Koci: KFOR-i, para se ta ftojë Dikoviqin, ta ketë parasysh se ndaj tij ekziston kallëzim penal për masakrën e Rezallës

Avokati i njohur kosovar, Arianit Koci kërkon nga KFOR-it që para se ta ftojë sërish në Kosovë shefin e Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë serbe, Lubisha Dikoviq, ta ketë parasysh se tashmë ndaj tij ekziston kallëzimi penal për masakrën e Rezallës. Ka qenë pikërisht avokati Koci që bashkë me Rrustem Rukollin kanë dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës kallëzimin penal kundër Dikoviqit. Postimi i plotë i...

Pas pranimit të Kosovës në FIFA-UEFA, ministri Shala jep detaje të rëndësishme! (Video)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,  Kujtim Shala në një intervistë për Indeksonline ka treguar detaje të shumta rreth infrastrukturës së...

Kështu i 'çmend' francezët Era Istrefi me performancë live (Video)

Këngëtarja kosovare, Era Istrefi, po vazhdon të qëndrojë në shtetin francez, ku po merr pjesë në emisione televizive. “Le Mad Mag” i...

Reagon Mergim Mavraj: Hallallin se bëjmë haram, haramit si bëjmë reklamë (Foto)

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Mergim Mavraj, ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook për fanellën ndryshe nga lojtarët e tjerë të...

Lajme

Zbulohet formati i ri i dialogut Kosovë-Serbi (Video)

Kosova është e gatshme për të vazhduar bisedimet me Serbinë dhe t’i përmirësojë marrëdhëniet me këtë shtet, por për të ndodhur kjo, pala serbe duhet t’i zbatojë marrëveshjet e arritura më herët me Kosovën. “Ne parimisht jemi që...

Belgjikë: Policia gjënë gjurmë për një sulm të ri, arreston 4 persona

Zyra e Prokurorisë Federale belge njoftoi se policia lokale ka gjetur "gjurmë" të konspiracionit për një sulm të ri në vend, gjatë arrestimit të katër...

Nesër protestohet në Deçan kundër vendimit të Kushtetueses

Kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të kësaj komune, që nesër nga ora 12:00, të marrin pjesë...

Koci: KFOR-i, para se ta ftojë Dikoviqin, ta ketë parasysh se ndaj tij ekziston kallëzim penal për masakrën e Rezallës

Avokati i njohur kosovar, Arianit Koci kërkon nga KFOR-it që para se ta ftojë sërish në Kosovë shefin e Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë serbe, Lubisha Dikoviq,...

Reagim: Haziz Tafaj nuk është arrestuar, por vetëm është intervistuar

Pas shkrimi se policia për krime ekonomike dhe Njësia Speciale operative “ROSU” në orët e hershme të mëngjesit ka bastisur shtëpinë e biznesmenit Haziz Tafa, i cili...

Sport

Standardet e dyfishta të Mavrajt, te Kolni nuk i pengon harami, te Kombëtarja ‘PO’ (Foto)

“Hallallin se bëjmë haram. Haramit si bëjmë reklamë”, është sqarimi që bëri Mergim Mavraj në llogarinë e tij në Facebook, duke treguar se pse ka refuzuar të vesh në stërvitje fanellën e Kombëtares në të cilën figuron sponsori...

“Bomba” tjetër e Juventusit, siguron edhe Dani Alvesin

Pak orë pas lajmit se Javier Mascherano ka arritur marrëveshje me Juventusin, mediet nga Spanja po te ‘Zonja e Vjetër’ e sjellin edhe Dani Alvesin. ‘Cardena Ser’ shkruan se 33...

Ozil, Sanchez, Xhaka...

Granit Xhaka ka hyrë në histori të Arsenalit duke u bërë lojtari i tretë më i shtrenjtë. Arsenali arriti të bind Borussia Monchengladbachun duke i ofruar 43 milionë...

Si ka reaguar Xhaka kur Wenger e ka telefonuar para një viti?

Granit Xhaka i cili sot u zyrtarizua te Arsenali, në një intervistë për ‘Blick’, ka zbuluar se Arsene Wenger i ka telefonuar qysh një vit më parë. Mesfushori me...

Reagon Mergim Mavraj: Hallallin se bëjmë haram, haramit si bëjmë reklamë (Foto)

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Mergim Mavraj, ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook për fanellën ndryshe nga lojtarët e tjerë të Kombëtares që po e mban...

Showbiz

Kështu i 'çmend' francezët Era Istrefi me performancë live (Video)

Këngëtarja kosovare, Era Istrefi, po vazhdon të qëndrojë në shtetin francez, ku po merr pjesë në emisione televizive. “Le Mad Mag” i “NRJ” ishte skena e fundit në të cilën Era ka kënduar hitin e saj “Bon Bon”, ndërsa publiku i pranishëm e...

Kim Kardashian prap nudo? (Foto)

Ylli televiziv, Kim Kardashian është duke planifikuar të realizojë një fotosesion nudo pas humbjes së kilogramëve. Në ballinat e revistave të ndryshme Kim kishte...

Roberti i Norës tregon muskujt (Foto)

Robert Berisha brenda pak ditësh pritet të lansojë edhe projektin e tij të parë. Berisha i cili veçse ka përfunduar xhirimet e klipit, duket t’i kushtojë...

Chloe Mafia shfaq gjoksin bombastik (Foto)

Ylli televiziv Chloe Mafia është njëra prej femrave me format më seksi. Ajo ishte pjesë e X Factor, mirëpo së fundi seks bomba ka pranuar që të jetë në edicionin...

Rita Ora më e ëmbël se kurrë (Foto)

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora është paraqitur me një veshje të zakonshme me rastin e arritjes në Aeroportin LAX. Ajo kishte përzgjedhur veshje...

Tech/Auto

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë lojtar i lojës së telefonave të vjetër “Snake” (Gjarpri). Ju filloni lojën si një krimb...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Indeks+

Shtëpi e mahnitshme e pret familjen Obama, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë (Foto)

Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama kanë gati shtëpinë ku do të jetojnë pas përfundimit të mandatit në Shtëpinë e Bardhë. Shtëpia ka vlerën e 4.3 milionë dollarëve dhe ndodhet në njërën prej lagjeve më të mira në...

Prekëse, kjo mund të ishte nëna jonë, ja çfarë i kanë bërë policët (Video)

Nëse ligjet e këtij vendi duhet të zbatohen, atëherë kjo le të fillojë nga vetë ata që i kanë hartuar në Kuvend. Por meqenëse në Shqipëri do...

Ja makinat super të shpejta të policisë në Tokio (Video)

Policia në Tokio të Japonisë po përdor makina vërtet të shpejta. Prodhuesi vendas “Nissan” ka pajisur uniformat blu me vetura 300z Nismos. Për momentin kanë...

U lind foshnja më e rëndë në botë (Foto)

Në Indi u lind foshnja më e rëndë në botë dhe peshon 6.803 kilogram. Nëna e saj Nandini është 19 vjeçare dhe ka thënë se kishte një shtatzëni pa...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

ATK gjobit TEB Bankën

Teb Banka është gjobitur nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), për shkak të organizimit të Lojës Shpërblyese pa leje nga ATK-ja. Gjobitja prej dy mijë eurosh vjen pas raportimit nga Radio Kosova për Lojëra Shpërblyese, ku Teb banka ka kërkuar pagesë shtesë nga...

Ferronikeli kërkon ulje të tarifave të energjisë ose leje për import të energjisë

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa sot në mbledhjen e rregullt të Qeverisë ka folur për ndërmarrjen Ferronikeli, ku informoi kabinetin e tij për takimin që...

Rritje rekorde e shpalljeve për vende të lira pune në Zvicër

Nga janari deri në maj mesatarisht 5 për qind më shumë shpallje për vende të lira punë në Zvicër janë publikuar se në të njëjtën periudhë...

BQE: Bankat e Eurozonës drejt vështirësive

Bankat evropiane pritet të hasin shumë vështirësi në sigurimin e përfitimeve gjatë muajve në vijim, ndërsa shumë prej tyre mund t’iu duhet të shkurtojnë...

IPKO lanson “Hej Teen”, e zgjeron komunitetin edhe për tinejxherët më të rinj

Si platforma e parë dhe më e madhe për të rinj, në shtetin më të ri të Evropës , Hej tani është zgjeruar përtej limitit të moshës 16-28 vjeç,...

Shëndetësi

Shtohen pacientët e prekur nga kanceri

Instituti i Onkologjisë është mbushur me pacientë të prekur nga kanceri. Këtë fillimvit janë regjistruar 68 raste të reja, që i bije 10 për qind më shumë se në vitin e kaluar në mesin e të cilave prin kanceri i gjirit. Por sipas mjekëve, kjo ngritje...

Spinaqi: Më shumë se hekur, ushqim për trurin sytë dhe harresën

Për të gjithë ju që nuk e dinit: Spinaqi nuk përmban vetëm hekur, ai përmban edhe proteina gjithashtu. Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur...

Doni të lini duhanin?! Ja si ju ndihmon soda e bukës!

Soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi efektet e saj...

Kujdes! Vjen një sëmundje seksuale më e rrezikshme se SIDA

Një sëmundje seksualisht transmetueshme ka prekur shumë njerëz dhe mund të atakojë edhe shumë të tjerë, sepse nuk ka simptoma. Shkencëtarët kanë kërkuar...

Sëmundjet që kuron limoni

Limoni përmban vitaminë C dhe acid citrik. Ato janë gjithashtu të pasura në fibra që ndihmon në reduktimin kapsllëkut, mostretjes dhe obezitetit. Limoni përmban vitamina...