Chelsea e shpallë zyrtarisht Leicesterin KAMPION të Anglisë (Video/Foto)

Chelsea ka barazuar ndaj Tottenhamit në “Stamford Bridge” me rezultat 2 me 2 me që rast e ka shpallur KAMPION të Anglisë skuadrën e Leicester Cityt. Tottenham shënoi dy herë gjatë pjesës së parë, Harry Kane dhe Son ishin realizatorët që u menduan të shtyn festën e Leicesterit. Megjithatë Tottenham u dorëzua në pjesën e dytë pasi Chelsea arriti të barazoi rezultatin. Golat e Cahill dhe Hazard, ia dhurojnë me duar titullin skuadrës së...

Adem Grabovci: Bashkimi Evropian është treguar i padrejtë me Kosovën

Kosova do të jetë shteti më i ri i cili edhe zyrtarisht do të marrë lajmin pozitiv për lëvizje të lirë, kështu të paktën ka raportuar...

Komisioni Evropian: Liberalizimi i vizave i pashmangshëm, Kosova ka plotësuar kushtet

Kosova përfundimisht ka plotësuar të gjitha rekomandimet që Komisioni Evropian i kishte parashtruar në mënyrë që të fitoj liberalizimin e vizave....

Rrahje masive mes deputetëve në parlamentin turk (Video)

Një rrahje masive ka ndodhur në mes të deputetëve të Parlamentit të Turqisë Parlamenti turk, konkretisht në mes të deputetëve të partisë...

Lajme

Reshjet e shiut kërcënojnë një pjesë të Ballkanit, edhe Kosova në rrezik të godite nga ciklonet

Për shkak të reshjeve të shumta të shiut që po vazhdojnë të bien edhe gjatë natës ka bërë që disa pjesë të Ballkanit të jenë të kërcënuar nga ciklonet. Edhe në Kosovë tash e disa ditë është duke rënë shi, por...

Gazetari rrëfen momentin kur autori qëlloi mbi Elton Çiçën: Faleminderit që nuk më vrave

Gazetari i kronikës në televizionin Klan Spartak Koka, është një nga personat me të cilët Elton Çiça ndodhej i ulur në tavolinë në momentin kur një...

Ramush Tahiri: Vendi ka nevojë për reforma demokratike

Politologu Ramush Tahiri ka thënë se duhet të hapet dialogu i brendshëm për gjetjen e zgjidhjeve në vend. Ai ka thënë se kriza politike në Kosovë po ashpërsohet...

Aeroporti vazhdon të jetë i mbyllur, fluturimi nga Brukseli transferohet në Tiranë

Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës Valentina Gara, përmes një statusi në llogarinë e saj në Facebook ka bërë të ditur se aeroporti i Prishtinës...

Kritikohen ashpër Mimoza Kusari dhe Ilir Deda për fotografinë “mistere”

Shfaqja e një fotografie në Facebook nga Mimoza Kusari – Lila ku shihej bashkë me Ilir Dedën, ka irrituar njohësit e çështjeve politike. Mbishkrimi se “nuk...

Sport

Faqja zyrtare e Leicesterit e quan legjendë Hazardin (Foto)

Goli i barazimit ndaj Tottenham nga Eden Hazard ia dha titullin skuadrës së Leicester Cityt. Kjo është një fitore e madhe për ekipin e Ranierit të cilët bënë histori në Ligën Premier. Faqja zyrtare e Foex në Instagram ka shkruar për fitoren e titullit duke quajtur...

Chelsea e shpallë zyrtarisht Leicesterin KAMPION të Anglisë (Video/Foto)

Chelsea ka barazuar ndaj Tottenhamit në “Stamford Bridge” me rezultat 2 me 2 me që rast e ka shpallur KAMPION të Anglisë skuadrën e Leicester Cityt. Tottenham shënoi dy...

Chelsea barazon rezultatin, afër befasia e vitit (Video)

Chelsea ka barazuar rezultatin në 2 me 2 përball Tottenham. Më këtë rast Leicesteri mund të festoj titullin e Premierligës. Golin e shënoi Eden Hazard./Indeksonline/

Chelsea ngushton epërsinë e Tottenham (Video)

Chelsea ka shënuar gol në sfidën ndaj Tottenham ku ishte duke humbur 0 me 2. Golin për Chelsean e shënoi Cahill në minutën e 58-të./Indeksonline/

Gashi bënë bashkë fanellën e tij me të Dorgbas: Zotërinjtë e fushës me numra të njëjtë (Foto)

Shkëlzen Gashi këtë javë shënoi gol në barazimin 2 me 2 kundër Montrealit ku luan edhe Didier Dorgba i cili shënoi po ashtu. Drogba kishte shënuar gol nga gjuajta e...

Showbiz

Big Mama ju përshëndet me puthje (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Maqedonia Big Mama, ka postuar foton e radhës  në llogarinë e saj në Insagram. Big Mama ka bërë një fotosesion me fotografin e njohur, Veton Osmani, shkruan Indeksonline. “Kiss e keni ju Duaa”, ka shkruar shkurt këngëtarja në mbishkrimin e...

Rozana Radi i lexon fatin Bleonës: Ja kur do të martohesh (Foto)

Rozana Radi sonte në “Your Face Sound Familiar” ka performuar si Toni Braxton, por pas kësaj ajo është bërë edhe “fallxhore”. Radi i ka lexuar fatin anëtares...

Elita Rudi, foto seksi me bikini (Foto)

Prezantuesja e njohur kosovare, Elita Rudi, shquhet për bukurinë e saj.  Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e saj seksi. Rudi është e  veshur me bikini ku dhe shihen...

Ja se sa janë të dashuruar Almeda dhe aktori turk “Çenari” (Video)

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi e cila po vazhdon karrierën e saj si aktore në Turqi po shijon jetën atje si më së miri. Abazi është në lidhje dashurie me aktorin turk,...

Ja më kë kënaqet Afërdita Dreshaj (Foto)

Modelja dhe këngëtarja e njohur, Afërdita Dreshaj tashmë një kohë të gjatë është duke jetuar me të dashurin e saj në ShBA. Ajo ka postuar një foto...

Tech/Auto

Prezantohet Huawei Honor 5C (Video)

Huawei ka prezantuar së fundmi modelin më të ri Honor 5C. Ai është i përbërë prej metali, dhevjen me ekran prej 5.2 inçësh IPS LCD, me rezolucion prej 1080 piksellësh. Telefoni fuqizohet nga një procesor HiSilicon Kirin 650, me shpejtësi prej 1.7 GHz. Modeli...

Ja çfarë nuk keni ditur se mund t’i bëni me Messenger

Messenger, është një nga aplikacionet më të përdorur, pasi tashmë numëron rreth 900 milionë përdorues. Për ti bërë njerëzit që të kthehen...

Autoritetet shqiptare përgjojnë Facebook-un

Të gjithë personat të cilët kanë akses në rrjetin social Facebook, nëse do të kryenin një krim, ata mund të përgjoheshin. Rrjeti social është...

Dobësia më e madhe e telefonit tuaj është skaneri i gishtave (Video)

Në pesë minuta, një person i vetëm ka falsifikuar gjurmët e gishtave dhe ka arritur për të pasur qasje në telefonat Samsung dhe iPhone, shkruan Thverge, transmeton...

Bëhu haPPy me Neptun haPPy Card !

Neptun, rrjeti më madh i pajisjeve elektronike në Kosovë prezanton programin e besnikërisë  haPPy Card. I vetmi në llojin e tij në treg me , programi I besnikërisë haPPy...

Indeks+

Pacienti merr flakë në sallën e operacionit

Një pacient është përfshirë nga zjarri derisa ndodhej në sallën e operacionit. Megjithatë një raport i sapodalë lidhur me incidentin e ndodhur në New York në vitin 2014 jep pak detaje lidhur me ngjarjen e rëndë, raporton New York Post. Ngjarja besohet të ketë...

9 fakte mahnitëse për leopardët e dëborës

1 – Leopardët e borës jetojnë në zona të ashpra e të thyera alpine në Azinë Qendrore. Ata mund të gjenden në lartësi nga 3 mijë deri në 4500...

Vritet aksidentalisht i riu në Indi duke bërë “selfie”

Një adoleshent në Indi ka ndërruar jetë pasi aksidentalisht ka qëlluar veten, duke pozuar për një “selfie”. Policia në Indi tha sot se 15 vjeçari Ramandeep...

Vëlla e motër nuk do flenë më kurrë, ja arsyeja (Foto)

Vëlla e motër nga Australia, kanë të trashëguar një sëmundje të tmerrshme që nuk do të kenë mundësi që të flenë më kurrë pasi kjo mund...

Ndodh sërish ngatërresa me kurorën në përzgjedhjen e Miss-it (Video)

Përsëritet prapë skena e përzgjedhjes gabimisht të fitueses së Miss-it. Këtë herë ndodhi në Brazil në konkursin “Miss Rondonia Mundo”. Një...

Opinione

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në përgatitje, ndeshjet ndërkombëtare i shijonim vetëm kur luanim një herë në 2-3 vjet...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Ekonomi

Që nga 5 maji vezët do të shiten vetëm me kod

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë së Kosovës njofton të gjithë fermerët prodhues të vezëve dhe qytetarët si konsumatorë se duke filluar nga data 5 maj në tregun e brendshëm, do të lejohen të qarkullojnë për konsum vetëm vezët të cilat janë...

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Shëndetësi

Domatja, ilaçi natyror kundër plakjes dhe efektet për ulcerën e zemrën

Domatja është një nga perimet më të njohura për vlerat e saj kuruese. Perimet luajnë një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut në çdo kohë dhe për të gjitha stinët. Ato përmbajnë kripëra minerale, karbohidrate, proteina, acide...

Zbulimi i fundit që u jep shpresë femrave

Nje e re duke iu nenshtruar testit te mamografise Femrat përballen shumë shpesh me këtë rrezik, madje mund të konsiderohet si sëmundja më e shpeshtë që prek ato, e...

Trajtim natyror për kancerin e lëkurës

Çdo rritje abnormale e qelizave të lëkurës quhet kanceri i lëkurës. Kanceri i lëkurës mund të trajtohet me terapi mjeksore, si operacioni, rrezatimi dhe kimioterapia,...

A e dini cili është objekti më i pistë në shtëpinë tuaj?!

Shumë nga ne tualetin mund ta kemi menduar si një sipërfaqe që mund të jetë dhe ndër hapësirat më të pista në shtëpi, por që në këtë rast...

Si të zhdukim ngërçet te bebet

Nënat e reja e kanë të vështirë që të merren me kujdesin e një fëmije sidomos kur është fëmija i parë. Përpos ushqyerjes me gji, në të...