Sekretari i PDK-së: Nuk merrna me Isa Mustafën!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë sot se nuk ka ende asgjë zyrtare sa i përket plotësimit apo ndryshimit të kabinetit qeveritar dhe se emrat e ministrave të ri nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës i ka parë vetëm në medie. Madje, ai pas një vizite që i bëri BQK-së, ka theksuar se nuk do të ketë riformatizim të Qeverisë. Nga ana tjetër, zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës nuk kanë qenë të gatshëm të...

Lutfi Haziri: LDK-ja dhe PDK-ja janë rivalët më të mëdhenj në Kosovë

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka theksuar se nuk ka pasur asnjë dijeni që do të mund të shkaktohej ndonjë incident i tillë si ai me aktivisten...

Hulumtimi i Gallup: Kosova vendi më mbështetës i lidershipit të SHBA-ve

Kosova udhëheq në rajon - dhe në botë - sa i përket mbështetjes ndaj SHBA-ve, për vitin e dytë me radhë, me 85 % të të anketuarve që e...

ZYRTARE: Trump përfundimisht merr nominimin për president nga Partia Republikane

Donald Trump ka arritur numrin e nevojshëm të delegatëve që ai të jetë përfundimisht i nominuar për president nga Partia Republikane, transmeton Indeksonline.

Lajme

Rexhep Selimi kërkon reagimin e institucioneve për shëmbjen e dheut në Korishë (Foto)

Deputeti i Vetëendosjes Rexhep Selimi ka vizituar fshatin Korishë të Prizrenit, ku ka rrëshqitur dheu dhe ka rrezikuar banorët e atjeshë. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka kërkuar reagimin e institucioneve lokale dhe qëndrore, në mënyrë që të...

Dështon dialogu për kadastrën (Video)

Ka dështuar në Bruksel takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe për zbatim të marrëveshjes për kadastrën, ose kthimin e dokumenteve kadastrale të cilat Serbia i ka marrë...

Jashari: Shpëtuam nga djegia e veturës, dolëm jashtë në kohë (Video)

Vetura e cila ka marr flakë në autostradën “Ibrahim Rugova” është e Institucionit të Avokatit të Popullit. Lajmin e ka konfirmoi vetë Avokati i Popullit Hilmi...

Veseli takon maturantët e Skenderajt, bënë ‘selfie’ me ta (Foto)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli sot ka vizituar qytetit e Skenderajt, ai atje është takuar me maturantët ku e ka cilësuar si moment të paharruar bashkëbisedimin me...

Ambasadori italian sqaron “përgjimin”

Ambasadori Italian në Tiranë, Alberto Cutillo, kërkon nga prokuroria zbardhjen sa më shpejt të çështjes së pajisjes së përgjimit, ndërsa thekson se selia...

Sport

I ofron 500 mijë euro vetëm që të ftohet nga Kroacia në Euro 2016

Jorge Sammir ka ofruar publikisht 500 mijë euro vetëm që të ftohet nga Përfaqësuesja e Kroacisë në Euro 2016 që mbahet në Francë. Kroati i natyralizuar, është lënë jashtë kombëtares për Euro 2016 nga trajneri Ante Cacic. 29 vjeçari që...

Mavraj i quan të paudhë ata që e kritikuan (Foto)

Mergim Mavraj ka bërë një tjetër reagim rreth atyre që e kritikuan për veprimin e tij te Kombëtarja Shqiptare, ku refuzoi të vesh një fanellë në të cilën...

Ferdinand ka një porosi për Mourinhon

Edhe pse Manchester United ende nuk e ka zyrtarizuar Jose Mourinhon si trajner, një gjë të tillë e ka bërë Rio Ferdinand në llogarinë e tij në Facebook. Ish reprezentuesi...

Rio Ferdinad e zyrtarizon Mourinhon: Urime, je bërë trajner i skuadrës më të madhe në botë (Foto)

Ish mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand, e ka zyrtarizuar Jose Mourinhon në bankinën e ‘Djajve të Kuq’. Anglezi e ka përgëzuar Mourinhon që ka marrë...

‘SkySports’ e zyrtarizon Mourinhon te Unitedi

Jose Mourinho është emëruar trajneri Manchester Unitedit, njofton ‘SkySports’. Djajtë e Kuq kanë gjetur gjuhën e përbashkët me portugezin, i cili do të...

Showbiz

Bleona shumë shpesh foto nga shtrati (Foto)

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti shquhet për linjat e saj seksi. Ajo poashtu nuk lë anash as fotot e ndryshme provokative. Së fundmi, ajo ka shpeshtuar fotot nga shtrati, shkruan Indeksonline. Duket se mëngjeset për Bleonën nisin vonë. /Indeksonline/        

Eva Ndoja dhe të pasmet e saj “top” (Foto)

Jo rrallë herë ajo provokon me foto të nxehta. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur nga Shqipëria, Eva Ndoja. “Se ke ditë”, ka shkruar këngëtarja...

Gold AG: Pesë pare si jap për padinë e Alma Lamës (Video)

Reperi i njohur shqiptar, Arian Agushi i njohur si “Gold AG”, është shprehur në mënyrë teje direkte kur është pyetur nga Indeksonline se si do të veproj pas...

Zbuloni se pas kujt është e dhënë Bebe Rexha (Foto)

Këngëtarja Bebe Rexha ditët e fundit ka treguar një gjë përmes rrjetit social Instagram. Ajo gjatë gjithë kohës është duke publikuar fotografi të ndryshme...

Refuzimi i “Birrës së Pejës” - “Tifozi” mesazh për Mërgim Mavrajn

Aktori i njohur  nga Gjilani, Avni Shkodra ka komentuar refuzimin që futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ia bëri fanellës së kombëtares me mbishkrimin e...

Tech/Auto

Axon 7 është një telefon Android me tipare shumë të mira

Linja Axon mund të jetë e re për ju,por Axon 7 është një telefon inteligjent  që ju nuk do ta harroni- ai do të jetë i vlefshëm për më pak se 500 dollarë dhe do të përfshijë tiparet më të mira dhe do të ketë performancë të...

Kjo është loja më fiksuese që mund të luani në shfletuesin tuaj

E përshtatshme për tu luajtur në shfletuesin tuaj të uebit, ose përmes aplikacionit për Android dhe iOS, “Slither.io” është një version i luajtur me shumë...

Britanikët ndërtojnë avionmbajtësen me të shtrenjtë në botë (Foto)

Armiqtë e britanikëve do të mendohen dy herë para se të sulmojnë vendin, shkruan “Daily Mail”. Shkrimi i saj i referohet faktit se Britania e Madhe ka nisur ndërtimin e...

Mesazhet e “WhatsApp” nuk janë të koduara

Një grup ekspertësh për teknologjinë nga Kolorado e SHBA-ve pretendojnë se kanë arritur të lexojnë mesazhet e “WhatsApp”-it, rrjetit social i cili pretendon se...

Së shpejti më shumë hapësirë për t'u shprehur në Twitter

Përdoruesit e rrjetit social Twitter së shpejti do të ketë më shumë hapësirë për të shprehur veten, sepse muajt e ardhshëm nuk do të ketë më kufizime...

Indeks+

Sërf nën shoqërinë e delfinëve (Video)

Në momentin që ajo po bënte sërf për qefin e saj, është rrethuar nga një grumbull me delfinë. Kjo i ka ndodhur një sërfistje femër e cila befas e ka gjetur veten të rrethuar nga delfinët. Përmes videos do të shikoni momentin kur gruaja është gjetur e...

Ja përse duhet ti ndërroni këpucët

Këpucët shpesh janë dhe pjesa që mund të përdoren më shumë nga ne, nëse rrobat e tjera mund të ndërrohen ccdo ditë, këpucët mund të këni...

Në Greqi flitet për një zbulim të madh, ky mund të jetë varri i Aristotelit (Foto)

Arkeologët besojnë se kanë gjetur në qytetin e lashtë të Stagiras varrin e Aristotelit, filozofit të Greqisë së lashtë, të njohur botërisht edhe në...

Maniaku pervers që bënë seks me tubin e ujit (Video+16)

Çmenduria dhe perversiteti i njerëzve të ndryshëm është i pakufizuar, por kjo që do të shikoni në këtë video i kalon të gjitha caqet e normalitetit dhe...

Tenton ta grabisë, ajo e zhvesh në mes të rrugës (Video)

Një djalë i ri që tentoi të grabisë një grua nuk e kishte menduar se mund të përfundonte lakuriq në mes të rrugës. “Viktima” e tij në fakt rezultoi...

Opinione

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me çka dobësuat jo vetëm luftën çlirimtare, por edhe pas luftën, duke mos e krijuar Qeverinë e...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Me çfarë reformash mund të zgjidhen problemet e medieve në Kosovë

Funksionimi i medieve në vendin tonë duhet të jetë i ndërvarur nga standardet më të larta profesionale, etike dhe ligjore që janë në fuqi në këtë...

Ekonomi

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka udhëhequr Kryesuesi i Bordit Drejtues, Ymer Havolli, i cili ia dorëzoi Kryetarit të Kuvendit Raportin Vjetor 2015 të...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Hamza: Kemi nevojë për sektor bankar të fuqishëm për ekonominë e vendit

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Bedri Hamza ka pritur sot në takim kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë pas takimit se sot ishte nder që priti...

Çmimet e naftës rriten për të parën herë këtë vit

Në tregun aziatik, çmimi i naftës së papërpunuar sot ka shënuar rritje në mbi 50 dollarë për një fuçi, për të parën herë këtë vit,...

Shëndetësi

Të mirat që i sjell organizmit konsumimi i vezës çdo ditë

Vezët janë të pasura me vlera ushqyese, të tilla si proteina, vitamina (A, B2, B6, B12, D, E) dhe minerale (zink, thiamin, riboflavin, fosfor, magnez, hekur, selen, bakër) si dhe omega-3 acide yndyrore që janë thelbësore. Përveç kësaj, ato janë me vlerë të ulët të...

Ja si ju ndihmon soda e bukës të lini duhanin

Në studimet e fundit rezulton se soda e bukës është një produkt, që ju ndihmon tyë hiqni dorë nga duhani. Ky është një ilaç i çuditëshëm...

Sekrete për t’u qetësuar në fund të ditës

E kush është ai ose ajo që nuk dëshiron që të qetësohet plotësisht pas një dite të lodhshme pune e me stres! Këtë herë ju sjellim sekrete relaksi: A e...

Sa orë gjumë duhet të flemë në ditë?

Sasia e gjumit për të cilën çdo njeri ka nevojë varet nga shumë faktorë, duke përfshirë këtu edhe moshën. Foshnjat zakonisht kanë nevojë të...

Zhbllokojini sinuset me gishtat e duarve tuaja

Njerëz nga të gjitha moshat përballen me të njejtin problem të shëndetit: sinuset e bllokuara. Ka faktorë të ndryshëm që kanë ndikuar në këtë...