Nis seanca ndaj Azem Sylës

(I plotësuar)-Ka filluar seanca dëgjimore ndaj ish-deputetit Azem Syla. Prokurori i rastit ka kërkuar një muaj paraburgim, megjithatë, i mbetet gjyqtarit të vendos. Me kërkesën e prokurorit nuk është pajtuar avokati Tomë Gashi, i cili ka thënë para gazetarëve se pret që klienti i tij të mbrohet në liri. Sipas Policisë, rreth orës 10:25 minuta, personi (A.S.) është paraqit në pikën kufitare Vermicë për të kaluar kufirin nga Shqipëria për në...

Hoti: Buxheti në tri vitet e ardhshme rritet për 21 përqind

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar raportin tremujor të buxhetit për vitin 2016. Ministri i Financave, Avdullah Hoti tha se performansa e të hyrave,...

Pamje ekskluzive nga arritja e Azem Sylës në Prishtinë (Video/Foto)

Ish drejtuesi i UÇK-së, Azem Syla, është dorëzuar sot në mëngjes te organet e rendit në pikën kufitare Kosovë- Shqipëri në Morinë,...

Parashikimi i motit për vikend

Mot me diell dhe vranësira të dendura do të na shoqëroj gjatë ditës së shtune. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9  gradë...

Lajme

Pacolli: Ndalimi i flamurit të Kosovës në “Eurovision” tejet fyes dhe nënçmues

Drejtor i Byros së Sigurimeve të Kosovës, Rrahim Pacolli ka reaguar ndaj vendimit të EBU-së lidhur me ndalimin e flamurit të Kosovës në “Eurovision”. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Pacolli ka thënë se ky vendim është nënçmues...

Kelmendi: Moment ideal për parti të re në Kosovë ( Video)

Analisti dhe gazetari Adriatik Kelmendi, ka thënë se vendi gjendet pranë një moment të rëndësishëm por edhe shumë të përshtatshëm për daljen në...

Veseli: Emri i Ilaz Kodrës lidhet me çdo veprim e vendim të viteve të ‘90-ta (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marr pjesë në Akademinë Përkujtimore, e cila u mbajt sot në Prishtinë në nderim të figurës së Komandantit Ilaz...

Pamjet e para të rrëzimit të helikopterit norvegjez në të cilin humbën jetën 14 pasagjerë (Video)

Në një filmim amator është publikuar, gjatë momentit të rrëzimit të helikopterit në bregdetin norvegjez . Zyrtarët e shpëtimit i kanë...

Prishtinë: 11 të akuzuarit për terrorizëm dënohen me mbi 15 vjet burg

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë është shpallur aktgjykimi për njëmbëdhjetë të akuzuar. Në Departamentin  për Krime të Rënda  sot...

Sport

Serbia planifikon ta bllokojë Kosovën në UEFA, siç e bllokoi në UNESCO

Mediat serbe e kanë ndier frikën e pranimit të Kosovës në UEFA. Për këtë ata kanë gati planin kundër këtij vendimi.  Kongresi i 3 majit në Budapest ka shtuar në rend dite pranimin e Kosovës gjë që ka shtyer Federatën Serbe që të pengojë...

Guardiola iu përgjigjet mediave: Ju më vritni, por unë jam ende gjallë!

Pep Guardiola i është përgjigjur mediave pas kritikave të shumta që erdhën nga disfata ndaj Atletico Madrid. Pep ka thënë se mediat po e vrasin atë, por ai është...

Arsene Wenger fajëson tifozët e Arsenalit për humbjen e titullit!

Arsene Wenger tani ka ndërruar qasje. Trajneri francez është i mendimit se tifozët e Arsenalit kanë një pjesë të fajit që skuadra e tij nuk e ka fituar...

Premtimi i Luis Enriques: Ne nuk do të dështojmë!

Luis Enrique e ka bërë të qartë se skuadra e tij do ti marr me maksimumin e seriozitetit tri ndeshjet e mbetura deri në fund të edicionit. Para ndeshjes ndaj Betis, Enrique ka...

Zidane flet për lëndimin e Ronaldos dhe Benzemas, konfirmon mungesën

Zinedine Zidane është shfaqur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes që Real Madridi do ta zhvillojë nesër ndaj Real Sociedadit. Zizu ka konfirmuar mungesën e Ronaldos dhe...

Showbiz

S'ka nevojë Labi, shtëpinë e familjes Kryeziu po e ndërton dikush tjetër (Foto)

Pak orë pasi Labinot Tahiri njoftoi se do të marr përgjegjësinë për të ndërtuar shtëpinë e familjes Kryeziu, këtë nuk ka nevojë të bëj sepse shtëpia është duke u ndërtuar nga dikush tjetër.  Zenel Ramaj me miqtë e tij e ka filluar...

Ciara e mrekullueshme në performancën e saj të mbrëmshme (Foto/Video)

Këngëtarja Ciara, ka treguar aftësitë e saj mbresëlënëse të vallëzimit para ta pranishmëve të rinj, disa prej të cilëve edhe janë bashkuar në...

Eva duket seksi si bionde (Foto)

Këngëtarja e njohur Eva Ndoja është shndërruar nga brune në bionde për videoklipin e këngës së re të cilën ka nisur ta realizojë në...

Ronela Hajati këndon live këngën “Proud Mary” (Video)

Këngëtarja Ronela Hajati ka një ritëm shumë të ritmik të cilin ajo këndon. Por kësaj radhe ajo ka suprizuar të gjithë fansat e saj me këndimin e një...

"Efekti Rita Ora", Jay Z dhe Beyonce nuk i kanë unazat në gisht (Foto)

Lidhja e Jay Z me Beyonce me të vërtetë duket se është në krizë. Pas raportimeve se Rita Ora është "futur në mes" të çiftit, tashmë ka fakte...

Tech/Auto

Twitter do të kalojë nga një rrjet social në një aplikacion për lajme

Twitter ka ndaluar duke e quajtur veten si një rrjet social, duke zëvendësuar atë me një aplikacion të lajmeve. Kompania nuk ka bërë asnjë deklaratë publike se pse ajo e bëri ndryshimin, shkruan Independent, transmeton Indeksonline . Por ndër të tjera, kjo do të thotë...

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Asus sjell tabletin e ri Transformer Book T302 (Foto)

Asus së funmdi ka prezantuar një model të ri të serisë së tabletëve 2 në 1, në formë të librit, T302. Tableti AsusTransformer Book T302, do...

Facebook me 1.65 miliardë përdorues në muaj

Facebook ka raportuar se shitjet e tyre kanë arritur shumën prej 5.4 milion dollarë, duke shënuar rritje prej 52 përqind vit pas viti . Rreth 1.65 miliardë njerëz përdorin...

Indeks+

A mund të gjeni gabimin në këtë foto? Ju keni pesë sekonda (Foto)

Ky mister i shpejtë ka qarkulluar kohëve të fundit nga "Playbuzz", i cili nuk kërkon shumë mund dhe kohë. Keni pesë sekonda për të gjetur gabimin.     A e keni gjetur atë? Shkoni më poshtë për përgjigje:    

Lokali ku burrat paguajnë për tu rrahur nga gratë (Foto)

Keni dëgjuar ndonjëherë të paguash për tu rrahur? Një lokal boksi në qytetin e Londrës i quajtur “Wrestling Management” është hapur për të...

Një njeri mbetet me gjysmë të kafkës pas sulmit brutal të një bande (Foto)

Një njeri ka mbetur me gjysmë të kafkës, pas asaj që policia e përshkruajnë si një "sulm brutal". Kirk Hutchinson, 52 vjeç, u la pa ndjenja dhe me dëmtime...

Biçikleta që mund të fluturojë

Colin Furze, ish hidraulik ka ndërtuar një pajisje të njohur si ‘hoverbike’, e cila është në formën e biçikletës, por që mund edhe të...

Mrekullia e shpellës më të madhe në botë (Foto)

Një fermer vitnamez, në vitin 1991 ka gjetur një shpellë të paeksploruar më parë në Parkun Kombëtar Phon Nha-Ke Bang. Një gurgullimë e tmerrshme uji që vinte...

Opinione

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë dhe stafit organizues gjate përgatitjeve per gjysmëfinalen? Përgjigja: PO Pyetja e trete: A kishte gabime ne venje...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Rëndësia e të rinjve në zhvillimin e demokracisë në Republikën e Kosovës!

Bazuar ne situatën aktuale politike, sociale, ekonomike, arsimore... ne Republiken e Kosoves,  dhe duke analizuar me pikepermeri kete gjendje jo te mire per shoqerin dhe ne pergjethesi per shtetin me te ri ne...

Ekonomi

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun 19-anëtarësh është dyfishuar nga 0.3 përqind sa ka qenë në çerekun paraprak dhe...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Abrashi u mundëson praktikë 15 studentëve në MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi, priti sot në takim një grup studentësh nga Universiteti Amerikan i Kosovës (RIT/A.U.K) dhe i mirëpirti ata duke u ofruar...

Kompania Limak fiton tenderin e radhës në aeroportin e Senegalit

Kompania Limak që menaxhon me Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” fiton tenderin e radhës në aeroportin “Aeroport International Blaise-Diagne...

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit. Shpenzimet e konsumit, luhatje globale në sektorin e prodhimit dhe investimi i dobët i...

Shëndetësi

Si të fshihni aknet në fytyrë (Video)

Aknet janë një sëmundje e lëkurës që variojnë për nga përmasat dhe karakteristikat e tyre. Ato mund të shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë të pakta rastet kur ato shfaqen edhe në moshë adulte. Për pasojë shfaqja e tyre është vërtet...

Ushtrimet që djegin më shumë kalori se vrapimi

Zakonisht, kur është fjala për djegien e kalorive  shumë njerëz mendojnë se vrapimi është ushtrimi më efektiv. Sidoqoftë, ka shumë ushtrime tjera të...

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...

Disa këshilla për të larguar erën e hudhrës dhe qepës

Shpesh herë, shumica nga ne rezervohen nga konsumimi i hudhrave ose qepëve duke menduar në aromën e pakëndshmë që ato na e lënë pas për një kohë të...