Ndodheni
Indeksonline / Lajme
15:50 / E enjte, 19 Shtator 2013
73 Komente
Balotazhi, PDK mbështet AAK-në

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e cila udhëheqë më pushtetin komunal në Gjakovë, tashmë është bërë e ditur se rival të vetëm do ta ketë Aleancën Kosova e Re, të udhëhequr nga, Mimoza Kusari-Lila. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se PDK-ja dhe AAK-ja kanë rënë në ujdi që në raste të balotazhit, partia e Hashim Thaçit ta mbështet AAK-në të udhëhequr nga kryetari aktual i Gjakovës, Pal Lekaj.

Kryetari i Gjakovës, Pal Lekaj është i bindur se do të fitojë zgjedhjet që në rundin e parë, por pranon se në rast balotazhi do të këtë mbështetjen e elektoratit të PDK-së. Lekaj thotë për Indeksoline se nuk kanë marrëveshje me PDK-në për ndonjë koalicione para, ose pas zgjedhorë.

“Nuk do të këtë nevojë për balotazh. Në bazë të punëve që janë bërë në Komunë, por edhe të sondazheve do të fitojmë në rundin e parë. Nuk kemi marrëveshje me PDK-në. Besojë që kryetari i PDK-së, Hajdar Beqaj do të synojë ti fitojë zgjedhjet sikur të gjithë. Por, me qe po insistoni, po qe se do të ketë balotazh me AKR-në, besojë se do të kemi mbështetjen e PDK-së, meqë edhe elektoratin e kemi të përafërt”, tha kryetari Lekaj.

Indeksonline merr vesh se në takimin e fundit që kanë pasur kreu i PDK-së, Hashim Thaçi dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, janë marrë vesh që PDK mbështet AAK-në në Gjakovë, që pastaj të mund të ketë edhe qeverisje të përbashkët në këtë komunës.

Ndryshe, AAK-ja në Gjakovë është në koalicion bashkëqeverisjes me PSHDK-në, LDD-në dhe PDKI-në. Kurse partia më e madhe opozitare është AKR-ja. /Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • GJAKOVA 04.11.2013 / 09:19
  pali ka bo per Gjakoven !! po ka vjedh sa ka mujt aj dhe ata katolikt e tij.. Tash ju themi palit e market e nues e pjetrit e ndues e krejt fonecave jasht Gjakoves se kan FLLIQ.. font ..
 • nenkryetari i partise forte 20.09.2013 / 19:51
  i baj ftes publike aak,pdk(akr),ldk te bashkohen me partin e forte se programet,vizionet i kemi te njejta
 • upssss 20.09.2013 / 18:34
  ka ardh shefi shefave me fol per Limozen
 • mimoza i. kusari 20.09.2013 / 18:34
  pal lekaj ka bo shume pune te mira per gjakoven.sa per kritika ato jan shume te mirseardhura sepse e rrisin vigjilencen e punes ,amo jo me fyerje por me nje nivel te duhur.mendoj se me qevierisjen e gjakoves edhe per nje mandate nga zotri lekaj ,gjakova do te vazhdoje perpara ,me avancimin e te gjitha proceseve ne dobi për qytetaret
 • paradox 20.09.2013 / 18:33
  jan bo bashk po jo per Palin por per Mimozen, gara ket rradhe do te jete ne mes te AAK/PDK(AKR)/LDK ne njeren ane dhe VV ne anen tjeter
 • Frrok Gjergjaj 20.09.2013 / 18:09
  Gjate qeverisjes Lekaj Gjakova ka perfituar me te miren e mundshme ne cdo aspekt edhe kater vite #Vazhdojme me suksese te reja..
 • besnik 20.09.2013 / 17:41
  ASKUSH NUK MUNDET QË PËR DY MANDATE TË BËJ MREKULLI.ATA QË I MOHOJNË PUNËT E MIRA QË JANË BËRË DHE PO BËHEN PËR GJAKOVË ,NUK JANË REALIST.VAZHDOJMË ME KRYETARIN LEKAJ .....
 • wilson 20.09.2013 / 17:07
  mbare te koft hajdar Beqa E SHITE VOTEN NJERZT E Haraqave
 • viktima e rradhes nga PDK n'Gjakove: Hajdar Beqa 20.09.2013 / 14:45
  urime Hajdar qe u viktimizove per Ramushin.
 • enesi 20.09.2013 / 14:28
  Kur ni popull e harron Zotin e vet Zoti i ndeshkon me nje pergjegjs zullumqar e ata e dojin at zullumqar (Pal Lekaj) ky esht ndeshkim duhet me ju kthy Zotit se Ai na ka kriju dhe duhet mu adhuru te mjer per ata qe e votojin pal leken
 • Agim Parashumti 20.09.2013 / 07:35
  O gjynah po kta Shehat e Gjakoves gjithmon jan kone AAK e qeshtu ata i bojn votat me myhyb qesi heri ka me fitu Arbrie Nagavci.
 • Dreni 20.09.2013 / 01:31
  Gjakoves veq ju kisha lut me votu ka osht forc se kosov ska met mu votu programi po kush e ka buxhetin e kur tvjen koha e programev tani mendojm ndrysh
 • Katastrof 19.09.2013 / 23:56
  A po ju doket mir gjakova qe pi lypni kit qeverisje apeta ta votojim Mimozen
 • rimi 19.09.2013 / 23:38
  o lereni ket indeks onlain qka po mendon se i mashtron se pdk kurr nuk dot jet bashk me aak ketu ne gjakov por do ta fitoi vetem gjakoven dhe fitus dot jen qytetaret e gjakoves bashk me qytetaret e saj arsya pse dot fiton pdk asht sepse aak per 6 vite veq i kan be keq gjakoves kshtu qe ketyre njerzve qe i kan ba keq keti vendi dot ti ndeshkoi vendi bashk me qytetaret.
 • nuk votoj 19.09.2013 / 23:12
  interesi i ben bashk
 • arbeni 19.09.2013 / 23:08
  Kryetari Lekaj e ka fitoren e sigurt me perkrahjen e Ramushit dhe voten e popullit as qe do diskutim
 • niki 19.09.2013 / 23:06
  Gjakova nuk do te kete balotazh. Gjakova e ka kryetarin e ky kryetar nuk ka nevoj per PDK se ska fare konkurenc
 • Duka 19.09.2013 / 23:02
  Gjakova e Ramushit.
 • gjak. 19.09.2013 / 22:55
  Pal Leka URIME fitoren Vazhdojmë se e ke meritu
 • tiki 19.09.2013 / 22:53
  Nuk ka nevoj per PDK. Kryetari ka mbjellur kater vite per te korrur fitoren e ketyr zgjedhjeve pa balotazh. Vazhdojmë
 • luli 19.09.2013 / 21:36
  Po mimoza edhe inventarin e kish gati -- vetem se i kish mbet ne shi!!! shiqoni ballinen ne zeri
 • Paluci 19.09.2013 / 21:36
  Paluci kakluci Hashimin puci. Menon qe fiton, e nuk e din qe asht hajvon. Pis, magar e trullan, Gjakoven e vjedh pa pardon. Posht partija e haraqave, hejnave e mafijashave. Faleminderit! :-)
 • AI 19.09.2013 / 21:29
  oooo Fatoni-ch , dmth e paske zgjedh kasapin tende. Ndoshata e ka doren me te lehte se keta kasapat e tjere!!
 • Petiriti 19.09.2013 / 21:15
  Koalicioni H.Italian Job
 • AAK PERGJITHMON GJAKOVEN 19.09.2013 / 21:07
  Perkrahja nga familjet SHEHU
 • Levizja per Bojkotim te Zgjedhjeve Lokale 19.09.2013 / 21:01
  OOO Fatoni-ch , prandaj pse te shkojm si capi te kasapi, me beso shum nga keta kandidatet per kryetare i njof dhe te gjithe flasin ne rrethe te ngushta se si do perfitojne ata dhe te gjith ata qe i mbeshtesin. Koha ka ardhe ti themi Jo kettyre te ashtuuquajtura zgjedhje Lokale. Sistemi parlamentar nuk eshte asgje tjeter perveqese legjitimim i krimimit dhe korrupsionit. Popull mos e zgjidh Kasapin tende!
 • shqiptari 19.09.2013 / 20:38
  qajo maxhupja mimoza as fshisen nuk ja japi
 • enesi 19.09.2013 / 20:14
  Kur ni popull e harron Zotin e vet qe Ai i ka kriju pastaj Zoti i denon me nje udheheqs te keq zullumqar edhe populli e don dhe e perkrah tmjer per ata qe ja qesin voten Pal Lekaj
 • ... 19.09.2013 / 20:06
  kjo eshte propagand e vetfundosjes e cila i sherben LDKJ,nuk ka asnje koalicion ndermjet AAK dhe PDK.
 • Fatoni-ch 19.09.2013 / 20:02
  Un personalisht e kisha votu Mimozen se boll e aft osht , nese e lon mafijat Kataliko-Hajredinoviqo- haraqet
 • Fatoni-ch 19.09.2013 / 19:58
  @ Levizja per BZL me vend e ki , kemi ra ne hall valla si qytatar i RK, i ka ardh puna qe thojke ish-Kryeministri Bavarez i Gjermanis Edmund Stoiber Viqi Budall e zgjedh vet kasapin e tij per ta prere"
 • Lati 19.09.2013 / 19:50
  Le te behen e te tranohen, kesaj here Mimoza bashk me trimat dhe trimereshat e Gjakoves do na udheheqin.
 • Dritoni 19.09.2013 / 19:45
  Mimoza viq perpara je fituse.
 • Levizja per Bojkotimin e Zgjedhjeve Lkale 19.09.2013 / 19:20
  I nderuar Fatoni- ch , asnjeri nga keta zotrinje apo zonja nuk i kan duaert e pastra, te gjithe keta jan te perlyer kush me pak e kush me shum me ndjersen e popullit. Zgjedhjet sot jan thejesht me legjitimu HAJIN APO HAJNEN. Qytetar thuani JO zgjedhjeve per legjitimimin e hajnit apo hajnes! Rrofte Republika e Kosoves
 • Fatoni- ch 19.09.2013 / 19:11
  Vedem duke dal ne zgjedhje te gjith mundet mu ndrru ni qeveri . Nese bojkotohet zgjedhjet ateher fiton ajo parti qe ka militant dhe hajna ma shum . Prandaj duhet masovikisht me dal ne zgjedhje edhe mja dhon voten aj qe vertet e meriton ..
 • Levzija per bojkotimin e zgjedhjeve Lokale 19.09.2013 / 19:01
  Qytetar te Gjakoves, mos dilni fare ne zgjedhje sepse kë do qe do e votoni do te jeni prap te mashtruar. Me bojkotimin e zgjedhjeve do ti tregojm hajnave, se populli eshte ngopur me ta. Prandaj Sabotimi i ketyre zgjedhjeve eshte veprimi me i drejte per momentin. Poshte korrupsioni, poshte hajnat. Rrofte Kosova!
 • hasani 19.09.2013 / 18:25
  votone mimozen se e meriton edhe ka aftsi edhe nuk esht e kompromitueme ajo do ta perparon gjakoven se kta hajna na myten tu na vjedh
 • Gjakova 19.09.2013 / 18:18
  Gjakova ka nevoj per ni kryetar si HAJDAR BEQAJ por kjo ka mangesi vetem qe qendron kyqe ne partin e hejnit ma tmadhit HASHIM THAQIT po njekosisht meriton HAJDAR BEQAJ te fitoj keto zgjedhje dhe te bej ndrryshime per gjakoven
 • AAK 19.09.2013 / 18:13
  Gjakova nga një qytet kaotik u shëndërrua në një qytet të bukur dhe me një frymarrje të lirë. Heqja e kiosqeve ishte dëshmia më e mirë se disa gjëra nuk varen vetëm nga buxheti, por nga përkushtimi dhe vizioni I qartë për pamjen e re të Gjakovës.... Vazhdojme
 • Gentos 19.09.2013 / 18:05
  E vetmja Arbërie Nagavci për Gjakovën! Voto 61!
 • maessi 19.09.2013 / 17:37
  Katastrofaaaaa zotitttttttttt
 • Halim Patulaku 19.09.2013 / 17:36
  Hajdar Beqa eshte pjestar i ish organizates famkeqe te ashtquajtur SHIK-u te cieln e ka udhehequr Kadri Veseli me kompanine e vet. Hajdar Beqa eshte profiter dhe rrenc e dollovergji. Ky njeri duhet te kontrollohet per pasurine e krijuar ne menyre te paligjshme, prandaj mos gaboni me i dhene voten ketij profiteri dhe ketij makutari te piste,nuk e meriton voten e popullit, eshte pjestar i ish SHIK-ut dhe ky duhet te merret ne pergjegjesi per marifetlleqet e pista te bera gjate kohes qe ishte si drejtor ne Iber - Lepenc,....
 • dritonavdullahi 19.09.2013 / 17:28
  Ldk do ta fitoje gjakove pa balotazhe
 • eshref 19.09.2013 / 17:26
  ndoket qe kta ne foto po dalin ma komunista se ata te serbis kta te haraqit u banen bashk votoni haraqianet
 • kili mili 19.09.2013 / 17:25
  kesaj i thojne kili mili
 • Gjakovari 19.09.2013 / 17:24
  Dmth Mimoza do te hudhet si nje lecke pas gjithe avokimit qe i beri Thaqit dhe SHIK-ut. Mbase ne emer te luftimit te korrupsionit mbrenda institucioneve mund te perfundoje edhe ne burg! Keshtu eshte kur te pranon me hy me kriminela ne koalicion.
 • NOVOSELLA 19.09.2013 / 17:00
  Hajde URIME prejt qtashitt edhe ato pa balotazh :D Vazhdojm.........
 • Gmbh 19.09.2013 / 16:55
  Dy mafiozat bashke nuk bene me marre vota se na jep vota e keta vjedhe me miliona hajna Duhet VV se shukat posht o kosove edhe pak si ne Afganistan kem mu bo me marre kta hajna
 • Drenicaki 19.09.2013 / 16:54
  shum mir ish kna me hi ne qeveri krahet e luftes pramendo komunistat pro serbis te mdhe vv edhe ldk plasin krejt :D
 • rexhep qosa eshte shka 19.09.2013 / 16:50
  ha ha qe po del qe keta jan profitera patriota kriminela qe edhe UCK-es zanin e zi ja kan qit ha ha po e shifni qe populli e ka kuptuar kush jeni ju qe keni me hupur po se po po edhe ne nish a kralev kena me ju que e zoti ju vraft qe e murrt kosoven ne qaf
 • Tifozi , Gjakove 19.09.2013 / 16:47
  E bash qitash duhet te gjithe kunder AAK-PDK-s me votu te gjithe VV-AKR-LDK mu bo bashku kunder hejnave dhe mangupave qe e kane okupu komunen me dhune dhe me hajni! FORCA MIMOZA - GJAKOVA ESHTE ME TY!
 • Redi 19.09.2013 / 16:42
  per bese neve ne PDK, na kane thene me mbeshtet mimozen.
 • Gjakovari 19.09.2013 / 16:39
  Me mire me ik prej ketu se me e pas edhe 4 vite kete qeverisje lokale,tash mundem me ju thane se ky qytet ka shku ne fund te pusit nese prap fiton kjo qeveri qe ka udheheq Pal LekAJJJJ, bashk me AGIM (LOP) Koci mosvet.na morri LUMI eeeehhhh ky qytet qe dikur e ka mbajte te tere Kosoven tash ..... me mire R.I.P Gjakova
 • demi 19.09.2013 / 16:39
  Mimoza e Pali jon ne koalicion, votoni VV.
 • PLAKU NGA Prizreni 19.09.2013 / 16:36
  Pdk ja hashimi qeveria tash dojn meja rr Bexhet Pacollit e Mimozes e dojn mu bashku me AAk mjerim populli duhet me dit kon me votu ose neta merr malin apo perendimin
 • Gjakovari 19.09.2013 / 16:35
  VETEM MIMOZA PER GJAKOVEN!
 • Ereniku 19.09.2013 / 16:29
  Krimi eshte bashkuar.Ramushit nuk i ka mbete ku me marre vota perveq neGjakove,Deqan dhe peje.Por do te shofim nuk mund te vidhet vota si me pare.Gjakovare zgjohuni nga gjumi. Ramushi e djegu Gjakoven ne lufte dhe pas luftes me ndihmen e Astrit Haraqise dhe Aqif Shehut.Sot eshte kushtrimi per te shpetuar Gjakoven nga kthetrat e krimit.Te gjithe se bashku te shporrim Pavlin dhe hajnat e kriminelet .
 • VV 19.09.2013 / 16:28
  I pasket jap material Limozes me u anku tash e me gjete shkas per humbjen e saj. Vetevendosje do te fitoj ne Gjakove.
 • gjakovari 19.09.2013 / 16:26
  Definitivisht I paska la durrt qytetari e katunari jeton sepse punojin me plaqkitje
 • Agoni 19.09.2013 / 16:25
  Votoni more VV, cka jeni tranu keshtu? - Po a s'po e shini qe jane tu ba dallavere keta hajnat me njeritjetrin, a cka keni keshtu?!
 • gjakovari bruksel 19.09.2013 / 16:24
  Ja pasket kajt nonen gjakoves e hejli koft,edhe 4 vjet me aak definitivisht ter gjakova jasht gjakoves
 • GURISHPUM 19.09.2013 / 16:17
  Mimoza Kusari - Lila do t'i ha petullat rivalit te saj Pal Lekajt.
 • aak pdk krimi 19.09.2013 / 16:16
  Kriminelt bashke.aak as 5% ske me i fitu
 • Gjakova 19.09.2013 / 16:11
  Ju mun Mimoza dyve :)
 • Mentori 19.09.2013 / 16:11
  pronto pronto ne emer te shqiprise e serbise ......pronto per krejt ata qe votojne per pdk ddihet si i quan thaqi Zagar
 • Veterani UÇK-sè 19.09.2013 / 16:10
  AAK=PDK A thua edhe ne bisnes e mbeshtesin njeri tjetrin?!
 • hajte pake 19.09.2013 / 16:09
  OOO Ramush ruju prej ti se apet ka me ta ngule
 • Edon 19.09.2013 / 16:07
  Mimoza ka me Fitu gjakoven edhe LDK mu Bo me aak pdk
 • Agroni 19.09.2013 / 16:02
  Filloti frika e Pali-Stave qe tani po trumbeton Por dije se Ninoza kesaj radhe nuk do te hezitoi tju denoncoi per vjedhjet e planifikuara
 • realisti 19.09.2013 / 16:00
  Sa kam pas menduar te votoi per Pdk, tash vendosa Mimozes me ja jap votat E sa i perket Zotit Pal po e pyes ku mbet investimi i ujitjes se parkut ku jan ujitjet me bunare te rinje keni deshtuar total more i ceket
 • @gjakova 19.09.2013 / 15:59
  o kurr ky vend ska me pa drit me sy o hajna
 • pydyky 19.09.2013 / 15:55
  hajnat, hajnat bashk
 • Gjakova 19.09.2013 / 15:51
  Uuu c'ja paske ngul Limozes.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.