Ndodheni
Indeksonline / Lajme
20:13 / E shtunë, 02 Nëntor 2013
42 Komente
Kryeministri Thaçi ngushëllon familjen Birinxhiku

Kryeministri Kosovës Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet e tij përmes një telegrami me rastin e vrasjes së kandidatit për asamble komunale të Skenderajt, Bekim Birinxhiku.

“E nderuara familje Birinxhiku,

Me dhembje dhe pikëllim morëm lajmin për vrasjen e Bekimit, kandidat për asamble komunale të Skenderajt, në zgjedhjet e 3 nëntorit 2013.

Pavarësisht shkaqeve dhe rrethanave, ky krim meriton që të denohet, që ka shuar një jetë njeriu në kulmin e energjive njerëzore.

Institucionet dhe organet përkatëse duhet që sa më parë të sqarojnë motivet dhe rrethanat e kësaj vrasjeje, e cila ka prekur dhe lënduar ndjenjat e gjithë qytetarëve të Kosovës.

Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ju lutem pranoni ngushëllimet më të sinqerta”, thuhet në telegramin e kryeministrit./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • sabiti 03.11.2013 / 08:39
  kur mungon ligji vrhahen,sa vrasjet pase lufte kane ndodhe me i pas denu,nuk ishin vra ma,moe po i konvenon kujna kto vrasje mizore
 • luftari 03.11.2013 / 02:33
  policia kosoves ,sa i perket policies ata jan pa shkoll 50 perqin policies duhet me jav bae si rama me i hjek shumicen, edhe shum erasteve kujna ja kishin inati po e rujshin deri ta nzan , e po ishkoqshin rrobat kmishat veta ,epemarrshin personin e pe arrestojin e perreshi ekur ta qon ne stanic te poli thojn qere qa na ka bae na ka ra e nuk udorzue vetum me rre at person piko per qefi qe ja kan inati dikush ekta jon policia jon ekjo asht shum e vertet duke vjewdh me hajna se bashku une vet ekam zbulue polict te cilet mu me kan vjedh me hajna dhe azqe nu uba teri me tash me ata jane ne liri sot mjan vjedh afer njiqind mi evro kta jon policia ja ky asht shteti
 • shqiptari 03.11.2013 / 02:05
  qysh e ngushllon e vet e mbyt o turk
 • i pabese 03.11.2013 / 01:45
  Dil e vidhi votat me qat udhe meri edhe t vdekurit se kan me tu dashte qe besa se fatmiri ko me ti fshi do kokrra t mira.
 • Hakia 03.11.2013 / 01:45
  Ne njeren ane vrane e kthjelle Serbia, ne tjetrwn Turqia kirse popllin e vet e vret qeveria. Vrasje me plumb, vrasje me varfni dhe me tradhti. Pini qaj rusi e mos boni za
 • kupa tha 03.11.2013 / 01:43
  Mire tha kupa para pak ditesh se ky me t vertete i ka dhon imazh te keq drenices.
 • ks 03.11.2013 / 01:41
  Shko shprehi ngushellime pantiqit se ta kishin rreh keq o trim broje,mos u korit the udhen e dil n veri per t pame.
 • dreqi 03.11.2013 / 01:39
  O pasha familjen ky eshte psikopat,mere ti me mend cka i thote ky gecit ,, ty s ka dashte me t vra azem syla po eshte dikush tjeter qe ka dal nga pdk ,, analizojeni pak dhe e zbuloni se cfare burreshtetasi kemi ne.
 • kaqaniku 03.11.2013 / 01:31
  nuk ka me ligsi se me marr jet njeri per nje mal ktu vrehet ligji ne vend qe polici te ket kujdes qe esht ligjvenes i kosov del vret njeri edhe polic a un me mendimin tim policia e kosoves 80% jan analfabeta marre o polic o
 • DeadEnd 03.11.2013 / 01:09
  Qysh more Kryeministri ngushllon dikend. Sulmohet Polici ne uniforme edhe ky kurgjo kurkujt. Paramendoje me dale dikush me shufer te hekurit me rreh Policin ne Amerike. Ja palon ai nja 10 te mira. Kurse shteti e denon kriminelin per sulmem ndaj personit zyrtar...
 • ANTI pdky 03.11.2013 / 00:20
  HA HA HA KY DEFINITIVISHT KA RRESHQITUR NGA BINARET! MILICI I TIJ I PASHKOLL VRET NJERIUN E KY "ngushellon" ?? MJERIM !
 • besi 02.11.2013 / 23:35
  ej mos e hsani thaqin se ska faj ky per vrasjet qe ndodhin ne drenic
 • i pacipi 02.11.2013 / 23:16
  O kuku ky kur ka met me e ngushllu dikend ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuiuuuu.
 • tekeleki 02.11.2013 / 23:16
  Gjithe juve qe nuk dini tjeter veq te ofendoni,e posaqerisht per agonin, Hashim Thaçi ua qiftttttttt nanen, motrat se nuk dini me i dallu gjerat, por veq me sha pa fakte, e deri dje bac e dad keni qen me shkaun e shkinen. E Hashimi ka faj qe ka lan gjall muta si ju, qe me ju then lop, me vjen keq si po e ofendoj lopen. Ngushllime per familjen
 • katastrof 02.11.2013 / 23:03
  far njerz jeni juv kur vet vraheen njerzt e folni per shtet thaqi nuk e ka urdheru po nermaal se njerz tprapambetur i folin kto fjal qe nuk lexojn nuk dalin nuk e shofin realitetin nuk i ka bo thaqi po probleme private e ka vdek ky i ngrati mos folni palidhje mos ja hupni meritat e tmirat e tkqijat qe i ka ky njeri pa anim npolitik :(
 • TE VRAJN NATEN TE QAJN DITEN 02.11.2013 / 22:55
  KETO PRRALLAT E NGUSHLLIMEVE I DIJM PARA 15 VITEVE LENI KETO FORE
 • skenderaj europian 02.11.2013 / 22:44
  A E BONE SKENDERAJIN EUROPIAN HALA O LEXHENDE O SHOK I KADRI VESELIT E AZEM SYLES.
 • ari 02.11.2013 / 22:43
  Ku e ki vulinin o i pabese o ftyre prisht a po e sheh cka i bone kosoves e sidomos drenices,largohu mor se e fute drenicen n bela o mjeran.
 • beki 02.11.2013 / 22:41
  O zoti ty ftyren ta marrofte o pis.
 • Leonora 02.11.2013 / 22:38
  Bravo Hashim !Ti i math je? Shesheli me Vite te tera e me Represalje te tmerrshme nuk arriti dot ta zbraz Kosoven , kurse ti pa Luft pa trazira po i kan nanen do mi ja qu Amanetin Nikolla Pashiqit ne vend. Qysh o ka shkon puna super ?Nen qeverisjen tande dhe klanit tand te famshem per 4 vitet e ardhshme ke me arrit qe Raporti Shqipetar:Shkije te jetzt 20:80. E ne ket 20% dot jen te gjith Fisi yt dhe Klika jote. Jo Burreshtetas i fort ishe kan?Gjat Luftes jepshe Urdhera prej Hotelit ne Tiran ,tash mbas lufte tu kan ba shum Hotele .Miqt tan"Europa" po ta rritin mendjen e ti bon vaki qe edhe pak ke mi ndjek me polizin tane Shqipetaret mjerana me leshu Kosoven.Europa keshtu po don,keshtu ka desht qe 100 vjet.Por tash te ka gjet ty te madhin Burreshtetas e po ja realizon qellimet Sheshelit.Bravo Bravo Hashimi
 • Gjakovari 02.11.2013 / 22:35
  Ju we po leni si zagaret po e keqperdorni tragjedin familjare,turpi ju muloft,e neser pdk,ja dhe hashim thaqi jau tregon vendin ku e keni,te pa ftyr jeni ju prishtinalit e mutit.
 • Nazim Bllaca 02.11.2013 / 22:27
  Ani kush po na ngushllon ky qe don me na shti ne dhe per se gjalli.
 • Prizerenasja 02.11.2013 / 22:10
  Ngushllime familjes,ngushllime kryeminister,keto gjera ndodhin gjithekund,.nuk ka prapavij politike .
 • Naim Miftari 02.11.2013 / 22:09
  Vete te likfidon vete te ngushllon shtet i poshter.
 • Analisti 02.11.2013 / 22:06
  SHIK-u ja ka montu kete vrasje qe sa vjet
 • per lopet 02.11.2013 / 21:57
  O njerez te mbrapambetur aj vrasesi ka qene polic ne profesion dhe problemi i konfliktit ka qene per prona e cila ka eskalu ne vrasje po mos e fyeni policine e Kosoves o njerez te malit se as policia e as Hashim Thaci nuk ka faj kur kan ngeh gjinja me u vra per mal
 • o haver 02.11.2013 / 21:50
  si ske turp te shpreesh ngushllime ku pilici me revole zyrtare e ka vra
 • bravo djema 02.11.2013 / 21:42
  ec more drenicaku vrases sa njerin e ke marr ne qaf e tani je dal e ke vajtue hashim thaqi dita do vjen e do te tregosh si e ke formuar kurthen bashk me shki kunder formusit te UCK zahir pajazitit ai ka qen i pari qe ka nis me uck e ti me drenicaket e tu e keni qit ne kurth
 • agonia 02.11.2013 / 21:41
  kurr faqe te bardh drenica nuk ka qitt qe jan kanibala.
 • biki 02.11.2013 / 21:39
  Kur te vran pushteti, ku me gjet mbeshtetje. Ngushlline familjarve
 • Enes Dani 02.11.2013 / 21:28
  Hashim boll ma ndali ata kriminel te cilet po dalin mbi ligj, se turp asht edhe per ty si Kryeminister.Diemt e Grabovcit e rrehen shtetin,krimineli Sami Lushtaku ne telefon ja tregojke vendin Kryeparlamentarit,tashky krimineli i yt polic e vret Bekimin vetem se ka bindje te tjera politike se Skenderain e keni ba si te ishte Shqiperia e E.Hoxhes
 • Mergimtari 02.11.2013 / 21:17
  Ne shqiptaret e kem zakon qe qfar do vrasje e politizojm pa i dit shaqet Shumica e vrasjeve po ndodhin per interesa personale e ne i japim kaje politike Ngushllime familjarve
 • Verdi 02.11.2013 / 21:07
  Nuk po ju kuptoj me qesi komente per ket rast tragjik qe ka ndodhe.
 • udhekryqi 02.11.2013 / 20:59
  studenti@@@Mjer Kosova qe mban e shkollon gjallesa si ti.Student e nuk e din ku perdoret shkronja e madhe!!!"Qeveris" shkruhete "qeverise" Thaci e jo thaqi,vran e jo "Vran" popullin e jo "Popullin".Per sintakse nuk po shkruaj,ke mendu shkinisht e je mundu me shkru shqip!!!
 • Bini 02.11.2013 / 20:56
  Ups edhe un per ty koment ti mshele edhe hup qfar don me dit e vran nje dit para zgjedhjev
 • Pranvera 02.11.2013 / 20:49
  Policia e Hashim Thaqit jan polici jo te edukuar,ata jan te punsuar me te njofsham prandaj gjysma e tyre jane rrebela e tradhtar si Hashimoviqi.
 • ups 02.11.2013 / 20:41
  per studetin mshile goj more gomar hala sedi arsyjen e del ktu shurdhon
 • PR 02.11.2013 / 20:30
  Eeuuu Din... Te lumt goja ...
 • drenicaku 02.11.2013 / 20:27
  O SHimi edhe pak se edhe ti ki me i hanger mokat e me shkue pa pa.
 • BEKA 02.11.2013 / 20:24
  QYRE MORE FTYREN PISIT .
 • DINI 02.11.2013 / 20:16
  MOS NA E SHTO DHEMBJEN ME KETE NGUSHLLIM O KRYETRADHETAR.
 • studenti 02.11.2013 / 20:15
  Policia e Qeveris te Hashim thaqit Vran Popullin kta jan para ngordhjes ruhuni
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.