nuk e di pse njerezt mundohen me i njollos njerezt vetem evetem se jane te zot! Kushdo qe ka fakte argumente le ti drejtohet gjykates e jo me u merr me thashetheme se e kot eshte nuk mundeni me e njollos nje njeri te menqur e te zotin si ky, kot e keni !!!
 • Pentagon 10.12.2013 / 15:47
  Personalisht me duket e quditshme perzgjedhja e tij si drejtues i intelegjences se Kosoves nga posti prej nje zyrtari te prokurimit .
 • Njoni 10.12.2013 / 15:45
  Barlet Gashi, shefi i operatives ne AKI osht hajn ordiner, servil dhe paranoik
 • agimi 10.12.2013 / 15:44
  a ka more kunnde naj shqiptare te paster a krejte zhyte ne hajnia
 • B.UKA 10.12.2013 / 15:40
  Perqita e kan qel edhe nje burg fshatin dyze te Llapit se dubrava nuk poinxen krejt,jakafillue sikur kpurdhat mase shiut.
 • perkthyesi 10.12.2013 / 15:38
  O Bashkim Smakiqi valla Xheva V gjate intervistimit per korrupsion ka kallxue krejt para EULEX une kame perkthye kie kujdes se nuke eshte mier puna
 • Dugi 10.12.2013 / 15:37
  Barletin qysh e ke, po Ardian Mehmetin ,qysh jon kta burra a pe tregon ti Bashim kush jav dha testin e AKI ketyre burrave a po e lojm me pa ket pun ne TV lajme qysh dush ti , si ne lajme mo qysh del apo te kujtohet kjo pun a jo , te fala ke nga Thesari I Shtetit ...?
 • Jeton Zemerluani 10.12.2013 / 15:35
  Dy here bravo per indeksonline. Njeher bravo per botimin e ketij rasti, e edhe njeher bravo per foton ilustruese te ketij artikulli me "Don Smakiqin".
 • CROW 10.12.2013 / 15:34
  komentuesi beka@ Pasi AKI qenka institucion i lartë shtetëror, sipas teje punëtorët atje duhet të bajnë çkatë duan, dhe këlyshë serb qenka ata të cilët po ia dojkan të mirën popullit të Kosovës a? A e din ti ore beka,beka, se me parat tua, të mia e të mbarë popullit,këta të institucioneve të larta shtetërore popasurohen, jo vetëm AKI. E ti i quan këlyshë të Serbis gazetarët të cilët vejnë në pahë dukurit negative në shoqëri apo shtetë.Por mos je bash ti këlysh, ngase e lavdëron anën negative? Një prverb i lashtë latin apo romak thotë:"Armikut,lavdoja anët negative, nëqoftëse dëshiron që ta dëmtosh moralishtë dhe materialishtë". Nëqoftëse je bektesh, merre veshë.
 • PEISHTINALIA 10.12.2013 / 15:31
  Nashte qaj motori "harly" eshte i vjedhur diku sw nukw besoj qe ka pare ky me ble qikaq shtrejt Interpolli duhet me kshyre pake qate harlli, une menoj?
 • Snake Smakiqi 10.12.2013 / 15:31
  Hallall Indeksonline e para jeni per mi kallzu te keqijat a tjarat i palojn vesht kishe spo ndihet qka eshte ka bahet thu qe nuk jane tu jetu ne kete bote.
 • Mehmeti CAN 10.12.2013 / 15:30
  Hunden ketij ia kisha thy. KOnfiskoja pasurine krejt, edhe fute n'burg, o SHTET I POSHTER.
 • Lek Dukagjini 10.12.2013 / 15:30
  IBA ketu shihet se Bedri Krasniqi i Denuar per Vrasjen e policve mund te jet i porositur prej shum kuj qe na ve ne pikpytje se me te vertet diqka po zihet
 • sdihet 10.12.2013 / 15:25
  Ndoshta pe bon hapjen solemne te burgut te dyzit. Ai bur per pudhtetar o ndertu
 • selim b 10.12.2013 / 15:25
  Pershendetje kolege Smakiqi. Nuke muj ma me te mbrojte se te thojsha ateher mos u shite shume patriote se populli e dine per ty dhe migjallaret tu e saper vllezer mos pyet ma. Te uroj sukses po shtir valla po thojne?
 • Poppay 10.12.2013 / 15:21
  Papaka, sherbimi secret, inteligjenca e drejton krejt shtetin, mes tyre edhe punet e pista, keshtu qe mos i shtini brinat me ta se nuk ju del mar,,, edhe pse pe shoh qe dikush tjeter qendron prapa juve (Indeksonline) keni kujdes se ne momente te caktuara mundet mu kan shum von per me nderru kursin e levizjes.... flm e shmet
 • Hasani 10.12.2013 / 15:19
  Te kishi qene ne USA ju le qe nuk kishi guxu me shkru per Bashkimin po as enderr nuk kishi mujt me pa.
 • mentori 10.12.2013 / 15:19
  Bravo Indexsonline keta krimineka ne Burg e kane vendin
 • Teuta 10.12.2013 / 15:15
  EULEX EULEX.....sa ma shpejte te intervenoje...ose populli....shpresoj qe se shpejti do te vie dita kur populli te ngritet ne kembe kunder ketyre kriminelave te tipit dhe do t'i lin4oje ata njehere e pergjithmone..
 • DIDI 10.12.2013 / 15:11
  Na beni hore ky njeri i mrapsht
 • pashtet 10.12.2013 / 15:06
  per #SHYQA, a spo te bojn syte qe i paska dy pishina a, kurgjo skan ekzagjeru indeksi vetem te vertetn e kan tregu per ket matrapaz hajn. Kshyre edhe nje her foton apo shko laj syt nashta te del pija
 • Shpend Ahmeti 10.12.2013 / 15:04
  Indeks ja paski dh. gojen
 • Eulex 10.12.2013 / 15:03
  Bashkim skemi qysh met mbrojt ma na duhet me vepru
 • Kosova 10.12.2013 / 15:02
  A ka Kosova krime ekonomike more qa po doni fakte ma shum
 • @Shyqa 10.12.2013 / 15:01
  Po qa po don ma shum me rrog te drejtorit as Hashim Thaqi ska ksi kushte As Atifatja Kadri Veseli Albin Kurti Shpend Ahmeti Isa Mustaf askush nuk jeten ne ket lluks
 • Hashimi 10.12.2013 / 15:00
  Hahahah Indeksonline jeni ma te fortit ja pasket palu Smakiqit
 • Dukagjini 10.12.2013 / 15:00
  Hajde Bashk hajde ku e ke motocikleten sa te kushtoj .... flasim pak ma von edhe pak dite.
 • Tony 10.12.2013 / 14:59
  Kuu eshte fusha e tenisit ku eshte fushe e golfit?
 • Shqiptari Kosoves 10.12.2013 / 14:54
  Mjer ne me qfar kriminela jetojme
 • EULEX 10.12.2013 / 14:54
  +-+-+-+ +-+-+-+-+-+-+-+-+ +-+-+-+ |I|'|m| |w|a|t|c|h|i|n|g| |y|o|u| +-+-+-+ +-+-+-+-+-+-+-+-+ +-+-+-+
 • E VERTETA 10.12.2013 / 14:53
  HULUMTONI TE KATASTRA E PRISHTINES ESHTE BEFASUESE LIDHJA E TIJ ME BESIM BARALIUN NJERIUN ENIGMATIK ENDE PER PROKURORINE NGA SUHAREKA DREJTOR NE UJESJELLES NE PRIZREN I SHET TOKA BASHKIM SMAKAJT......
 • Gjakovalia 10.12.2013 / 14:47
  Smaka apo Smoka apo Smoki....nuk e kam qart!!!!
 • xufa 10.12.2013 / 14:45
  si duket kta Gazetart e portaleve tjera kane ra ne gjume,Gazetri per Gazetarin duhet me kane nji per keso raste,dhe duhet e gjithe Bota ta dije se qka ka ne Kosove brenda,ZOTI E PRUFT DREJTESINE NE VENDE
 • beka 10.12.2013 / 14:37
  aki eshte institucion i lart shtetror dhe vetem klyshet e serbis e njollosin ,kujdes.
 • shyqa 10.12.2013 / 14:33
  po edhe ju pi rritni sendet ka pak: njehere thejshi dy bazena dhe fusha gollfi, po nejse.
 • Besi Bruksel. 10.12.2013 / 14:28
  Mos te jau ndij Indeksonline,keta kriminel do bien te gjith ne prangat e Eulex,kjo eshte me se e sigurt....
 • zanzibari 10.12.2013 / 14:16
  Paskan intervenuar te denuarit per krime,qe ta mbrojne Smaken,e erdhi koha edhe nga burgjet te intervenojne dhe ti kercenojne Gazetaret,qka spo mungon
 • bekim pz 10.12.2013 / 14:16
  Mos u ndaloni se ju erdhe fundi fundrrinave te shekullit 21.
 • tipi 10.12.2013 / 14:14
  Ky Hiena e ka ftyren bash te Shtriganit ,i lidhet me profesionin qe e ka deri sa te nxajn gabim.
 • Egzoni 10.12.2013 / 14:13
  Volla bre dhe ju medija e keni marr nifar komooditeti ,ti shantazhoni njerzit jo ka ba shpi ,jo ka ble kerr jo anej jo kn ej, ju tash qe Bashkim Smaka eshte drejtor i AKI-s,ky mmos me pas te drejten mi pas shpi e kerr a?...delni etiketoni njerz percillni ,fotografoni njerz kush me ke po rrin ktu ,nuk e di cili po e luan rolin e UDB-s a gazetaret informator a agjensia ?
 • ibo 10.12.2013 / 14:13
  Kjo eshte ne gjdo shtet normale, sherbimi sekret eshte mbi te gjitha
 • ibo 10.12.2013 / 14:13
  Kjo eshte ne gjdo shtet normale, sherbimi sekret eshte mbi te gjitha
 • UCK.A 10.12.2013 / 14:12
  MOS thuani qe ja ka lane Baba gjithe kete Pasuri ,I ka vjedhe se me nje rroge nuk mundet me ba nje wc e lerma edhe bazen.Prap votone pdk ldk, e veterante e luftes le te mbledhim kanaqe per te mbajtur nje familje ky eshte LIGJI.
 • Muhamet 10.12.2013 / 14:10
  Turp Kombetar per neve, dhe shtetin ku jetojme, cenzure komuniste e cila duhet te merr fund shpejt o popull ...
 • Djathi 10.12.2013 / 14:09
  Bravo, qekjo osht gazetari. Vetem perpara derisa te zhduken qelbesirat injorante
 • valon 10.12.2013 / 14:07
  mane veten burra se po ju vjen fundi ksaj mafie... lajmroni ne eulex...
 • Bashkimi 10.12.2013 / 14:06
  Bravo ju koft redaksiiiiii e nderuar! E di qe nuk eshte lehte me pas pune me ksi njerz te poshterrrrrrr por e verteta gjithmon triumfon. Suksese!
 • Lipjani 10.12.2013 / 14:05
  Drejtë e n'Dubrav ket maskara.
 • iba 10.12.2013 / 14:04
  Besoj ne ate qe kan fakte Indeksonline Por qka lidh Bedri Krasniqin me AKin. Mos vall UDb-a serebe ka ne kontroll komplete AKI-n? Diqka ketu eshte ka zihet.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.