“Bie numri i rasteve të kontrabandës në Mitrovicën Veriore”

Ditë më parë njësitet e Doganës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë kapur një tentim për kontrabandim të naftës në rajonin e Mitrovicës. Bëhet fjalë për mbi 2 mijë e 500 litra naftë. Mirëpo, kjo nuk është hera e parë që ndodhë një gjë e tillë, pasi që pika doganore në Mitrovicën Veriore nuk kontrollohet 100% nga shteti i Kosovës, raporton Indeksonline. Zëdhënësi i Doganave të Kosovës,...

Granit e Taulant Xhaka te Kosova? Quza zbulon deklaratën e madhe të Ragipit (Video)

Aktori i mirënjohur, Heset Maliqi – Quza, njëherit ish kryetar i KF Ferizaj, ka zbuluar në emisionin Arena në Tribuna Channel, një deklaratë të madhe të...

Era Istrefi gati për të përformuar në paradën e LGBTI në New York (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi, ditë më parë paralajmëroi se do të marr pjesë në eventin e organizuar për grupin LGBTI, në New York. Kjo ngjarje...

Gjermania, ndaj Italisë apo Spanjës, për ta thyer “mallkimin”

Gjermania siguroi kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian, pasi mposhti 3:0 Sllovakinë. Në çerekfinale, gjermanët i pret një ndeshje  e...

Lajme

Me vite të tëra, mbi 400 mbetje mortore presin për identifikim (Video)

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka disa vite që ndodhen mbi 400 mbetje mortore e që presin për identifikim. Këto mbetje janë janë nga gërmimet e varrezave masive, në përpjekje për të gjetur personat e zhdukur gjatë luftës së fundit. Në pamundësi...

Isa Mustafa shtron iftar për përfaqësuesit e Bashkësisë Islame (Foto)

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, sot ka shtruar një iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, në krye me Myftiun Naim Tërnava. Mustafa vlerësoi lartë...

Thethi, mrekullia e alpeve shqiptare

“Dita e Bjeshkës- Thethi, mrekullia e alpeve shqiptare”, ishte aktiviteti i organizuar këtë fundjavë në 50-vjetorin e shpalljes së Thethit Park Kombëtar. Aktiviteti i...

Tragjedi në Kumanovë, humb jetën një fëmijë

Pas 3 orëve të plota zjarrfikësit e njësisë territoriale të Kumanovës dhe shërbimet për mirëmbajtjen e ashensorëve kanë arritur të nxjerrin trupin e...

Aksidenti në Gjakovë: Njëra nga viktimat ishte zyrtare shtetërore

Është zbuluar identiteti i dy viktimave të aksidentit në komunikacion që ndodhi sot në Meqe të Gjakovës. Njëra nga të vdekurat ishte anëtare e Partisë...

Sport

Granit e Taulant Xhaka te Kosova? Quza zbulon deklaratën e madhe të Ragipit (Video)

Aktori i mirënjohur, Heset Maliqi – Quza, njëherit ish kryetar i KF Ferizaj, ka zbuluar në emisionin Arena në Tribuna Channel, një deklaratë të madhe të Ragip Xhakës, babait të Granit dhe Taulant Xhakës. Quza kujtoi momentin e para një viti kur Ragip Xhaka kishte thënë...

Gjermania, ndaj Italisë apo Spanjës, për ta thyer “mallkimin”

Gjermania siguroi kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian, pasi mposhti 3:0 Sllovakinë. Në çerekfinale, gjermanët i pret një ndeshje  e vështirë, ku...

E bëri përsëri Joachim Low... (Video)

Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, ka vazhduar me veprime të çuditshme, kur në ndeshjen ndaj Sllovakisë, të cilën Gjermania e fitoi 3:0, ai preku nën sqetull...

Rrëfimi prekës i Memushajt: Nga udhëtimi me gomone në Itali, tek shkëlqimi në EURO 2016

Ledian Memushaj ishte pa diskutim “zbulimi” i Shqipërisë në Europian. Të gjithë e vlerësonin, por askush nuk e kishte pritur që do të merrte “spaletat” e...

Belgjika gjen epërsinë përballë Hungarisë (Video)

Pas 10 minutash lojë Belgjika ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Hungarisë. Ishe Alderweireld gjeti rrjetën pas një goditje me kokë, pas një harkimi të De...

Showbiz

Kjo është kamera e fshehur për Bleron (Video)

Mysafir të kësaj jave n’Kosovë Show ishin Blero, Shqipri Kelmendi edhe Uki. Blero kishte ardhur për promovimin e këngës së fundit, të cilën e realizoi me Ukin, por moderatori Shpetim Desku nuk e la të fliste për 30 minuta. Desku vazhdimisht e përmendte prezencën e Bleros,...

Arrestohet 50 Cent

Reperi amerikan 50 Cent është arrestuar në mbrëmjen e së shtunës gjatë një koncerti në ishullin e Karaibeve, St. Kitts, për sharje në skenë, që...

Era Istrefi gati për të përformuar në paradën e LGBTI në New York (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi, ditë më parë paralajmëroi se do të marr pjesë në eventin e organizuar për grupin LGBTI, në New York. Kjo ngjarje është...

Ja sa shpenzon çdo ditë Kim Kardashian për t’u dukur bukur

Duhen shumë para për tu dukur si Kim Kardashian! Shkëlqimi i saj kushton, dhe këtë ylli i reality show e ka treguar përmes një videoje në website-n e saj. 34 vjeçarja...

Balerini i kërkon Zajminës 4000 euro, ja si i përgjigjet ajo (Video)

Balerini dhe ish-konkurrenti i Big Brother, Graciano Tagani është shprehur se artistët që paguajnë më mirë për videoklipe janë, Elvana Gjata, Enca Haxhia, Zajmina Vasjari ,...

Tech/Auto

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë pa problem çdo pengesë deri në 70 centimetra. Makina arrin 45 kilometra në orë në tokë,...

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Indeks+

Ja si i kalojnë pushimet “Fëmijët e pasur" të Instagramit (Foto)

Si po ia kaloni këto pushime? Me shumë gjasa ju nuk po i kaloni ato në jahte, avionë privatë apo duke derdhur pafund shampanjë, por “Fëmijët e pasur" të Instagramit po e bëjnë këtë. Për ta ardhja e ditëve të ngrohta të verës do të...

Ura prej xhami në Kinë (Video)

Kush është më i guximshmi, le ta provojë! Pjesëtarë të stafit, por edhe vullnetarë kanë qenë ata, që kanë testuar sigurinë e urës prej xhami në...

Rrëshqitësja prej xhami në ndërtesën 70 katëshe (Video)

Ditën e shtunë një rrëshqitëse xhami 305 metra e gjatë është hapur një një pallat të lartë në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të...

Droni bie mbi kokën e një gruaje (Video)

Gjatë një gare që po zhvillohej në Quebec të Kanadasë, një grua ka marrë lëndime të serioze nga një dron që i ka rënë në kokë. Stephanie...

Çfarë duhet të bëni kur në lidhjen tuaj TELEFONI merr më shumë vëmendje sesa ju

Të gjitha çifteve u ka ndodhur të ulen e të shohin një film bashkë dhe ka gjithnjë një moment kur i dashuri/a juaj ka tendencën të ngrihet dhe të luajë me...

Opinione

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një gjë të tillë. Të ndryshosh është guxim, ndërsa guximi është vlerë që mund ta...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Flini pa ngrënë darkë? Gabim që s’duhet bërë!

Shpesh na ndodh që të shtrihemi për të fjetur pa ngrënë darkë. Po a është ky një veprim i gabuar? Studimet e fundit të kryera në Britani, thonë se  njerëzit që eliminojnë darkën kanë më shumë shanse për t’u zgjuar të...

Pasojat që vijnë nga kequshqyerja

Ushqimet e pasura me shumë yndyra e me pak fibra, po bëhen gjithmonë e tepër shkaktarë të mbipeshës dhe shfaqjes së sëmundjeve të ndryshme, ku së fundmi...

Dielli ndikon në jetëgjatësi

Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Suedi është arritur në përfundim se dielli të zgjat jetën. Në këtë studim janë...

Keni makinë? Jeni 2 kg më të shëndoshë sesa ai që nuk ka

Lajm i keq për të gjithë ata që përdorin makinën. Sipas një studimi australian, makina të shëndosh mesatarisht 2 kg në vit, duke bërë që të rritet...

Si të eleminoni stresin

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por, ekzistojnë disa mënyra,...