Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:40 / E mërkurë, 09 Janar 2013
24 Komente
Besnik Berisha, 700 mijë euro pa mbulesë

Besnik Berisha nuk ka mundur t’i arsyetojë rreth 700 mijë euro qarkullim. Është gjetur se u është shmangur edhe detyrimeve financiare ndaj shtetit. Për këtë arsye i është dhënë një vendim nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës më të cilin konsideron “se paraqet rrezik të papranueshëm për sigurinë e Republikës së Kosovës”.

Berisha prej javës është suspenduar nga pozita e drejtorit të Departamentit për Prodhimin e Dokumenteve në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ai kishte thënë se për shkak të djalit të axhës se tij, një polic i dyshuar, nuk i është lëshuar certifikata. Mirëpo arsyeja pse nuk i është lëshuar certifikata e sigurisë ka të bëjë më para.

Berisha është njeri prej zyrtarëve të pasur të shtetit. Është arsyetuar se fitimet i ka nga radiotelevizioni lokale “Festina” në Ferizaj, organizimi i koncerteve nëpër pishina të ndryshme dhe nga të ardhurat, shkruan “Koha Ditore”.

Burime nga Ministria e Punëve te Brendshme kanë thënë se shumica e drejtorëve dhe menaxherëve nuk janë certifikuar për shkaka të pamundësisë për t’i arsyetuar paratë dhe pasurinë.

Por në këtë proces nuk kanë kaluar ish-këshilltarët e Bajram Rexhepit për te cilët ai nuk kishte kërkuar verifikim.
Më shumë se në MPB nuk janë certifikuar në Ministrinë e Drejtësisë. Numri i tyre sipas burimeve nga kjo ministri është rreth 40. /Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • LUANI 10.01.2013 / 20:53
  KA LUFTU PO SHKRUN HISTORIJA PER T A, E JO ME VJEDH SHTETIN E VET E PERSONALISHT TY I NDERUAR I QUAJTURI I drejt hehehhee kuku per neve
 • I drejti 09.01.2013 / 14:09
  I madhi z.Besnik Berisha ,kur ka qene koha me luftue me shka ka luftue, ooo njerz shkurt pamsa.Ne paqë ai ka punuar dhe ka kontribuar për ket shtetë.Por ju qe se njifni mos e hapni gojen!
 • Admin 09.01.2013 / 13:25
  po a e ka verifikukush AKI-ne qe ata me mujt me verifiku diken imagjinoni AKI pe verifikon policine e sa verifikimet i ka policia plus asaj pran ne polici duhetme i marr te dhenat , kjo eshte krejt faz e eliminimeve politike
 • Veterani UÇK-sè 09.01.2013 / 13:01
  Hashim Thaci-t, Ramush Haradinaj-t a guxon dikush me i kerkue llogari dhe arsyetim per pasurine qe kane (vetem ate te deklaruar)....Kjo eshte lufte e ndyre e kreut te shtetit, per me i sistemu militantet e mbetur te partive te tyre. Ne Maqedoni ne kete menyre i mohohet shqiptareve shtetesia, nga Sherbimi informativ Maqedon vetem shkruhet .. i rrezikshem per shtetin..dhe nuk ke drejte ankese apo baze ligjore per te kerkuar te drejtat. Shume gjera ne Kosove po shkojne ..sikur keta udheheqes te ishin te trajnuar nga UDBA. Shume ide dhe veprime jane te njejta nga shkolla e UDB-se.
 • ha shi min,Sangoj 09.01.2013 / 12:27
  Kush ja trazon çerdhen gjarperit kjo e gjene.Keto jane metoda te serbise se millosheviqit ai gjejke kriminel te kalibrit te vogel qe i lejonte me vjedh dhe permes tyre sundojke.
 • Agushi 09.01.2013 / 11:33
  Pishiniat, koncertet, jane biznese qe nuk mund te vertetohen te hyrat, perveq nese jane nen vezhgim te autoriteteve. Ky tipi, paska pare ma mbules qe duhet te kmonfiskohen si e hyra ne atkivitetet e paligjshme, dhe te arrestohet e burgoset per pastrim parash, keqperdorim i detyres zyrtare, perfitim te jashtligjshem (korrupsion).
 • konfiskojani pasurin 09.01.2013 / 11:13
  ky paska pas koh edhe per koncerte
 • KESHTU ...S BAN 09.01.2013 / 11:07
  KOMENTUES ,,,KY NUK ESHTE OPOZITE,,,,POR BASH NE POZITE KY ESHTE I PDK VET U DEKLARUUU,, SKI QKA ME MSHEF KETE PIS EDHE E KAN VENDOS , BASHA ATY KU LUHATET SHTETI ,,,,JO BRE SKA KURKUN KESHTU
 • KESHTU ...S BAN 09.01.2013 / 11:07
  KOMENTUES ,,,KY NUK ESHTE OPOZITE,,,,POR BASH NE POZITE KY ESHTE I PDK VET U DEKLARUUU,, SKI QKA ME MSHEF KETE PIS EDHE E KAN VENDOS , BASHA ATY KU LUHATET SHTETI ,,,,JO BRE SKA KURKUN KESHTU
 • Rrustem Rama 09.01.2013 / 11:06
  AKI-SHIK-UDBA, kjo organizatë është tërsisht në shërbimin e një partie PDK-së dhe sa herë gjurmet e krimit qojn te PDK.ja ather kemi gjithmon sulme të orkestruara nga AKI-SHIK-UDBA, edhe kësaj here priten sulmet ndaj të gjithë atyre që dikur si pjesë e krimit tani mundohen të zbardhin ato krime. Rastet si Bllaca, Dino Hasanaj, Fatmir Limaj edhe tani afera e pasaportave tregojn qart se AKI-SHIK-UDBA mundohen ta mbrojn krimin e organizuar si dhe kriminelt të tubuar rreth PDK-së.
 • TATIMPAGUESI 09.01.2013 / 11:05
  QE ADMINISTRATA TATIMORE E KA TE GATSHEM PERSONIN QE I KA IKUR TATIMIT NE FITIM DHE TATIME TJERA QE ISH DESHT KY ME I PAGUE SHTETIT GJERE SA U KON SERBIA PARE ME KG. KA BAJT QE ME JA PAGU TATIMIN E TANI ...CKA???
 • Duka 09.01.2013 / 10:58
  AKI mos te merret veq me opoziten e me qytetart e mjer e Kosoves
 • Peshku i vogel 09.01.2013 / 10:48
  Kur ky i ka 700 000 euro pa mbulese, atehere cka mund te thuhet per peshqit e medhej?
 • Mesuesi 09.01.2013 / 10:40
  Kjo eshte per te i ikur problemit madhor per pasaportat. Berisha tani kur ka fillu te flas per dallaveret e MPB-se sulmohet nga AKI, qfare turpi po ku ishte deri tani qe nuk u vlersuan edhe te tjeret. Po faji nuk lypet te te vegjlit por te Ministri se pari e pastaj te te tjeret, se Berisha seshte kurfare faktori veq nje klysh i shikut se nuk ka mund te zgjedhet drejtor, se mua as ne interviste nuk me kan thirr ne nje ministri edhe pse kushtet e konkursit i kam plotsu. Se duhet te jesh familjar i Grabovcit ose i ndoj ministri i afert me njerzit e fort te PDK-se.
 • Kumbara 09.01.2013 / 10:36
  AKI ka dallavere brenda saj te cilat mundohen ti shesin duke ua mveshur tjereve keqperdorimet qe ne realitet i bejne vet ata. Por garant se edhe ky Burimi seshte i paster mire po pastertija e tij eshte shtyre te ndytet nga Bajram Rexhepi icili ne te vertet din se cka ndodhe ne Ministrine e tij
 • BRAVO 09.01.2013 / 10:23
  KUSH E KA MIZEN MAS VESHI SHKRUN E MENDON ZI E MA ZI PER AKI SE JU KA HI TUTA NE PALC QE DIKUSH PO JAU DIN TE PALARAT ME VJEN MIRE QE MENFUND DOLI DIKUSH QE PO I PREK TE PAPREKSHMIT BRAVO AKI
 • ken30 09.01.2013 / 09:51
  AKI-ja është shendrue në Prokurori? Mjetet pa mbulesë në secilin shtetë normal konfiskon nga Prokurori dhe pastaj Gjykata merr vendim se a kem mbules apo nuk kemi? Në kët rastë AKI po rikthehet në polici politike e të korruptuarve të qeveris. Ska fajë që që thotë Ramushi Qudirat e Kosovës.
 • tarrasbulba 09.01.2013 / 09:40
  qyshe ka ba pare ky,muj me thon qe ma i kulturumi ashte,pare ka ba por ne menyre ilegale!
 • Per dritonin 09.01.2013 / 09:39
  Driton pom vjen keq shok po po shihet qe je ose i aferm i ketij far horri , ose ndonje shpiun i tij. Ne Kosove u bo veshtir edhe me punu drejt, prej njerzve si ti , e ky ne foto. Keq me bo mire, e keq me bo keq!!! Ne vend se me ju gzu qe dul dikush e po jau qet te palarat ne shesh qiftit te ketij pisi, ti qohesh e e krahason institucionin tan te inteligjences me UDB. P.s e lexova te njejtin lajm edhe ne kohanet e telgraf e do tjere, edhe e pash qe ne krejt kishe dhan komente te ngjashme. Pom vjen keq shoq, veq po thom ishalla sje i involvum edhe ti, bashk me keta, si ki me u ngul ;).
 • Bardha 09.01.2013 / 09:34
  hec more kapitalist spo ke qa me ba veq ja ke nxan vendin e punes njerzve qe kan nevoj per nji rroge e ti del na shet mend e ske mend fare.
 • beni 09.01.2013 / 09:34
  qudi pse MPB-ja nuk ka leju verifikim te stafit te kabinetit!...pse e nejjta i kish ndodh, po tahs e tutje duhet paraprakisht me verifku mandej me ju dhene pozita te larta, qofte Minister a ck do te jete ajo...se e kane ba kete pune veq si mundesi per zhvatje dhe ndikim, se kjo po i bjen qe beju ketyre verifikimin se "nuk po kem besim", e ne jem te "paster si loti"....!
 • Murmellaku 09.01.2013 / 09:27
  pa pa pa milioner edhe punon per nji rroge ne MPB a bravo AKI edhe do tjerve kqyrjave milionat se po rrine ne pushtet per ta mbeshtet biznesin qe e kane jasht institucionit te lumte AKI.
 • DeadEnd 09.01.2013 / 09:15
  Qysh nuk i dite keto gjera ma heret, vetem mas deklaratave te tij kunder MPB.Ka fillu presioni kunder deshmitareve ne rastin "tenderi i pasaportave". Kjo tregon se AKI eshte vegel e SHIK-ut per interesa te PDK-se...shtet katastrof
 • Driton 09.01.2013 / 09:04
  Ministrat të cilët janë bërë milionera brenda natës a nuk jan rrezik për shtetin ? AKI po bëhet vegel e politikës ditore edhe më keq se Shik-u dhe ka filluar të punoj me urdhra.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.