Lajmi i fundit: Dorëzohet Azem Syla

Indeksonline merr vesh se është vetë dorëzuar në Policinë e Kosovës ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla në pikën kufitare në mes Kosovës dhe Shqipërisë, përkatësisht në Morinë. Burime të Indeksonline thonë se Syla është rrugës për në Prokurorinë Speciale të EULEX-it, ku pritet të intervistohet. Ai dyshohet për tjetërsim pronash në shumë afër 30 milionë euro me disa bashkëpunëtorë të...

Ky është 35 vjeçari që u gjet i vdekur në lagjen Dardania (Foto)

Ditë më parë në lagjen Dardania në Prishtinë është gjetur një trup i pajetë. Trupi i pajetë ishte gjetur nga disa banorë në...

Ngjarje e pazakontë, futbollisti sulmon tifozët me shtizën e flamurit (Video)

Në një ndeshje në futbollin suedez ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Sulmuesi i njohur suedez, Tobias Sana nuk ka mundur të përballojë fyerjet e...

Për Era Istrefin flasin edhe mediat meksikane (Foto)

Era Istrefi pas lansimit të këngës së saj “Bon Bon”, nuk ka të ndalur duke u shfaqur në mediet ndërkombëtare. Së fundi "los40", ueb...

Lajme

Mitrovicë: Serbi denoncon babanë e dehur që ushtronte dhunë ndaj ukrainases

Policia e Kosovës ka njoftuar se një serb nga Mitrovica, derisa ishte në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë ndaj ukrainases. Rastin e ka lajmëruar në polici djali i mitur i vet të dyshuarit. “Ankuesi mashkull serb-i mitur ka raportuar se babai i tij i dyshuari mashkull K/ nën ndikimin e...

Arrestohet një i dyshuar në Ferizaj për shtatë qese substancë narkotike

Në Ferizaj është arrestuar një i dyshuar mashkull, pasi tek i njëjti gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike 7 qese, pesha e të cilave ende nuk...

Vazhdojnë rastet me monedha të falsifikuara në Prishtinë

Gjatë ditës së djeshme është raportuar për dy raste me monedha të falsifikuara. Ankuesja femër punëtore në një bankë ka raportuar se ka pranuar një...

Lipjan: Gjen dy granata e gjashtë raketa dore derisa po rrënonte shtëpitë e vjetra

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person nga Lipjani ka hasur në mjete të dyshuara derisa po i rrënonte me ekskavatorë dy shtëpi të vjetra. “Ankuesi mashkull ka...

Vajzat 13-vjeçare në shërbim të Kim Jongut në “ndejat sekrete” të seksit në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jongu dhe shefat ushtarakë të tij organizojnë ndeja seksi me vajza të mitura,  pohojnë të larguarit nga ky shtet...

Sport

E çuditshme ti ndodhë një amerikani, e gjuan futbollistin me kokoshka (Video)

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në ndeshjen e MLS e zhvilluar ndërmjet Vancouver dhe Kansas.  Një tifoz padrejtësisht e sulmoi një futbollist që nuk ishte fajtor për asgjë pasi që po bëhej gati për tu futur në lojë nga banka rezervë.  Sigurimi...

Ngjarje e pazakontë, futbollisti sulmon tifozët me shtizën e flamurit (Video)

Në një ndeshje në futbollin suedez ka ndodhur një ngjarje e pazakontë. Sulmuesi i njohur suedez, Tobias Sana nuk ka mundur të përballojë fyerjet e tifozëve vendas të...

Formacioni i javës në Europa League, sa i kombinuar (Foto)

UEFA sapo ka publikuar formacionin e javës në Europa League. Ky formacion përbëhet me lojtarë të katër skuadrave gjysëmfinaliste.  Liverpooli përfqësohet me Kolo...

Çfarë po ndodhë me lëndimin e Ronaldos?

Lëndimi i Cristiano Ronaldos është shëndrruar në një nga lajmet më të përmendura në mediat sportive në Spanjë. Ka shumë thashëtheme për...

Këtu do ti mbushë "bateriat" për Rio Majlinda Kelmendi (Foto)

Driton Kuka, trajneri i Majlinda Kelmendit dhe xhudistëve të tjerë të suksesshëm nga Kosova ka njoftuar se përgatitjet e para për Lojërat Olimpike do ti zhvillojnë në...

Showbiz

Për Era Istrefin flasin edhe mediat meksikane (Foto)

Era Istrefi pas lansimit të këngës së saj “Bon Bon”, nuk ka të ndalur duke u shfaqur në mediet ndërkombëtare. Së fundi "los40", ueb faqe për muzikë, ia ka kushtuar Erës një artikull të tërë . Magazina meksikane, Era Istrefin e ka quajtur...

Adelina Berisha paralajmëron këngën e re (Foto/Video)

Këngëtarja Adelina Berisha ka arritur shumë sukses me këngën “Erën e saj” . Por si duket ajo tash nuk dëshiron të ndalet. Këngëtarja përmes rrjetit...

Mos ia shikoni hundën, por shikojani trupin (Foto)

Gisele Bundchen ka treguar se ajo gjithmonë është kritikuar duke i thënë se ka një hundë të madhe dhe sy të vegjël.  Bukuroshja braziliane është një...

Shfaqet Blerandi me një status, për herë të parë që nga ndarja (Foto)

Ministri për Zhvillim Ekonomik, Blerand Stavileci është shfaqur për herë të parë pas ndarjes nga bashkëshortja. Stavileci i ka kushtuar më shumë vëmendje punës...

Rita Ora në aktrim, sa e bukur pa grim (Foto)

Rita Ora ndodhet në Vancouver të Kanadasë ku do të fillojë xhirimet e filmit të ri, "Fifty Shades Darker".  Këngëtarja kosovare është parë para...

Tech/Auto

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi zgjerimi deri në 128. Për fotografim kujdeset kamera 13MP në pjesën e pasme, ndërsa ajo e...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Asus sjell tabletin e ri Transformer Book T302 (Foto)

Asus së funmdi ka prezantuar një model të ri të serisë së tabletëve 2 në 1, në formë të librit, T302. Tableti AsusTransformer Book T302, do...

Facebook me 1.65 miliardë përdorues në muaj

Facebook ka raportuar se shitjet e tyre kanë arritur shumën prej 5.4 milion dollarë, duke shënuar rritje prej 52 përqind vit pas viti . Rreth 1.65 miliardë njerëz përdorin...

Google fotografon Shqipërinë

“Street View” është programi i hartëzimit i gjigantit amerikan të teknologjisë “Google”, që u mundëson përdoruesve të tij të shohin më...

Indeks+

Mrekullia e shpellës më të madhe në botë (Foto)

Një fermer vitnamez, në vitin 1991 ka gjetur një shpellë të paeksploruar më parë në Parkun Kombëtar Phon Nha-Ke Bang. Një gurgullimë e tmerrshme uji që vinte nga hyrja e saj, e frikësoi atë, kështu që ai vendosi të mos hynte. Banorët e zonës i vunë...

Vendi ku mund të keni një shtëpi për vetëm 1 euro

Kryetari i komunës Ollolai në zonën e Sardenjës në Itali, ka nxjerrë një vendim, sipas të cilit, shtëpitë e komunës shiten për një çmim simbolik me...

Kjo familje e arinjve polar ka harruar për të pastruar fytyrat pas drekës (Foto)

Një ari polar dhe dy këlyshët e tij janë fotografuar në disa momente interesante ,duke u parë të përlyer me gjak në të gjithë fytyrat e tyre. Treshja ka...

Turistja përpiqet të filmon veten duke ushqyer një majmun por ai rrëmben edhe telefonin e saj (Video)

Në fillim të këtij muaji, një grua e re kishte ushqyer një majmun në malin Emei në provincën Sichuan të Kinës. Në njërën anë, ajo kishte mbajtur...

E dini pse dita ka 24 orë?

Historia e ndërtimit të kohës është jashtëzakonisht konfuze, por kjo pyetje ka vetëm një përgjigje të thjeshtë. Për më shumë se 4000 vjet ne jemi...

Opinione

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë dhe stafit organizues gjate përgatitjeve per gjysmëfinalen? Përgjigja: PO Pyetja e trete: A kishte gabime ne venje...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Rëndësia e të rinjve në zhvillimin e demokracisë në Republikën e Kosovës!

Bazuar ne situatën aktuale politike, sociale, ekonomike, arsimore... ne Republiken e Kosoves,  dhe duke analizuar me pikepermeri kete gjendje jo te mire per shoqerin dhe ne pergjethesi per shtetin me te ri ne...

Ekonomi

Kompania Limak fiton tenderin e radhës në aeroportin e Senegalit

Kompania Limak që menaxhon me Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” fiton tenderin e radhës në aeroportin “Aeroport International Blaise-Diagne (AIBD)” në Senegal. Kjo kontratë përfshin koncesionimin e këtij aeroporti në bashkëpunim me...

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit. Shpenzimet e konsumit, luhatje globale në sektorin e prodhimit dhe investimi i dobët i...

Presidenti Thaçi: MSA-ja, mundësi e mirë për forcimin e ekonomisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim një delegacion të Aleancës Kosovare të Biznesit, të kryesuar nga kryetari Agim Shahini. Presidenti...

IPKO vazhdon të shpërndajë pako të internetit në mobil falas

Në sheshet dhe kafiteritë më të frekuentuara të shtatë qyteteve më të mëdha të Kosovës, IPKO ka filluar shpërndarjen e pakove të internetit në mobil,...

Komisioni për Buxhet dhe Financa shqyrtoi tri projektligje

Komisioni për Buxhet dhe Financa, në mbledhjen e sotme, shqyrtoi tri projektligje me amendamentet e komisioneve funksionale dhe katër raporte vjetore financiare të agjencive të pavarura për...

Shëndetësi

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat më së shumti e promovuar nga aktorja e famshme Catherine Zeta Jones. Merrni 3 – 4 luleshtrydhe te cilat shtypen, dhe...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...

Disa këshilla për të larguar erën e hudhrës dhe qepës

Shpesh herë, shumica nga ne rezervohen nga konsumimi i hudhrave ose qepëve duke menduar në aromën e pakëndshmë që ato na e lënë pas për një kohë të...

Nervi shiatik: Simptomat, shkaqet dhe si kurohet

Shiatiku është emri i një sindrome që është e karakterizuar nga dhimbja dhe që të dërgon drejt nervit shiatik. Nervi shiatik është nervi më i gjatë dhe...

Receta me hudhër, trajtimi më i mirë 7­ditor për zbehjen e rrudhave

"Tmerri” më i madh i femrave të të gjitha moshave është shfaqja e rrudhave, qofshin ato të moshës apo të mimikës. Trajtimi 7 ditor që do t’ju...