Ndodheni
Indeksonline / Lajme
17:41 / E hënë, 26 Gusht 2013
26 Komente
Astrit Shabani: Nuk kam marr urdhër prej Latif Gashit për vrasje

Intervistës së Naim Miftarit ku thotë se SHIK-u për herë të parë është akuzar për vrasje, nga Astrit Shabani i cili sipas Miftarit në gjykimin e tij kishte thënë se kishte marrë urdhër për vrasje nga Latif Gashi, i është përgjigjur Shabani duke e mohuar këtë. 

Në një prononcim për Indeksonline, i dënuari për vrasje të pesëfishtë, Astrit Shabani e ka mohuar këtë deklaratë të Miftarit.

“Asnjëherë në gjykatë nuk i kam pranuar vrasjet për të cilat akuzohem. Nuk kam pasur sit a akuzoj kështu Latif Gashin. Një akuzë e tillë nuk figuron as në një dokument gjykate”, ka thënë Shabani për Indeksonline.

Ai e ka quajtur deklartën e Miftarit si të pavërtetë.

Astrit Shabani është i dënuar nga UNMIK-u për vrasje të pesëfishte dhe për këto vepra po vazhdon ta vuajë dënimin. Ai akuzohet sek ka vrarë pesë persona, ndër ta katë qytatarë romë dhe një shqiptar. Murat Krasniqin. Sipas Miftarit, Shabani kishte akuzuar Latif Gashin duke thënë se ka marrë urdhër prej tij, për vrasjen e Murat Krasniqit.

Shabani pohon se ka qenë pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe i Trpuave Mbrojtëse të Kosovës./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • UCK 29.11.2013 / 19:57
  o ti DRENI klloshari ti nuk pe njofshe Astrit Shabanin asnje tro ai esht trim 17 vjet ika pas kur o kyq ne UCK edhe djal i hastretit pse sje kyq ti n UCK po ke ik n maqedoni.
 • BEKIMI 22.09.2013 / 22:08
  ty fyni qlrimtaret me poezi te dhimbshme nuk i beni nder askujt u i njof mir ata dhe dote krenohemi me ta ter jeten pasi i dolen perbal gjdo kujt qe ishte megjak te serbis dhe shkuan deri ne lugin duke luftuar me nder perball qetnikve, jan krenarija e jon askush nuk e perkra vrasjen e te pa fajshmeve me nder Bekimi
 • leta 11.09.2013 / 00:24
  skan ven kta as ne at dynja zoti i denovt kta njerz qikan lan thmi jetima kan vra njerz pa faj zoti marrt hak metvertet marre me than qijam shiptar qka po nij ne lajme haj medet haj
 • luta 11.09.2013 / 00:08
  haj medet per neve qfar pisa qkas kan ba bre kan vra njerz te pa faj po pak ikan denu bre. zoti nuk gjun me pushk qishtu tabjen punen te fut ne burg e ilajn te kqijat se aj qika ba ne luft shperblehet si njé heroj apo si njé ushtar imir. enuk denohet per njerz qikan vra te pa faj civil.me te drejt edhe armiki metu derzu ne luft nuk ban me vra .se leje mu njerz te pa faj mi vra mas lufte zoti i denoft ata qikan lan thmin jetima pa bab zoti marrt hak
 • xhimi 10.09.2013 / 23:50
  po qfar trima bre kta kan vra njerz mas lufte pse mos kan vra shkie as qikan guxovt mijuni zani bre kta jan kriminela duhet mej mshel burg te perjetshem po qita najkan qit ftyren ezez krejt kosoves edhe uniformes te uqk
 • toni.pr 04.09.2013 / 22:34
  lexus te nderuar,endi per obligim moral e kombetar te tregoj se ASTRIT SHABNAINe shoket e tij te cilet nuk po i cekper arsyje te njohora i njof mir jam krenaria e vendit ton , ku ishit ju qe e fyni kur paramilitari rom i quajtur ,,bordush,,e gjymtoj popullaten ne F,KOSOV pyetni atje per te,poashtu ne lagjen Regjaj-llukar ju tregojn shka ndodhi e kush i doli per ball qetnikut me uniform te serbis jan po keta djem qe duhet te krenohen e jo ti fyen ZOTI i rujt ata ,ju shpyefes mo u mundoni me lojen e serbis perqaj e sundo prekurori fam keq salustro te qoj amanetin e serbis ne vend , ASTRITI kur nuk shpif aj ka treguar qart thot nuk ekam pas nderin kurr te njoh legjenden e shqiptarve ,,laten,, sekam par kurr ne jet por kam ndegju se te gjith per heroizmin dhe luften e tij toni .pr
 • dafi 31.08.2013 / 23:38
  Bash vendas te nderuar, ju lutem shum mos i fyeni Qlirimtaret nuk ekam fjalen per ju qe jeni serbo fila dhe qe jeni te prir te genjeni si ky tipi, Dreni
 • dafi 31.08.2013 / 21:03
  Naim miftari esht vetem shpifs si qaj tipi, dreni qe genjeshtren e paska smundje te pa sheruar mos shpifni per qlirimtaret
 • dafi 31.08.2013 / 20:56
  met vertet Astrit shabani esh kontribuesii vendit ton ai qe shpif per djemt si ky gjakun eka te perzyer me serbi e njfim mir ata
 • Ejup-s 31.08.2013 / 13:58
  Te respektuar per astrit shabanin flasin edhe komandantet e luftes si z.adem-shehu etj, dhe ne luftetart tjer e jo shpifsat si naim- miftari,klm ejup-s
 • tigri 31.08.2013 / 01:44
  astrit shabani me shok ishte atyku vendi pati nevoj koha dota deshmoj me xherime live se qka ata ben per ketevend te keni respekt per kontributin e tyre.
 • bimi 31.08.2013 / 01:39
  ai popull qe hoqdor nga luftetart e liris robrin eka hak.astrit shabani esht lexhend e gjall e kam par me sy ne luft.
 • uNE1 27.08.2013 / 12:39
  naim miftari eshte zagar i sherbimeve sekrete bashk me veton surroviqin dhe bajrush morinoviqin.
 • Dumoshi 27.08.2013 / 01:06
  veq mos komentoni me te nime po me me te pame. edhe muj mu betue en zot,qe une laten nuk e kam njoft deri kur i ka ra nato, pas ksaj dite krejt llapi u dal prej shtepive e qekjo pjesa qe ka mbet kah fshati hertic turuqic rakinic etj , ne ket pjes ish kan veq ni grup ushtar te uqk ,me ni fjal en goj te ujkut se kjo pjes ka qen krejt e rrethuar , pjesa e madhe e uqk ka qen kah fshatrat e anes se djatht podujev prishtin. une duke kalue per fsh, turuqic i pash do njerz ishin tubue edhe u ndala te mar naj lajm , auy e pash kom laten ma se pari. e aty ish kan fjala qe nja dy burra me i qujt , kishi nxan lop i kishin pqe dhe shisnin mish ka 10 mark kg , edhe kish nie uqkja edhe i kishin nxan kta dy e qyky lata i keq per do do i shtini me jav kthy paret krejtve shenimet jav muer e dmth aty me ket gjest ju hini en zemer shum njerzve u sill tamam komandant , per en luft ka qen kshtu e mas lufte nuk di , po ka ba qa ka ba mir ja ka ba , se ai pej qiti poplli u dal muk o pek tjeter planeti . e per fun persh, kom lata e gjith vatanlit
 • UÇK 26.08.2013 / 23:32
  Pasha neren lakmin ja kam keti njeriu sepse, nese vertete ka Zot (gje qe nuk dyshoj) Laten Ai ka me e shperblyer, se njerzit nuk munden! Lata beri aq shume per kete toke dhe popull saqe jan te paket qiftat e tije. Lum toka qe e shkele Latif Gashi dhe padyshim qe jam I limtur qe e njofta. Ju disa komentues folni vetem realitetin nese e njihni Laten, dhe krejt çfar dini zbulojeni se I beni ndere Ati dhe popullit liridashes, ju lutem
 • KOSOVA 26.08.2013 / 23:05
  O Ushtari i lates lata ka ber leshime te medha Se mas pari te kalumen e ka te dyshimtse derin ne vitin 97 ka qene shum i shoqeruem me policin e shkive aj edin ket nuk mundet me mshef.pastaj shpijunat qe eshte dasht me i likfidue ne llap i ka amnistue dhe avancue edhe ka marr franka e marka te gjermanit e jav ka fale lirin dmth per pare.Pastaj ka marre njerz te pafajshem do viktima ika qkokedhav stupc qe ata te shkret nuk jane kan as hajri i turkut e as sherri i shkaut dhe eshte nje profiter i luftes para lufte barkun buke nuk ka mundur me mbush per pas lufte edim se kush u be
 • naimi 26.08.2013 / 22:07
  Zdi kujt i paska dhimt dhami ..Latif Gashin nuk e kam permend as emer as mbijemer por nje drejtor sektorit ..edh pse lata ka fol kot ne parlament e neshtyp per mu un kur tiflas keq i tham nersy i tregoni ket ju disa ...
 • Ushtari i LATIF GASHIT 26.08.2013 / 20:32
  I njejti njeri ne shumicen e komenteve eshte. Tu mendu qe po ban mire e tu mendu qe lexuesit kan me pas mendim te keq per Latif Gashin LATEN. Lata eshte legjend e gjall e ketij vendi. Lata eshte njeriu qe ka dhan shume per kete vend. Pyetni ata qe ju ka ndihmu, ju ndihmon e ka me ju ndihmu gjithmone. LATA eshte vet LLAPI. P.S. Ti qe po komenton me emra te ndryshum Cka te ka ba lata qe po e urren, Pse nuk po ja thu ne sy keto fjale.
 • Kili mili 26.08.2013 / 20:08
  Ke mar, ke mar,,,,,,,,,,,
 • rrnoft drenica bastion i tradhtis e hajnis 26.08.2013 / 19:50
  drenicaket naj kriminalizuan luften ton per liri e pavarsi ja qiten UCK-es faqen e zez e ben luften ton kriminale keta kriminel drenicak kjo far rrugaqesh hajnash shifne qa i ben kosoves e zoti i vraft keta kan vra bashk me shkaun shqiptar keta jan dor e zhgjatur e serbis si mundesh te quajsh ndreyshe keta keiminel kan vra shqiptar o rrac hajnash
 • dreni 26.08.2013 / 19:23
  e ngjoh mir astrit shabanin u kan bllac maqedoni ne luft edhe mbas lufte ka qen kazermen e llukarit ushtar uqk pa qen hiq tash ai e din qka ka be dhe si u be uqk mbas lufte
 • alia 26.08.2013 / 19:14
  Lat krimineli te veni duhet me que edhe AJ me shkue SE aty e ka venin
 • prishtina 26.08.2013 / 18:41
  oooo pisa po nuk po ju vjen mare more qfar komente po sit jeni ju ma trima se lata apo tjetri denonconi rastet e mos folni kso fjal te shpijunave jan kto ooo pisat e marum
 • Baci 26.08.2013 / 18:18
  Ju paska blee me pare lata ose jav paska mbledh bet mos me dhon deshmi keqija per to se ky lata osht krimineli ma i madh.
 • bacaloku 26.08.2013 / 18:13
  pse kerkush nuk thot se shiku ika vrar dhe shiku ka ber krime dhe vjedhje .athu nuk po guxojn a pse shiku esht nje grup majmunash dhe spo guxon kush me then asgje sepse i pret shpata hashimit e veselit
 • Egzoni 26.08.2013 / 17:47
  Lata esht kriminel i klasit A,po aj en llap nuk ka guzu mi qu kryt kurr veq ku e ka pa qe esht i lig ju ka kap se tjert e kan treth stupc si lopen
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.