Belgjika deklason Hungarinë, kalon në çerekfinale (Video)

Belgjika është përfaqësuesja e radhës që siguron një vend në çerekfinale të Kampionatit Evropian, pasi ka arritur ta mposht 4:0 Hungarinë në ndeshjen e zhvilluar ‘Stadium Municipal’. Në çerekfinale, Belgjika do të përballet me Uellsin më 1 korrik. Toby Alderweireld në minutën e 10’, kaloi në epërsi Belgjikën. Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë. Në fillim të pjesës së dytë, ishin hungarezët që...

Kosovë-Shqipëri, fluks i rritur në vendkalimet kufitare

Në hyrje nga Shqipëria në Kosovë, në vendkalimin kryesor nëpër autostradën e kombit, në Vërmicë-Morinë, sot në mbrëmje kalohet...

Granit e Taulant Xhaka te Kosova? Quza zbulon deklaratën e madhe të Ragipit (Video)

Aktori i mirënjohur, Heset Maliqi – Quza, njëherit ish kryetar i KF Ferizaj, ka zbuluar në emisionin Arena në Tribuna Channel, një deklaratë të madhe të...

Era Istrefi gati për të përformuar në paradën e LGBTI në New York (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi, ditë më parë paralajmëroi se do të marr pjesë në eventin e organizuar për grupin LGBTI, në New York. Kjo ngjarje...

Lajme

Letëra prekëse e kryetares së Gjakovës për Ilirjana Perteshonin që vdiq në aksident

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari Lila ka shkruar një letër emocionuese për Ilirjana Perteshonin që bashkë me motrën e saj, Dardanen, humbën jetën tragjikisht në një aksident trafiku afër qytetit të tyre të lindjes. Ia ka çmuar lartë punët që i ka...

Krasniqi: Të ndërpritet dialogu me Serbinë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka bërë thirrje të ndërpritet procesi i...

Serbët vendosin Car Llazarin në veri të Mitrovicës

Busti i Car Llazarit është vendosur në veri të Mitrovicës, me propozim të asamblistëve të Listës Serbe. Vendosja e këtij busti ka ndodhur teksa institucionet e...

Pas Brexit, britanikët nuk i duan popujt e tjerë në vendin e tyre

Pas daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian, në vend janë rritur tensionet. Skenat e nxitjes së dhunës dhe urrejtjes po karakterizojnë rrugët e...

Holanda, pa datë për ratifikim të marrëveshjes për Specialen (Video)

Bashkimi Evropian është angazhuar maksimalisht për funksionalizimin e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale. Në frymën e kësaj, Këshilli i Evropës,...

Sport

Revolucioni i Romës, largon pesë sulmues për Ibrahimovicin

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic mund të jetë në Serie A, atje ku sulmuesi kujton disa vite të arta në fanellën e Juventusit, Interit dhe Milanit. Kësaj here, është Roma që po tenton të kthej suedezin në kampionatin italian, për t’i plotësuar dëshirën e...

“Liridoni” kthehet me rezultate të mira nga Austria (Foto)

Shkolla e Futbollit “Liridoni” nga Podujeva ka befasuar me rezultatet e arritura me grupmoshën U-11 në turneun “Itzlinger Sommer Cup 2016” në Austri. Djelmoshat e drejtuar nga...

Eden Hazard zgjidhet lojtari i ndeshjes Belgjikë – Hungari (Foto)

Eden Hazard është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes të cilën Belgjika e fitoi me rezultat të thellë 4:0 ndaj Hungarisë. Belgët siguruan kalimin në...

Belgjika mëson kundërshtarin në çerekfinale

Me të mposhtur Hungarinë 3:0 në 1/8 së finales së Kampionatit Evropian, Belgjika ka mësuar kundërshtarin e çerekfinales. Do të jetë Uellsi i Gareth Bale,...

Belgjika deklason Hungarinë, kalon në çerekfinale (Video)

Belgjika është përfaqësuesja e radhës që siguron një vend në çerekfinale të Kampionatit Evropian, pasi ka arritur ta mposht 4:0 Hungarinë në ndeshjen e...

Showbiz

Miriami publikon foton e parë të vajzës (Foto)

Këngëtarja Miriam Cani ka publikuar në rrjete sociale foton e parë ku duket vogëlushja e saj Ameli. Në këtë foto e vogla shfaqet duke fjetur ndërkohë që Cani shkruan: “Asnjë nuk ka më tepër vlerë se kjo,”-shkruan Cani në foto.  

Publikohet albumi i Flaka Krelanit (Video)

Flaka Krelani i ka befasuar fansat e saj duke lansuar papritur albumin me titull “Xperimental”. Këngëtarja e njohur ka thënë se gjatë një periudhe disavjeçare ishte...

Ronela dhe Young Zerka së shpejti në bashkëpunim (Foto)

Nuk ka më dyshime që dy këngëtarët simpatikë, Ronela Hajati dhe Young Zerka janë në një lidhje së bashku. Kudo i sheh bashkë, madje janë kritizerët...

Kjo është kamera e fshehur për Bleron (Video)

Mysafir të kësaj jave n’Kosovë Show ishin Blero, Shqipri Kelmendi edhe Uki. Blero kishte ardhur për promovimin e këngës së fundit, të cilën e realizoi me Ukin, por...

Arrestohet 50 Cent

Reperi amerikan 50 Cent është arrestuar në mbrëmjen e së shtunës gjatë një koncerti në ishullin e Karaibeve, St. Kitts, për sharje në skenë, që...

Tech/Auto

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë pa problem çdo pengesë deri në 70 centimetra. Makina arrin 45 kilometra në orë në tokë,...

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Indeks+

Ja si i kalojnë pushimet “Fëmijët e pasur" të Instagramit (Foto)

Si po ia kaloni këto pushime? Me shumë gjasa ju nuk po i kaloni ato në jahte, avionë privatë apo duke derdhur pafund shampanjë, por “Fëmijët e pasur" të Instagramit po e bëjnë këtë. Për ta ardhja e ditëve të ngrohta të verës do të...

Ura prej xhami në Kinë (Video)

Kush është më i guximshmi, le ta provojë! Pjesëtarë të stafit, por edhe vullnetarë kanë qenë ata, që kanë testuar sigurinë e urës prej xhami në...

Rrëshqitësja prej xhami në ndërtesën 70 katëshe (Video)

Ditën e shtunë një rrëshqitëse xhami 305 metra e gjatë është hapur një një pallat të lartë në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të...

Droni bie mbi kokën e një gruaje (Video)

Gjatë një gare që po zhvillohej në Quebec të Kanadasë, një grua ka marrë lëndime të serioze nga një dron që i ka rënë në kokë. Stephanie...

Çfarë duhet të bëni kur në lidhjen tuaj TELEFONI merr më shumë vëmendje sesa ju

Të gjitha çifteve u ka ndodhur të ulen e të shohin një film bashkë dhe ka gjithnjë një moment kur i dashuri/a juaj ka tendencën të ngrihet dhe të luajë me...

Opinione

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një gjë të tillë. Të ndryshosh është guxim, ndërsa guximi është vlerë që mund ta...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Flini pa ngrënë darkë? Gabim që s’duhet bërë!

Shpesh na ndodh që të shtrihemi për të fjetur pa ngrënë darkë. Po a është ky një veprim i gabuar? Studimet e fundit të kryera në Britani, thonë se  njerëzit që eliminojnë darkën kanë më shumë shanse për t’u zgjuar të...

Pasojat që vijnë nga kequshqyerja

Ushqimet e pasura me shumë yndyra e me pak fibra, po bëhen gjithmonë e tepër shkaktarë të mbipeshës dhe shfaqjes së sëmundjeve të ndryshme, ku së fundmi...

Dielli ndikon në jetëgjatësi

Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Suedi është arritur në përfundim se dielli të zgjat jetën. Në këtë studim janë...

Keni makinë? Jeni 2 kg më të shëndoshë sesa ai që nuk ka

Lajm i keq për të gjithë ata që përdorin makinën. Sipas një studimi australian, makina të shëndosh mesatarisht 2 kg në vit, duke bërë që të rritet...

Si të eleminoni stresin

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por, ekzistojnë disa mënyra,...