Gjermania tregon fytyrën e vërtetë, Sllovakia kundërshtar i lehtë për ta (Video)

Gjermania me shumë lehtësi ka arritur të sigurojë një vend në çerekfinale të Kampionatit Evropian, duke mposhtur 3:0 Sllovakinë. Në ndeshjen e zhvilluar në ‘Stade Pierre-Mauroy’ në Lille, skuadra e Joachim Low dëshmoi edhe një herë se është skuadër favorite për të triumfuar në Francë, duke mos i dhënë asnjë mundësi Sllovakisë së Marek Hamsik. Qysh në minutën e 8’, me një gol të bukur të Jerome Boateng,...

Dy persona humbin jetën në aksident trafiku në Gjakovë (Foto)

(I plotësuar)-Dy persona kanë humbur jetën në aksidentin rrugorë në fshatin Meqë të Gjakovës. Policia Rajonale e Gjakovës ka konfirmuar rastin,...

Përballje titanësh në çerekfinale, ja cilën skuadër e pret Gjermania

Gjermania është kombëtarja e radhës që ka siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian. Skuadra e Joachim Low, me jo shumë mund mposhti...

Bie në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën elektricisti

Një 60-vjeçar në Vlorë ka humbur jetën pasditen e të dielës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Mësohet se viktima...

Lajme

Mbahet referendumi i parë në Kosovë (Video)

Banorët e fshatit Dubravë të Suharekës janë qytetarët e parë në Kosovë që dolën në referendum. Ata votuan për ose kundër për të zgjidhur mëdyshjet rreth lokacionit të ndarë për ndërtimin e xhamisë së fshatit, njofton Klan...

Basha: Banditët me uniformë dhunuan tre qytetarë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, denoncoi dhunën e policisë ndaj 3 qytetarëve në Tiranë dhe Korçë. Sipas tij, oficerët nuk shkarkohen pasi "janë...

Deçan: Asamblistët ende pa ujdi për hidrocentrale (Video)

Në Deçan ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje, nga asamblistët e kësaj komune për investimin e ndërtimit të hidrocentralit të...

150 të rinj në Drenas i bashkohen AKR-së

Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se në Drenas, kësaj partie iu kanë bashkuar 150 të rinj. Lexoni njoftimin e plotë: Drenasi i bashkohet...

Bie në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën elektricisti

Një 60-vjeçar në Vlorë ka humbur jetën pasditen e të dielës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Mësohet se viktima është...

Sport

Klubet e arrijnë marrëveshjen, Mkhitaryan javën tjetër zyrtarizohet në Premierligë

Mesfushori Henrikh Mkhitaryan, nga sezoni i ri pritet të vesh fanellën e Manchester Unitedit, gjithnjë sipas asaj që sot kanë shkruar mediet britanike sot. Sipas tyre, Borussia Dortmund ka pranuar ofertën prej 38 milionë eurosh të Manchester Unitedit, dhe zyrtarizimi i transferimit pritet të...

UEFA zgjedh lojtarin e ndeshjes Gjermani – Sllovaki (Foto)

Gjermania ka mundur 3:0 Sllovakinë për të siguruar një vend në çerekfinale të Euro 2016. Kontribut të madh në këtë fitore ka dhënë edhe Julian...

Gjermania tregon fytyrën e vërtetë, Sllovakia kundërshtar i lehtë për ta (Video)

Gjermania me shumë lehtësi ka arritur të sigurojë një vend në çerekfinale të Kampionatit Evropian, duke mposhtur 3:0 Sllovakinë. Në ndeshjen e zhvilluar në...

Përballje titanësh në çerekfinale, ja cilën skuadër e pret Gjermania

Gjermania është kombëtarja e radhës që ka siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian. Skuadra e Joachim Low, me jo shumë mund mposhti Sllovakinë me...

Formacionet zyrtare: Hungari - Belgjikë

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Hungari – Belgjikë. Kjo është ndeshja e fundit e paraparë për sot në Euro 2016, dhe zhvillohet nga ora...

Showbiz

Era Istrefi gati për të përformuar në paradën e LGBTI në New York (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi, ditë më parë paralajmëroi se do të marr pjesë në eventin e organizuar për grupin LGBTI, në New York. Kjo ngjarje është paraparë të zhvillohet sot dhe tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet. Era Istrefi e cila...

Ja sa shpenzon çdo ditë Kim Kardashian për t’u dukur bukur

Duhen shumë para për tu dukur si Kim Kardashian! Shkëlqimi i saj kushton, dhe këtë ylli i reality show e ka treguar përmes një videoje në website-n e saj. 34 vjeçarja...

Balerini i kërkon Zajminës 4000 euro, ja si i përgjigjet ajo (Video)

Balerini dhe ish-konkurrenti i Big Brother, Graciano Tagani është shprehur se artistët që paguajnë më mirë për videoklipe janë, Elvana Gjata, Enca Haxhia, Zajmina Vasjari ,...

Geti me mungesë modestie tregon se nuk i takon vendi i parë por të gjitha vendet e para (Foto)

Reperi Ghetto Geasy i cili kohët e fundit ka marrë më shumë kritika sesa komente pozitive sot ka vendosur të reagojë pas gjithë atyre. Geti, si duket ka shumë vetëbesim...

Kjo është kënga e parë shqiptare me 200 milionë klikime në Youtube (Video)

Kënga ‘Të ka lali shpirt’ ishte një ndër këngët më të dëgjuara për vite radhazi. Por jo vetë kaq. Kjo këngë është komentuar...

Tech/Auto

Këtë makinë nuk e ndal asgjë (Video)

Sherp është një makinë e krijuar nga rusi Aleksei Garagashian që duket e thjeshtë, por bën shumë gjëra. Me gomat tepër të trasha, Sherp mund të ngjisë pa problem çdo pengesë deri në 70 centimetra. Makina arrin 45 kilometra në orë në tokë,...

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Indeks+

Ja si i kalojnë pushimet “Fëmijët e pasur" të Instagramit (Foto)

Si po ia kaloni këto pushime? Me shumë gjasa ju nuk po i kaloni ato në jahte, avionë privatë apo duke derdhur pafund shampanjë, por “Fëmijët e pasur" të Instagramit po e bëjnë këtë. Për ta ardhja e ditëve të ngrohta të verës do të...

Ura prej xhami në Kinë (Video)

Kush është më i guximshmi, le ta provojë! Pjesëtarë të stafit, por edhe vullnetarë kanë qenë ata, që kanë testuar sigurinë e urës prej xhami në...

Rrëshqitësja prej xhami në ndërtesën 70 katëshe (Video)

Ditën e shtunë një rrëshqitëse xhami 305 metra e gjatë është hapur një një pallat të lartë në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të...

Droni bie mbi kokën e një gruaje (Video)

Gjatë një gare që po zhvillohej në Quebec të Kanadasë, një grua ka marrë lëndime të serioze nga një dron që i ka rënë në kokë. Stephanie...

Çfarë duhet të bëni kur në lidhjen tuaj TELEFONI merr më shumë vëmendje sesa ju

Të gjitha çifteve u ka ndodhur të ulen e të shohin një film bashkë dhe ka gjithnjë një moment kur i dashuri/a juaj ka tendencën të ngrihet dhe të luajë me...

Opinione

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një gjë të tillë. Të ndryshosh është guxim, ndërsa guximi është vlerë që mund ta...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Flini pa ngrënë darkë? Gabim që s’duhet bërë!

Shpesh na ndodh që të shtrihemi për të fjetur pa ngrënë darkë. Po a është ky një veprim i gabuar? Studimet e fundit të kryera në Britani, thonë se  njerëzit që eliminojnë darkën kanë më shumë shanse për t’u zgjuar të...

Pasojat që vijnë nga kequshqyerja

Ushqimet e pasura me shumë yndyra e me pak fibra, po bëhen gjithmonë e tepër shkaktarë të mbipeshës dhe shfaqjes së sëmundjeve të ndryshme, ku së fundmi...

Dielli ndikon në jetëgjatësi

Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Suedi është arritur në përfundim se dielli të zgjat jetën. Në këtë studim janë...

Keni makinë? Jeni 2 kg më të shëndoshë sesa ai që nuk ka

Lajm i keq për të gjithë ata që përdorin makinën. Sipas një studimi australian, makina të shëndosh mesatarisht 2 kg në vit, duke bërë që të rritet...

Si të eleminoni stresin

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por, ekzistojnë disa mënyra,...