Ndodheni
Indeksonline / Lajme
19:29 / E mërkurë, 09 Janar 2013
107 Komente
Imami: Poltikanët ateistë i frikësohen islamit

Thirrja e Imamit të Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqit për të mos e festuar festën e Vitit të Ri, e kishte bërë deputetin Burim Krasniqi që të reagonte.

Ramadani e kishte quajtur ‘maniak’, imamin Krasniqi.

“Qëllimi i tij është tendencioz, Ramadani ka problem me islamin në këtë Kosovë dhe shumë politikanë të tjerë që janë të edukuar në frymë ateiste”, ka thënë Krasniqi në KTV.

Ai ka folur edhe për figurën e Nënës Terezë. “Nuk mund të imponohet një figurë që nuk ka bërë asgjë për popullin shqiptar./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • musliman 16.01.2013 / 00:55
  ideruar hoxhe all llahu e ishalla shqiptart ibjen ne vete se ekan mushur kosoven gjyshja terreze e as kush nkosov as nuk e kanjoft deri tashi terrezen etash pomunohen meba zot kosove nje grua qe kapunu thjesht ne bot si nje organizat dihmse asni gja tjeter as ni shperbli tjeter ska ajo gru ne kosov po as ne bot po shqiptart jon si drras e kalbet medojn se qeshtu bahem te njoftur e jemi populli me i varfuri ne evrop se e urrejm fen muslimane e kjo fe muslimane asht e vetmja fe qe epranon all llahu e jo nanen terreze e kryqin ekuq apo te zi apo udh kryqin ajo nuk meduket mu fe po gabim jetoj ne evrop e eshof kta se si endjekin vet kta evropjanet fejen e kryqit as qe sju itereson edhe per kqyq qe ekan po erhamdurila qe na ka plotesu all llahu ket fen muslimane e ishalla na vazhdon deri ne gjykim te all llahut
 • Rh.o 10.01.2013 / 10:35
  Ashtu ashte KADI E FENDI,VEQ ME DUKET SE KE LINDE VONE ME E ASIMILUE KOMBIN SHQIPTAR
 • njeri 10.01.2013 / 09:14
  K U J D E S !!!!! K U J D E S !!!!! jemi Njerz kem Identitet Kem gjuh Kem kultur Kem fe po besim nuk kem , kur ta kuptoni fjalen e ALLAHUT ather e dim ku jem si popull e qe sa egzistoj e sa do te egzistojm me kushtetune e paralmentiti
 • Xheki 10.01.2013 / 08:56
  Bravo doktorr i nderuar Shefshet Krasniqi. Po më vjen mir qe po ja u thua ne fytyr ato qe duhet me ja u than ketyre pisave.
 • billy 10.01.2013 / 08:21
  Cfare njerze injorante o Zot i madherishem udhezoj ne rrugen e drejte, a sdini me bo dallimin midis kombit dhe fese a? Askush spo na detyron me thone qe jemi arabe musliman o te mjere, por jemi shqiptar musliman, vetem ata njerze qe kane frike nga identiteti i tyre nuk e pranojne kete fakt. Nese te pyet nke qytetar i huaj cfare kombesie ke i pergjigjesh shqiptar po besimi i juaj i thua musliman a eshte turp nje gje e tille? Une per vete nuk arrije te kuptoje pse gjithe kjo fushate ndaje ketij hoxhe te nderuar bile bile mos harroni ky eshte Doktor shkence dhe eshte antare i Organizates te gjithe shkenctareve islam nga mbare bota, nuk i takon grupit te njerzve si Burimi qe e ka kry shkollen neper fakultete private qe jane bo si pompa te benzines. Ky hoxhe kritikohet per arsye se lufton per dukurit negative ne shoqerine tone e cila eshte buze humneres, shikone cfare degjenerimi kemi arrit si popull, cka bejne rinia e sotit, droga, vrasje, tradhtija, prostitucioni, vajzat ne shkolla me shume dijne per sexin se per abetarene plote gjera te tjera te cilat cdo kush i din, gjerat e tilla i konevojne vetem politikaneve qe tju zgjatet jeta ne kolltuqet e tyre te nxehta.
 • Valoni 10.01.2013 / 08:14
  Ky esht njeri qe ne menyr indirekte financohet nga serbia dhe vendet sllave Po nje dit e gjith populli do ta di te verteten po shpresoj se nuk esht von mandej Ky njeri qe shtin urrejtje nder fetare dhe nder vllazerore esht njeri i serbis dhe qarqeve qe nuk deshirojn kosoven ta shohin drejt progresit Ky njeri duhet te eliminohet nga shoqeria kodovare kjo dit shum shpejt do te vie.
 • ramisi 10.01.2013 / 08:14
  hoxh kur eshte viti i ri e festojna kur eshte bajrami e festojna kur eshte e shtunaj e hebrejve e festojna kur eshte e kryqalive e festojn,qka ka fest e mir eshte,lezet ma te madh se fest kur ka ska,se ndreqen femnat ka me hanger e me pi sa te dush,e shqiptar mos shikoni bilogjia e gjeografis e teritori dhe feja e shqiptarit eshte iliria
 • Top Kapi 10.01.2013 / 08:08
  @ Ardian - Merre Shefqetin e Dode jergjin edhe shkojm ne preshev pa kryq e pa Yll e Hane
 • zoti ju vraft 10.01.2013 / 07:27
  Qysh bre konvikt para fes zoti ju vraft, feja o prej dites pare e kombi. Prej vitit 1555 nga Australia e themelume. Nese feja shqiptarit shqiptaria pse spe mbani shqiponjnjen po pe mbani kryqin, ma shani islamin e Arabt ma mire mi mbrojt Arabt se ata qe na kanë pre e e kan kryqin, kur Arabia sta pre as dhunu as masakru veq ata shkijeve qe kan kryqin, del një hoxhë e fol te verteten nuk e kqyrin qa po a o Hoxha veq e shani po njo se dini asnje hoxhë nuk u akuzu per pedofili e veq vitin 2011 baze lajmeve te CNN BBC 442 raste nga pedofilia e priftave, andaj shkoni mbas kryqit zoti ju vraft. E kretena e perversa sa per hoxhën ju jeni sa grimca e atomit sen nuk I boni, po kur dikush po ju vdes pse hoxhën pe thirrni spe thirrni priftin e injoranta e katastrofa te shekullit 21 ju hupt fara
 • Qendresa 10.01.2013 / 06:05
  Allahu te shperblefte hoxhe per gjithe kontributin tuaj ne perhapjen e fese sone te paster.te paditurit,injorantet te paturpet na shajne,po ne nuk merzitemi se po behemi edhe me te forte.
 • Kanadezi 10.01.2013 / 05:36
  Perderisa ne Kosove po luftohet feja nga shkurtepamesit ketu ne Ameriken Veriore veq sa po vjene e po e perqafojne Islamin . Mos harroni edhe diqka populli thot nese ti nuk e respekton veten nuk e respekton as mikun keshtu qe mos mendoni si po ju don amerika per shkak qe po e urreni fene tuaj. E sa i perketi burimoviqit mos keni dert se i vogel eshte ky veq sa po i rritet namin Dr. Shefqet Krasniqit . E populli jone me nuk po flen me mashtru me rrena te komunizmit tash Elhamdulilah po lexojne vete po e gjejne te verteten.
 • Agroni 10.01.2013 / 01:56
  Ky eshte imam, dhe nuk eshte imami i pare qe thot qe viti i ri nuk duhet te festohet. Ku e ka mendimin e vet nuk dua them qe ky e ka mir ose keq. Per mendimin tim viti i ri festohet per shkak qe nje moment te harrohen disa probleme sociale, psiqike apo probleme treja qe njeri i ka ne jeten e pergithsme. sa perket nenes terez, Imami Shefqet Krasniqi nuk e ka edhe aq gabim, sepse une si student ne suedi ne shkoll kam mesuar qe nena terez e ka prejardhjen nga india. Kshtu qe nuk mburem aspak qe nena terez eshte shqiptare anipse ajo vet nuk ka qene shum e hapur per te treguar ate.
 • shala 10.01.2013 / 01:02
  Ky shte fillimi i nje te keqe ne kosove, lufte fetare e cila luften me serbin do te le problem i dores se dyte.U mbushen qytete me mjekrra e vajza te mbuluara.Por sot as ne vende islamike nuk behet e pse ne Kosove.
 • islami 10.01.2013 / 01:00
  Pershendetje,ju kerkoi ndjese,te gjithve,e ne veqanti atyre qe e kan mendimin,shpirtin dhe gadishmerin pozitive per te me degjuar,kam vetem nji kerkese,a ka mundsi qe te me tregojne kta njerz se cili qenka ai islami i vertete qe po thirren ne te,ne pastertin e tije,praZfhefqet krasniqi A JE NE GJENDJE TE NA TREGOSH,pse ne duhet te te besoim ty ne ket fe,i jap vetes ket te drejt ne ket pytje,per faktin se,qdo njeri ne ket bote,degjon diq per here te pare,dhe munde te krahasohet me femiun i cili po sa ka fillu me belbzu,ai ka te drejt te pyt,si duket zoti,e ti nese je hogje i mirfillte duhet ti japes nji pergjegje,sepse ai e ban pytjen pa kurfar qellimi,thjesht nga kurreshtja,edhe une ket pytje kam,pa dasht me te provoku e as nenqmu,dhe nese ke vullnet e deshire bashk me dije,mire do te ishte me u pegjegje,une do ti kisha shtru vetem tri pytj e hiq ma shume,me respekt.....do te jau trgoi edhe emrin e mbiemri,pre pergjegje ose koment pore,vetem nga njerz kompetent,te dijes ,te arsyes e te tolerances.
 • Ardiani 10.01.2013 / 00:37
  @Top Kapi,sa jam i dobët në lidhjën e gjërave të mbetet qështje personale.Ndërsa sa për informimin tën Islami nuk është fe e huaj po e atyre që e përqafojn.Në këtë rast edhe e shqiptarëve që jan shumic apsolute me besim islam.Dhe sa i përket kombit,i nderuar shqiptaria nuk mbrohet duke ndejt duarkryq kur kombi është në rrezik,por duke mbrojt atdheun edhe me pushk siq kan vepru njerzit e mdhenj.Kombi nuk mbrohet me fjal boshe por me vepra,e këta hoxhallar e kan dëshmuar veten me vepra.
 • Mozamakeq! 10.01.2013 / 00:34
  Martesa me vajzen e axhes - Pergjigjet Hoxha AraboShqiptar Mua me duket shpifje, s'di pse 'muslimanet e devotshem' perkrahin kete edhe pse u duhet ta bejne dhe ta perkrahin sepse ka than vete Mahmuti. -------- SELAM ALEJKUM nje pytje qe e ka ba i nderuari Osman63 ne lidhje se a eshte e lejume martesa me vajzen e agjes ju jeni pergjegj se po E UNE KERKOJ NGA JU QE TE ME SILLNI AJET KURANOR QE E LEJON NJE MARTES TE TILLE DHE JU LUTEM E PUBLIKONI PYTJEN SE QE SA HER JENI DUKE E FSHIR PYTJEN TIME NUK JENI DUKE E PUBLIKUAR E AS PERGJIGJUR ----- Alejkumselam ve rahmetullah Sa i përket martesës me vajzën e axhës, jemi përgjigjur edhe më herët dhe kemi treguar se një gjë e tillë është e lejuar në Islam, dhe për këtë sjellur argument ajetin në të cilin Allahu s.v.t. thotë: "O ti Pejgamber, Ne të kemi lejuar gratë, të cilave u ke dhënë shpërblimin e kurorës, dhe ato që me ndihmën e All-llahut hynë në posedimin tënd (robëreshat e luftës) dhe bijat e axhës tënd, bijat e hallave tua, bijat e dajës tënd, bijat e tezeve tua (të janë lejuar, pos grave me niqah dhe të afërtat), të cilat kanë migruar (kanë bërë hixhret) si ti, dhe një grua besimtare nëse ajo ja falë veten Pejgamberit dhe nëse Pejgamberi dëshiron të martohet me të (një martesë e tillë pa shpërblim të niqahit) duke qenë kjo (rast) vetëm për ty e jo edhe për besimtarët. Ne e dimë se ç'u kemi bërë atyre obligim rreth grave të tyre dhe rrëth atyre që i kanë në pronësinë e vet, ashtu që ti të mos keshë vështirësi, e All-llahu është që falë shumë, është mëshirues." Por, me sa duket kjo përgjigje ka qenë pak problematike për disa nga anëtarët, dhe është parashtruar pyetja edhe njëherë duke kërkuar sqarime më të hollësishme në lidhje me ajetin. Ibn Kethiri në komentin e këtij ajeti, në fjalët: "Dhe bijat e axhës tënd, bijat e hallave tua, bijat e dajës tënd, bijat e tezeve tua (të janë lejuar)" thotë: Kjo është drejtësia dhe mesatarja ndërmjet dy ekstremiteteve. Ngase krishterët nuk e martojnë femrën, përveç nëse ka ndërmjet saj dhe mashkullit shtatë breza e sipër, ndërsa jehudët e martojnë vajzën e vëllaut apo vajzën e motrës së tyre. Andaj, ka ardhur ky sheriat i plotë dhe i pastër, duke rrënuar teprimin e krishterëve, dhe ka lejuar martesën me vajzën e axhës dhe hallës, dhe vajzën e dajës dhe tezes. Dhe ka ndaluar teprimin e jehudëve, dhe martesën me vajzën e vëllaut apo motrës. Gjithashtu kemi përmendur edhe ajetin në të cilin Allahu s.v.t. na ndalon martesën me disa prej grave, e që në to nuk përmenden vajzat e axhës, apo të dajës. Thotë Allahu s.v.t.: "U janë ndaluar juve (të martoheni me): nënat tuaja, bijat tuaja, motrat tuaja, hallat tuaja, tezet tuaja, bijat tuaja, bijat e motës, nënat tuaja që ju kanë dhënë gji, motrat nga gjiri, nënat e grave tuaja (vjehrrat) dhe vajzat që janë nën kujdesin tuaj e të lindura (prej tjetër babai) nga gratë tuaja me të cilat patët kontakt, e nëse nuk ken pasur kontakt me to (me gratë), atëherë s'ka pengesë (të martoheni me ato vajza), dhe (janë të ndaluara) gratë e bijve tuaj që janë të lindjes suaj (jo të bijëve të afoptuar), dhe të bashkoni (përnjeherë në një niqah) dy motra, përpos asaj që ka kaluar. Vërtetë, All-llahu falë shumë, është mëshirues i madh." Kështuqë nuk mbetet asnjë dyshim se martesa me vajzën e axhës është e lejuar, dhe nuk ka asnjë argument që e ndalon atë, dhe nuk ka asnjë prej dijetarëve që e ka ndaluar një martesë të tillë, dhe kjo është çështje e njohur në Islam, edhepse në vendet tona, dhe sipas traditës tonë, një gjë e tillë është absurde dhe e pamundshme, por ne duhet që të ndërrojmë traditat duke u kapur për argumentet e Islamit, e jo të ndërrojmë vendimet e kësaj feje të pastër, duke u kapur për traditat tona. Allahu e di më së miri Ebu Hamza El-Albanij
 • Agi 10.01.2013 / 00:33
  Aak ja nuk asht kunder islam po asht kunder ketyre far mjekrrav te flliqtav PEJAN
 • ARIANI 10.01.2013 / 00:29
  Eshte fat i mire qe Mulla Shefqeti nuk ka qene udheheqes i luftes,sikur qe nuk eshte udheheqes i Bashkesise Islame te Kosoves,sepse lufta do te merrte ngjyrim fetar (Vehabist)dhe do te na ndodhte fati i Bosnjes se Alija Izetbegoviqit.Poashtu mund te na ndodh sikur te vije ne krye te BIK-ut kjo pjelle Ruso-Serbe-Iraniane.
 • Top Kapi 10.01.2013 / 00:27
  @ Ardian - O dost ti si duket e paske elementin e Asocionit shum te dobt lidhi pak senet ti po thu ka qen ne Luft? pune madhe edhe Hamz Kastrioti ka qen luftar shum i mire por ne fund..? une problemin me juve nuk e kam ne anen fetare por ne anen Komebetare! PSE? ju fyhni te gjiht Figurat tona dhe e veni Fejen huj para Kombit,ky njeri po i permbush apetitet shekullore te serbve e qe gjithmone kan thane qe ne jemi Taliban ai, kte e ben me qellim se nuk jemi ne zor per fej !
 • Ardiani 10.01.2013 / 00:27
  @Meri,mendimi është i lirë dhe kjo është demokracia.Por mjekrra edhe sot është shenjë burrërie.Nomral këtë se pranojn ata komunistat që skan dit çka është mjekrra. Ti mund të paragjykosh arsyet se pse doktori ka qen pjes e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ,por e vërteta është që ska qen i vetmi.E kemi edhe rastin e Jakup Asipit në IRJM ,dhe të gjith hoxhallarët eminent në Kosovë të gjithë kan qen pjestar të kësaj ushtrie.Kështu që tendenca për të ul kontributin e tyre për çlirim nga sllavët,do të ju dështoj të gjithëve.Tendenca për të etiketuar njerzit me emra të ndryshëm gjithashtu do të dështoj.Sepse mbrojtësit e fjalës së Zotit do të triumfojn.Fundja ata i mbijetuan shumë fortunave ,duke përfshi edhe komunizmin Enverian e spo i mbijetojn ktyre komunistave të ri si Ramadanoviqi.
 • meri 10.01.2013 / 00:19
  @Ardiani, Mjekrra dhe mustaqet dikur kane qene shenje burrerie prandaj askush nuk ka cka te thote per mjekerr te Skenderbeut, ndersa keto mjekrrat e pasluftes nuk kane lidhje me ta, as qe mund te krahasohen.Perderisa ata te paret jane krenaria jone keta te fundit jane turpi yne-Sa i perket pjesemarrjes se imamit ne UCK ajo nuk ka te beje me ato qe flet dhe vepron sot, apo ndoshta ka ardhur ne UCK per te perhapur arabizmin tek ne?
 • Ardiani 10.01.2013 / 00:15
  @Top Kapi ... Paska qen gabim teknik,e kam pas fjalen per Adem Jasharin.Kerkoj falje per kete leshim.Si do qe te jet ky njeri e ka deshmuar veten sa eshte shqiptar ne kohen e luftes se Kosoves dhe pas luftes.Te gjitha keto tjerat jan shpifje i/e nderuar.Edhe nje her respekt te madh per doktorin e nderuar ZOTI e ruajt
 • ILIRI 10.01.2013 / 00:14
  Hoxhe Shefqeti thote se Pejbamberi ka mbajt mjekerr gje qe mund te jet e vertet,por dihet se ne ate kohe nuk ka qene i zbuluar zhileti dhe mjetet tjera te rrojes,poashtu edhe prifti Ortodoks mban mjekerr.Pantollonat e shkurter mbahen edhe sot ne Arabi edhe ferexheja,por mbahen per shkak te kushteve Gjeografike(rera dhe era),bile edhe shtazet iu kane adaptuar ketyre kushtevete shkretetires p.sh.Deveja i ka dy pale kapak te syve per tu mbrojtur nga rera ndersa tek ne nuk jeton fare.
 • Top Kapi 10.01.2013 / 00:06
  @Ardiani - O Ardian mos luj me fjal kerkujna spi pengon pamja e tij po cka brenda tij!? Skenderbeun pe krahason me adem ramadanin? NEJSE... ky njeri nuk po na bon mir ky po na demton shum ky nuk mendon si SHqiptar po,po qon Uje ne Mulli te shkive KAQ
 • Ardiani 10.01.2013 / 00:00
  Qudi e madhe si askujt nuk i pengoj mjekrra e Skenderbeut,Imsajl Qemajlit e as e Adem Ramadanit.Këta dy të fundit besimtar të denjë dhe praktikues të fesë islame.E tash po ju pengon një hoxhë me mjekërr!!! Me të vërtet qesharake ,po ky njeri që shahet e fyhet ishte pjesëtar i Ushtris Çlirimtare të Kosovës,kur shumë prej nesh kemi ikk në IRJM apo Shqipëri.E sot flasim e poshtërojm,sepse tek ne ska më vlera por vetëm antivlera.Dëshirojnë të na shkombëtarizojn e të na qesin prej feje për mi arrit ,,standardet'' e degjeneruara anti familare.Një gjë spo e kuptoni ,se kjo fe sa më shumë sulmohet aq më shumë rritet dhe zgjerohet.Mbështetemi në Zotin e gjithësisë!
 • meri 09.01.2013 / 23:53
  O i mjere, nese duhet te zgjedh ne mes edukates kombetare dhe asaj fetare une dhe shumica e shqiptareve do te zgjedhim ate kombetare. Ju me qendrimet tuaja a mendoni se jeni duke bere dicka te mire per komb? Jo, jo dhe nje mije here jo. Edhe pse jam muslimane me vjen turp kur nga goja juaj qe duhet te jeni nje prires shpirteror i yni flitni gjera qe nuk kane lidhje me koke! Po si mendoni se e shenjta Nene Tereze nuk ka bere asgje per ne? Vete te qenurit e saj shqiptare na ka ngritur ne sy te tere botes, nje grua aq e vogel me trup, aq e imte por me nje karakter dhe dashuri aq te madhe per cdo qenie njerezore beri qe edhe burrat me te medhenj te dheut ti ngiten ne kembe. Per shqiptaret qe kan mend ajo eshte simbol i humanizmit te popullit tone! A mendoni se ju apo cilido me idete tuaja te helmuara mund ti vijne asaj ne zog te kembes? Asnjehete edhe per 1000 jeta. A mendoni se do te me jete me i afert nje musliman arab se nje katolik shqiptar me te cilin me lidh kombi, gjuha, kultura, tradita dhe jeta e perditshme ne rrethana te njejta? Asnjehere. Ju me idete tuaja theni qafen atje ku ua kane mbjlelle keto ide, se ju me mjekrroshet tuaj me pantollona te shkurta nuk jeni e as qe keni per te qene udheheqes apo udherrefyes i shqiptareve. Ju thjesht jeni turpi yne!!!
 • Prishtina City 09.01.2013 / 23:53
  Në Kosovgë ka shumë musliman,dhe kjo po dëshmohet edhe këtu me komente pro dhe kontra islamit.Këtu ka njerz të paguar për të propaganduar anti islamit dhe ka njerz të sinqert komentet e të cilëve shumë pak publikohen.Si do që të jet prof.dr.Shefqet Krasniqi është një ligjërues Universitar dhe meriton çdo konsiderat.Ati po i duhet të mbrohet nga ,,sulmet'' e vazhdushme të Ramadanoviqjanëve .Zoti e forcoft hoxhën e nderuar,dijën ja shtoft e nga sprovat e ruajt.Sepse ai që është në rrugë të drejt ska kush që e devijon ...
 • perparim 09.01.2013 / 23:48
  ku jane keta shqipetare qe i lajn njerezit ne dite te sodit me fole ashiqare kunder kombit si ky berllog.
 • Luani 09.01.2013 / 23:47
  Ky mjekrrosh dikund eshte ka financohet vetem me bo perqarje fetare mes popullit Shqiptar, te cilen kete perqarje sja ka arrit as armiqt tane ju kisha lutur popull i imi i dashur largohuni prej ketij pisi i cili nuk punon ne favor te kombit Shqiptar po per interesa ruso/arabe.Per kete mjekrrosh patriot eshte Sulltan Murati e shume sulltana tjere qe kane masakru burra Shqiptare qe kane dhunu femra Shqiptare qe femijet tane i kan qu per turki dhe i kane asimilu,largohuni prej ketij manjaku o populli ime qeleni syte sa nuk eshte bere vone mos tja plotesojm deshiren e kahmotshme te serbise perqarjen fetare ne mes popullit shqiptar
 • Hajdari 09.01.2013 / 23:45
  Mos u merrni me gjera te kota.Njeriu beson individualisht ne ate qe e ndjen si diqka shpirterore,pa imponime.Edhe Kisha edhe Xhamia jane shtepi te Zotit.Ne jemi qe 500 vjet Musliman andaj nuk kemi nevoj te zbulojm fe te re Islame,siq na thote Mulla Shefqeti,por eshte poashtu e vertet se para kesaj kohe kemi qene te krishtere.Sipas Mulla Shefqetit kombi yne po ekzistojka qe 500 vjet,e jo qe 3000 vjet si e njeh historia nga te dhenat arkeologjike dhe gjenetike.
 • Hoxha 09.01.2013 / 23:45
  Valla marre bre,po kush jemi na more qe i tolerojm keta burra me lesh....me na shit kopalla ne emer te fese.
 • Beni 09.01.2013 / 23:42
  Ky far hoxhe murrizi ka nevoje shume me kan ne qender te vemendjes dhe e din shume mire se ma shume ka pase vlere nje thu i NOBELISTES Nene Tereza dhe trimit Gjergj Kastriti se krejt antaret e ketij beduini manjak. A je ne veti me kan kunder nje populli dhe kulture te trasheguar me shekuj dhe te lare me gjak oooo udbash
 • Beni 09.01.2013 / 23:42
  Ky far hoxhe murrizi ka nevoje shume me kan ne qender te vemendjes dhe e din shume mire se ma shume ka pase vlere nje thu i NOBELISTES Nene Tereza dhe trimit Gjergj Kastriti se krejt antaret e ketij beduini manjak. A je ne veti me kan kunder nje populli dhe kulture te trasheguar me shekuj dhe te lare me gjak oooo udbash
 • Sokoli 09.01.2013 / 23:39
  Taliban ma budall, ska ne rajon. Ky edhe naj dite ka me fillu me prodhu terorista 'made in Kosova'
 • Mendo 09.01.2013 / 23:38
  Per ata qe thojn se ky hoxhe po e mbron islamin. Une besoj qe eshte duke e flliqur islamin se spo len vend pa i fut hundet deri edhe pse festojn njerezit. Hoxhe me papak skom pa kurr un po flas vet si musliman. Feja duhet te jet personale per gjithkend dhe as ky hoxhe a askush tjeter nuk mund ti tregoj Burimit e te tjerve politikan se a kan frik islamin a jo. Hoxhe turpi.
 • jimmi 09.01.2013 / 23:32
  nese osht ma mire me kan arab ik hup ne arabi se kerkush nuk po te nal.
 • pejani 09.01.2013 / 23:22
  valla ma mire mu kon arab se sa shqiptar qe shiten per 50cent si puna juj kishe na patriota e ktona jeni shkije rini me shkije edhe punoni me ta
 • Mish e pite 09.01.2013 / 23:21
  Po kena met na qe jemi te kerku krejt boten me na tregu ti kush jemi ne.Dy shqiptare prej 700 qmimeve NOBEL sa jane dhane deri sot i kane marre veq shqiptaret bile te dy jetojne qe para luftes se ||-te boterore jasht vendit. Ti ke shku ne qabe je mbulu si beduine ke pi qaja tash ke ardh me na tregu ne historine.
 • atdhe. 09.01.2013 / 23:10
  pro. dr.shefqet krasniqi,all-llahu te shprbleft diturin ta shtoft per kontibutin tend shqiptar kosovar musliman. apeloj ateistve,shqip folsve,kllosharve,hajnave,analfabetave, lexoni librin e all-llahut kuranin. es-selemun alejkum.
 • MJERIMI ISLAM… 09.01.2013 / 23:10
  "Hoxhë" i mallkuar Shefqet Krasniqi, ka ardh koha që islamit kanë fillua ti frigohen edhe shumë musliman, se leje mo politikanët ateist. Ka ardh koha kuer ti me shokët e tu edhe FJALEN E KURANIT e keni bastardu, dhe po e shpjegoni sipas direktivave që i keni marrë nga LARTË, nga punëdhënsit tuaj. Sepse edhe vetë Kurani dhe urdhesat e tijë janë gjithnji të rrezikshme për bashkjetesë ndërmjet njerzëve me besime të ndryshme. Prandaj, të gjithë tani musliman e kerishter, ateist e çfardo që të jenë, janë me të madhe duke u FRIGUA nga ju TALIBANET, VEHABISTET, MJEKRROSHAT ME PANTOLLA TË SHKURTA E ME MJEKRRA CIJAPI. E kjo nuk është mirë jo.
 • Shekulli 09.01.2013 / 23:09
  O aga Hoxhë, jo ni figurë me ja imponu,po kerkush kerkujna ne shekullin e 21 ska te drejt amo kurgjo mi imponu, a aq ma pak ju Hoxhollart, se ti i din kto punë ma mir se na e mos u maro kishe une, po shko faljav Xhematit noj Namaz, ma shumë ta bon Zoti kabull, se mu mar me ksi shkrime.
 • MËRGIM PLAKU 09.01.2013 / 23:05
  Kuku sa komenti për nji kohë kaq të shkurtër. As edhe nji lajm nuk tërhjek kaq shumë komente, edhe ur ka të bëjë me kombin, apo krimin e organizuar në Kosovë. Kjo dmth. se dalë ngadal, opinonin kosovar, ky talibani Shefqet Krasniqi po e tërhjek nga vehtja dhe idetë e tija anarkonike. Ky tani, gati me çdo fjalë publike tërhjek vëmendje më shumë se çdo lajm tjetër në Kosovë. Kjo është rrezik për Kosovën dhe kombin shqiptar në tërsi. Prandaj, duhet pasë kujdesë me te, çdo potral informativë, posaqrisht elektronik.
 • Molliqi 09.01.2013 / 23:00
  Po ky far talibani mos tmeret ne politik.po le ti lexon librat e fes qe jan te perkthyme prej rusishtes ne shqip.ne shiptart fen e kemi shiptarin dhe per ket arsye i festojm gjitha festat.o imam
 • Top Kapi 09.01.2013 / 22:47
  @TOPHANJA - Kjo eshte genjeshtra qe e keni ushqy vehten qe sa kohe ,kjo sesht e vertet thjesht po rrren,qe fakti Malsia e Tuzit atje ku jane 90 perqind te krishter pse nuk u asimilun?,po Malsia e Mirdites? ku jan 100perqind te Krishter? a e din ku eshte bere Masakra me e madhe ne ne Kosove? pikerisht ne Mehe te GJakoves ku kan qnee shumica e te vrarve Vellezer Katolik Shqiptar! po ti u kape per nje pjese te komentiti tim,une thash qe Bota sna perkrah ne kuptimin Gjeopolitk se Amerika nuk e perkrahn Islamin....Por pytje jeme per ty eshte nese ne aspektin shpirteror koka Feje e paster (edhe pse aty mund te diskutohet) cka na sjelli kjo feje? pse si Rugova si ,Thaqi e Haradinaj punojn me na kthy ne Fejene Perendimore ? po te kishim vepru sikur Boshnjakt ku do te ishim ? kshtu qe maji perveti kto Genjeshtra
 • Xhamia 09.01.2013 / 22:43
  O hoxhë le se na bone krejtve talebanë, nji ditë do të martohemi me arabe
 • Luli 09.01.2013 / 22:43
  Kudo te shkoni neper Botë, nese takoni ndokend qe thotë se nuk ka dëgjuar për Shqiptarët vetëm thuani se Nën Tereza ishte Shqiptare - mjafton të fitoni simpatin e tij. - Së pari gjeni paqen në vetveten dhe jetoni në paqe me tjeret!!!
 • ANALISTI 09.01.2013 / 22:37
  JU LUTEM MOS SHKRUNI MA ASKUSH NGA SHQIPTARET ------;;MOS KOMMENTONI ;;------ARSYEJA PSE ::::::KETU KY SHEFQET KRASNIQI KA PAGUE NJERZ ME KOMENTU VEQ ME PERQA SHQIPTARET MOS U PERQNI JEMI NJE --NJEMIJ ARSYJE JAN QE KY HOGJ DHE SHUM TJER PO NA ARMIQSOJN MES VTI DHE AMERIKEN ,EUROPEN E BOTEN JU PERSHENDES
 • petriti 09.01.2013 / 22:30
  Ketu ne bashkesin Islame nuk po dihet mos se kush me fol ma perpara ...krejt te meqem e kundra kombit ...
 • Muslimani Shqiptar 09.01.2013 / 22:29
  @LABINOTI Ky ka luftu ne Koshare ky eshte nje prej heronjeve te kombit Shqiptar kurse Terrzeza e ka ndier nje ofendim te rend me i thene Shqiptare kurr nuk ka pranuar te quhet Shqiptare madje e ka urrejt me e quajt Albanesi sepse ajo e ka ndier veten INDIANE dhe assesi Shqiptare..Ajo amanet e ka lene te varroset ne Indi dhe sot e asaj dite ajo e ka varrin ne Indi,ajo e ka lene amanet te mbulohet me flamurin Indian sepse ka qene INDIANE assesi Shqiptare....
 • Liridoni 09.01.2013 / 22:25
  Bravo hoxhe, cdo dite po me largon prej islamit. Edhe nja dy isi deklarata edhe du mu konvertu ne protestant
 • Pini 09.01.2013 / 22:19
  Allahu te shperblefte, hoxhe. Nuk e di si ka me i ba AAK-ja 5 per qind pa 96 per qind te votuesve muslimane te Kosoves. Gjithnje e kam votuar kete parti, por tani qe na fyejne kaq rend me nuk jam mbeshtes i saj.
 • pa.numer91 09.01.2013 / 22:05
  per mu feja e imja esht ISLAMI ese me duhet me zgjedh fena po shqiptarin e zgjedhi fen pa asni dyshim
 • chelsea 09.01.2013 / 22:03
  Po AAK e burim ramadanit anton kqiren e priten ne zyre si hero pas deklerates se njohur e te harruar te tij.
 • rubci 09.01.2013 / 21:57
  ALLAHU T'SHPERBLEFT HOXH, kta i udhezoft.
 • Albani 09.01.2013 / 21:56
  "Mos shikoni Fizika e Kimia se shkenca e shqiptarit osht shqiptari" - Shqiptari Ahmak
 • Ilyria! 09.01.2013 / 21:40
  Ju lutemi mos e ngritni fenë para kombit! Si nuk ju vjen turp që kombin dhe gjuhën shqipe t'a klasifikoni prapa fesë qoftë ajo njëra ose tjetra fe. Ne shqiptarët duhet të mburremi që e kemi një traditë mijëra vjetësh që burojmë prej Ilirëve që kemi kulturën dhe trimërinë më të pasur në rajon, ju lutemi mos e dërgoni prapa fesë. Rrofshin shqiptarër cdokund në botë, rroftë gjuha shqipe dhe feja e shqiptarisë.
 • per kosoven 09.01.2013 / 21:35
  Shiko vendetta Arab 29 + pakistani 30 vendetta Arab na kan njoft, e Vatikani kibla katelike se ka plan se jemi musliman, e Arabia saudite ndert te para na ka njoft,
 • Gezimi 09.01.2013 / 21:33
  Dr.Shefqeti eshte nje prej dijetareve ne organizaten islamike si antare,e te ne njeriu i cili te thote troqe ashtu si parasheh ligji i Allahut,e sa per keta qe jane ateista e komunista i prek po e rendesishme qe vedijsimi i popullit tone po behet dal nga dal dhe ishalla me ndihmen e Zotit do ta ndryshojme gjendjen e mjere ku ndodhemi,Zoti ju shperbleft me xhenet hoxhe i nderuare.
 • Tirana 09.01.2013 / 21:29
  Ne Arabi te gjithe keta radikal Islamik. Shpresoj qe kjo rryme radikale mos te vij deri ne Tirane. Nene Tereza dhe Skenderbeu jane 2 figurat me te shquara te kombit Shqiptare...
 • bravo djema 09.01.2013 / 21:29
  nuk po di tjeter qa me then vetem rrnoft gjermonia a jetohet me hashimat ramusahat shefqetat berat buzhalen ne nje shtet öj rini ikni o njerz se nuk ka asgje prej kosoves
 • kosova 09.01.2013 / 21:28
  A mundet dikush prej juve ketu qe po tregoheni mysliman te forte pse shtetet arabe nuk po e njohin Kosoven? perveq nja 3-4 shtete.
 • Demir Kapija 09.01.2013 / 21:27
  Hoxh Kulufi, nuk i frigohem islamit po nuk e duam fene tane te talibanit , Nuk e dom fene e iranit qe & burra e sillovatin nje femen ne autobus deri sa vdes Pra Hoxh gjenazja , Hoxh mejti Na jemi veq musliman aq sa i kishim te aret tone , Babe e babgjysh e Ti mos tu doket mire ketu var mrapanicen e shko ne iran e ntaliban o hoxho o hajvan Me kan prej hoxhve ki me dale ne mejdan tash ne pranvere ? Rrehnu mes veti allahile se po ma qoni mallin e popave te Graqanices.
 • kelmendi 09.01.2013 / 21:26
  Allahu te shprbleft o Dr SHefqeti. Ndersa kit popull Allahu e udhzoft. Nuk ka nevoj shoqeria kosovare per ksi Burima e ateista tpafe, se shum ma mir osht me kon krishter e ortodoks, se i pa fe. Kjo osht kanceri i shoqeris son. Po prap ska faj Burime, se njezit si SHEFQETI E PLOT TE TJER QI KAN DERDHUR GJAK PER KOSOVEN e kan pru burimin prej malit ne sheher
 • gashi 09.01.2013 / 21:25
  shefqet krasniqi eshte duke u pagu nga rusia dhe aleatet e saj veç me punu kunder shqiptareve.Ky thote jam musliman po punon kunder tyre
 • Tophanja 09.01.2013 / 21:19
  Veq feja Islame e ka mbrojt shqiptarin ne Kosove prej asimilimit. Mulla Shefqeti eshte ardhe ne luften e Kosoves nga studimet ne Arabi dmth eshte shume ma shqiptar se keto mbeturinat e komunizmit ose kelyshet e Beogradit qe flasin zi e terr. Por pavaresisht te gjithave , 96 % jemi musliman. Eshte me rendesi qe keye fakt e respektojne Presidenti i SHBA Barack Obama, Sekretarja e Shtetit Hilary Clinton etj. O ju te pafe, o ateista, ju pervec qe jeni armiq te muslimaneve, ju jeni edhe armiq te SHBA, prandaj tendenca juaj per bothlepirje ndaj SHBA, eshte e kote, sepse ata e luftojne ateizmin me shume se cdo gje tjeter. Secili president amerikan ne momentin e betimit kerkon ndihmen e Zotit.
 • Gjilani 09.01.2013 / 21:16
  Hoxhe me rendesi eshte qe e ke perkrahjen tone, te popullit, nuk te vyn perkrahja e ktyre klysheve te serbise(qafirave)
 • Katoliku i Kosovës 09.01.2013 / 21:12
  Po më vjen keq që po e them por ky hoxha mirë e ka. Tereza ka qenë misionare dhe ka punuar për të përhapur fenë tonë të krishterë nëpër botë, fatkeqësisht ka bërë shumë pak, apo asgjë për neve shqiptarëve si komb. Kurse për fenë e krishterë ka kontribuar shumë, por në fund e ka mohuar ekzistencën e Zotit. Vërtetë ka qenë një personalitet shumë kontraverz.
 • Ylli 09.01.2013 / 21:11
  hahah Shefqet Krasniqi qenka DISTANCUAR nga komunikata e Forumit te te Rinjve Muslimane. Paska thene: eshte komunikate e gabueshme dhe e ngutshme. hahha ku jeni ju "rinia" e Shefqetit. A pe shihni qysh ju MASHTRON ky. Ju ka shty me shkru edhe tash distancohet prej juve hahahha
 • Peja 09.01.2013 / 21:06
  Po normal që ne shqiptarët mysliman e katolik duhet të bashkohemi. Kombi është para fesë. Ne jemi shqiptarë dhe jo arap, gjuha jonë është shqipja dhe jo arabishtja. Një popull por edhe komb e bashkon gjuha. Kurse ju talibanët dhe patriotat arab urdhëroni shkoni Arabi, kalofshit mirë për jetë.
 • corleone 09.01.2013 / 21:05
  Hoxhe king be je a e din shka osht king..king be king apsollut ma i forti je e kta le te hajn sa dojne
 • Dielli 09.01.2013 / 20:42
  mos ta nin hoxhe se legjende je
 • NACIONALISTI 09.01.2013 / 20:41
  Ky ka marr direksione te mira prej Serbise per me shkatru Imazhin e Shqiptarve para Botes,me na paraqit neve para Botes cka nuk jemi!,Shqiptaret more i paftyre kur nuk e kan pas as ne radh te 6 fejen ne kemi pas halle e preukopime tjera,por edhe me mar Historikisht gjithmo Armiqt tane kan punu qe mos mu mar me senet e ”Dyjes” Komb,Ekonomi,Civilizimin po vec me Feje,nje feje e cila propagon vetem vdekjen Boten Tjeter (JO KET BOTE..?!).Une po tutna shum prej ktij Personi,qe po e helmon Rinine,me Ndjenja anti-Shqiptare.Por dicka kasha shut ky eshte vec maja e “Eisbergut” kurgjo sosht ky cka propagojn Hoxhallaret tjere si p.sh Irfan Salihu,Enes Goga e pothuajse 90 % e Hoxhalarve te Maqedonise!.Te cilet fyejn Figurat tona me te ndritura qe na lakmi Bota Gjergj Kastriotin,Fan Nolin,Gjergj Fishta,Marin Barlet Leke Dukagjini (dhe Kanunin e tij),kta cka osht Komebtare e hedhin posht A Nuk e Ber edhe kte Serbia..? Ramushine qujn Kriminel,Adem Jasharin Shehid te Allahut O ZOT SHPETONA PREJ KTYNE ANTI-SHQIPTARVE….hajt se keni mi pa Pasojat prej tyne rast ndonje lufte A KO ME NA PSHTU AMERIKA?
 • titi 09.01.2013 / 20:37
  mir e ka shefqa kta pa fe jon e sa i perket burim ramadanit aj eshte pisi i pisav se para se mu ba deputet thojke mos tum presin ata te korruptunt ne kuvend e kur hini ne kuvend kurr sju nihet zani e per me dal ne tv del fol palidhje po na perqane shefqet kerkush kerkon sun ja inponon qka me ba ahefqa ka than si mas fes sbon ati i ka djeg se bovaki eshte budist si donika
 • Pronto 09.01.2013 / 20:35
  PER LLUMIN ose ma mir ti thom lludin VERIU ESHT NE RREZIK HAJDE IKAPUM ARMT JU TE GJITH QE PO JENI QAQ TE ZOT EJANI MITROVIC JOM
 • Drenica 09.01.2013 / 20:34
  Pa i fyer Ranadanajt tjer , kam nje lutje per Indeksonline qe te ndrrojn mbiemrin aty ku e keni shkruar Burim Krasniqi sepse jeni ka i fyeni Krasniqet me mbiemrin enkas te Burimit jo te Ramadanajve tjer.. suksese
 • remi 09.01.2013 / 20:33
  Po ku mos me u frigue kqyre cfar ftyre te dreqit ki o Shefqet Krasniqi,
 • @lisi 09.01.2013 / 20:31
  o Mjeran Misionar i kot,mos e perzi Demaqin e madh ne ket konteskt,o i shkret ADEM DMAQI qendroj 30 vjet ne Burg mos e krahaso ket "Kriminel" me Frymzimin e Gjeneratave ADEM PEJGAMBERIN cka osht per ty ai arabi me emrin mohamed per mu eshte ADEM DEMAQI NE EMER TE ATIT TE ADEM DEMAQIT TE SHENJT LAELALA ILALLAH ADEM DEMIQ RESULALLAH
 • Dreni 09.01.2013 / 20:30
  Po cdokush, t'cilit don me je hjek kryet se nuk i beson t'njejtes fe, t'tutet, qysh mos me tu tut, kur po doni me u myt mes veti, e le ma per ata qe i thirrni 'qafira' - Jo, bacit, n'Kosove ka vend per musliman, katolik, ortodoks, hebrej, ateista dhe agnosticista.
 • Zvicrra 09.01.2013 / 20:28
  Hoxhe i nderuar, zoti te shperbleft per kontributin qe po e jep qe te mesohet Islami burimor, por nje keshill prej meje e ke: Mos u perziej shume ne politik, lej ata le te lehin, e ti vazhdo ta kryesh punen tende qe tja u mesosh njerzve besimin, kur ta msojn njerzit besimin e drejt pastaj vet ata jan ne gjendje ti njofin kush eshte Burim Ramadani me compani.
 • Kumbara 09.01.2013 / 20:27
  Po verehet ketu qe shumicen i ka prek ne tel hoxha por nje send po ju them : Vec ai qe sdon me shiku realitetin me sy te vertet e mohon ate qe thot Shefqeti, po ju garantoj...
 • Dani 09.01.2013 / 20:25
  Sjellja e AAk-se dhe e Burim Ramadanit eshte per te ardhur keq.Kush nuk reagoi dhe me te drejte kur Ramushi muar kryqin dhe per dhurate shkoi dhe i uroi te krishteret per Krishtlindje.Tani qe hoxha Shefqet Krasniqi bene te ditur opinoinin e tij sipas islamit ne lidhje me kremten e Vitit te Ri del AAK-ja dhe reagon pa te drejte dhe e pathirrur ne emer .Siq AAK-ja ka te drejte te jep mendimin e vet per qeshtje politike e shoqerore ashtu edhe hoxha ka plotesisht te drejte te beje publik mendimin e tij per nje qeshtje.Ketu AAK-ja e huqi keq te kuptuarit te se drejtes ne opinion.Jo vetem qe u shfaqen antiislamist por edhe antidemokrat.
 • @Peja 09.01.2013 / 20:25
  Nese Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria,atehere feja e GJERMANIT ESHTE GJERMANIA,pfffffffffff INJORANTA BRE.PLUS kjo thanje eshte qe te gjith te behemi bashk Musliman e Katolik,dhe nuk eshte kunder ndonje feje.Po qfar te bejme qe kemi ne mesin tone INJORANTA
 • Limi 09.01.2013 / 20:22
  Hoxha hahahahahahah.
 • Peja 09.01.2013 / 20:19
  Feja e shqiptarit është shqiptaria
 • Fejziu 09.01.2013 / 20:19
  ALLAHU te shperbleft Hoxhe qe po e mbron Islamin
 • Analisti 09.01.2013 / 20:18
  ne UQK ka pas edhe shpijuna te shkaut ,e ky sh.krasniqi po perqan vllazrit tan shqiptar e po i helmon rinin mosni ju lutem SOT JEMI NJE mos lejoni neser te behemi DY se jemi nje Komb nje Gjuh dhe kemi nje flamur nje atdhe
 • Albani 09.01.2013 / 20:13
  Une nuk e kuptoj si ka mundesi nje musliman te votoj per AAK kur dita dites po qesin helum ndaj muslimaneve.Nuk di si duhet me ja spjegu nje muslimani qe haram e ka mi votu keta injoranta (AAK)
 • Lisi 09.01.2013 / 20:13
  keta komentues te prapambetur me shum e duan Demaqin ate soi shkau qe viziton kishat ortodokse se te nderuarin Dr Krasniqin por ju ardhte puna e popi i shtift ne vorr se ate e duan
 • Ilmiu 09.01.2013 / 20:10
  Ti LABINOTI kur ka qene dr.Shefqeti ne lufte ti ke qene duke u strukur ne dimijat e plakave... respekt ushtarit trim!!
 • Homeini 09.01.2013 / 20:07
  E qka me bo me ate ORTHODOSISTIN UDBne ADEM UDB Demaqi..........ku met puna e tij qe sorrollatej neper kisha orthoskse serbe per Bozhiq
 • HOXHA UCK 09.01.2013 / 20:06
  Ky Hoxha i nderuar ka qene ne USHTRINE CLIRIMTARE TE KOSOVES o te nderuar shqiptar,ky ka luftuar ne KOSHARE,o te nderuar Burim Ramadani ka Ofenduar nje LUFTAR TE UCK-se,si ndihet ai per kete,Ku ishte Burim Ramadani gjate LUFTES. MOS I SHANI USHTARET E LIRISE.
 • tringa 09.01.2013 / 20:06
  te lumt goja O Hoxh e Allahu te shperbleft e Allahu i musht mend Muslimant e Kosoves mos me ju qit mo vota ateistave e atyne qe jon kunder Islamit
 • xxxx 09.01.2013 / 20:03
  a osht qeky teodosje
 • petriti 09.01.2013 / 20:03
  primitivizmi i ktij personi shifet ne mendimet e tij ndaj te madhes nane teraza
 • @LABINOTI 09.01.2013 / 20:00
  Ky zotri Krasniqi more LABINOT sdi sa e din po i ka rrok armet dhe ka luftuar kunder ushtris serbe,kurse per at se kush e shliroj kosoven dua ta them nje fjal te urte(nana nuk i jep tamel femijes se vet perderisa ai nuk qan).Edhe ne kosove perderisa ne populli i kosoves nuk i ka rrok armet kerkush nuk te ka ndihmuar,se pari duhet falenderu zotin qe u largu serbia e pastaj duhet falenderuar UCK-ja dhe deshmoret e saj e pastaj vijne shtetet mike si SHBA-ja,BM,Gjermania,Turqia e kshtu me radhe.Po qe na paska shliru VETEM SHBA-ja tash na mu bo me FE te tyre aa? Nese na ka shliru qe ne te jemi te lire te zgjedhim vete orientimin tone politik,fetar dhe shoqeror atehere faleminderit por nese ata duan qe pas pushtimit serb ,te bejne ata nje pushtim politik ,fetar e shoqeror atehere nuk na vyen nje mik si ky.
 • arton 09.01.2013 / 19:59
  per dallim prej gongjes e burimit shefqet krasniqi ka qen luftetar i ushtris qlirimtare
 • muhamedi shqiptare 09.01.2013 / 19:57
  shko shit pollavra dikun tjeter o primitiv
 • popi 09.01.2013 / 19:53
  O pasha besen as Gongjja, as Imami e as Ramadani asnje sherbim per atdheun nuk e kan bere!
 • blerim 09.01.2013 / 19:51
  Hoxhe, respekt. Allahu te qofte ne xhenet sa ma shpejt.
 • Guri 09.01.2013 / 19:50
  PO qysh more e krahasoni Nenen Tereze dhe Gjergj Kastriotin me Millosheviqin? Qysh more thoni se turqit i kemi vllezer? Po ju jeni te paguar nga Arabet dhe Vehabistet. Ju jeni poshtersirat me te medha. Ju i frikesoheni kombit shqiptar.
 • fadili 09.01.2013 / 19:49
  ti o shefqet krasniqi ma ke gerdit edhe zotin se lere me islamin
 • LABINOTI 09.01.2013 / 19:47
  Mir zotri krasniqi qe Nona Terez nuk bani sen per shqiptaret po ti si Muslimon i fort qa bane edh tregoma ti se kush shliroj Kosoven ; Arabia apo USA
 • Partija e ramushoviqave Ngjinave dhe Ramushoviqave 09.01.2013 / 19:47
  nuk ben te votosh per dike qe fyen rende islamin dhe e ben qesharak veteveten ne menyr per ta ofendu fejen e vet shqiptari qyshtu mendon e fyjen fejen e vet dhe mendon qe evropianet dhe amerikanet e dojn mandej shqiptarin kjo eshte realiteti i hidhur i shqiptarve dhe rezultatet prape po shifen
 • Shpetimi 09.01.2013 / 19:45
  Allahu te shperbleft o Hoxhe i nderuar dhe shum i respektuar,sa me shum ata shpifin per Islamin dhe Muslimanet aq me shum do te rritet dhe do te fuqizohet Islami. Doktor ty Allahu t'ka zgjedh qe kta komunista me te sulmu por dije qe ki privilegjin me qene nje nder mbrojtesit me te mire te kohes sone per Islamin. Mos u ndal,ne jemi me ty doktor dhe ne jemi kunder KOMUNIZMIT, KOMUNIZMI KA VDEK,KURSE KTU KAN MBET EDHE DISA MBETURINA TE KOMUNIZMIT QE VETE KOHA DO TI DJEG.
 • Njani 09.01.2013 / 19:41
  Allahu te shperbleft i nderuar Hoxhe.Keni shum te drejt kur thoni qe politikanet qe jane edukuar ne frymen ateiste kane probleme me islamin por jo vetem qe kan probleme por edhe po e luftojne vazhdimisht.
 • besi 09.01.2013 / 19:40
  bravoooo dr shefeqet krasniqi aj fare burim ramadani osht malok
 • Pejani 09.01.2013 / 19:38
  Aak-ja dihet qe osht anti islamit po keta qyqana athu qysh dojn mi mar votat ? I bejme tr fala ramadanoviqit qe deri dje u kon hajn sot kishe une deputet mosvet per ne
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.