Ndodheni
Indeksonline / Lajme
18:10 / E shtunë, 02 Nëntor 2013
18 Komente
AAK: Të zbardhet vrasja e Birinxhikut

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka konfirmuar vrasjen në Skënderaj të kandidatit të listës së AAK-së në garën për Asamblenë Komunale të Skënderajt, në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, Bekim Birinxhiku.

“AAK, duke u rezervuar nga kualifikimi i këtij rasti të rëndë dhe kriminal mbi jetën e Bekim Birinxhikut, fton organet e rendit dhe të drejtësisë që sa më parë ta zbardhin rastin. Edhe pse nuk dihen motivet, fakti që vrasja është kryer një ditë para zgjedhjeve lokale në Kosovë, duhet t’i shtyjë organet e rendit dhe prokurorinë që ta zbardhin sa më parë këtë krim”, thuhet në komunikatën e AAK-së.

Kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar familjen Birinxhiku./Indeksonline/ 


Kendi i komenteve
 • beki 03.11.2013 / 09:55
  aak ne pej ne ven votim e kan sulmu ni komisjoner per vdekje
 • shqiptari 03.11.2013 / 02:06
  Ngushllime
 • realisti 02.11.2013 / 23:20
  Zoti nuk eshte mace qe grith
 • 11 02.11.2013 / 21:13
  marre ju koft ky osht rast i rrond e polici e ka vra me arm zyrtare.. pse te geci sguxoften me shku.. mos e politizoni rastin se kjo o tragjedi.. ktu bajram rexhepoviqi me hashimoviqin i kan fajet, qfar polic kan shti atje
 • pirar boy 02.11.2013 / 20:47
  Shum jam I sigurt qe Polici ska faj se ky Rahmetlia ka mendu qe sit jesh AAK nuk ja len plumi edhe ka shku sigurt qe sguxon Kush me ja parish.Pom dhimben femit qe ka lan jetim se meni an Jan liru prej kti .
 • Ngush.nga Drenoci i Rahove 02.11.2013 / 20:07
  Me pikllim te thell e mora lajmin e vrasjes tragjike te Bekim Biringjikut ni dite para zgjedhjeve lokale.Skenderaj i Ahmet Delis,Tahir Mehes dhe i komandantit legjendar Adem jasharit cdo here ka dite dhe dine te mendoie ndryshe dhe lirshem.Prandaj bandat kriminale te Hashim Thaqit s'kane te drejt te marrin jeta te njerzeve te cilet kane bindje te tjera nga ata, Kosova ashte e te gjitheve Skenderajin bandat e Hashimit e kane e ba si te ish Kuba e Fidel Kastos
 • Mendi 02.11.2013 / 19:38
  Ak kqyr me perfitu jo qe asht shum e interesune apo e shqetsune per vrasjen.
 • rambo ku je 02.11.2013 / 19:26
  Edhe ju t aak-se nonen ja keni kajt tu vra njerez ne dukagjin.
 • pdk=aak 02.11.2013 / 19:25
  Ghynah qe ka vdek se i ri por ju t aak njejt jeni sikur kta t pdk perndryshe per borxh ish vra rahmetliu.
 • Ngushllime nga Gjakova 02.11.2013 / 19:05
  Ngushllime per shokun mikun e luftes qe asnjher nuk kursej jeten per lirin e kosoves
 • Prishtinasja 02.11.2013 / 19:02
  Ramushi e paska fillue ofenziven ne drenic,mozamakeq.
 • Agroni 02.11.2013 / 18:47
  Ngushllime familjes Biringjiku. Ngjarja qe ka ndodh sot nuk ka te bej asgje me zgjedhjet. Un jam qytetar i Skenderajt dhe e njoh mir Bekimin. Konflikti i tyre ka qen personal per shkaqe te borqit. Ngushllime edhe mje here familjes.
 • miku 02.11.2013 / 18:42
  Ramadan ne emer te miqsis pranoi ngushllimet ma te sinqerta ne emer te drejtsis nuk kemi mandat ne emer te PARTIVE skemi asnje mandat por te shuhet nje jet kemi mandat te protestojm sepse ky djal ka qen venda dhe ish TMK JAM i bindur se drejtsia nuk harron por vonon huk kam ma shum komente por sipas informacioneve dorasi asht polic pse e ka ba ket akt ai le te pergjigjet jo tani ti mveshet perdeve te partis ai asht daj i djemve te mighes se sl
 • miku 02.11.2013 / 18:42
  Ramadan ne emer te miqsis pranoi ngushllimet ma te sinqerta ne emer te drejtsis nuk kemi mandat ne emer te PARTIVE skemi asnje mandat por te shuhet nje jet kemi mandat te protestojm sepse ky djal ka qen venda dhe ish TMK JAM i bindur se drejtsia nuk harron por vonon huk kam ma shum komente por sipas informacioneve dorasi asht polic pse e ka ba ket akt ai le te pergjigjet jo tani ti mveshet perdeve te partis ai asht daj i djemve te mighes se sl
 • T M K 02.11.2013 / 18:35
  Ngushllime familjes te Bekimit
 • shkodra 02.11.2013 / 18:27
  ngushllime vamiljsë
 • Beka 02.11.2013 / 18:26
  Ngushllime familjes dhe gjith qytetarve qija dojn temiren venditon Kosoves kitakt kriminal barbar ebajn vetem njerzit qisjadojn temiren vendit ton ketanjerz duet tegjith Kosova tadenojn turp as serbija nuk kaba kso vrasje tmerrshme povrahen njerzit eshkollum nga bishat shtazt eegra mezor smahet pushteti
 • Beka 02.11.2013 / 18:25
  Ngushllime familjes dhe gjith qytetarve qija dojn temiren venditon Kosoves kitakt kriminal barbar ebajn vetem njerzit qisjadojn temiren vendit ton ketanjerz duet tegjith Kosova tadenojn turp as serbija nuk kaba kso vrasje tmerrshme povrahen njerzit eshkollum nga bishat shtazt eegra mezor smahet pushteti
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.