Ndodheni
Indeksonline / Lajme
16:16 / E shtunë, 19 Janar 2013
19 Komente
Mungesa e semaforit, kaos trafiku në qendër të Prishtinës

Komunikacioni ne qendër të Prishtinës tani e disa ditë është ne kaos. Tollovia në komunikacion është prezente nga mëngjesi deri në mbrëmje. E tërë kjo situatë është duke ndodhur nga mungesa e një semafori, i cili është “eliminuar” ditë ma parë.

Ky semafor është hequr si pasojë e një aksidenti të ndodhur një javë më parë. Mungesa e tij po ju shkakton telashe dhe hamendje vozitësve të kryeqytetit. Aq më tepër, kur ky është udhëkryqi kryesor i qytetit dhe është i ngarkuar çdo ditë nga lëvizjet e shumta të makinave dhe qytetarëve.

Sipas, zëdhënësit të Komunës së Prishtinës, ky semafor do të vendoset mirëpo janë disa çështje procedurale për vlerësim dëmi nga ana e policisë, para se kompania kontraktuese të vendos semaforin e ri në këtë pjesë.

“Semafori do të vendoset shumë shpejt, gjendja nuk është edhe aq e keqe në udhëkryq sepse vozitësit po sinkronizohen me semaforin përballë”, tha Asdren Osaj për Indeksonline.

Ndërkohë, qytetarët po ankohen për vështirësi trafiku në këtë udhëkryq, si dhe shprehin habi se si komuna qe një javë nuk po vendos një semafor të ri.

“Çdo ditë kaloj në këtë pjesë dhe mungesa e semaforit po na sjell shumë vështirësi, orientohem disi me semaforin përballë, por zakonisht nuk e dij kur të ndalem”, tha njëri prej vozitësve./A.F/Indeksonline/


Kendi i komenteve
 • Sokoli 19.01.2013 / 21:38
  Prishtinalit ja kan inati ardhacakve sepse Prishtinalit kan ngecur me nje banes ashtu siq kan qen pas lufte kurse keta qka kan ardh kan hec shum perpara, leje qe kan Banes po edhe shtepi e keshtu qe prishtinalive per ket arsye po ja kan inati atyre qe kan ardh edhe jan me te pasur.
 • cani 19.01.2013 / 21:13
  bajram fallusi ska kohe mu marre me keto imtesira ai eshte njeri i madhe dhe e ka per pergjiegjesi mu marre me te ardhemen e tunelit te kalimashit.
 • Bastri 19.01.2013 / 20:57
  Prishtina "metropol"!
 • Mati 1 19.01.2013 / 20:42
  Nuk e di a del isa me ata komunaret e tij najhere me i pa lagjet qe jane jashte rrezes se qendres, mjerimi zoti si me kon ne vitet e 1900-ta balta kpucat ti mbulon. Kryetar dil per qejf ne Mati 1, veq t'lutna ne kemb nashta ndermerr noj veprim me rregullu ato rruge qe mijera vota tuat kalojne qdo dite neper ate balte!!!!
 • marigona 19.01.2013 / 20:15
  sa studenti kalon ketu e haj medet ku mi qu gjith ket mbipopullim
 • cims 19.01.2013 / 20:12
  ne ket rrug ne foto qe eshte nuk ka asnjeher tollovi me apo pa semafor, por bonu real nje her me veten tende se nuk krahasohet Isa per nje semafor me qeveritart qe qdo dit vjedhin miliona dhe jan te varur nga krimi, qe sdo me pa kete realitet eshte pun e jotja
 • Për Cims 19.01.2013 / 19:24
  Ti "cims" me komunaret e prishtines duhet me kqyr veten e me punu, me i kqyr punet tuaja, sepse ata zotrinjet e drenices po punojne, vijne n'pune me, apo pa 3Z, pak fjale e shume pune, kqyri qytetet ku menaxhojne ata. Prandaj ofenduesi te ofendon, poshtruesi te poshtron. Edhe pikë Mjertë ne ketu n'Pr kush po na udheheqë? No coment
 • jeton 19.01.2013 / 18:59
  Kur ni semafor sjan gjendje me ndrru qe sa tash paramenojeni dicka tjeter ma tmadhe
 • Pr01 19.01.2013 / 18:39
  Isa Mustaa, dr. i Ekonomise po i thojne.Kjo tregon kapacitetin e tij qe e ka per menaxhim. Leni mos i shiqoni semaforet, vetem shiqoni trotuaret e rrugeve kryesore, tmerr krejt, qe 5 vjet i deshtojne tenderet per garazhe nentoksore duke u ritenderu. Shiqoni lejet e ndertimit, i ka stopu te gjitha, pos firmave qe Isa ka direkt lidhje me to marrin leje, komplet biznesin e zhvilimit qe qytetit e ka ndal. Prishtina ka pamjen e nje qyteti si me qene ne Afganistan, marre po me vjen kr po i shoh te huajt qysh ecin neperr rruge dhe ku te gjitha trotuaret jane vend parkingje. Isa eshte njeri qe nuk ka vision edhe sa me shpejt ne zgjedhjet tjera ishalla i fiton ma mire nje ashkali se ISA
 • ismeti Prishtin 19.01.2013 / 17:56
  Nuk ka koh Isa Mustafa me u mar me qytetar se duhet me punu per Hashim Thaqin
 • @greaa 19.01.2013 / 17:38
  1shi jane po per t keq
 • Ylberi 19.01.2013 / 17:36
  Tani del Isa e thot keto vetura prej Kine nuk kan ardhur!
 • Gresa 19.01.2013 / 17:31
  Komentoni qa dush po Isa dhe Prishtina jon nr 1
 • Cims 19.01.2013 / 17:25
  Nuk eshte edhe keq prishtina kur dihet sa drenicaku me 3Z vjen ketu
 • Besi 19.01.2013 / 17:02
  Per ni semafor kshtu e me u kon naj qeshtje ma e madhe qa boni oj komuna jan e deshtume
 • Paradox 19.01.2013 / 16:59
  krejt prishtina eshte kaos, nuk po quditem me mosreagimin e qytetareve se kan met pak,por po habitem me ldk istat qe po perkrahin isen tu e pa n qfare gjendje e ka pru prishtinen paramenoni me ja mrri mu bo kryeminister shka din mi maru kosovs
 • Mentori 19.01.2013 / 16:52
  Nuk ka koh Isa Mustafa me mar me probleme te qyetatarve, eshte duke mar me Biznes .
 • Hamiti 19.01.2013 / 16:41
  Nncncncnc procedura per ni semafor thu qe osht pytje naj tender hahaha sjon normal kta edhe ne semafor kshyrin me vjedh diqka
 • fati 19.01.2013 / 16:27
  Keta trashalluqet prej policve po i fshijen qyrat nikun neper qoshe e nuk po ju ndien per kete situat..ku je o Bajram e hamam
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.