AKP: Lirohen rreth 130 prona të uzurpuara, shtyhet aksioni në veri të Mitrovicës

Agjencia Kosovare e Privatizimit dhe Policia e Kosovës ka njoftuar se që nga marrja e vendimit për lirimin e aseteve të ndërmarrjeve shoqërore nga poseduesit dhe shfrytëzuesit e paligjshëm ka arritur të bëjë lirimin e rreth 130 aseteve nga shfrytëzuesit joligjor. Gjithë rezultati i arritur është mundësuar me mbështetje të plotë të Policisë së Kosovës, e cila me kërkesë të AKP-së po asiston në aksione në terren sipas nenit 26 të ligjit të...

Nervozohet keq Matoshi, i quan islamofob dhe spiun Arbana Xharrën, Berat Buzhalën, Visar Duriqin...

Eksperti i sigurisë, Burim Ramadani kritikoi analistin Halil Matoshi se mbrëmë në emisionin “Click” të RTV 21 ka pasur një qasje kundërthënëse...

Petrit Selimi: Para shtatorit udhëtojmë pa viza (Video)

(I plotësuar)- Rekomandimi pozitiv për liberalizmin e vizave nga Komisioni Evropian, ka nxitur pyetje të shumtë se kur mund të jetë data potenciale atëherë kur...

Ekskluzive: Çka thanë trajnerët e Barcelonës për talentët kosovarë? (Foto)

Nga 21 deri me 25 maj është organizuar kampi i parë për zbulimin e talentëve kosovarë në futboll ku të ftuar kanë qenë trajnerët e shkollës...

Lajme

Lutfi Haziri: LDK-ja dhe PDK-ja janë rivalët më të mëdhenj në Kosovë

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka theksuar se nuk ka pasur asnjë dijeni që do të mund të shkaktohej ndonjë incident i tillë si ai me aktivisten Donika Gërvalla. “Në mbledhjen e fundit nuk kam pasur dijeni që do të mund të shkaktohet një incident i...

AKP: Lirohen rreth 130 prona të uzurpuara, shtyhet aksioni në veri të Mitrovicës

Agjencia Kosovare e Privatizimit dhe Policia e Kosovës ka njoftuar se që nga marrja e vendimit për lirimin e aseteve të ndërmarrjeve shoqërore nga poseduesit dhe shfrytëzuesit e...

Fajon: Do të angazhohem për demarkacionin, lajme të mira për Kosovën

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë se do të përpiqet që të zgjidh problemin e demarkacionit të të kufirit me Malin e Zi. Ajo ka thënë se duhet të gjendet...

Policia sqaron raportin vlerësues dhe monitorues të QKSS-së që i referohet integritetit në PK-së

Policia e Kosovës (PK), me qëllim informimin e drejtë të opinionit publik lidhur me raportin vlerësues dhe monitorues të Qendrës Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS),...

Hulumtimi i Gallup: Kosova vendi më mbështetës i lidershipit të SHBA-ve

Kosova udhëheq në rajon - dhe në botë - sa i përket mbështetjes ndaj SHBA-ve, për vitin e dytë me radhë, me 85 % të të anketuarve që e miratojnë...

Sport

I biri e ngacmon Ronaldon: A është Bale më i shpejtë se ju?

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se shpesh ngacmohet i biri i tij, i cili pretendon se Gareth Bale është më i shpejti në fushë te Real Madridi. 31 vjeçari i cili këtë fundjavë mund ta fitojë trofeun e tretë të Ligës së Kampionëve, dhe ka mundësinë të...

Nuk ndalet Arsenali, po bëhet gati për zyrtarizimin e radhës (Foto)

Arsenali janë pranë mbylljes së transferimit të mbrojtësit Rob Holding. 20 vjeçari Holding vesh fanellën e Boltonit, dhe për të interesim po shprehim edhe Tottenhami,...

Kinezët i “gjuhen” Ibras, ia ofrojnë 3 mijë euro në orë

Zlatan Ibrahimovic mund të vazhdojë karrierën në Kinë. Sulmuesi suedez i cili aktualisht është i pa angazhuar ka marrë një ofertë të madhe nga Superliga Kineze,...

Talenti i madh kroat: Po më kërkon Guardiola te Man City (Foto)

Talenti me perspektivë i Dinamos së Zagrebit, Antonio Coric, ka folur edhe një herë për interesimin e Pep Guardiolas dhe Manchester Cityt që kanë shprehur për të. Coric...

A e mbani mend kohën kur Mergim Mavraj festonte me birrë suksesin e Greuther Furth (Video)

Mergim Mavraj ka ngritur në këmbë opinionin mbarë kombëtarë me reagimin e tij duke refuzuar të vesh fanellën e Kombëtares në të cilën gjendej sponsori...

Showbiz

Gold AG: Pesë pare si jap për padinë e Alma Lamës (Video)

Reperi i njohur shqiptar, Arian Agushi i njohur si “Gold AG”, është shprehur në mënyrë teje direkte kur është pyetur nga Indeksonline se si do të veproj pas padisë që i ka bërë deputetja e Kuvendit të Kosovës, Alma Lama. “Nuk i jap pesë pare për...

Zbuloni se pas kujt është e dhënë Bebe Rexha (Foto)

Këngëtarja Bebe Rexha ditët e fundit ka treguar një gjë përmes rrjetit social Instagram. Ajo gjatë gjithë kohës është duke publikuar fotografi të ndryshme...

Refuzimi i “Birrës së Pejës” - “Tifozi” mesazh për Mërgim Mavrajn

Aktori i njohur  nga Gjilani, Avni Shkodra ka komentuar refuzimin që futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ia bëri fanellës së kombëtares me mbishkrimin e...

Asim Gashi: Nuk më ka munguar asnjëherë përkrahja e Gjeneral Rexhep Selimit (Foto)

Asim Gashi është njëri nga këngëtarët shqiptar i cili veçohet për zërin e tij karakteristik. Ai sot në Facebook ka postuar një fotografi në të...

Victoria Beckham shtatzënë?

Çifti më fashionist në botë, Victoria dhe David Beckham kohëve të fundit janë parë shumë shpesh së bashku. Ata janë fotografuar në Paris, ku kanë...

Tech/Auto

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë lojtar i lojës së telefonave të vjetër “Snake” (Gjarpri). Ju filloni lojën si një krimb...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Samsung Galaxy S7 prezantohet më 10 qershor (Foto)

Samsung së fundmi ka publikuar detajet e versionit Active të Galaxy S7. Telefoni do të vijë me ekranin 5.1-inç QHD Super AMOLED, procesor Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB hapësirë...

Indeks+

Në Greqi flitet për një zbulim të madh, ky mund të jetë varri i Aristotelit (Foto)

Arkeologët besojnë se kanë gjetur në qytetin e lashtë të Stagiras varrin e Aristotelit, filozofit të Greqisë së lashtë, të njohur botërisht edhe në ditët e sotme. Arkeologët vënë në dukje se varri 2400-vjeçar është zbulimi më i...

Maniaku pervers që bënë seks me tubin e ujit (Video+16)

Çmenduria dhe perversiteti i njerëzve të ndryshëm është i pakufizuar, por kjo që do të shikoni në këtë video i kalon të gjitha caqet e normalitetit dhe...

Tenton ta grabisë, ajo e zhvesh në mes të rrugës (Video)

Një djalë i ri që tentoi të grabisë një grua nuk e kishte menduar se mund të përfundonte lakuriq në mes të rrugës. “Viktima” e tij në fakt rezultoi...

Skandaloze: Në Tiranë, burri masturbon në autobus (Video)

Një ngjarje e turpshme ka ndodhur në autobusin e linjës së Institutit në Tiranë. Nga pamjet e siguruara, një burrë është filmuar nga një qytetar teksa...

45 vite në policinë rrugore, ja befasia që iu bë një ditë para pensionimit (Video)

Punonjësi i Policisë Rrugore të Shqipërisë, Xhemil Haluli në 45  vjetorin e punës së tij ka pranuar një befasi të këndshme dhe...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka udhëhequr Kryesuesi i Bordit Drejtues, Ymer Havolli, i cili ia dorëzoi Kryetarit të Kuvendit Raportin Vjetor 2015 të...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Hamza: Kemi nevojë për sektor bankar të fuqishëm për ekonominë e vendit

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë pas takimit se sot ishte nder që priti...

Çmimet e naftës rriten për të parën herë këtë vit

Në tregun aziatik, çmimi i naftës së papërpunuar sot ka shënuar rritje në mbi 50 dollarë për një fuçi, për të parën herë këtë vit,...

Shëndetësi

Ja si ju ndihmon soda e bukës të lini duhanin

Në studimet e fundit rezulton se soda e bukës është një produkt, që ju ndihmon tyë hiqni dorë nga duhani. Ky është një ilaç i çuditëshëm që është propozuar nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe.  Për ta...

Sekrete për t’u qetësuar në fund të ditës

E kush është ai ose ajo që nuk dëshiron që të qetësohet plotësisht pas një dite të lodhshme pune e me stres! Këtë herë ju sjellim sekrete relaksi: A e...

Sa orë gjumë duhet të flemë në ditë?

Sasia e gjumit për të cilën çdo njeri ka nevojë varet nga shumë faktorë, duke përfshirë këtu edhe moshën. Foshnjat zakonisht kanë nevojë të...

Zhbllokojini sinuset me gishtat e duarve tuaja

Njerëz nga të gjitha moshat përballen me të njejtin problem të shëndetit: sinuset e bllokuara. Ka faktorë të ndryshëm që kanë ndikuar në këtë...

Shtohen pacientët e prekur nga kanceri

Instituti i Onkologjisë është mbushur me pacientë të prekur nga kanceri. Këtë fillimvit janë regjistruar 68 raste të reja, që i bije 10 për qind më...