Kosova i përgjigjet Malit të Zi: U ngutët, i kemi marrëdhëniet e mira

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, respektivisht ambasada jonë në Podgoricë ka pranuar një notë proteste përkitazi me sjelljen siç pretendohet “provokuese” në kufirin ndërshtetëror ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi ditë më parë. Në frymën e bashkëpunimit dhe raporteve të shkëlqyera ndërmjet vendeve tona dhe mirëkuptimit për këtë çështje, Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson se...

Tre persona të armatosur në Aeroportin e Rinasit

Një grup prej tre personash të armatosur janë futur brenda në terminal ku mësohet se kanë grabitur një sasi të konsiderueshme parash, të cilat ishin...

Zyrtare: Zlatan Ibrahimovic lojtar i Manchester United (Foto)

Zlatan Ibrahimovic ka konfirmuar kalimin te Manchester United. Sulmuesi suedez në llogarinë e tij në Instagram, ka njoftuar se Manchester United do të jetë destinacioni i...

Trajneri i Polonisë ka një mesazh për Ronaldon

Adam Nawalka frikësohet se Cristiano Ronaldo do ta bëjë diferencën në ndeshjen mes Polonisë e Portugalisë Trajneri i Polonisë, Adam Nawalka, ka deklaruar se...

Lajme

Sami Kurteshi: Qeveria gënjeu, nuk ka Notë Proteste nga Mali i Zi

Kjo është një gënjeshtër e Qeverisë së Kosovës. Derisa nuk bëhet publike s’ka notë proteste”. Në Info Magazine të Klan Kosovës është duke u diskutuar për vendosjen e flamurit shqiptar dhe tabelën “Mirë se vini” nga Lëvizja...

Thaçi dekoron gjeneralmajorin nga Garda Kombëtare e Iowa’s

Presidenti Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim një delegacion të Gardës Kombëtare të Iowa’s, të prirë nga gjeneralmajori Timothy Orr. Presidenti Thaçi ka...

Vjosa Osmani dhe Arben Gashi nuk e tregojnë votën për Demarkacionin

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi koalicionit qeverisë PDK-LDK dhe Listës Serbe mund t'i dështojë për ratifikim në Kuvend. Kjo marrëveshje e cila po...

Pamje të reja të sulmit me kallashnikov në aeroportin e Stambollit (Video)

  http://indeksonline.net/lajmet/26477/pamje-te-reja-te-sulmit-me-kallashnikov-ne-aeroportin-e-stambollit-video/Tri ditë pas sulmit vetëvrasës që ndodhi në Aeroportin...

AAK-së në Prizren i bashkohen edhe 25 të rinj

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dega në Prizren i janë bashkuar edhe 25 të rinj. Aderimi i tyre u bë në një ceremoni në të cilën morri...

Sport

Euro 2016, garë e ashpër për “Këpucën e artë” – ashtu edhe për titull

Derisa "Euro 2016" po futet në fazën finale, gara për "Këpucën e artë" është po aq e paparashikueshme, siç është edhe gara për titull kampioni Kur kanë mbetur edhe shtatë ndeshje në Evropian, tre futbollistë gjenden në krye të...

Trajneri i Polonisë ka një mesazh për Ronaldon

Adam Nawalka frikësohet se Cristiano Ronaldo do ta bëjë diferencën në ndeshjen mes Polonisë e Portugalisë Trajneri i Polonisë, Adam Nawalka, ka deklaruar se pret një...

Ja sa do të jetë paga e Ibrahimovicit te Manchester United

Zlatan Ibrahimovic u ka dhënë fund zërave rreth së ardhmes së tij, duke njoftuar se destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë Manchester United. Suedezi 34 vjeçar pas...

Zyrtare: Zlatan Ibrahimovic lojtar i Manchester United (Foto)

Zlatan Ibrahimovic ka konfirmuar kalimin te Manchester United. Sulmuesi suedez në llogarinë e tij në Instagram, ka njoftuar se Manchester United do të jetë destinacioni i tij i ri, duke...

FIBA ka disa kërkesa për Kosovën

Para fillimit të kualifikimeve për Eurobasket 2017, ku Kosova do ta garojë për herë të parë, FIBA ka paralajmëruar edhe një herë për palestrën ku...

Showbiz

Çfarë po ndodh me të pasmet e Kim Kardashian (Foto)

Ylli televiziv, Kim Kardashian e njohur për famën e saj për shkak të përmasave të saj trupore ka zhgënjyer fansat e saj. Në disa foto që janë duke qarkulluar në media, Kim shihet teksa kishte veshur të brendshme të mbushura të cilat zmadhojnë të pasmet, shkruan...

“Sledgehammer” publikohet nga Rihanna (Video)

Këngëtarja Rihanna ka publikuar këngën më të re të titulluar “Sledgehammer”. Ky projekt muzikor që është për kolonën zanore të filmit...

Skivi kopjon Tunën (Video/Foto)

Reperi nga BS, Skivi ka kohë që e ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. Madje ai herë pas here po poston fotografi dhe video të ndryshme përmes të cilave po i paralajmëron...

Luana Vjollca e pranon: Vdes të shëndoshet (Foto)

Ditët e fundit moderatorja Luana Vjollca është komentuar se ka shtuar në peshë, për shkak të fustanit që ka veshur në Top Awards. Por mesa duket Luana nuk shqetësohet...

Lori Hoxha shijon pushimet në… (Foto)

Pas një sezoni të gjatë në Top Channel, i cili kulmoi me mbrëmjen e Top Awards për Lori Hoxhën ka ardhur momenti të pushojë. Ajo ka treguar përmes SnapChatit se...

Tech/Auto

Kabllo nënujore e internetit që lidh SHBA-në me Japoninë

Në vitin 2014 Google, kishte përmendur se ishte pjesë e kompanive të cilat do të investonin 300 milionë dollarë në një kabllo të internetit e cila do të lidhte bregdetin perëndimor të SHBA-ve me Japoninë. Sot ajo u realizua. Kabllo e quajtur Faster, e gjatë...

Risitë teknologjike të Mercedes Benz E-Class 2017 (Foto)

Mercedesi e ka quajtur "luksi inteligjent" për shkak të teknologjive që duken sikur vijnë nga e ardhmja.  Ky model ka kamera, radarë e ndijues elektronikë që marrin...

12 celularët më të mirë për momentin (Foto)

Viti 2016 pritet të sjellë celularë të tjerë konkurrues, por, për momentin, këta janë ata që shihen si më të mirët në treg. Ndërkohë,...

Mercedesi me pamje të një bishe të tërbuar (Foto)

Mercedesi i ri AMG GTR ka një pamje të një bishe të tërbuar dhe ngjyrë të gjelbër. AMG GTR posedon 577 kuaj fuqi dhe 516 rrotullime të motorit. Performanca e tij...

Xhaketa e cila ua mbush telefonin

Në vitin 2017 ju do të mundni që ta mbushni telefonin tuaj pa pasur nevojë për një prizë elektrike, sepse në treg do të dal xhaketa e cila ua mbush telefonin. Hiral...

Indeks+

32 gjëra të mahnitshme të kesh pranë një motër

Çdokush që ka një motër, e di shumë mirë se ç’kuptim ka jeta e saj, pa marrë parasysh nëse asiston edhe në planet tuaja më të çmendura. Pra, për motren time, dhe të gjitha motrat e të tjerëve – kjo është për ju. Këtu...

Vala gjigante në Kinë (Foto)

Foto spektakolare me dron janë kapur pas hapjes së portave të një dige në Xiaolangdi në provincën Henan në Kinë ku krijohet një valë gjigante, si pasojë e...

I ngec dora në dyert e trenit, tërhiqet zvarrë dhjetë metra (Foto)

Një grua ka qenë duke dalë nga treni në një stacion në Londër, kur dyert janë mbyllur dhe ia kanë zënë dorën në mes. Pasi treni është nisur,...

Ju janë rritur balluket? Ja si ti shkurtoni vetë!

Me balluket mund të bëjnë ndryshimet ndër më të lehta të frizurës për të cilën vendosin femrat, ndërkaq arsyeja e saj është që rritja e tyre...

Rihapet biblioteka e universitetit më të vjetër në botë, themeluar nga një grua (Foto)

Biblioteka e universitetit më të vjetër në botë restaurohet dhe hapet për publikun, 1157 vjet pasi u themelua nga një grua. Megjithëse është themeluar nga një...

Opinione

Çfarë po ndodh me Ferronikelin?

Në fillim të këtij shkrimi dua t’i rikujtoj publikut një pjesë të shkurtër nga diskursi i debatit “ferronikel” gjatë këtyr 32 viteve të jetës së tij. Që nga viti 1974, kur ishte marr vendimi për themelimin e Ferronikelit, rrinë pezull pyetja; A do...

BE i duhen tani udhërrëfyes të mirë

"Keep calm and carry on" - në fakt janë britanikët ata që gjithmonë ruajnë qetësinë. Por këtë herë jo. Prandaj Merkel, Hollande dhe Renzi u treguan...

Është e papranueshme neglizhenca e Kosovës ndaj Grupit të Kumanovës

Shteti i Kosovës nuk po bënë asgjë për të mbrojtur shtetasit e vet që padrejtësisht mbahen, gjykohen dhe trajtohen në burgjet sllavo-maqedone. Secili qytetar ka të...

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Ekonomi

"Fitch Ratings" paralajmëron rënie të investimeve në Britani

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit të kreditit "Fitch Ratings" pret që investimi në vitin e ardhshëm në Britani të Madhe të ulet për 5 për qind dhe se deri në vitin 2018 do të jenë për 15 për qind më të ulëta nga parashikimet e...

Lansohet projekti për rritjen e konkurrencës dhe promovimit te eksportit

Zyra e Bashkimit Europian do të organizojnë sot ngjarjen lansuese të projektit "Rritja e konkurrencës dhe promovimi i eksportit".  Ky projekt do të mbështesë zbatimin...

Prezantohen perceptimet e tatimpaguesve lidhur me ATK-në

Administrata Tatimore e Kosovës mban konferencën e organizuar në bashkëpunim me GIZ-in në të cilën do të prezantohen të gjeturat e anketës “Perceptimet e...

UNDP lufton korrupsionin edhe në industrinë nxjerrëse

Zyra e Programit Zhvillimor të OKB-së në Kosovë (UNDP) organizon sot tryezë diskutimi me temën “Vlerësimi i rrezikut nga korrupsioni në industrinë nxjerrëse:...

Humbje në tregjet globale për shkak të shqetësimeve për Brexit

Votimi në Britani për largim nga Bashkimi Evropian ka ndikuar një një valë tjetër të rënies së tregjeve globale gjatë ditës së djeshme, me ç’rast...

Shëndetësi

Këto tri pije shkatërrojnë thartirën në lukth: Harroni ilaçet dhe mjekun!

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth.Nëse shpesh vuani nga thartira në lukth, nuk jeni të detyruar të vraponi pas ilaçeve. Përdorni artikujt ushqimorë, të cilët i keni në...

Recetat popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare dhe veshkat

Ja si të shpëtoni nga gurët në veshka dhe infeksionet urinare me disa mënyra 100% natyrale Të gjithë njerëzit janë të rrezikuar, sidomos gratë, për...

Ja cilat janë përfitime shtesë nga stërvitjet

Shumica e njerëzve stërviten për arsye se dëshirojnë të kenë muskuj më të formuar dhe vijë më të bukur trupore mirëpo shumë pak njerëz e...

“Arma” e re kundër kancerit në tru është një ilaç që e kemi të gjithë në shtëpi

“Arma” më e re kundër tumorit në tru mund të jetë një medikament i zakonshëm. Një nga format më të shpeshta të tumorit në tru, glioblastoma, mund...

Dieta më e shpejtë me kos: dobësohuni pesë kilogramë për dhjetë ditë

Megjithatë, duke pasur parasysh që fjala është për ditën restriktive, nuk do të duhej të vazhdoni më shumë se 14 ditë. Kosi është artikull i...