Portugalia në çerek-finale, mposht Kroacinë në fund (Video/Foto)

Portugalia e ka mposhtur në fund të lojës shtesë Kombëtaren e Kroacisë me rezultat minimal 1 me 0. Çerekfinalisti i tretë në Euro 2016 u mësua vetëm pas vazhdimeve, pasi 90 minutat e kohës së rregullt përfunduan ashtu siç edhe filloi ndeshja, edhe përkundër se dyja skuadrat kishin shanset e veta gjatë 120 minutave lojë. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Ricardo Quaresma në minutën e 117-të të vazhdimeve. Kështu Portugalia shkon në...

"Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi, të mos shkojë në Kuvend"

Njohësit e rrethanave politike në vend vlerësojnë se Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi, nuk duhet të shkojë në Kuvend ashtu siç...

Kuka: Nuk ka rëndësi kush fitoi, më me rëndësi që Kosova ka dy medalje (Foto)

Trajneri i Majlindës dhe Distrias, Driton Kuka, është shprehur tejet i lumtur me paraqitjen e xhudistëve kosovare në Budapest. Por, për të nuk ka rëndësi...

Goli Shqirit, “çmend” komentatorin zviceran (Video)

Xherdan Shaqiri shënoi një supergol në humbjen ndaj Polonisë në raundin e 16 të evropianit. Shaqiri barazoi rezultatin në minutën e 81-të, me golin e...

Lajme

Merkel: Nuk duhet të jemi të vrazhdë me britanikët

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se Bashkimi Europian nuk duhet të tregohet i vrazhdë në negociatat për largimin e Britanisë së Madhe. Merkel theksoi se vrazhdësia kundrejt vendeve që largohen nga Unioni nuk duhet të jetë prioritet në bisedime. Deklaratat e kancelares...

Vritet nëna që qëlloi për vdekje vajzat e saj (Foto)

Gruaja e cila u vra nga policia pasi qëlloi për vdekje dy vajzat e saj në shtëpinë e tyre është identifikuar. 42 vjeçarja Christy Sheats, vrau dy vajzat e saj, Taylor 22...

BERZH po shqyrton kredinë prej 34.5 milionë euro për hekurudhat shqiptare

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim është duke shqyrtuar një kredi prej 34.5 milionë euro për hekurudhat shqiptare. Bëhet fjalë për financimin e projektit të...

Britani, protesta kundër daljes nga BE, mbi 2 milonë njerëz nënshkruan peticionin

Në rrugët e Londrës kanë shpërthyer protestat kundër daljes së vendit nga Bashkimi Evropian. Protestat vijnë ndërkohë që në referendum morën pjesë...

Nesër shënohet Dita Ndërkombëtare Kundër Abuzimit me Droga

Policia e Kosovës dhe Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me OSBE- në nesër do të organizojnë një konferencë për të shënuar 26 qershorin,...

Sport

Ja me çfarë nota u vlerësuan shqiptarët e Zvicrës në humbjen ndaj Polonisë

 Zvicra është eliminuar nga Kampionati Evropian që po mbahet në Francë, pasi është mposhtur pas ekzekutimit të penalltive nga Polonia, në ndeshjen e 1/8 së finales. Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi 1:1, njëjtë përfunduan edhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta,...

Lojtarët kroat nuk u përmbahen lotëve në humbjen ndaj Portugalisë (Foto)

Kroacia u eliminua në raundin e 16-të pasi u mposht nga Portugalia në fund të vazhdimeve. Goli i Quaresmës në minutën e 117-të, eliminoi kroatët dhe dërgoi...

Ky është lojtari i ndeshjes, Kroaci – Portugali (Foto)

Portugalia eliminoi Kroacinë dhe u bë skuadra e tretë çerek-finaliste në Euro 2016. Pas golit të vonshëm nga Quaresma, Portugalia kaloi në fazën tjetër duke...

Portugalia në çerek-finale, mposht Kroacinë në fund (Video/Foto)

Portugalia e ka mposhtur në fund të lojës shtesë Kombëtaren e Kroacisë me rezultat minimal 1 me 0. Çerekfinalisti i tretë në Euro 2016 u mësua vetëm pas...

Portugalia në epërsi ndaj Kroacisë në fund të ndeshjes (Video)

Portugalia shënon gol në ndeshjen ndaj Kroacisë, për rezultatin 1 me 0. Golin për portugezët e shënoi Quaresma në minutën e 117’të, dhe Portugalia...

Showbiz

Atëherë kur Adelinës i duket vetja bukuroshe (Video)

Atëherë kur Adelinës i duket vetja bukuroshe (Video) Këngëtarja Adelina Berisha thuajse në të gjitha fotot dhe videot bënë stila provokativ. Adelina në llogarinë e saj në Instagram ka shpërndarë një video e cila jep përshtypje se ajo është dashuruar...

Ja vendi ku ngushëllohet Rozana Radi (Foto)

Rozana Radi ka një vend ku gjenë qëtësinë e shpirtit, dhe ai vend është pranë dallgëve të detit. “Kur deti eshte i vetmi ngushellim i shpirtit ti nuk ngopesh...

Ja kush ia hap këmbët motrës së Afërditës, Jehonës (Foto)

Jehona Dreshaj, motra e këngëtares dhe modeles së njohur Afërdita Dreshaj së fundmi ka provokuar me foton e radhës  të postuar në llogarinë e saj në...

Françeska Jaçe provokuese në video selfie (Foto)

Ish- anëtarja e “Big Brother Albania” Françeska Jaçe ka bërë një video selfie me rroba banje. E veshur me të kuqe ajo duket si gjithmonë shumë seksi dhe...

TYGA së bashku më Chris Brown në Durrës (Foto)

Chris Brown, kohë më parë ka bërë të ditur në rrjetin e tij social të Instagram se do të mbaj koncert në Shiqipëri, konkretisht në plazhin e...

Tech/Auto

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë te vetura derisa kanë shtuar fuqi nga motori biturbo 4.0-litra V8 për ta bërë modelin R edhe më të...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Teknologjia evoluon, ja stilolapsi kopjues (Video)

“Scribble” është stilolapsi që skanon një ngjyrë nga një objekt, e kthen atë në bojë, dhe lejon vizatimin me po atë ngjyrë. Ky është...

Indeks+

Mbush 100 vjeç, gruas i vjen një surprizë që nuk e imagjinonte (Foto)

Një grua në Britani mund të ketë pritur shumë dhurata në ditëlindjen e saj të 100-të, por ajo që i bëri reparti i zjarrfikëseve ishte diçka krejt e paparashikuar. Jeanette Carty ka jetuar shumicën e viteve të jetës së saj në Norfolk, ku ajo dhe i shoqi...

37% e femrave kthehen zbathur në shtëpi për shkak të takave

Tridhjetë e shtatë për qind e femrave e pranojnë që kthehen në shtëpi të zbathura, sepse taket e tyre të larta kanë bërë që këmbët t’u...

Vajza 15 vjeçare që qëndroi e ngrirë për 500 vjet

Shkencëtarët po shqyrtojnë një vajzë 15-vjeçare, e cila ka jetuar në Perandorinë Inca, me pas vdiq dhe mbeti e ngrirë për 500 vjet. Ajo u zbulua në malin...

Sa është i rëndësishëm shkëmbimi i mesazheve erotike?

Qysh se kemi mbaruar me shkollën e mesme, ideja e dërgimit të mesazheve erotike na tmerron. Kjo ndodh ashtu sepse kemi mësuar se shumë njerëzve u është shkatërruar jeta me...

Në këtë shtet t’i kthejnë lekët e plazhit nëse bie shi

Plazhet në bregdetin e Venedikut janë aq shumë të dëshpëruara nga numri i vogël i turistëve në qershor nga shkaku i motit të keq, aq sa u kanë ofruar që...

Opinione

Ish-rektori i Universitetit "Haxhi Zeka" dhe shkeljet e tij të shumta për më pak se 2 vite mandat!

Naser Mrasori, gjatë kohës që ka qenë i zgjedhur në UHZ, i ka bërë disa veprime të kundërligjshme, të cilat bien ndesh me respektimin e Kodit Penal të Republikës së Kosovës (në tekstin e mëtejmë KPRK), Statutit dhe disa ligjeve në fuqi. Shkeljet kanë...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Nepotizmi ka ngufatur Kosovën

Jemi dëshmitar tash e sa kohë që vendi ynë ka ngecur në shumë fusha. Varfëria dhe kriza ekonomiko- sociale sa po vjen e po shtohet në vendin tonë. Këto plagë...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Zbulohen antitrupat që neutralizojnë virusin Zika

Një grup shkencëtarësh evropianë njoftuan sot se kanë zbuluar disa antitrupa të aftë të neutralizojnë virusin Zika, një zbulim që i hap rrugën krijimit të një vaksine kundër këtij virusi që shkakton dëmtime cerebrale tek fetusi. “Në studimet e...

Meshkujt drejt zhdukjes, kromozomi i tyre ka një të metë

Shkencëtarja australiane Jenny Graves, pohon që meshkujt jetojnë me kohë të huazuar, respektivisht që pjesa mashkullore e racës tonë do të zhduket, dhe që ky proces...

Pse i rifitojmë kilogramët e humbur menjëherë pas përfundimit të dietës?

Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite. Zona e trurit që e bën...

Mendimet negative dëmtojnë shëndetin

Duhet të përpiqemi të mendojmë pozitivisht edhe pse mendja është e prirë që të mendoj negativisht, duke bërë kështu që gjëra negative të...

Fiku, fruti që lufton lodhjen dhe infeksionet

Fiku është i pasur me proteina, fosfor, kalcium, vitaminë A, B dhe C. Sasia e madhe e sheqerit e bën atë frutin ideal kundër lodhjes. Fiqtë janë të njohur edhe për...