Pas FIFA-s, edhe UEFA e vendos Kosovën në faqen zyrtare në mesin e anëtarëve të tjerë (Foto)

24 ditë pas pranimit, UEFA në faqen zyrtare të saj ka vendosur Kosovën si anëtare të plotë, në mesin e anëtarëve të tjerë të kësaj shtëpie të madhe të futbollit. Kosova u bë anëtare e UEFA-s më 3 maj, duke marrë 28 vota, aq sa duheshin në Kongresin e mbajtur në kryeqytetin hungarez, në Budapest. Tani Kosova gjendet në mesin e 55 federatave anëtare të UEFA-s, në faqen zyrtare të kësaj të fundit. Një gjë të tillë...

Revoltohet deputetja e PDK-së Xhevahire Izmaku: Ma bëtë si Donika Gërvallës (Foto)

Deputetja e PDK-së Xhevahire Izmaku ka bërë një reagim ndaj partisë së saj. Ajo është revoltuar që gjatë një përurimi nuk i është...

Behrami iu përgjigjet ashpër atyre që e kritikojnë për mos këndimin e himnit të Zvicrës, e përmend edhe luftën në Kosovë

Valon Behrami ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane ‘TribunedeGeneve’. Mesfushori që do të jetë pjesë e Zvicrës në...

Shumë marramendëse që Guardiola do ta shpenzojë për transferime te City

200 milionë Paund ose 260 milionë Euro për të shpenzuar në merkato. Kjo është shumë e kërkuar nga Pep Guardiola për të shpenzuar në...

Lajme

Cipras takohet me Putinin

Presidenti rus, Vladimir Putin, mbërriti sot në selinë qendrore të qeverisë greke, ku u prit nga kryeministri, Aleksis Cipras. “Forcimi i marrëdhënieve me Rusinë përbën një zgjedhje strategjike që diktohet nga lidhjet e ngushta historike, kulturore dhe politike, si dhe nga...

Llapi nderon Heronjtë e Gjakut

Nesër ne palestrën sportive "Hakif Zejnullahu" të Podujevës, do të mbahet një Tubim Përkujtimor, i organizuar nga shoqata humanitare "Blakçori", me moton...

Qeveria ua ndërton shtëpitë, serbët i prishin (Video)

Asnjëra nuk është e banueshme. Një varg shtëpish në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë u ndërtuan nga Qeveria e Kosovës  për serbët, tash e 13 vite. Kjo si...

Dënohet drejtori

Është shpallur fajtor për keqpërdorim detyre Sylejman Hoxha, drejtori i Shërbimeve Pronësore Juridike në Komunën e Suharekës. Departamenti i Krimeve të Rënda...

Serbët e Kosovës të pakënaqur me "Listën Serbe“

Megjithë përpjekjet e institucioneve të Kosovës dhe faktorit ndërkombëtar për të krijuar kushtet e integrimit të qytetarëve të pjesës veriore të...

Sport

Pas FIFA-s, edhe UEFA e vendos Kosovën në faqen zyrtare në mesin e anëtarëve të tjerë (Foto)

24 ditë pas pranimit, UEFA në faqen zyrtare të saj ka vendosur Kosovën si anëtare të plotë, në mesin e anëtarëve të tjerë të kësaj shtëpie të madhe të futbollit. Kosova u bë anëtare e UEFA-s më 3 maj, duke marrë 28 vota, aq sa duheshin...

Behrami flet për ndeshjen Shqipëri – Zvicër, ka një porosi për bashkëlojtarët

Ndeshja Shqipëri – Zvicër do të jetë ndeshje shumë e veçantë për Valon Behramin. Më 11 qershor në kuadër të Euro 2016, Shqipëria dhe Zvicra do...

Kombëtarja ia bën një befasi për ditëlindje Armando Sadikut (Video)

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku, sot feston ditëlindjen e 25-të. Për dallim nga herët tjera, Sadiku ditëlindjen e 25-të do ta festojë në kampin e...

Rashfordi debuton me gol te Anglia, shënon pas tre minutave (Video)

Marcus Rashford është i lindur për të shkruar historinë. Pasi shënoi në debutimin te Manchester United, 18 vjeçarit iu kanë dashur vetëm tre minuta për të...

Behrami iu përgjigjet ashpër atyre që e kritikojnë për mos këndimin e himnit të Zvicrës, e përmend edhe luftën në Kosovë

Valon Behrami ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane ‘TribunedeGeneve’. Mesfushori që do të jetë pjesë e Zvicrës në Euro 2016,...

Showbiz

Jordan Carver zbukon asetet “shpërthyese” (Foto)

Jordan Carver është njëra ndër bukuroshet më seksi gjermane. Carver është modele e të brendshmeve, trainere fitnesi dhe aktore. Bukuroshja e lindur në Gjermani vazhdon jetë e saj në ShBA, ku edhe e ka arritur famën, shkruan Indeksonline. Ajo shpesh herë publikon foto ku i...

Ai momenti kur Luana Vjollca e shtrëngon fort (Foto)

Prezantuesja e njohur e ekranit shqiptar, Luana Vjollca është e njohur për linjat e saj superseksi. Ajo vazhdimisht përkujdeset për linjat e saj trupore dhe këtë e dëshmon...

Çfarë shume parash do të përfitoj Kylie Jenner pas divorcit nga Tyga?

Kylie Jenner pritet të përfitojë një shumë të konsiderueshme parash, pas divorcit nga rep këngëtari Tyga. Mësohet se shuma që do të përfitojë Jenner...

Fjolla Morina e “papërmbajtur” në klipin e ri (Foto)

Këngëtarja Fjolla Morina shumë shpejt pritet të lansojë klipin e saj më të ri. Duke qenë se Fjollën jemi mësuar ta shohim gjithmonë seksi, nuk është se...

Kush e ledhaton Çiljetën? (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Çiljeta Xhilaga është e njohur për format e saj seksi. Krahas kësaj ajo vazhdon të jetë aktive edhe në rrjete sociale, ku poston foto...

Tech/Auto

Facebook dhe Microsoft do të ndërtojnë një kabllo nën det për të lëvizur më shpejtë sasi të mëdha të dhënash

Facebook dhe Microsoft po përpiqen të ndërtojnë një kabllo të ri nënujor i cili do të shtrihet në më shumë se 4,000 milje përmes Oqeanit Atlantik, sipas një njoftimi të ri. Kablloja do të ndihmojë të dyja kompanitë të transferojnë më...

Tre automjetet më gjigante që ka bërë njeriu (Foto)

Këto janë tre makineritë më të mëdha që ka ndërtuar njerëzimi dhe që janë në gjendje të lëvizin. 1. Transportuesit e NASA-s, prodhim amerikan....

Të rinjtë kosovarë krijojnë aplikacion për telefonat e mençur (Video)

"SKIP" është një aplikacion për IOS dhe Android, i cili është një lojë e thjeshtë për t`u luajtur, por e këndshme dhe me shumë ambicie të...

Ky është OnePlus 3

Projektimi final i OnePlus 3 nuk është më një mister, ndërkohë qe rregullatori kinez FCC ka publikuar disa detaje mbi pajisjen e ardhshme, duke përfshirë fotot zyrtare dhe detaje...

Axon 7 është një telefon Android me tipare shumë të mira

Linja Axon mund të jetë e re për ju,por Axon 7 është një telefon inteligjent  që ju nuk do ta harroni- ai do të jetë i vlefshëm për më pak se 500...

Indeks+

Parku i seksit në Korenë e Jugut (Video/Foto)

Parku “Jeju Loveland” ose parku i seksit u hap në vitin 2004 në ishullin Jeju në Korenë e Jugut me qëllim për të informuar koreanët rreth seksualitetin. Në ketë park janë ekspozuar rreth 145 skulptura të bëra në Universitetin e Seulit, që...

Rreth 30 të rinj që festonin dënohen me 30 goditje kamxhiku

Rreth 30 të rinj, djem dhe vajza, që po festonin në një vilë në veri të Iranit, u dënuan me 99 goditje kamxhik për secilin, një dënim që u aplikua...

Kopshti më i çuditshëm që keni parë (Foto)

Fotot e një kopshti të një shtëpie në Axbridge, Somerset në Angli janë bërë virale në internet. Dhe nuk është aspak e vështirë për të...

Rrahet me kamxhik pasi bënë seks me gruan e tjeter kujt (Video)

Një burrë i cili është zënë duke bërë seks me gruan e një burri tjetër është rrahur  me kamxhik nga burrat e fshatit të tij. Nga pamjet që...

Bibliotekat më të bukura në botë (Foto)

Bibliotekat janë vendi i njohur i zhvillimit intelektual i një kombi. Shumë prej tyre janë ndërtuar në një mënyrë të veçantë, ku krijuesit nuk kanë...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Vetëm 2.5 Euro për transfertet brenda rrjetit të Bankave ProCredit (Video)

Në mënyrë që të mbështesë dhe stimulojë aktivitetet e biznesit ndërkombëtare të klientëve tanë, Banka ProCredit  ofron transferte ndërkombëtare të shpejta dhe me çmime të ulëta. Për çdo transfertë të urdhëruar nga...

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Hamza: Kemi nevojë për sektor bankar të fuqishëm për ekonominë e vendit

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë pas takimit se sot ishte nder që priti...

Shëndetësi

Vera po vjen, ja sekretet për një lëkurë të bukur e pa njolla

Vera tashmë ka ardhur dhe secili prej nesh pret të shijojë avantazhet që ajo na sjell. Megjithatë, dielli dhe temperaturat e larta ndaj të cilave ekspozohemi mbartin efekte negative, sidomos në lëkurë… Ekspozimi në diell mund të nxisë plakje të parakohshme të...

A është i dëmshëm rrezatimi në trupin tonë?

Shumë aktivitete mbartin njëfarë risku. Që ta konsiderosh diçka të sigurt, zakonisht do të thotë se ajo mbart një risk të vogël, por jo që nuk mbart...

11 përfitime që nuk dinit për ujin me limon

Nëse pini ujë të ngrohtë me mjaltë dhe limon çdo ditë për një vit, rezultatet janë mahnitëse. Por nëse e nisni ditën me një gotë ujë me...

Kosova me rrezikshmëri të ulët nga virusi ZIKA

Kosova është në zonën e rrezikut të ulët të bartjes së virusit Zika. Kështu konsiderojnë zyrtarë të Organizatës Botërore të...

Ja çfarë ndikimi ka dielli në trupin tuaj

Një gjumë më i mirë apo një humor më i ngritur? Kalimi i kohës në diell ka anët e veta pozitive dhe ato negative, të cilat do t’i mësoni më...