Policia aksion në Prishtinë, ndaj një zyrtareje të Gjykatës Supreme

(E plotësuar) Gjykata Supreme ka reaguar ndaj disa raportimeve lidhur me bastisjen që Policia e Kosovës i ka bërë sot ndaj një zyrtareje. “Sot Policia e Kosovës ka kryer një bastisje dhe arrestim të referents së Gjykatës Supreme, B.H., nën dyshimin për shpërdorim të detyrës zyrtare. Sqarojmë opinionin se nuk bëhet fjalë për administratoren e Gjykatës Supreme, siç kanë aluduar disa media”, thuhet në reagim. -- Policia e Kosovës para pak...

Stërvitje speciale për skuadrën, këtë po ua bën sot De Biasi (Foto/Video)

Nuk ka pushim për djelmoshat e Kombëtares Shqiptare. Një ditë pasi luajtën ndeshjen me Katarin, futbollistët kuqezi do të sprovohen me një sport të...

Ivanov: BE dhe NATO dështuan për Maqedoninë

Presidenti Gjorgje Ivanov në fjalimin e tij në konferencën për Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Sarajevë me ton të ashpër fajësoi BE-në...

Barcelona publikon fanelat e reja, kjo është videoja dhe fotot zyrtare

Barcelona ka paraqitur edhe zyrtarisht fanelat e reja të cilat do ti veshë edicionin e ardhshëm. "Nike" i ka bërë këto fanela të cilat janë...

Lajme

Gjilan: Merr një veturë me qira, e shet tek dikush tjetër

Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti ka marrë me qira një veturë nga ankuesi mashkull dhe veturën e ka shitur një personi tjetër. Ndërsa njoftohet që me vendim të prokurorit vetura është konfiskuar dhe kthyer pronarit legjitim, ndërsa i dyshuari...

Graqanicë: Serbi rrokulliset me veturë dhe vdes

Policia e Kosovës ka njoftuar se si pasojë e një aksidenti në fshatin Llapna Sellë të Graqanicës ka ndërruar jetë një person. “Raportohet se një mashkull...

Asambleja Parlamentare e NATO-s, Rama: Përfshirje të plotë Ballkanit

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, theksoi se “përfshirja e plotë e Ballkanit në NATO do të jetë një investim kapital...

Irakianët i japin goditjen e fundit ISIS-it në Falluja

Ushtria Irakiane ka filluar një operacion për të sulmuar Fallujën, bastion i Shtetit Islamik, kanë bërë të ditur zyrtarët ushtarakë. Ky operacion vjen një...

Mustafa, në shënimin e 40 vjetorit të Partive Popullore Evropiane

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, sot në Luksemburg do të marrë pjesë në shënimin e 40-të vjetorit të Partive Popullore Evropiane (EPP). Megjithëse ishte paraparë...

Sport

Stërvitje speciale për skuadrën, këtë po ua bën sot De Biasi (Foto/Video)

Nuk ka pushim për djelmoshat e Kombëtares Shqiptare. Një ditë pasi luajtën ndeshjen me Katarin, futbollistët kuqezi do të sprovohen me një sport të ri.  Ata janë bërë gati për tu ngjitur nëpër lisa në një park në qytetin e...

Barcelona publikon fanelat e reja, kjo është videoja dhe fotot zyrtare

Barcelona ka paraqitur edhe zyrtarisht fanelat e reja të cilat do ti veshë edicionin e ardhshëm. "Nike" i ka bërë këto fanela të cilat janë shumë të ngjashme...

Shpëtohet futbollisti i kidnapuar, dërgohet në spital (Foto)

Ylli i futbollit meksikan, Alan Pulido është në duart e policisë. Disa orë pas kidnapimit të tij nga një bandë kriminale, Pulido është kapur i gjallë nga policia...

Arrestohet ylli i PSG-së, pak javë pas bëri një problem tjetër

Mbrojtësi i Paris Sain Germain, Serge Aurier është arrestuar sot në orët e para të mëngjesit.  Mbrojtësi nga Bregu i Fildishtë është arrestuar rreth...

Pirlo-David Villa, dy maestro për një supergol (Video)

Skuadra e New York Cityt nuk po arrinë të këndellet edhepse në skuadër ka yje të njohur si Pirlo, Villa e Lampard.  Dyshja që dikur bënte kërdi në Evropë,...

Showbiz

Era me përformancë me David Guetta dhe Robin Schulz në Shkup (Video)

Sukseset e këngëtares Era Istrefi nuk po kanë të ndalur. Pas interpretimeve të suksesshme ‘live’ në Francë, ajo do të ketë edhe një tjetër përformancë  përkrah emrave të mëdhenj, transmeton Indeksonline. Me 5 qershor, në Shkup, së...

"Çka m'ka syri", hiti që këndohet nga Andi Lila dhe Ilda Bejleri (Video)

Ilda Bejleri ka qenë pjesë e emisionit “E diell”, ku ishte veshur me një fustan të zi të shkurtë. Prezantuesja e bukur pati për detyrë që të...

Irina ia futë në gojë gaforren Bella Hadid (Foto)

Dy nga modelet më të famshme në botë, Irina Shayk dhe Bella Hadid kanë darkuar mbrëmë.  Italia ishte destinacioni i dy bukurosheve të famshme të cilat...

Baby Gee gati të “thyhet” dëshmon se të pasmet i ka reale (Video/Foto)

Këngëtarja më e re në skenën muzikore, Baby Gee ka postuar disa fotografi dhe një video në Instagram, përmes tyre ajo tregon trupin e saj dhe linjat bombastike që...

Duda Balje prezanton më të dashurit e saj (Foto)

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka prezantuar familjen e saj të ngushtë. Ajo në ditën e veçantë të djalit të saj...

Tech/Auto

Kthehen celularët me kapakë

Lajme të mira për ata që dëshirojnë të ketë një celular me kapakë. “Motorola” do të rikthhet sërish me telefonat e saj që dikur u bën masiv në të gjithë botën. Në fakt “Motorola” ishte e para kompani që krijoi telefonin me...

Telefonat e lakueshëm të vijnë më shpejtë sesa ne prisnim! (Video)

Sipas Bloomberg, një kompani kineze e quajtur moxi Group do të lansojë telefonin e parë të mençur me ekran që lakohet dhe rrotullohet. Ky model i ri i telefonit pritet të...

Supertelefoni i ZTE

Në tregun e telefonave inteligjentë, ZTE është një kompani pak e njohur dhe që ka zënë vend në Kinë dhe disa vende të tjera të varfra. Por kjo mund të...

Samsung prezanton versionin e ri të Galaxy S7, "Batman" (Video)

Samsung së fundmi ka lanccuar një sasi të limituar të versionitGalaxy S7 Edge InjusticeEdition. "Ne jemi të ngadhënjyer që jemi bërë partner me...

Facebook dhe Microsoft do të ndërtojnë një kabllo nën det për të lëvizur më shpejtë sasi të mëdha të dhënash

Facebook dhe Microsoft po përpiqen të ndërtojnë një kabllo të ri nënujor i cili do të shtrihet në më shumë se 4,000 milje përmes Oqeanit Atlantik, sipas...

Indeks+

Çifti që jeton me ariun 136 kilogramë (Video/Foto)

Vetëm ideja e të qenit në tavolinë me një ari që peshon 136 kilogramë, mjafton për të larguar të gjithë njerëzit nga dreka e tyre. Por për këtë çift nga Rusia, kjo është diçka krejtësisht e zakonshme. Svetlana dhe Yuri Panteleenko...

10 këshilla për të bërë foto më të mira nga celulari

Shumica e celularëve tanë kanë në trup një kamerë, të cilën ne po e përdorim gjithnjë e më shumë. Ndërsa fiksojmë çastet e veçanta...

Tradita e kërkon, çifti bën seks sefte para familjes

Kjo foto është shkrepur në një familje në Singapor. Çifti i sapomartuar po bënin seks për herë të parë ndërkohë që familja i shikonte. Madje ata...

Oberwil-Lieli, fshati i pasanikëve në Zvicër (Foto)

Fshati i pasanikëve quhet Oberwil-Lieli dhe gjendet në Zvicër. Ky fshat piktoresk ka 2200 banorë dhe mes tyre janë 300 milionerë. Ata përdorën pasurinë e tyre për...

Kafshë të çuditshme, që sjellin në jetë të vegjël të mrekullueshëm (Foto)

Pothuajse të gjithë i duam këlyshët e vegjël, që na ndriçojnë jetët tona. Por kur vjen te faktori adhurim, vëmendjen e “vjedhin” kotelet dhe...

Opinione

Sistemi i arsimit, a është duke i mbështetur nevojat e tregut?!

Çdo vit nga shkollat e mesme nxjerrim rreth 36 mijë nxënës, të cilët ishte dashur të jenë të përgatitur për të mbështetur kërkesat e tregut, si për nga numri ashtu edhe për nga cilësia. Shtrohet pyetja, këta nxënës, a janë duke dalur nga...

Sikur të mos luanin të gjithë në sulm

Një udhëheqës një herë tha “Mos pyet se çfarë mund të bëjë vendi yt për ty, pyet çfarë mund të bësh ti për vendin...

Xhemajl Fetahaj- shembulli si luftohet dhe vdiset për liri

T’i kujtosh dhe t’i bësh publike përjetimet e së kaluarës si dhe opinionin tënd për ngjarje të caktuara historike apo dhe personalitete të veçanta,...

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Ekonomi

LIVE Konferenca: Diaspora – Investimet dhe Punësimi

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare, e mbështetur nga GIZ dhe Qendra Informative Gjermane për Migracion, Arsim dhe Karrierë po mbanë konferencën “Diaspora – Investimet dhe Punësimi”. Linku i transmetimit të ngjarjes është ky:

Sot mblidhen mbi 200 investitorë të huaj e vendorë

Konferenca “Diaspora – Investimet dhe Punësimi”, që do të mbahet sot, do të mbledhë për herë të parë në Kosovë një numër rekord të...

Sot mbahet forumi vjetor publiko-privat

Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Amerikane në Kosovë në bashkëpunim me  Doganën  e Kosovës organizojnë Forumin Vjetor Publiko-Privat ku do të prezantohet...

Qytetarët përfitojnë pak nga kamatat e depozitave

Në dhjetë bankat komerciale që veprojnë në Kosovë, ka s’përputhje të thellë ndërmjet normave të kursimeve dhe atyre të kredive. Kjo për faktin se,...

Ligji dhe strategjia për Trepçën shumë shpejt në Kuvend

Qeveria e Kosovës shumë shpejt do ta procedoj në Kuvendin e Kosovës, strategjinë dhe projektligjin për gjigantin metalurgjik Trepça. Në hartimin e ligjit dhe strategjisë...

Shëndetësi

Pija ideale që jua heq thinjat

Thinjat janë një fenomen shqetësues për shumë persona prandaj është e rëndësishme që për kujdesin e tyre të përdorni ilacce të ndryshme natyrale. Një recetë ideale për eleminimin e thinjave është; një kilogramë mjaltë, karafil të...

Qershitë, burimi i shëndetit pranveror. Ja vetitë kuruese

Vetitë shëruese të qershisë shkojnë me hapin dhe ngjyrën e saj. Në këtë pemë të shijshme fshihen përbërës, që ndikojnë në shëndet...

RECETA/ Maskë me ananas për rigjenerim lëkure dhe kundër celulitit

Aplikojeni maskën me ananas një herë në javë për lëkurën e fytyrës apo në zonat ku keni celulit. Ananasi ndihmon në mbylljen e poreve dhe në rigjenerimin e...

Studimi: Nëse punoni shumë, do vuani nga ankthi dhe depresioni

Kontrolli i e-maileve gjatë gjithë ditës, refuzimi i fundjavave dhe madje puna edhe gjatë pushimeve, i karakterizon këta njerëz që njihet si punëtor të mëdhenj. Por,...

Dy banane në ditë mbajnë larg doktorin: Sëmundjet që lufton fruti tropikal

Bananet janë shumë të rëndësishme në përdorimin kundër hemorragjisë cerebrale, po ashtu ato ulin tensionin e lartë, ulin aciditetin e stomakut, si dhe ndihmojnë...