Ndodheni
Indeksonline / Lajme
20:31 / E hënë, 02 Shtator 2013
65 Komente
Isa Mustafa sërish kandidat i LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka vendosur që në zgjedhjet lokale, në garën për kryetar të Prishtinës, të garojë me kryetarin aktual të partisë dhe të komunës, Isa Mustafa.

Vendimi është marrë pas kërkesës së të gjitha degëve të kryeqytetit, të cilat kanë kërkuar që në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, t’u prijë kryetari Mastafa, i cili do të pretendojë drejtimin e Prishtinës, për të tretën herë radhazi.

Ky vendim, siç raporton Klan Kosova duke u thirrur në burime të veta, ka ardhur pas vlerësimit, se LDK vetëm me Isa Mustafën e ka të sigurt, vazhdimin e qeverisjes me Prishtinën.

Nga subjektet e mëdha politike në vend, vetëm Partia Demokratike e Kosovës, ende nuk ka vendosur se me cilin kandidat do të pretendojë në zgjedhjet lokale në kryeqytet.

Lëvizja Vetëvendosje, ka vendosur të garojë me Shpend Ahmetin, ndërsa Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me Besnik Tahirin./Indeksonline/


Kendi i komenteve
 • eli 03.09.2013 / 20:48
  o ishalla i vjen fundi putinit se jemi lodh me to prishtina me berllog e tash ta merr njeri qe e udheheqi luften e kosoves zoti agim qeku
 • Armendi 03.09.2013 / 11:40
  Ky fosile i komunizmit do te humb, sepse po vetedijesohen qytetaret e Prishtines. Ky fare Putini me nuk ka se cka kerkon pushtet ne Prishtine, nese do atehere le te shkoje ne Rusi te behet keshilltarit i presidentit rus! Fitore e PDK-es.
 • besa 03.09.2013 / 10:43
  E kan saktatos Isa Prishtin une vet ja kom dhon voten ama le te harron ma voten tem se e ka bo prishtine kaos me kto ndertimet pa leje veq korrupcion matrapazllak tona ant njejt si hashim me qeveri ky njejt me komun veq edhe ma zii turp per nje njeri qe e quan veten akademik ...
 • L 03.09.2013 / 10:39
  Surratin e pisit e ka Isa ky ka me shkatrru LDk me perkrahjen e thaqit
 • PR 03.09.2013 / 09:00
  Vetedijesonu o qytetare, e hiqnu ketij katastrofe, ky u deshmu qe eshte i njejti matrapaz ne grupin e Hamiteve qe e kane privatizu edhe partine edhe qytetin. koha per ndryshim, ta votojme Shpendin e VV-ne e te ju japim shancen per me shpetu Prishtinen.
 • |eki, 03.09.2013 / 08:57
  Shpendi shpendi Babo te teratim kit far plakushi jasht
 • Lashushi 03.09.2013 / 07:59
  Njani i kish pas humbur koqet dhe donte te kercente prej ures ne lume per tu mbytur dje ne nderkohe vjen nje malesore nga Drenica dhe e pyet pse po don me kercy, ky i tregon arsyen qe thot mua nuk me duhet me jeta se sme bejne bolet. Ky drenicaku i thot po mir e ke dhe shkon ne mal per te prere dru. Pasi kthehet nga mali e sheh se ky ende eshte mbi ure dhe nuk ka kercyer. Ofrohet dhe i thot ore burre ti ma mi ec ne shtepi sepse per te kercyer nga ura duhet te koqe e ti nuk ke fare prandaj nuk ke guxim me kercy. Pra edhe isa per me garu per kryeminister duhet guxim pra duhet me pas koqe edhe kogjo te mdhaja, ndersa si kryetar komune i mjafton guximi se e perkrah pak drenicaku dhe i thot mos vjedh shume se ti i ki te vogla e kush nuk te mbrone.
 • Un 03.09.2013 / 01:42
  Vetem Shpendi
 • krejt kosova PDK 03.09.2013 / 01:12
  per me u shvillu prishtina duhet me fitu PDK-ja se boll me keta komunistat
 • Loqkaaa 03.09.2013 / 00:13
  Urimeeee Profaaaa
 • cka po ndodh 03.09.2013 / 00:05
  a kryetar prishtine a kryeminister ??? a pom doket asnjonen. LDK e ka hup rrugen ne oborr.
 • Agroni 03.09.2013 / 00:04
  Urime fitorja LDK, urime Akademik Isa Mustafa.
 • ish-LDK 02.09.2013 / 23:46
  LDK-në e kanë themeluar dhe udhëhequr nga viti 1989 deri në Janar 2006 intelektualët e Dukagjinit me në krye Presidentin Rugova. Pas vdekjes së Presidentit Rugova janë larguar të gjithë intelektualët e Dukagjinit dhe kanë mbetur disa dallaveregji të Llapit dhe Gollakut me tendencë të lokalizimit vetëm në Vranjevc. Pra LDK-ja ka ardhë në fazën e shkatërrimit dhe lokalizimit apo getoizimit në parti të mahallave të Ismet Beqirit dhe Agim Veliut.
 • dardani 02.09.2013 / 23:39
  kjo qe e ka ba isa asht dorzim i zgjedhjev nacinale dhe ka me hup edhe pr ky njeri e ka hup udhen ne oborr met vertet ldk po del parti e mbyllen ne vete asht shum dom qe nuk shkun me korab sejdiun is me vjen shum keq por ldk e ke deshtu ne prishtin ne gilan ne prizeren dhe ne lipjan pudujev politika i ka hargju kta kanidat ti bre kryetar a kan desht me prit per kryminister por i humbe te dyjat
 • Rasim 02.09.2013 / 23:37
  veq perpara is Se boll ke punu
 • Dimali 02.09.2013 / 23:29
  Dr.Shemsi Veseli,njeriu i luftes dhe i paqes,do te jete lideri i ri i kryeqytetit.
 • une 02.09.2013 / 23:27
  spo kuptoj qysh mujne me i votu kta ldk e pdk a kan sy populli qyky isa u kan minister i 3 perqindshit per kta te pdk nuk kem qa folum e i shoh prap do komente qi i perkrahin... zot runa prej qorrave
 • shqiptari 02.09.2013 / 23:20
  i pshurrsha ngoj kti une
 • Fushe Kosova 02.09.2013 / 23:00
  Dalëngadalë po zbatohet strategjia e Isa Mustafës me e shkatërrue LDK-ne - strategji kj e përpunuar ne detaje nga Mustafa-Thaci-Bukoshi dhe e ndihmuar nga Eqrem Kryeziu Sabri Hamit e te tjeret te ngjashem. Haram ju qofte buka dhe uji i Kosvës që e shkatërruar nje lëvizje dhe parti te ndertuar me aq mund nga aktivist, patriotë dhe punëtor` të devotshem.
 • ASLLANI 02.09.2013 / 22:58
  KJO ESHTE SHENJ SE ISA MUSTAFA NUK DESHIRON TE KANDIDOJ PER KRYEMINISTER.
 • ASLLANI 02.09.2013 / 22:57
  KJO ESHTE SHENJ SE ISA MUSTAFA NUK DESHIRON TE KANDIDOJ PER KRYEMINISTER.
 • Baba 02.09.2013 / 22:44
  Urime ma i madhi nven.
 • Ish-LDK 02.09.2013 / 22:41
  Besnik Tahiri ma i miri!
 • hupem 02.09.2013 / 22:27
  Bravo ju koft a vot prej meje is putini nuk merr noshta nuk qon pesh vota jem ama une qekaq kom mundesi....
 • rrnoft gjermonia 02.09.2013 / 22:21
  boll me me patriotizem alla drenice ju qe ne emer te patriotizmit keni dhunuar femra e fra shqiptare e naj perlyet UCK-en naj flliqet luften nuk keni moral te flitni po ju patriotat profitera ishi te pa ftyr qdo dit sa jeni ju ne pushtet eshte humbje per dhet vite per kosoven ton te dashur le te mer prishtinen kush te doj po vetem shkit e keta patriotat profiterat e luftes jo se keta jan vllezer te krimit
 • VRANJEVCI 02.09.2013 / 22:04
  IK MORE MUT,PREJ MAS LUFTES E KENI JU PRISHTINEN E KENI BA XHUNGEL URBANISTIKE,VEQ NE VRANJEVC NI RRUGE 200 METRA 2 VJET E KENI LAN PA SHTRU E TANI VINI LYPNI VOTA ATJE,sa her jom qu ne mengjes ju kom sha NANEN....EDHE ATYNE QE JU VOTOJN,SHPEND AHMETI DUHET ME FITU PATJETER.....
 • IT 02.09.2013 / 22:02
  paramendoni LDK po don me ba ndryshim,don me i jap "fund" keqqeverisjes me njerezit kryesore si Isa Mustafa,Eqrem Kryeziu,Lutfi Haziri,Agim Veliu,Ismet beqiri etj et,po ju te part ja keni nis me vjedh,para ktyne kriminelave te PDK-se
 • Agron 02.09.2013 / 22:01
  Kjo tregon se LDK nuk eshte parti serioze dhe nuk mendon per qeverisje te shtetit po veq per prishtine. Besoj qe vetem nese besnik tahiri i ndihmon ne ballotazh athere do te fitoj ose nese ne ballotazh behen te gjithe kunder ise-se athere po shkon ldk-ja
 • SHPK 02.09.2013 / 22:00
  Shpendi me nivelin intelektual ma te lart prej kandidatve per kryetar komune. E ki fitoren e sigurt! VV se pari prishtinen e fiton e pastaj ne zgjedhje parlamentare kosoven.
 • cima 02.09.2013 / 21:53
  Urime fitorja o putin
 • upiana 02.09.2013 / 21:52
  PDK do e fitoj prishtinen me Dr.Shemsi Veselin njeriun e vlerave.
 • Deja vue 02.09.2013 / 21:50
  Isa Kryetar i Prishtines, Hashimi kryeminister i Kosoves.
 • Prishtinali 02.09.2013 / 21:49
  Shpresoj qe ksaj here ka me pas ndryshim ne prishtin per te miren e qytetarve. Shpend Ahmeti eshte kandidati i vetem qe e meriton fitoren dhe qe mun me zhvillu prishtinen. Kandidimi i Ises tregon qe po frigohen nga VV, se e kan kandidatin ma te mir.
 • teli 02.09.2013 / 21:47
  e siguroj fitoren Shpendi, ky komunisti I vetem I mbetur nga shekulli i kalum ska gjasa me me u rizgjedhe.
 • hasani 02.09.2013 / 21:38
  Shpendi do te fitoj kismet se e meriton eshte djal i mir e punetor, ndersa ky eshte kriminel e i korruptuar deri ne fytt.
 • NJani 02.09.2013 / 21:27
  LDK FITORE......
 • paradox 02.09.2013 / 21:25
  is shko pej shpije se tuk je pije
 • Luki 02.09.2013 / 21:25
  Rrenë, nuk i ka pyet kush degët.
 • Sekiraqa 02.09.2013 / 21:24
  Urime edhe 4 vite tjera po ti uroj se te sigurta i ki Pershendetja nga Kodra e Trimave .
 • Ldk 02.09.2013 / 21:22
  valla edhe un votues i ldk jam veq ises nuk ja qes ma,kjo ldk plak si po shihet nuk ka zgjedhje mê,éshté hargjuar.
 • Veterani UCK-se 02.09.2013 / 21:20
  Po shihet e LDK dhe partite tjera i kane pisk punet me gjetjen e kandidateve te denje per Prishtinen. Qe te gjitheve eshte kah i fryen fllad nga Vetevendosja. Isa edhe nese fiton do te jete Kryetar vetem deri ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Mos votoni nje njeri qe deshiron vetem perkohesisht te jete ne krye te Prishtines.
 • B 02.09.2013 / 21:18
  ha Ise dmth per zgjedhjet parlamentare 2014 je dorezu per kryeminister e tash pe provon nashta po rrin edhe pak ne komune a?em doket qe Shpendi don me ta marr edhe Prishtinen
 • ish-votuesi i LDKs 02.09.2013 / 21:16
  Besnik Tahiri ka me fitu ne Prishtine, sepse Aleanca per Ardhmerin e Kosoves eshte partia me plane konkrete dhe pa korrupsion. A besoni qe 1 euro me vjedh dikush nga kjo parti Ramushi e vjerr midis Prishtine.
 • TreDyNje 02.09.2013 / 21:14
  Ky me qitash po i dorezon zgjedhjen QENDRORE. Ky nuk e ka synim me fitu LDK ne rang vendi, e ka synim veq vetit me ja siguru kryetarllakun, se e din qe ne rang vendi sun i fiton Zgjedhjet, dhe i bjen me dhan dorheqje prej kryetari te partise, edhe ashtu nuk osht mo i PR, kshtuqe bile kryetar i PR me met. Po ky nvranjevc mo ska vota...e din ky pse, bashk me ismet beqirin, qe ka nis me ju hallakat dosja per korrupsion dhe seksuale...?!
 • dardani 02.09.2013 / 21:14
  Ku met ismet beqiri. Nuk e votojm isen
 • Arsimi 02.09.2013 / 21:14
  Isa rrezikon mos me shkue as ne balotazh, humbj e sigurt e LDKse.13 vota te familjes sime nuk jane me per LDK.
 • Ca 02.09.2013 / 21:12
  O na u kajt nona, populli ishalla se voton, se duhet me ik defenitivisht prej Prishtines, boll po tutna qe fiton ky njeri i deshtuar,o Zot na ndihmo
 • boll ma 02.09.2013 / 21:12
  boll me politiken e vjeter. shpendit po i rrin mire kryetarllaku i prishtines
 • herkuli 02.09.2013 / 21:12
  tipik komunist ndash qite ne lloq voten ndash voto ufon
 • Kushtrimi 02.09.2013 / 21:02
  PDK fiton ne Prishtine dhe ne te gjitha komunat e tjera.
 • Komentuesi 02.09.2013 / 21:00
  Forca SHPEND AHMETI VV fitore e sigurte ne Prishtine
 • isa 02.09.2013 / 21:00
  O Negjat me 20 shtator do jet sheshi Zahir Pajaziti i kryer perfundimisht se ata kafegjit me ministrit e PD-s na kan pengue,po ja dolem
 • jeta 02.09.2013 / 21:00
  ndryshime ndryshime ndryshime jasht putini jasht putini kush te merre ma mire punon vetem ldk jo ma se na kan pru shpirtin te huna me berllog
 • ish-LDK 02.09.2013 / 20:58
  A PRAP ME MILIONAT E TRE PERQINDESHIT 1991-1999 PO GAROJKA LDK-ja.
 • HAHAHAHAH 02.09.2013 / 20:57
  do njerz kurr nuk kan m'u msu, kjo o vdekja e LDK-s, shihet kjart qe per interesa financiare e tendera te tjerve po kandidon se ndryshe LDK s'ka shansa
 • Think BIG 02.09.2013 / 20:56
  Cfar degradimi politik i LDK-se. Me kete ata vetem e deshmojne qe nuk kan kandidat tjeter te denje me konkuru per zgjedhje lokale ne kryeqytet. Vetem vejeni gishtin ne koke dhe mendoni a ne keso katrahure eshte ra kjo parti. Think BIG! Kjo nuk vlene per parti e cila mendon vetem per zgjedhje lokale.
 • kuq e zi 02.09.2013 / 20:56
  Tradhtaret duhet larguar nga qeverisja,kjo vlen edhe per ldk dhe aak te cilet ndihmuan tradhtaret tjer ne shperberjen e kosoves sivshtet...
 • prishtinaaa 02.09.2013 / 20:56
  Per mendimin tim Isa do te fitoj bindshem ndaj te gjitheve. E vetmja pengese e tij eshte te pastron disa njerz qe i sorrollaten afer kur ma shume i bajn dem atij dhe partise. Perndryshe lirisht po ta uroj tash fitoren se je ma i miri ne kete mes!!!
 • albania 02.09.2013 / 20:55
  Ooo hiqnu ketij bre se sen ska bo, ka hy ne klanin e Hamiteve, e njejta bande na myten qe 14 vjet, kesaj here e kemi shancen me bo dicka te mire per PR edhe me votu per ndryshim, me votu Shpendin e me ja dhane shancen me kallxu nese jane te zot per qeverisje.
 • LDK-isti 02.09.2013 / 20:55
  O Memli dil bre qitash qitja veten prej ujit ketij fosili te gjalle...kurr ma leht nuk e ke pas me fitu. Te lutem dil se te siguroj qe nese dilni ju edhe Vlora Dumoshi ka me ta dhan voten.
 • Nexhati 02.09.2013 / 20:41
  O zotni kryetar, nese don me te votu si heren e kaluar athere rregulloje sheshin Zahir Pajaziti qe te kete ndriqim te mjaftueshem si ne shesh si mbrapa te parkingjet se i kan thyer te gjitha dritat. Nuk ka drita te mjaftueshme ne shesh. Nese nuk i rregullon tybe skena me te votue.
 • prishtinalia 02.09.2013 / 20:41
  shpendi ka me fitu se na vyn dicka e re energji re. isa boni cka boni smunet ma shume ...
 • kosova 02.09.2013 / 20:36
  mu kon shqiptart t'meqem per as njonin mos me votu
 • dardani 02.09.2013 / 20:36
  Hajde perhajr humbja z.mustafa. edhepae jam votues i ldk ne prishtine ju personalisht jeni nje limon i shtrydhur dhe nuk do ju votoj. Jeni nje menaxher i dobet shume
 • Plakushi 02.09.2013 / 20:34
  Oj gjenaze apet ti a
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.