Ndodheni
Indeksonline / Lajme
19:20 / E mërkurë, 05 Dhjetor 2012
39 Komente
Koalicioni me AAK-në, rezistencë në kryesi të PDK-së

Jakup Krasniqi thotë se ende nuk është bërë e qartë se pse është e nevojshme që të ndërrohet partneri i koalicionit qeverisës dhe pse duhet  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të bëhet pjesë e qevrisë.

“Nëse bëhet arsyeshmëria së përse po bëhet ndryshimi i koalicionit dhe bëhet e qartë se pse po vijnë ndryshimet, atëherë mund të flitet për këtë” ka thënë Krasniqi për KTV-në.

Për ta ndryshuar partnerin e koalicionit, PDK-ja duhet ta kalojë këtë çështje në kryesinë e partisë.

Tashmë, disa nga anëtarët e kryesisë janë pozicionuar kundër këtij koalicioni.

Përveç Krasniqit edhe Rrustem Mustafa kishte thënë se nuk e përkrah këtë koalicion.

Haradinaj ndërkaq, po vazhdon të flasë për PDK-në, duke iu referuar si ‘partia partnere’ kurse për vetën e tij, flet si kryeministri i ardhshëm./Indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • DANI-buqalla 21.12.2012 / 01:07
  koalicionit"PDK-AAK" apo koalicioni "HA-RAM"apo "HARAM"duhet ti pershtatet edhe populli de behet krejt "OKEJ"-haram pra po qka.
 • Safeti 06.12.2012 / 12:11
  baci kup mos i lejo se ne vendin tend od te jete AHMET ISUFI e kqyre une nuk mund te jem ma kryetar i KRPP-se e qa bajan pa tendera.
 • Vogoqinca 06.12.2012 / 10:52
  Nese e pytni Demaqin ka me ju marr pusi te tanve.
 • klina 03.12.2012 06.12.2012 / 10:32
  o jakupovci mos llamat shum per kolicion se nuk ashte kate vet kush se sja ki ba argatin per mu vet se ty ne lufte stu ka damtu as edhe nje pul ateher boll ke perftu mos te jet merak
 • Hashimi 06.12.2012 / 10:16
  Ti z.Jakup me te vertet po na del "Jakupovski",ti kurr nuk u pajtove per kualicion me AKR-ne dhe gjithhere qe qene per AAK-ne ne kualicion e tani po na del kunder ! a nuk po ti permbushin ambiciet e tua Thaqi ?
 • bekim 06.12.2012 / 09:55
  e Kup kup po te rrezikohet karrika se vallha nuk asht kah ta nin ty as per PDK e as per shtet veq zoti ta lasht Izet Ibrahimin e bane naj parti ne zabel mos po zgjedhesh kryeplak se puna e juaj dhe politika tashme veq jane dy taborre te panjohura qe i perkasin te kaluares.
 • Adnani 06.12.2012 / 09:51
  Ky njihere thojke se duhet me aak e jo me akr. tash nuk duhet me aak. ky njeri definitivisht don me kan kunder thacit gjithmone. qfar politikani palidhje
 • KONTRADIKTORI 06.12.2012 / 00:51
  JAKUPI THOJKE MAS ZGJEDHJEVE JO ME BEXHETIN PO ME AAK , TASH PSE ME HEK BEXHETIN E ME MARRE RAMUSHIN!!!!!! ( DEFINITVISHT SJOM NE GJENDJE ME KUPTU KIT NJERI)
 • rroni 06.12.2012 / 00:01
  une po mendoj qe per me pshtu Hasha me ftyr pas skandalit me telefonata e qe realisht eshte dashte me dhane dorheqje po e lshon me marveshje kryeministrin se per ndryshe nuk e kish lshu kurrr pas ter atyrte mundimeve qe mezi ka ardhe ne ate pozit.
 • NERO 05.12.2012 / 23:29
  ramushit hashimi ja lishon poziten e kryeministrit pe rnje arsye te vetme pasi ka SHIT VERIUN E KOSOVES NE BISEDAT E FSHETA DHE KTO NEGOCIATAT E e fundit me daciin don ter barren e ksaj shitje qe sipas mendimit tim ka ndodh me heret don tja len ramushit si kryeminister barren e TRADHTARIT TE KOMBIT SE NE KOHEN E RAMUSHIT U SHIT VERIU
 • batllava 05.12.2012 / 23:04
  A hala koka ky ne kryesi te pdk a,ky pernime koka budall bre,spaska pas faj sami lushtaku qe ka tha se duhet me ja kallxu venin, se tybe shqip ky spo dijka veq magjupisht najqysh hahahaha. Kqyrne nihere sa mire paska shkru ai kojshia i tij se qfar pasunish ka ba ky me nipa e vllazni jarani.
 • Cali 05.12.2012 / 22:18
  RRnofsh o Jakup krasniqi edhe ne ditet e veshtira jake tregu rrugen se kaduhet orjentuar populli me komunikatat qe jepshe te uqk edhe tash nuk po pajtohesh me kta hajna do te jesh edhe me inderuar nga populli respekt .
 • Besi 05.12.2012 / 22:14
  Na kan knaq deri tash veq me knaq edhe mashum kam shpresen se koha doti denoj kta idiot qe pasuruan veten dhe fiset e tyre kurse popullin sillen ne gjendje te mjerushme te lumt Kupo je ma imiri kurse per ket kualicjon vlen thanja vjeter e popullit Mu... hashimi M... Ramushi se asnjani sjan kerkushi
 • ANTI pdky 05.12.2012 / 22:06
  Te SHPARTALLOHENI SA ME SHPEJT JU pdky-cat, AQ ME MIRE PER VENDIN !
 • besimi_paris 05.12.2012 / 21:45
  kupo boll ma ti ket pos qe ke sot kurr ma ske me pas fat edhe ket pos ne shpin te thaqit e ki
 • njani nga shpat mali 05.12.2012 / 21:44
  Une prap jam i mendimit se nuk ka mundesi as teknike as politike te behet ky koalicion.cka eshte shume me rendesi eshte casja ndryshe me e zbutur e Ramushit ne raport me zhvillimet kryesore ne vend(nese jane te sinqerta keto veprime koha do te tregoj shpejt-nese nuk jane te sinqerta do t'i hakmirren Ramushit me se shumti). nese do ta leshonte vendin e kryeministrit PDK-ja, eshte shume reale qe secila parti dhe secili individ do ta pranonte, pa marre parasysh rrethanat apo raportet me partin ne pushtet. une personalisht nuk e shoh te mundur kete variant per dy arsye kryesore: 1.Me dhenien e postit te kryeministrit, PDK-ja do te faktonte para opinionit te brenshem dhe te jashtem se nuk eshte e zoja me te qeverise dhe partia me 35% te votave ia dhuron pushtetin partise me 7% te votave.kjo do t'i ngjante njelloj vetvrasje nga ana e PDK-se gje qe do te reflektonte shume per te keq tek votuesit e saj dhe 2. Ne nje rast te tille shume figurave kryesore te tashme ne PDK do t'u lekundjes karrika dhe privilegjet.edhe kjo eshte e paarritshme, sepse momentalisht nuk ka krize institucionale dhe nuk shihet ndonje interes jetik per ti leshuar keto privilegje.edhe nese eshte munduar te behet nje gje e tille, eshte menduar vetem per interesa te ngushta te individeve te caktuar brenda dy partive dhe aspak per interesat e partive respektive. mirpo ne te dy variantet AAK-ja eshte ne pozicion me komod ndersa PDK-ja ne rast koalicioni do te humbiste shume me shume.
 • Lumi 05.12.2012 / 21:21
  çfar dyftyresie Ju me Fatmirin,ishit kunder koalicionit me AKR e tani prej frikes se po ju lekundet karrika pse me ndryshua partnerin, jo nuk po ndryshon po shtohet nje ma teper, e me i ber ato votat qe i lypshe bani votat e me hjekni, amos po mendon se te ka mashtru njehere per qellime tet tyre LDK, e te jep vot prap,mesues edhe mendje leht.
 • skenderi Mal... 05.12.2012 / 20:49
  BACA Kupa duhet urgjentish te dal ne VETVENDOSJE urgjentisht ta ruaj nderin dhe te kaluaren e tij dhe te ardhmen ta bejn me te ndritur!!
 • DRENICAKU 05.12.2012 / 20:49
  kurr ma me PDK,N do te shkoj me votue ne serbi per radikalet e ssheshelit e me ket band qe po mabjen serbin kamkryq ne oden tim midis drenice kam votuar per pdk,n me falni tash jam duke lobuar neper drenic per LVV besomni se po bahen shum por heshturazi
 • Fatmiri 05.12.2012 / 20:34
  Mendoj qe kish me kan dhurat e mir per Ramushin me ja jep Kryeministrin menjeher mas burgut! Ramushi dhe te gjith te tjert qe presin Kryeminister Ramen le ta din se Hasha nuk esht aq romantik qe te dhuroj poste kaq te rendesishme dikujt qe mezi e ka kalu pragun zgjedhor. Vetem nje i krisur mundet me prit Ramen Kryeminister!
 • labi81 05.12.2012 / 20:32
  sa interesant...
 • Ish VV tash njeri normal 05.12.2012 / 20:29
  Nuk ka ma t mire se Thaqi e Ramushi
 • Kunder se keqes 05.12.2012 / 20:21
  Pashe familjen a e njihni ndonje drenicak i cili nuk eshte analfabet? PDK-ja po shkaterrohet njerez,lirisht kaloni neper parti tjera.
 • karamfili 05.12.2012 / 20:13
  prej burgut e kryeminister keshtu diktatoret bajn jo qepoja kom inati jum gzu kurasht lshu por jan do sende demek ky mai miri veq ky duhet mukon edhe ska tjeter po hajni hajnin edon nket koh
 • Jakup analfabeti 05.12.2012 / 20:10
  ik ik kthehu atje ku e ki vendin shko jepu mesim nxenesve se nuk je ti per ket post qe ki me vjen vjell kur e shoh qiftin e shum qifta tuj qe na udheheqin ikkkkkkkkkkkkkk mos ti shoh ata sy
 • mesuesi 05.12.2012 / 20:06
  Ramushi mukon nmen rrin te shpija nuk hin ne politik po qe hyni e baft meshnet edhe shamjet edhe burgun se kja qeveri komplet kamu burgos nga populli edhe ramushi esht nqat thes ,se pasuria ka juka ardh krejt ktyre edhe 10 mij ero me pas mujin qfar standarde kan ber ku i muren keshtu qe REVOLUCION edhe ska tjeter
 • Iliri 05.12.2012 / 20:03
  E Kup pon don me kupe. Po te dridhet karriga - prej mesuesi ne kryeparlamentar, goxha lezet a! Ti kishe pranu edhe me dreqin me ba koalicion vec me pas sqarime, qe i bjen me te garantu se ke nje post te mire. Se per tjerat ti se rrune hiq. Kshtu qe mos na shit demagogji se je ba shume i lexueshem. Edhe puna e Remit u marre vesh moti. Ai mbeti jashte parlamentit, jasht strukturave qeveritare, dhe tash i frustruar reagon kot. Keto skema t'i bojne amerikanet dhe jane te kota debatet.
 • ish PDK - tash VV 05.12.2012 / 20:00
  PDK e ka humbur kryet e po sillet si i dehuri ... sa me heret te kthjellen e ta kuptojne se jane nje parti e historise me lehte do ta kene ata edhe populli ...e ardhmja e Kosoves eshte VV dhe Albin Kurti!
 • fshati mai vjeteri ne bot zatriqi 05.12.2012 / 19:59
  kualicioni esht pse me ndrru kja po thot se spoma ngul mir pacolli tash du ramushin keshtu bejn homosexualit
 • DIASPORA germani 05.12.2012 / 19:58
  O BACI JAKUM RRNOFSH SA MALET SE PREJ ZGJEDHJES PRESIDENTES EDHE TELEFONAT THAQI DELLI EDHE JUKE TREGU SE ESHT SHKELJE POR KTA DIKTATORET E NJOHIN VETEWM GJUHEN E KRIMIT DIKTATOR DHE KRIMINEL .POR JU VENDOSNI ATY EDHE POPULLIN E KE MBRAPA SE KURVA I NRRON MASHQIT KURTE DON SIKUR PDKja
 • Baci 05.12.2012 / 19:53
  Shume je demagog Jakup. Po ne nje shoqeri cfare jemi ne cfaredo qe thuash dhez. Ti ke qene kundershtari me i madh i kualicionit me Pacollin, e tash thua pse me nderru kualicionin. Dyfetyresh!
 • NALETI 05.12.2012 / 19:50
  NDOSHTA E KEMI KRITIKU DHE PERQESH BACEN KUP , POR KY ESHTE LUE , KARSHI FLLIQESIRAVE QE UDHEHEQIN ME PDK . kY SE PAKU NE MBRON INTERESIN E SHTETIT DHE POPULLIT , POR KTA THACOVICET PO PUNOJN VETEM PER INTERES PERSONAL , DUKE U MUNDUAR NE CDO MENYRE TI FSHEHIN KRIMET,TRADHTITE,HANITE ETJ , BANDE MAFIOZA OA KURFAT ETIKE , HA HA HA PI I THON VETES CLIRIMTAR , PA E LESHUAR AS NJE PORDHE KUNDER SERBISE .
 • Shume e Saket 05.12.2012 / 19:47
  z. Krasniqi eshte shume profesional, vetem ne perendim ka transparence dhe profesionalizem ne vendim marrje si po e cek z. Jakup Krqaniqi. Nese kryesia e PDKs e arsyton dhe ia sqaron edhe qytetarev se pse po behen kaq ndryshime rrenjesore ne qeveri, ather le te behet, sek asgje kunder. pra le te jete nje vendim njeher e pergjithmon njerzor dhe profesional e jo si ne kafe ti hajde tash, jo ti dil, jo ti futja ktina, jo futja atina...Kurse per juve qobanve dhe analfabetev qe interes e keni hajnin natyrisht se ju pengon....
 • Albani 05.12.2012 / 19:42
  sa po e shoh une jane vetem dy e jo disa. Kurse kryesia e PDK eshte mbi 30 veta. MOs u mundoni te paragjykoni si dhe te mbani anen e Kupes. Prej kur u be per juve Kupa aq i drejte, kur deri dje keni be hajgare me te tu Kosoves.
 • Fishta 05.12.2012 / 19:41
  M'kamë kryekungujt prej se u vunë Duel padija n'krye të vendit Njerzt e kënuen u poshtnunë Metën t'urtit jashtë kuvendit
 • shpati 05.12.2012 / 19:36
  kupii mesuas fshati urrrrra
 • Krasniqi - Kojshia 05.12.2012 / 19:35
  Eee more baci Kup, çfare ke Ti, me se miri e dijme ne Bashkefshataret e tu, se ty veq Pozita te Intereson dhe asgjeeeeee tjeter. Sepse mire e ke ti qe te kemi votu dhe Ti çdo 4 vjet na viziton. Turp te qofte, haram te kofte ajo votë e jona. Pasi qe ke bere pasuri rreth e rreth Prishtines, sa qe bashke me nipin tuaj Hekuranin, bashke kemi studiu, ai diplomoi ju e shperblyet me Banese n'qender te Prishtines, e une akoma kerkoj pune. Sa ke bere pasuri Ti me Kliken tende. Edhe plus fol per vota tevjedhura. Mos harro se Ti i pari je ai qe ju ke pri deputeteve nga Drenasi si Porosites per te vjedh vota. Turp Turp Turp Sa qe jeni bere kancer per qytetaret Ti dhe ata mashtruesit si Ti. Hup baci Kup. Kurr syt mos ti shikjofshim
 • lim 05.12.2012 / 19:31
  kupa duhet me kalu ne VV
 • rrug e mbar kupi 05.12.2012 / 19:29
  hajde perhajr more kupi te kusoves e perfundove karriern puuulitke,sikur shoku i yte Daci,pushim te kandshem e shkruaj histori ndoshta te bajn mesues fshati perseri kui tr kusoves
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.