Mustafa i përgjigjet Haradinajt: Askush nuk ka të drejtë të pengojë liberalizimin e vizave

Kryeministri Isa Mustafa thotë se askush nuk ka të drejtë të pengojë procesin e liberalizimit të vizave për një çështje e cila mund të përmirësohet në momentin që të verifikohet e kundërta. Kjo mund të merret edhe si përgjigje ndaj kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili tha se kushti i BE-së që për liberalizim të vizave duhet të ratifikohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, nuk do të ndodh. Haradinaj ka qenë i ashpër, duke...

Ramush Haradinaj: Isa, Hashimi dhe Hyseni po rrejnë, demarkacioni nuk do të kalojë dhe ata do të ngulën keq!

(I plotësuar) – Ramush Haradinaj ka thënë se demarkacioni nuk do të kalojë dhe nuk duhet të miratohet në Kuvend, ashtu siç është...

Eros Grezda i jep sinjale Kosovës, shpreson që të rikthehen të gjithë

Futbollisti nga Gjakova, Eros Grezda, i cili po cilësohet si njëri ndër talentët më të mëdhenj në futbollin kroat, ka dhënë një intervistë...

Vdes lojtari i Dinamos së Bukureshtit, pësoi sulm në zemër gjatë ndeshjes (Video)

Futbolli rumun ka rënë ë zi. Futbollisti i Dinamos së Bukureshtit, Patrick Ekeng, pak minuta më parë ka ndërruar jetë,pasi pësoi sulm në zemër...

Lajme

Miku i Lushtakut, Rukolli: Ndërhyrja ishe e dhunshme, lokalin e kemi liruar

Rrustem Rukolli pronari i BAB CLUB ka qenë i ftuar në Orën e Fundit në Klan Kosova për të folur rreth objektit që sot i është sekuestruar në aksionin që është zhvilluar me urdhër të Prokurorit në bashkëpunim me Policinë. Miku dhe koordinatori i Sami...

Mustafa i përgjigjet Haradinajt: Askush nuk ka të drejtë të pengojë liberalizimin e vizave

Kryeministri Isa Mustafa thotë se askush nuk ka të drejtë të pengojë procesin e liberalizimit të vizave për një çështje e cila mund të përmirësohet...

Gjukanoviq: Pa një Ballkan të qëndrueshëm, nuk ka Evropë stabile

Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviq tha se "integrimi i plotë" i Ballkanit në strukturat evropiane dhe euro-atlantike nuk është punë e kryer dhe kjo mund të ndikoj negativisht...

Arrestohet në Ibiza bosi shqiptar i drogës dhe i grabitjeve, bënte një jetë luksoze

Një shqiptar i dyshuar për trafik droge është arrestuar në ishullin Ibiza të Spanjës, dy ditë më parë. Ai u ndalua lidhur me një ngjarje të ndodhur më...

I besuari i Kenedit: Porosia që më jepte gjithmonë kur ishte larg të shoqes

Kur përmendet Xhon Kenedi, të gjithëve u vjen në mendje presidenti amerikan i përgjakur në limuzinën e tij në 22 nëntor të vitit 1963 në Dallas. Por Clint Hill,...

Sport

Eros Grezda i jep sinjale Kosovës, shpreson që të rikthehen të gjithë

Futbollisti nga Gjakova, Eros Grezda, i cili po cilësohet si njëri ndër talentët më të mëdhenj në futbollin kroat, ka dhënë një intervistë për ‘Vecernji.hr’, ku ka folur për anëtarësimin e Kosovës në UEFA. Kosova më 3 maj u bë...

Bersant Celina e zyrtarizon vazhdimin e kontratës me Manchester Cityn

Talenti Bersant Celina do të mbetet pjesë e Manchester Cityt, pasi ka arritur marrëveshje për të nënshkruar kontratë të re me skuadrën angleze. Lajmin e ka konfirmuar vet...

Vdes lojtari i Dinamos së Bukureshtit, pësoi sulm në zemër gjatë ndeshjes (Video)

Futbolli rumun ka rënë ë zi. Futbollisti i Dinamos së Bukureshtit, Patrick Ekeng, pak minuta më parë ka ndërruar jetë,pasi pësoi sulm në zemër gjatë ndeshjes...

Futbollisti i Dinamos së Bukureshtit po lufton për jetë, pas rënies pa vetëdije në tokë gjatë ndeshjes (Video)

Futbollisti i Dinamo Bukureshtit, Ekeng Patrick, po lufton për jetë, pas rënies pa vetëdije në ndeshjen ndaj Vitorul. Luhej minuta e 70 e ndeshjes Dinamo Bukuresht –Vitorul, kur...

Rilindja e Realit nga Zidane, 6 momentet kyçe që e shpëtuan sezonin (Foto)

Florentino Perez më 4 janar mori njërin nga vendimet më të rrezikshme si president i Real Madridit, ia besuar skuadrën Zinedine Zidanes, i cili stërviste skuadrën e të rinjve...

Showbiz

Ja kush e refuzoi këtë seksbomb (Foto)

Chantelle Connelly është njëra ndër yjet televizive më të përfolura në Britani të Madhe kohëve të fundit. Megjithëse kishte përhapur fjalë se është në lidhje me boksierin Anthony Joshua, ky I fundit ka thënë se nuk di kush është ajo...

50 Cent & Chris Brown lansojnë projektin “I’m tha man” (Video)

Reperi i famshëm 50 cent në bashkëpunim me Chris Brown pas një pune të gjatë kanë lansuar projektin më të ri, “I’m the man”. Kënga vjen pas një...

Fatmir Spahiu “Oki” foto me bashkëshorten e tij (Foto)

Fatmir Spahiu fitoi simpati të madhe që nga roli i tij në serialin “Kafeneja jonë”. Ai është njëri ndër aktorët më të dashur në vendin...

Agnus Dei merr çmimin e shtatëdhjetë ndërkombëtar

Filmi “Agnus Dei” me skenar e regji të Agim Sopit, ka fituar Çmimin e filmit më të mirë ndërkombëtar “Best International Film” në Reykjavik International...

Ja i cilës parti është deputeti kosovar që tradhton gruan me Ivën superseksi

Ja i cilës parti është deputeti kosovar që tradhton gruan me Iva Alikon Këngëtarja Iva Aliko ka treguar se nga cila parti është deputeti kosovar i cili tradhton gruan me...

Tech/Auto

Sony revolucionarizon Play Station (Foto)

Sony ka hedhur në treg pjesën e katërt të sagës Unchartered. Bëhet fjalë për një video-lojë aventurë me protagonist Nathan Drake. Tre pjesët e para të kësaj loje kanë dalë në dekadën e fundit, por cilësohen si “të vjetra” nga...

Një pirat kibernetik po shet 57 milionë llogari në ueb-in e zi

Një pirat kibernetik i njohur si Peace ka ofruar një bazë të dhënash  për shitje në ueb-in e zi që përmban informacione mbi 57milionë njerëz, por...

Galaxy Note 6 Lite projekti më i fundit i Samsung (Foto)

Samsung duket se nuk do të ndalet përkrah smartfonëve të rinj Galaxy Note 6 dhe Note 6 Edge, që pritet të prezantohen nga mesi i korrikut, tashmë ka filluar të flitet për...

iPhone 7 vjen me risi të reja

iPhone 7 deri më tani është përfolur se do të vijë me një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 6S dhe se modeli i ardhshëm i telefonit...

Instagram së shpejti me një profil biznesi (Foto)

Së shpejti pritet që Instagram të japë mundësi të gjithë personave të cilët duan të promovojnë biznesin e tyre në këtë rrjet social të kenë...

Indeks+

Meshkujt që konsumojnë duhan dhe alkool pëlqehen më shumë nga femrat

Përkundër rrezikut nga konsumimi i duhanit dhe alkoolit, ka një gjë pozitive nga këto. Meshkujt që konsumojnë duhan dhe alkool janë më atraktivë për femrat që kërkojnë lidhje të shkurta, thuhet në studimin e ri. Hulumtuesit kanë gjetur se kjo sjellje e...

Këto janë arsyet që këpucët iu duken të lira

Këpucët janë një detaj shumë i rëndësishëm të cilat e prishin ose e ndreqin dukjen Këto janë gjërat që duhet t’i keni parasysh para se të...

Ja si stërvitet Batalioni i Forcave Speciale Shqiptare (Video)

Ky është Batalioni i Forcave Speciale Shqiptare, pjesë e Forcave të Armatosura. Video e publikuar sot nga Ministria e Mbrojtjes, tregon sesi 300 komando stërviten me plumba realë...

Opinione

Letër e hapur Fatmir Limajt dhe disa komandantëve që po heshtin

Tregoni hapur pse u takuat me Bllacën. Tregoni burrërinë, se unë do t’ua publikojë emrat. Fatmir bëhu burrë trego pse je takuar me Bllacën pas ardhjes së tij nga Beogradi. Fatmir, a kanë qenë dëshmitar në rastin Kelçka dëshmitë. Fatmir unë kam...

Çka duhet ndryshuar në politikën tonë?

Ditëve të fundit, pas një konfrontimi mes opozitës së bashkuar, është nxjerrë në shesh një diskutim: Krijimin e një partie të re politike?! Vërtetë,...

Ja pse duhet të dënohen krimet e komunizmit

Komunizmi ka mbetur si mumia e Leninit në sheshin e Moskës - kufomë e pavarrosur, e cila provokon kërshërinë e shikuesve, por shumë më shumë ngjallë neverinë dhe...

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Ekonomi

Shqipëria paguan naftën më shtrenjtë se Franca dhe Gjermania

Një grafik i publikuar në datën 2 Maj në faqen globalpetrolprices.com, që tregon çmimet e naftës në dollarë për litër e rendisin Shqipërinë në vendin e 13 në botë. Çmimet variojnë nga taksat që vendos çdo vend për konsumatorët,...

Kalifornia rrit moshën për duhan në 21 vjeç

Kalifornia ka rritur moshën ligjore për blerjen e prodhimeve të duhanit nga 18 në 21 vjeç. Ligji i ri e bën të paligjshme shitjen e duhanit për njerëzit nën 21...

MBPZHR-ja mbështet kulturat e reja bujqësore (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi, ka marrë pjesë në promovimin e shpargut/asparagut, që u mbajt sot në Prishtinë, ku...

Për herë të parë në Zvicër panair për kompanitë nga Kosova dhe rajoni (Foto)

Kompania “Albpress” me seli në Winterthur të Zvicrës në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës (OEK) dhe Oden Ekonomike të Maqedonisë, organizon në...

Trashëgimitë dhe atraksionet e Kosovës, vizitohen nga tur- operatorët e huaj

Përfaqësues të medieve dhe agjencive ndërkombëtare të specializuara në turizmin aventurier po qëndrojnë në Kosovë gjatë udhëtimit familjarizues “FAM...

Shëndetësi

Ja pse duhet ta pastroni fytyrën me uthull molle…

Uthulla e mollës është një produkt ideal që mund të përdoret për të kuruar një fytyrë me puçra. Uthulla e mollës balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës dhe shmang vetitë antibakteriale dhe antiseptike për puçrrat e shkaktuara nga faktorët e...

Mënyrat e thjeshta për të qenë një person i pastër

Ndonjëherë është e lehtë që të merresh me pastrimin e gjërave, kështu që vetëm duhet t`i kushtoni pak rëndësi dhe do të jeni një person i...

Ja pse duhet të pastroheni me ujë të ftohtë

?Shumica e njerëzve as që do ta merrnin në konsideratë që të bëjnë një dush me ujë të ftohtë, mirëpo kjo gjë nuk është edhe për...

Këto janë bimët që pastrojnë ajrin e shtëpisë

Bimët që rriten në shtëpitë tona nuk janë përgjegjës vetëm për më shumë oksigjen, por ato gjithashtu posedojnë aftësinë për të...

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por shpesh shumë prej nesh për arsye nga më të ndryshmet nuk e konsumojmë. Një...